Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΟΛ 1288/31.12.2013,Ε.Α.Φ.Δ.Σ.Σ.,Η ΦΤΜ ?


dodos

Ερώτηση

ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛ 1288/31/12/2013 ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΙΟΙ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ Ε.Α.Φ.Δ.Σ.Σ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ

ΟΧΙ  ,ΟΠΟΥ ΛΕΕΙ Ε.Α.Φ.Δ.Σ.Σ. ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΤΜ

 

ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥΣ ,Η ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΤΜ ΚΑΙ ΕΚΔΙΔΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ 2013 ,

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ 2014 ΝΑ ΕΚΔΙΔΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΟΥΝ

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΜΕΝΑ ?ΜΕ Ε.Α.Δ.Σ.Σ

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΥΠΟΘΕΤΩ ΑΛΛΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Προβληματισμός 1)Διαβάζοντας τις ΠΟΛ 1288/13 και 1285/2013 καταλαβαίνω ότι ουσιαστικά σταματά σταδιακά η διάθεση ΦΤΜ και όλοι (πλην των εξεραίσεων ) θα πρέπει να χρησιμοποιούν ΕΑΦΔΣΣ

 

Εγώ στη σχολή χορού που έχω θα τους βάλω να κόβουν τη παροχή τους κανονικά από τη ταμειακή τους και τέλος το πανηγύρι. Λιγότερη δουλειά για μένα ( με την επιφύλαξη ότι θα μου ζητήσουν μείωση....αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση...)

Προβληματισμός 2) Πως διάλο θα γίνεται ο έλεγχος;;;;;;;;;;;; πάμε μόνο σε έμμεσες τεχνικές και ο επιτόπιος τέλος; ποια η εκτίμηση σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λοιπόν, συνοψίζοντας, οι σχολές χορού απαλλάσσονται από την υποχρεωτική τήρηση του πρόσθετου βιβλίου και την χρήση ΦΤΜ

Εκδίδουν αθώρητες ΑΛΣ με αναγραφή του ονοματεπώνυμου χωρίς την "ιστορική" ένδειξη βάση ΠΟΛ...

Έχω τον εξής προβληματισμό!

1) Πως γίνεται ο έλεγχος??????

2) Πότε εκδίδεται η ΑΛΣ κάθε μήνα υποχρεωτικά ή όταν γίνεται απαιτητό μέρος της αμοιβής ή όταν πληρώνει ο γονιός?

3) Τελικά διατηρούμε το βιβλίο αθεώρητο για να αποδείξουμε σε έλεγχο τι γίνεται στην επιχείρηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ......ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ......ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΠΕΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑΡΜΑΡΟΥ  ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΑΜΕΙΑΚΗ ΜΗΧΑΝΗ??  ΟΤΑΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΛΙΑΝΙΚΗΣ?? ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ  ΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΣΕ ΕΛΕΥΘ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΘΑ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ  ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ 20% ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ Φ.Μ.Υ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...