Προς το περιεχόμενο

Συλλογή υπογραφών με σκοπό την αποστολή της Διαμαρτυρίας στον Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης


SophiaL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κάνω κριτική.

Δεν έχω ούτε πρόταση για τροποποίηση

 

Απλά επειδή έγινε συζήτηση (μεταξύ Χρύσας και Κώστα) έθεσα τον "προβληματισμό" μου.

 

Γενικά προβληματίζομαι ακόμη κι όταν γράφω εγώ κάτι εδώ μέσα (περι ανέμων και υδάτων) και μετά μου ΄ρχεται η ιδέα μιας αλλαγής.

Όταν άλλοι συνάδελφοι έχουν κλικάρει ότι τους αρέσει, είμαι πολύ διστακτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η τροποποίηση που εγώ θα επιθυμούσα και η οποία δεν επηρεάζει τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι η προσθήκη 2 ακόμη επιλογών .

Εκτός του λογιστή και επαγγελματία να προστεθούν και :

Πρόεδρος  συλλόγου λογιστών

Βουλευτής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροποποίηση που εγώ θα επιθυμούσα και η οποία δεν επηρεάζει τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι η προσθήκη 2 ακόμη επιλογών .

Εκτός του λογιστή και επαγγελματία να προστεθούν και :

Πρόεδρος  συλλόγου λογιστών

Βουλευτής

 

:o

Εχεις βρεί βουλευτή να υπογράψει;

μη μου πείς ότι είναι κυβερνητικός !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, θεωρώ ότι, αφού το κείμενο έχει κυκλοφορήσει και έχουν τεθεί οι υπογραφές δεν είναι σωστό να διορθωθεί. Εκτός αν ενημερωθούν όλοι ότι θα γίνουν διορθώσεις.

Το κειμενο διαμαρτυριας εχει  τα βασικα αιτηματα μας. Θεωρω αν αυτο διατυπωνοταν καλυτερα δεν θα υπηρχε προβλημα ακομα και αν τεθηκαν οι υπογραφες απο κατω. Οπως ξαναειπαμε το κειμενο τεθηκε εδω για συζητηση και τροποποιηση. Το κειμενο προεκυψε με προασθαφαιρεσεις απο συναδελφους  που το διακινησαμε με μειλ και ετσι το τελικο εχει καποια συντακτικα λαθη και ισως και καποιες επαναληψεις. Αν το κειμενο μεινει στο υφος αυτο και εχει τα αιτηματα μας   νομιζω  δεν υπαρχει προβλημα. Παρολα αυτα δεν πρεπει να μενουμε στο κειμενο αλλα , να βλεπουμε το θετικο οτι πολλοι συναδελφοι ανταποκριθηκαν και το ζητουμενο ειναι οι παιρετερω ενεργειες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na προτείνω στους χειριστές να προσθέσουν δίπλα στο πεδίο με την ένδειξη Email * την φράση "Δεν θα κοινοποιηθεί"

Ίσως κάποιοι να έχουν ανησυχία ότι το mailbox τους θα βομβαρδιστεί αργότερα από spam ή διαφημίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα εκείνο που έχει την μεγαλύτερη αξία είναι το γεγονός ότι κάποιοι νέοι άνθρωποι έστω και χωρίς «συγγραφική εμπειρία» αντέδρασαν !!! Ανέλαβαν την ευθύνη και την πρωτοβουλία  να δώσουν στη δημοσιότητα ένα κείμενο διαμαρτυρίας ….που στην ουσία του συμφωνούμε!

Λυπάμαι που δεν βοήθησα περισσότερο!

Λυπάμαι που η αρχή δεν έγινε από τις επαγγελματικές και επιστημονικές  μας οργανώσεις!

Λυπάμαι που οι μεγάλοι επιστήμονες του κλάδου και της πολιτικής δεν έχουν τοποθετηθεί επί του θέματος!

Κατά τ’ άλλα ενώ κάποιοι  μιλάνε για πρωτογενή πλεονάσματα , άλλοι για παραγωγική ανασυγκρότηση της οικονομίας,  κάποιοι άλλοι για ανατροπή του συστήματος εκμετάλλευσης …. κλπ, κλπ,… εμείς κοντεύουμε ….να σαλτάρουμε…..

Εύγε!!!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na προτείνω στους χειριστές να προσθέσουν δίπλα στο πεδίο με την ένδειξη Email * την φράση "Δεν θα κοινοποιηθεί"

Ίσως κάποιοι να έχουν ανησυχία ότι το mailbox τους θα βομβαρδιστεί αργότερα από spam ή διαφημίσεις.

 

Έγινε

Κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημερα κοντευουμε μια βδομαδα απο τη συναντηση και μετα βιας καταφεραμε να εχουμε ενα κειμενο...

 

Βεβαια ολες αυτες τις μερες εχουν γραφει διαφορα ισως καλυτερα και αρτιοτερα , οπως το αρθρο του Γραβια για τα προστιμα, ή το ΔΤ του συλλογου Μαγνησιας, του συλλογου της Ροδου....

 

Για μενα το σημαντικο δεν ειναι τι θα γραφει και πως, αλλα ποια θα ειναι η συνεχεια , και πως θα καταφερουμε να ενωθουμε σε μια δραση.

 

Πολυ δειλα και δισταχτικα σας μεταφερω το αποτελεσμα των προσπαθειων μας ...

Καντε ο,τι μπορειτε να το βελτιωσουμε και να εχουμε μια αναλογη συνεχεια...

 

Η προσπαθεια δεν ειναι της Θεσσαλονικης, μακαρι να ειναι αυτη η συναντηση η επαννεκινηση για ολους....

 

Κείμενο διαμαρτυρία
........................................
 
 

 

Για του λογου το αληθες...

 

τωρα εχουμε αυτο και πολλες αλλαγες δεν μπορουν να γινουν με τοσες υπογραφες, Ορθογραφικα, αν βλεπει καποιος, εννοειται οτι επιβαλλεται να διορθωθουν.

 

Κωνσταντινε Γραβια , σε σκεφτηκαμε , γι αυτο σε αναφερω παραπανω ,αλλα διστασα να σε ενοχλησω με τοσα που εχεις να κανεις. Μας φτανει η δεσμευση σου για το μελλον, δεν θα την ξεχασουμε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε

Κάτι άλλο;

 

Ίσως ο σύνδεσμος που δίνει τα αποτελέσματα;

 

Δείτε τα ως τώρα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, ή δείτε την εξέλιξη της ψηφοφορίας ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων

 

Θα ενθάρρυνε ή θα αποθάρρυνε ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιμελητήριο Ρεθύμνης το ανακοίνωσε.....

 

http://www.eber.gr/index.php?id=107,4870,0,0,1,0

 

Η προσπάθεια συνεχίζεται , δεν πρέπει να μείνει κανένας σύλλογος ή άλλος φορέας χωρίς ενημέρωση για αυτή την δίκαιη διαμαρτυρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ο σύνδεσμος που δίνει τα αποτελέσματα;

 

Δείτε τα ως τώρα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, ή δείτε την εξέλιξη της ψηφοφορίας ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων

 

Θα ενθάρρυνε ή θα αποθάρρυνε ??????

 

Έγινε

 

Κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι θα σκεφτώ.... :)

 

νομίζω .......

καλύτερα αυτή η προσθήκη να πάει κάτω από το πλήκτρο της υποβολής αν γίνεται. (ή πάνω από τα προς συμπλήρωση πεδία αν δε γίνεται.)

Η υποβολή να είναι κοντα στα πεδία που συμπληρώνονται για να μην το ψάχνει όποιος συμμετέχει

το άλλο είναι πληροφοριακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι Σύλλογοι και οι Ενώσεις Λογιστών στην Ελλάδα:

http://www.pofee.gr/index.php?option=com_contact&view=category&catid=8&Itemid=46

 

Να στείλουμε όλοι ε-μαιλ ,φαξ ή να πάρουμε τηλέφωνο στους συλλόγους και να ενημερώσουμε για την συλλογή υπογραφών..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για του λογου το αληθες...

 

τωρα εχουμε αυτο και πολλες αλλαγες δεν μπορουν να γινουν με τοσες υπογραφες, Ορθογραφικα, αν βλεπει καποιος, εννοειται οτι επιβαλλεται να διορθωθουν.

 

Κωνσταντινε Γραβια , σε σκεφτηκαμε , γι αυτο σε αναφερω παραπανω ,αλλα διστασα να σε ενοχλησω με τοσα που εχεις να κανεις. Μας φτανει η δεσμευση σου για το μελλον, δεν θα την ξεχασουμε  :)

 

Χρύσα, σου έχω δείξει μέχρι τώρα ότι όταν μου ζητούν κάτι το αφήνω γιατί έχω άλλες προτεραιότητες; Επίσης, μήπως νομίζεις ότι βλέπουμε όλα τα θέματα του φόρουμ καθημερινά; Κάποια από αυτά δεν προλαβαίνουμε να τα δούμε. Αυτό που έγραψες ανωτέρω δεν το είχα δει, αυτό είναι η αλήθεια, αλλά πρός Θεού, ποτέ δεν είμαι αντίθετος στο να δίνω ή να συντάσσω κείμενα που έχουν να κάνουν με το κοινό καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα, σου έχω δείξει μέχρι τώρα ότι όταν μου ζητούν κάτι το αφήνω γιατί έχω άλλες προτεραιότητες; Επίσης, μήπως νομίζεις ότι βλέπουμε όλα τα θέματα του φόρουμ καθημερινά; Κάποια από αυτά δεν προλαβαίνουμε να τα δούμε. Αυτό που έγραψες ανωτέρω δεν το είχα δει, αυτό είναι η αλήθεια, αλλά πρός Θεού, ποτέ δεν είμαι αντίθετος στο να δίνω ή να συντάσσω κείμενα που έχουν να κάνουν με το κοινό καλό...

 

καλα, μη με μαλωνεις , φταιω...αλλη φορα δε θα σε λυπηθω ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φαινόταν ίσως και ποιοι το κάνουν , στο Blog που ανέβηκε με ρώτησαν από ποιους κλπ , για να μην καθυστερώ τους έστειλα ότι μια ομάδα συναδέλφων από Θεσσαλονική το ξεκίνησε αλλά βάλτε σαν συντάκτη τη Διαδικτυακή ομάδα , παράλληλα δίνω και το Link εδώ από το Taxheaven .

 

Αν παράλληλα γίνουν αλλαγές στο κείμενο , από τι στιγμή που υπάρχει το email του υπογράφοντος να πήγαινε αυτόματα και η τυχόν διόρθωση ...... ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολε δεν ειναι τοσο ευκολο

η επιστολη εχει παει σε επιμελητηρια εμπορικους συλλογους στο επιμελητηριο θεσσαλονικης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ελπίδα...

Να βλέπεις μάτια να λαμπυρίζουν... 

 

Αν ενωθούμε πολλοί..... 

 

Ένα ριζίτικο τω Χανιώ λέει....

"Καμάρι πάνε τα οζά, καμάρι παν κι οι αίγες
μα πλια στολή 'ναι οι γι ειδικοί οντε συμπορπατούνε..
Βροντά ο ουρανός και σειέτ' η γής...."


Ριζίτικο. Μαθιουδάκης 1933..
---------------

Σημειώσεις:

Οζά = τα ζώα,
Αίγες = τα γίδια, 
«πλια στολή» = πιο όμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

Εχεις βρεί βουλευτή να υπογράψει;

μη μου πείς ότι είναι κυβερνητικός !!!!!!

 

Όχι

 

Αλλά προσπαθεί να γίνει :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι

 

Αλλά προσπαθεί να γίνει :D 

 

προσπαθεί να γίνει βουλευτής ή είναι βουλευτής και προσπαθεί να γίνει κυβερνητικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...