Jump to content
Sign in to follow this  
ElenaS

Έχει υποβάλλει κανείς ήδη ΑΠΔ ?

Recommended Posts

τιποτα ακομη αφου ουτε η ΥΑ δεν εχει εκδοθεί ώστε να μπαινουν και οι εισφορες του ταπιτ στην ΑΠΔ!!!και οι εταιρειες προγραμμάτων τηρουν σταση αναμονης

με έχει πεθάνει το στομάχι μου από το άγχος! Δεν τις έχω καν έτοιμες! Αν κάνω αυτή τη βλακεία που στέλνεις αρχείο με λάθη σου δίνει καμμια δεκαπενταριά μέρες για να το υποβάλλεις. Αλλα νιώθω πολύ ξεφτίλα όταν αναγκάζομαι να το κάνω αυτό.

Και τι θα μας κάνουν εάν στείλουμε αρχικές ΑΠΔ, "κατά τα γνωστά" (δημοφιλής έκφρασης των Δ.Τ. τους), δηλαδή όπως τις στέλναμε και τα προηγούμενα χρόνια;

Ας ανοίξουν μετά το σύστημά τους για συμπληρωματικές δηλώσεις, ΧΩΡΙΣ καμία επίπτωση σε επιχειρήσεις-λογιστές, για τις μαλακίες που ψήφισαν και θεσμοθέτησαν αλλά ξέχασαν να εφαρμόσουν εντός των χρονικών ορίων τους...

Σε τελική ανάλυση, να βάλουμε και ένα καλώδιο RJ45 στο κεφάλι μας, για να είμαστε διαρκώς συνδεδεμένοι με το Matrix του Δημοσίου, για να παρακολουθούμε πότε θα δεήσει η Ροβέρτα να κάνει τα αυτονόητα και ψηφισθέντα;

Στα τέτοια μας η ανδόμηση, επανίδρυση, επανακατασκευή, αναμόρφωση, όπως σκατά τέλος πάντων θέλουν να πουν το φρεσκαρισματάκι που ρίχνουν στο μπουρδέλο τους.

Με την πληρωμή των ασφαλιστικών εισφορών των ξενοδοχουπαλλήλων τι κάνατε; Εγώ για Δεκέμβριο τα έδωσα όπως πρίν!

Τώρα για τον Ιανουάριο;

Πληρώνουμε μαζί με του ΙΚΑ και με το ΑΜΕ απλά; Δίνουμε δηλαδή το συνολικό ποσο χωρίς τίποτα άλλο (καταστάσεις εργαζομένων κλπ);

Επρεπε να κάνουμε κάτι και για τους αριθμούς μητρώου των εργαζομένων που πληρώνουν και ΤΑΞΥ-ΤΑΠΙΤ;

Εχω χάσει τη μπάλα τελείως!

Με την πληρωμή των ασφαλιστικών εισφορών των ξενοδοχουπαλλήλων τι κάνατε; Εγώ για Δεκέμβριο τα έδωσα όπως πρίν!

Τώρα για τον Ιανουάριο;

Πληρώνουμε μαζί με του ΙΚΑ και με το ΑΜΕ απλά; Δίνουμε δηλαδή το συνολικό ποσο χωρίς τίποτα άλλο (καταστάσεις εργαζομένων κλπ);

Επρεπε να κάνουμε κάτι και για τους αριθμούς μητρώου των εργαζομένων που πληρώνουν και ΤΑΞΥ-ΤΑΠΙΤ;

Εχω χάσει τη μπάλα τελείως!

Ρε κάνε ό,τι γουστάρεις και πήγαινε για κανα τσίπουρο. Άιντε με τους μαλάκες πια...

Ρε κάνε ό,τι γουστάρεις και πήγαινε για κανα τσίπουρο. Άιντε με τους μαλάκες πια...

OK doctor , άλλωστε σήμερα είναι η λεγόμενη Τσικνοτετάρτη για κάποιους λογιστές εδώ στη Τρίπολη όπου μαζευόμαστε καθε χρόνο και τρωγωπίνουμε...

ποιόν  λογαριασμό να κλειδώσουν ? κλειδώνει κάτι αυτόματα?

Ναι δεν μπορείς να στείλεις ηλεκτρονικά την απδ κλειδώνει το σύστημα αν σου βγάλει μηνυμα ότι χρωστάς,πρέπει να πάς για ρύθμιση,και την απδ την πας χειρόγραφα στο ικα που ανήκεις με δισκέτα. Αστα να πάνε.

Ναι δεν μπορείς να στείλεις ηλεκτρονικά την απδ κλειδώνει το σύστημα αν σου βγάλει μηνυμα ότι χρωστάς,πρέπει να πάς για ρύθμιση,και την απδ την πας χειρόγραφα στο ικα που ανήκεις με δισκέτα. Αστα να πάνε.

Οχι σε ολες τις περιπτωσεις οφειλων.

Οχι σε ολες τις περιπτωσεις οφειλών.

Αν θέλεις να γράψεις σε ποιές θα σου ήμουν ευγνώμων.Τουλάχιστον σε πελάτη μου αυτό έγραφε στο μήνυμα, και γιαυτό το έγραψα για να το έχουν υπόψει τους οι συνάδελφοι.Σ'ευχαριστώ.

OK doctor , άλλωστε σήμερα είναι η λεγόμενη Τσικνοτετάρτη για κάποιους λογιστές εδώ στη Τρίπολη όπου μαζευόμαστε καθε χρόνο και τρωγωπίνουμε...

Ωωωωπςςς αμα ελθει  ο Πανφόρος (ο επονομαζομενος κ Τσαντάκιας) μεταφερατε του παρακαλω τους χαιρετισμούς μου !!!

Αν θέλεις να γράψεις σε ποιές θα σου ήμουν ευγνώμων.Τουλάχιστον σε πελάτη μου αυτό έγραφε στο μήνυμα, και γιαυτό το έγραψα για να το έχουν υπόψει τους οι συνάδελφοι.Σ'ευχαριστώ.

Σε επικοινωνια με το ικα σημερα μου ειπανε... ε και αν κλειδωσει θα ερθεις απο εδω να παρουμε χειρογραφη αφου πρωτα κανεις ρυθμιση.... ημαρτον ρε εγω τα εχω ετοιμα και θα τρεχω εξαιτιας τους... οχι κυριοι εγω τα στελνω με τα παλια και μετα βλεπουμε αν κλειδωσει κλειδωσε...

Συμφωνα με νεωτερες πληροφοριες η υποβολη ΑΠΔ 12/2013 και 1/2014 θα παει μεχρι μεσα 3/2014.

Το αν θα υπαρξει και περαιτερω παραταση θα το δειξει η συνεχεια

Καλη μερα

Συμφωνα με νεωτερες πληροφοριες η υποβολη ΑΠΔ 12/2013 και 1/2014 θα παει μεχρι μεσα 3/2014.

Καλη μερα

καλημέρα! 

Παράταση , της παράτασης σε όλα!!!

Ειναι απίστευτοι! Με αυτούς τους ρυθμούς τον Μάιο θα πρεπει να δουλεύουμε 30 ώρες το 24ωρο για να τα προλάβουμε όλα!

Μα είναι σοβαροί????????? Αφού δεν μπορούν να τα υποστηρίξουν τι τα αλλάζουν?

Φτιάξτε πρώτα τα συστήματα και μετά ανακοινώστε αλλαγές!!!!

Δεν θέλει και πολύ μυαλό!

Και για μια ακομη φορά την τρώμε εμείς!

Που θα πρέπει να τα κάνουμε γιατι αλλιώς θα έχουμε πρόστιμο για όλα!

Αι σιχτίρ και στα κομμάτια πια!

Καλη μερα

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.Φαντάζομαι αφορά μόνο σε αυτούς που έχουν επικουρικά που δηλώνονται πλέον μέσω ΑΠΔ?

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.Φαντάζομαι αφορά μόνο σε αυτούς που έχουν επικουρικά που δηλώνονται πλέον μέσω ΑΠΔ?

Πιστευω οτι θα αφορα σε ολους.

η παράταση γράφει "Προκειμένου να διευκολυνθούν όλοι οι εργοδότες Κοινών Επιχειρήσεων να εκπληρώσουν την υποχρέωσή τους για την υποβολή των Α.Π.Δ........"

οπότε αφορά όλους!

Ετσι δεν είναι?

βγηκε η παράταση....

να σχολιάσω???????

που είναι το πρόβλημα? αφού σύμφωνα με τον Στουρνάρα "όλα βρίσκονται στο σωστό δρόμο"... :blink:  :o

καλημέρα Μαρία :) ναι όλους αφορά, έτσι το καταλαβαίνω και γω..

στο τέλος βλέπω να τις ξεχνάμε..