Προς το περιεχόμενο
  • 0

TEΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΟΥ ΦΠΑ( ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ Η ΤΩΝ ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΩΝ ΟΦΕΙΛΩΝ)?


PIRATIS

Ερώτηση

το θεμα συζητηθηκε και στα σχολια του κομβου σχετικα με τις πληρωμες των φορων. Με ποια ταυτοτητα οφειλης πληρωνεται ο ΦΠΑ? Μ αυτη που εχει το σημειωμα πληρωμης μετα την υποβολη οπως καναμε μεχρι προσφατα, η μ αυτη που υπαρχει πλεον και  στις βεβαιωμενες οφειλες στην προσωποιημενη πληροφορηση? η μηπως με οποια και να πληρωθει δεν υπαρχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

το θεμα συζητηθηκε και στα σχολια του κομβου σχετικα με τις πληρωμες των φορων. Με ποια ταυτοτητα οφειλης πληρωνεται ο ΦΠΑ? Μ αυτη που εχει το σημειωμα πληρωμης μετα την υποβολη οπως καναμε μεχρι προσφατα, η μ αυτη που υπαρχει πλεον και  στις βεβαιωμενες οφειλες στην προσωποιημενη πληροφορηση? η μηπως με οποια και να πληρωθει δεν υπαρχει προβλημα?

ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΦΠΑ.

Θα δειξει αν δεν σου παρουσιαστει προβλημα οταν τσεκαρουν τις πληρωμες. θα σβηστει δηλαδη  το ποσο του ΦΠΑ που το εχει και  στην προσωποιημενη πληροφορηση η επειδη εκει εχει αλλη ταυτοτητα πληρωμης θα φαινεται σαν ανεξοφλητο.παντως στην ανακοινωση που εβγαλε το υπουργειο στος τελος γραφει προσοχη η πληρωμη απο 1.1.2014 γινεται μεσω Τ.Ο ( βεβαιωμενες οφειλες).τωρα ποιος ειναι ο λογος που βγαζει ακομα σημειωμα πληρωμης μετα την υποβολη οπως παλια μονο αυτοι  το ξερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μεσα σε αυτο το μπαχαλο θα υπερισχυσει των βεβαιωμενων οφειλων , αλλα οπως ειπε και ο theo το βλεπει με τις τραπεζες το θεμα διοτι καποιοι που εστειλαν με την ταυτοτητα που βγηκε με την οφειλη φαινεται ακομα ανεξοφλητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ θα σας κάνω μια ερώτηση, αφού το θέμα συζητείται αλλού, γιατί ανοίγεται νέο νήμα, χανόμαστε με τους νόμους και τις εγκυκλίους μας αρκεί αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα δειξει αν δεν σου παρουσιαστει προβλημα οταν τσεκαρουν τις πληρωμες. θα σβηστει δηλαδη  το ποσο του ΦΠΑ που το εχει και  στην προσωποιημενη πληροφορηση η επειδη εκει εχει αλλη ταυτοτητα πληρωμης θα φαινεται σαν ανεξοφλητο.παντως στην ανακοινωση που εβγαλε το υπουργειο στος τελος γραφει προσοχη η πληρωμη απο 1.1.2014 γινεται μεσω Τ.Ο ( βεβαιωμενες οφειλες).τωρα ποιος ειναι ο λογος που βγαζει ακομα σημειωμα πληρωμης μετα την υποβολη οπως παλια μονο αυτοι  το ξερουν

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ ΣΒΗΣΤΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ.ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ  ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ ΕΝΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΓΡΑΦΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΦΠΑ ,ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΤΟΛΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ ΟΦΕΙΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ισχυουν και τα δυο ρε παιδια γιατι το ξανακανουμε θεμα

και αυτο που βγαινει με την υποβολη και με απο την πληροφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ισχυουν και τα δυο ρε παιδια γιατι το ξανακανουμε θεμα

και αυτο που βγαινει με την υποβολη και με απο την πληροφορια

 

 

Το "ισχύουν και τα δύο" από που το ξέρουμε;

 

Γιατί έχω δώσει σημειώματα στους πελάτες μου με τον παλιό τρόπο και σήμερα επικρατεί ένας πανικός ότι έπρεπε να τους δώσω το σημείωμα των βεβαιωμένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω παντως που πηγα να πληρωσω φμυ και φόρο ε.ε. με την ταυτοτητα πληρωμής έβγαλε τρελλο νουμερο και τελικα περασε ως βεβαιωμενη οφειλή πληκτρολογώντας το ποσόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το "ισχύουν και τα δύο" από που το ξέρουμε;

 

Γιατί έχω δώσει σημειώματα στους πελάτες μου με τον παλιό τρόπο και σήμερα επικρατεί ένας πανικός ότι έπρεπε να τους δώσω το σημείωμα των βεβαιωμένων.

Kαλησπέρα,

 

Σε επικοινωνία μαζί τους αυτό μας είπαν.Ότι και με τις δύο ταυτότητες μπορείτε να πληρώσετε.

Και πιο έγκυρη πηγή ο γ.γ.μέσω του γνωστού μέσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα,

 

Σε επικοινωνία μαζί τους αυτό μας είπαν.Ότι και με τις δύο ταυτότητες μπορείτε να πληρώσετε.

Και πιο έγκυρη πηγή ο γ.γ.μέσω του γνωστού μέσου.

καλημερα .

Πληρωσα δυο χρεωστικα ΦΠΑ στις 10/1 με το σημειωμα πληρωμης που εβγαινε απευθειας μετα την υποβολη και σημερα που μπηκα να δω την εικονα των οφειλων δεν φαινονται πληρωμενα!!!

Υπαρχει περιπτωση να μην θεωρηθουν πληρωμενα , γιατι με ολα οσα ακουγονται για τα νεα προστιμα δεν ξερω τι' να περιμενω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα,

 

Σε επικοινωνία μαζί τους αυτό μας είπαν.Ότι και με τις δύο ταυτότητες μπορείτε να πληρώσετε.

Και πιο έγκυρη πηγή ο γ.γ.μέσω του γνωστού μέσου.

 

καλημέρα Παναγιώτη,

 

πλέον όλα θεωρούνται βεβαιωμένες οφειλές

άρα και με τις δυο ταυτότητες πληρωμής με τη διαφορά οτι στο internet banking επιλέγουμε βεβαιωμένες οφειλές (όχι ΦΠΑ όπως ξέραμε, εξάλλου δεν το δέχεται πλέον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα Παναγιώτη,

 

πλέον όλα θεωρούνται βεβαιωμένες οφειλές

άρα και με τις δυο ταυτότητες πληρωμής με τη διαφορά οτι στο internet banking επιλέγουμε βεβαιωμένες οφειλές (όχι ΦΠΑ όπως ξέραμε, εξάλλου δεν το δέχεται πλέον)

σε επικοινωνια με ταχις  πριν 5 λεπτα ,ειχα κανει 2 υποβολες μεσω singular acc. αυτες οι υποβολες εγιναν με την παλια ταυτοτητα οφειλης(προφανως το ταχις εχει την βεβαιωμενη οφειλη ,οταν πληκτρολογεις τη δηλωση μεσω ταχις,και για τις αυτοματες υποβολες ακομα ψαχνονται με τις εταιριες λογισμικου,εμενα μου ζητησαν το τηλεφ της singular να μιλησουν μαζι τους για αυτο το θεμα....)

σε ερωτηση του τι θα γινει με την την διαγραφη της οφειλης απο την προσ.πληροφορηση,μου ειπαν οτι ενεργουν για περιπτωσεις υποβολων μεσω προγραμματων να διορθωθουν,και να ειναι ενταξει με τις καταβολες μεσω τραπεζων

οψομεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σήμερα , μπαίνω στο τάξις, και βλέπω ότι , αν και πληρωμένο από 16-1-2014, το ΦΠΑ μέσω τράπεζας, μου

το εμφανίζει σαν ληξιπρόθεσμο και με προσάυξηση !!!!!!!!!! θα τρελαθούμε τελείως!!!!!!!!!

 οι πελάτες ανησυχούν, ζητούν ενημερότητα, πληρωμές έγιναν και δεν φαίνονται ακόμα, τι να πω......χάος και αναρχία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σήμερα , μπαίνω στο τάξις, και βλέπω ότι , αν και πληρωμένο από 16-1-2014, το ΦΠΑ μέσω τράπεζας, μου

το εμφανίζει σαν ληξιπρόθεσμο και με προσάυξηση !!!!!!!!!! θα τρελαθούμε τελείως!!!!!!!!!

 οι πελάτες ανησυχούν, ζητούν ενημερότητα, πληρωμές έγιναν και δεν φαίνονται ακόμα, τι να πω......χάος και αναρχία..

καλημερα . Πληρωσα 2 ΦΠΑ στις 10 /1 με την ταυτοτητα πληρωμης μετα την υποβολη και χθες το πρωι φανηκαν πληρωμενα , οποτε συντομα θα φανουν και αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμένα από 3/1 που πλήρωσα φπα δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.μίλησα με ταξις και μου είπαν πως θα το λύσουν.ότι έστειλα για πελάτες μεχρι και χθές δεν έχειφανεί ακόμα κανένα και σήμερα πήραν και προσαύξηση.τι γίνεται ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμένα από 3/1 που πλήρωσα φπα δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.μίλησα με ταξις και μου είπαν πως θα το λύσουν.ότι έστειλα για πελάτες μεχρι και χθές δεν έχειφανεί ακόμα κανένα και σήμερα πήραν και προσαύξηση.τι γίνεται ρε παιδιά;

MHN ANHΣΥΧΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΦΟΡΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ,ΕΙΧΕ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΩΣΤΟΣΟ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμένα από 3/1 που πλήρωσα φπα δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.μίλησα με ταξις και μου είπαν πως θα το λύσουν.ότι έστειλα για πελάτες μεχρι και χθές δεν έχειφανεί ακόμα κανένα και σήμερα πήραν και προσαύξηση.τι γίνεται ρε παιδιά;

Σε δικους μου πελατες τουλαχιστον σε 10 ,που οι πληρωμες εγιναν απο 16/01  και μετα  ακομα τα χρηματα δεν τραβηχτηκαν απο το ταχις,μπαινουν προσαυξησεις( και οι 8 απο τις 10 ηταν υποβολη μεσω ταχις,οι  2 ηταν μεσω singular)

το γελοιο ειναι οτι ενας πελατης ζητα φορ.ενημεροτητα κει το συστημα δεν τη δινει(απευθυνθειται στη δου -και εμεις ημαστε σε νησι)ταλαιπωρια για το τιποτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμένα από 3/1 που πλήρωσα φπα δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.μίλησα με ταξις και μου είπαν πως θα το λύσουν.ότι έστειλα για πελάτες μεχρι και χθές δεν έχειφανεί ακόμα κανένα και σήμερα πήραν και προσαύξηση.τι γίνεται ρε παιδιά;

Τελικά θα μας στείλουν αδειάβαστους.Και άντε να εξηγείς στους πελάτες γιατί μπήκε προσαύξηση σε έγκαιρη πληρωμή.Ας ελπίσουμε ότι όταν το σύστημα τραβήξει τα χρήματα θα διορθωθή η ανωμαλία αυτή με την προσαύξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Καλημέρα,

 

να σας πώ ένα νέο σήμερα???????

 

 

ΟΛΑ ΤΑ ΦΠΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΧΡΕΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ!!!!!!

 

:o  :o  :o  :angry:  :angry:  :angry: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Καλημέρα,

 

να σας πώ ένα νέο σήμερα???????

 

 

ΟΛΑ ΤΑ ΦΠΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΧΡΕΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ!!!!!!

 

:o  :o  :o  :angry:  :angry:  :angry: 

 

Και μένα, ελπίζω απλά να έχει αργήσει η ενημέρωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΥΠΟΜΟΜΗ ΜΕΣΩ WEBBANKING ΘΕΛΕΙ 7-10 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΑ  ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ

ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Τ.Ο ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ΦΠΑ που πλήρωσα στις 17 του μήνα και το είχε σημερα στις οφειλές με προσαύξηση, το έβγαλαν πριν από λίγο

Το είχα πληρώσει με το σημείωμα πληρωμής που μου έβγαλε από την κατάθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ο θεοχαρης μου απαντησε το φατσοβιβλιο να πληρωσω με οποιαν θελω γιατι και οι 2 ισχυουν,τωρα σχετικα με το web , συνηθως φαινεται η πληρωμη την τριτη εργασιμη απο αυτην...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ΦΠΑ που πλήρωσα στις 17 του μήνα και το είχε σημερα στις οφειλές με προσαύξηση, το έβγαλαν πριν από λίγο

Το είχα πληρώσει με το σημείωμα πληρωμής που μου έβγαλε από την κατάθεση

για κανε μια βολτα απο την δου

θα το εχει παει αλλου το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Καλημέρα,

να σας πώ ένα νέο σήμερα???????

ΟΛΑ ΤΑ ΦΠΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΧΡΕΩΘΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ!!!!!!

:o  :o  :o  :angry:  :angry:  :angry: 

Και εμένα το ίδιο. Θα μας τρελάνουν τελείως. Εγώ πλήρωσε με την ταυτότητα πληρωμής που βγαίνει με το που στέλνεις τα ΦΠΑ και ακόμα και σήμερα μου τα βγάζει ότι τα χρωστάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...