Προς το περιεχόμενο

Συλλογή υπογραφών με σκοπό την αποστολή της Διαμαρτυρίας στον Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης


SophiaL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα διαβάζω και την Κατερίνα. 

 

Παιδιά κάνετε μεγάλο λάθος.

Ο στόχος μας αυτή την στιγμή είναι ένας. Το Υπουργείο και όχι οι συνάδελφοι μας.

Ξέρω ότι πολλοί σύλλογοι στην Ελλάδα κάνουν ότι μπορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και κάτι για τους προβληματικούς συλλόγους. 

Δεν φταίει ο σχηματισμός τους αλλά οι διοικήσεις τους.

Αυτό είναι τεράστιας σημασίας θέμα.

Αυτό σημαίνει ότι αγαπάς τον σύλλογο, συμμετέχεις στον σύλλογο, και αγωνίζεσαι για εκπροσώπους που σε εκφράζουν. 

Θυμώνεις με πρόσωπα και όχι με τις λέξεις "σύλλογος" ή "συνδικαλιστές" 

Θυμώνεις για παράδειγμα με τον Σταυρουλάκη ή τον Καμπάνη. Όχι που να πάρει ο διάβολος με τους συλλόγους  και τους συνδικαλιστές γενικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα διαβάζω και την Κατερίνα. 

 

Παιδιά κάνετε μεγάλο λάθος.

Ο στόχος μας αυτή την στιγμή είναι ένας. Το Υπουργείο και όχι οι συνάδελφοι μας.

Ξέρω ότι πολλοί σύλλογοι στην Ελλάδα κάνουν ότι μπορούν.

Κωστή , απ’ τη στιγμή που ξέρεις ότι πολλοί σύλλογοι στην Ελλάδα κάνουν ότι μπορούν και ΟΧΙ όλοι οι σύλλογοι , η Κατερίνα που έχει άδικο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα διαβάζω και την Κατερίνα. 

 

Παιδιά κάνετε μεγάλο λάθος.

Ο στόχος μας αυτή την στιγμή είναι ένας. Το Υπουργείο και όχι οι συνάδελφοι μας.

Ξέρω ότι πολλοί σύλλογοι στην Ελλάδα κάνουν ότι μπορούν.

Ας κάνουν λάθος . Οι σύλλογοι κάνουν ότι μπορούν αλλά μάλλον δεν μπορούν .

 Όλες οι συντονισμένες επαναστάσεις αποτυγχάνουν. Αυτές που μπορεί να έχουν αποτέλεσματα(αλλαγή δομών)  ξεκινούν από λίγους (ρομαντικους ,βλακες, περίεργους,θυμωμένους οπως θες πες τους) ,έπειτα μπαίνουν οι πολλοί -αυτοί που στην αρχή δεν πίστευαν- και τέλος οι οργανωμένοι(για να καρπωθούν το αποτέλεσμα χωρίς κίνδυνο) .

 Για να πετύχει μια επανάσταση πρέπει να υπάρχει η ανάγκη ,αυτή προκύπτει συνήθως από την παρακμή της εξουσίας, και ιδεολογικό υπόβαθρο.Χρειάζεται η σπίθα αλλά αν το δάσος δεν είναι ξερό-γέρικο δεν θα κάψει τα πάντα .

 Αφήστε λοιπόν να  γίνει το λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα διαβάζω και την Κατερίνα. 

 

Παιδιά κάνετε μεγάλο λάθος.

Ο στόχος μας αυτή την στιγμή είναι ένας. Το Υπουργείο και όχι οι συνάδελφοι μας.

Ξέρω ότι πολλοί σύλλογοι στην Ελλάδα κάνουν ότι μπορούν.

 

Εγώ είμαι πολύ υπέρ των συλλόγων .Είμαι μέλος και δεν πρόκειται να αφήσω τον σύλλογό μου με τίποτα.

Τον χρειάζομαι σαν επαγγελματίας και θεωρώ τραγικό λάθος να απομακρυνθούμε από αυτούς.

 

Απλά οι διοικήσεις τους πρέπει να ρίχνουν και καμιά ματιά πότε πότε στον καταστατικό τους σκοπό.

Αυτός συνήθως είναι η προαγωγή των κοινών οικονομικών και επαγγελματικών συμφερόντων των μελών και η βελτίωση των όρων άσκησης του επαγγέλματός μας.

 

Η διαμαρτυρία δεν ήταν άσχετη.Προήγαγε και με το παραπάνω αυτόν τον σκοπό.Γιατί δεν υποστηρίχθηκε από όλους?

 

Εσύ Σταυρουλάκη και κάποιοι άλλοι προέδροι από ότι διαπίστωσα πολύ σωστά ενημερώσατε τα μέλη του συλλόγου σας να ψηφίσουν την διαμαρτυρία.

Οι άλλοι γιατί δεν το έκαναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια θα οπισθοχωρήσω στην γνώμη μου  - κυρίως σε νηφάλιες παρατηρήσεις - και θα κάτσω στην γωνία,  αφού ελάχιστοι αμύνονται για τους συλλόγους.

 

Αλλά  βεβαίως σας κάνω πλάκα.  :D

 

Βρε αγόρια και κορίτσια ..

 

Που το βρήκατε ότι οι συντονισμένες επαναστάσεις αποτυγχάνουν;

Αν λέτε για την σπίθα ως η έναρξη κινητοποίήσεων εντάξει. Δεν διαφωνούμε  Μα το λέω και εγώ. Δείτε τι είπα για το Σωκράτη (deadpoet) στην αρχή. Δείτε τι είπα για την επιστολή της Σαλονίκης, την e-ιδέα του Εντσο Σίφο  κ.τ.λ.

Όμως αμέσως μετά πρέπει κάποιες οργανώσεις να συντονίσουν. Κάποιες. Κάποιες !! Κάποιες πως να το πω ;; 

Δεν μιλώ βρε αδερφέ για τις Συνομοσπονδίες τους οι βουλευτές τους Νομάρχες κ.τλ. . Έλεος !!

Για εμάς αναφέρω τους απλούς λογιστές στην πιο κοντινή - στην βάση - υποτυπώδη οργάνωση. Τους Συλλόγους. Κι αν δεν μπορούν βοηθήστε τους. 

 

Που το βρήκατε ότι η οργάνωση που αναφέρω εγώ (και όχι αυτή που επιμένετε εσείς) πρέπει να είναι στον Σωκράτη ή στα κορίτσια της Σαλονίκης ή στον Εντσο;

 

Δεν μιλώ για την σπίθα. Είπα για την σπίθα τίποτα; 

 

Προσπαθήστε να με καταλάβετε τι εννοώ, αγκαλιάστε την πιο κοντινή - στην βάση-  υποτυπώδη οργάνωση για να σύρει το πλήθος. Μην περιμένετε τις εγκλωβισμένες (άλλοτε και συμβιβασμένες, άλλοτε και συνεργάσιμες)  Συνομοσπονδίες, βουλευτές, Κεντρικές Διοικήσεις Επιμελητηρίων. Δεν μιλώ για αυτές. 

 

Ζητήστε την συνεργασία με την γειτονιά σας. 

 

Είναι ζήτημα μεγάλο. Ακούστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσπαθήστε να με καταλάβετε τι εννοώ, αγκαλιάστε την πιο κοντινή - στην βάση-  υποτυπώδη οργάνωση για να σύρει το πλήθος. Μην περιμένετε τις εγκλωβισμένες (άλλοτε και συμβιβασμένες, άλλοτε και συνεργάσιμες)  Συνομοσπονδίες, βουλευτές, Κεντρικές Διοικήσεις Επιμελητηρίων. 

 

Ζητήστε την συνεργασία με την γειτονιά σας. 

 

Είναι ζήτημα μεγάλο. Ακούστε με.

 

Αυτό ακριβώς πρέπει να καταλάβουν οι διοικήσεις των συλλόγων .Να μην εγκλωβίζονται και να μην συμβιβάζονται!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσύ Σταυρουλάκη και κάποιοι άλλοι προέδροι από ότι διαπίστωσα πολύ σωστά ενημερώσατε τα μέλη του συλλόγου σας να ψηφίσουν την διαμαρτυρία.

Οι άλλοι γιατί δεν το έκαναν?

 

 

Είναι πολύ απλή η απάντηση. Γιατί δεν πήγες εσύ να τους το πεις να το κάνουν. Γιατί πιστεύεις ότι ο Σύλλογος είναι Βουλευτής ή Νομάρχης ή ..Ομοσπονδίος ή ..Συνομοσπονδίος. 

 

Κατερίνα μου ο Σύλλογος είσαι εσύ, είναι ο συνάδελφος σου που είναι στο Pc πάνω και προσπαθεί να προλάβει τα απίστευτα.  Δεν λέω ότι δεν έπρεπε να είναι ηγετικός, δραστήριος και αποδοτικός, αλλά αυτά είναι προϋποθέσεις για μεγάλα μαγαζιά. Στους συλλόγους ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ είσαι εσύ, και οι συναδέλφοι σου. Τόσο απλά..

 

Αν πήγαινες στο σύλλογο. Αν τους βοηθούσες στην υλοποίηση της ενημέρωσης του θέματος που έθεσες τώρα θα είχε γίνει.

 

Και βεβαίως αν φταις εσύ 10 το ΔΣ φταίει 100.

Δε λέω αυτό.

 

Λέω ότι τους συλλόγους δεν πρέπει να τους βλέπουμε ως "συστημικούς" οργανισμους αλλά ώς εμάς τους ίδιους και τα χάλια τους βαρύνουν υπερβολικά και τους απλούς λογιστές και τα χάλια τους με ένα κλικ εύκολα διορθώνονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Τα όσα αναφέρω κατανοώ ότι είναι δύσκολο να εφαρμοστούν στους συλλόγους Αθήνας και Θεσαλονίκης λόγω του μεγέθους των πόλεων. Για όλη την υπόλοιπη Ελλάδα δεν μπορώ να αλλάξω την γνώμη μου με τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Ιουλιανού 42 – 46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ.104 34 - Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446

E – mail: [email protected] Ιστοσελίδα: www.pofee.gr

ΑΠ. ΑΝΑΓ. ΠΟΛ. ΠΡΩΤ. ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ. ΚΑΤ. 545/4787/94

Πέμπτη, 23 Ιανουαρίου 2014

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η ημερίδα ενημέρωσης της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. για τα εξοντωτικά πρόστιμα των άρθρων 53 έως 59 του νόμου 4174/2013 προς τα όργανα των μικρομεσαίων επιχειρήσεων και των Ελεύθερων Επαγγελματιών. Αποφασίστηκε ομόφωνα η έκδοση ψηφίσματος και να σταλεί στον Πρόεδρο της δημοκρατίας, τον πρόεδρο της βουλής, τον Πρωθυπουργό, το Υπουργείο Οικονομικών, αρχηγούς κομμάτων και σε όλους τους βουλευτές για να ενημερωθούν αυτά που ψήφισαν τον Ιούλιο του 2013, να ζητηθεί συνάντηση με τον Πρωθυπουργό με αντιπροσωπεία από τους παρισταμένους, να οργανωθεί συγκέντρωση στην Αθήνα το επόμενο δεκαπενθήμερο και σε περίπτωση μη αποτελέσματος από όλες τις παραπάνω ενέργειες, να προσφύγουμε με την στήριξη του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών σε προσφυγή στο συμβούλιο Επικρατείας για αντισυνταγματικότητα του νόμου και στην συνέχειa στο        Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.   
Το παρών έδωσαν εκπρόσωποι των φορέων Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε, Ε.Σ.Ε.Ε., ΠΑΣΕΓΕΣ, Π.ΟΜ.ΙΔ.Α., Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών, Σύλλογος Συμβολαιογράφων Αθηνών, Σύλλογος Μεσιτών, Ομοσπονδία Βενζινοπωλών, Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Πειραιώς, Βιοτεχνικό Επιμελητήριο Αθηνών, Επαγγελματικό Επιμελητήριο Πειραιά, Εμπορικός Σύλλογος Αθηνών.

Μεγάλη  ήταν και η προσέλευση των Μέσων Ενημέρωσης τους οποίους και ευχαριστούμε για την ανταπόκριση στο κάλεσμα μας.

 

Το Δ.Σ. της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ απλή η απάντηση. Γιατί δεν πήγες εσύ να τους το πεις να το κάνουν. Γιατί πιστεύεις ότι ο Σύλλογος είναι Βουλευτής ή Νομάρχης ή ..Ομοσπονδίος ή ..Συνομοσπονδίος. 

 

Κατερίνα μου ο Σύλλογος είσαι εσύ, είναι ο συνάδελφος σου που είναι στο Pc πάνω και προσπαθεί να προλάβει τα απίστευτα.  Δεν λέω ότι δεν έπρεπε να είναι ηγετικός, δραστήριος και αποδοτικός, αλλά αυτά είναι προϋποθέσεις για μεγάλα μαγαζιά. Στους συλλόγους ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ είσαι εσύ, και οι συναδέλφοι σου. Τόσο απλά..

 

Αν πήγαινες στο σύλλογο. Αν τους βοηθούσες στην υλοποίηση της ενημέρωσης του θέματος που έθεσες τώρα θα είχε γίνει.

 

Και βεβαίως αν φταις εσύ 10 το ΔΣ φταίει 100.

Δε λέω αυτό.

 

Λέω ότι τους συλλόγους δεν πρέπει να τους βλέπουμε ως "συστημικούς" οργανισμους αλλά ώς εμάς τους ίδιους και τα χάλια τους βαρύνουν υπερβολικά και τους απλούς λογιστές και τα χάλια τους με ένα κλικ εύκολα διορθώνονται..

 

Και όμως πήγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμπορικό επιμελητήριο πάντως από 16/01 που τους ενημέρωσα , ανταποκρίθηκε πολύ θετικά και άμεσα.

Ανάρτησε τον σύνδεσμο της διαμαρτυρίας στο σάιτ, του  και τον έστειλε σε περίπου 1700 από ότι μου είπαν μέλη που διέθετε το email τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Γιατί πιστεύεις ότι ο Σύλλογος είναι Βουλευτής ή Νομάρχης ή ..Ομοσπονδίος ή ..Συνομοσπονδίος. 

 

Κατερίνα μου ο Σύλλογος είσαι εσύ, είναι ο συνάδελφος σου που είναι στο Pc πάνω και προσπαθεί να προλάβει τα απίστευτα.  Δεν λέω ότι δεν έπρεπε να είναι ηγετικός, δραστήριος και αποδοτικός, αλλά αυτά είναι προϋποθέσεις για μεγάλα μαγαζιά. Στους συλλόγους ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ είσαι εσύ, και οι συναδέλφοι σου. Τόσο απλά..

 

 

Λέω ότι τους συλλόγους δεν πρέπει να τους βλέπουμε ως "συστημικούς" οργανισμους αλλά ώς εμάς τους ίδιους και τα χάλια τους βαρύνουν υπερβολικά και τους απλούς λογιστές και τα χάλια τους με ένα κλικ εύκολα διορθώνονται..

 

Εδώ έχεις κάνει λάθος εκτίμηση.

Δεν έχω τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση σαν άνθρωπος και σαν επαγγελματίας για  να θεωρώ το ΔΣ του συλλόγου μας , Βουλευτή,Νομάρχη ή Ομοσπονδίο.

Ξέρω πολύ καλά ότι ο σύλλογος είμαι εγώ και οι συναδέρφοι μου μέλη.

Για αυτό προέτρεψα σε προηγούμενη δημοσιευσή μου να προσέχουμε ποιους ψηφίζουμε.

Οσον αφορά τους Βουλευτές, Νομάρχες,Ομοσπονδίες κλπ. σέβομαι απόλυτα τον ρόλο τους .Χρειαζούμενοι είναι και αυτοί  , δεν είναι περιττοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχεις κάνει λάθος εκτίμηση.

Δεν έχω τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση σαν άνθρωπος και σαν επαγγελματίας για  να θεωρώ το ΔΣ του συλλόγου μας , Βουλευτή,Νομάρχη ή Ομοσπονδίο.

Ξέρω πολύ καλά ότι ο σύλλογος είμαι εγώ και οι συναδέρφοι μου μέλη.

Για αυτό προέτρεψα σε προηγούμενη δημοσιευσή μου να προσέχουμε ποιους ψηφίζουμε.

Οσον αφορά τους Βουλευτές, Νομάρχες,Ομοσπονδίες κλπ. σέβομαι απόλυτα τον ρόλο τους .Χρειαζούμενοι είναι και αυτοί  , δεν είναι περιττοί.

 

Συμφωνώ --  > Για αυτό προέτρεψα σε προηγούμενη δημοσιευσή μου να προσέχουμε ποιους ψηφίζουμε.

Συμφωνώ --  > Οσον αφορά τους Βουλευτές, Νομάρχες,Ομοσπονδίες κλπ. σέβομαι απόλυτα τον ρόλο τους .

Δεν είπα ποτέ αυτό --> Χρειαζούμενοι είναι και αυτοί  , δεν είναι περιττοί.  Είπα πως είναι εγκλωβισμένοι (στην καλύτερη περίπτωση) και χρειάζεται να κινηθούμε και εμείς από τους Συλλόγους ώστε να υπάρχει η απαραίτητη πίεση (και βοήθεια) για να κινηθούν

 

Μην ξεχνάς και μια μαθηματική πράξη:

Τα κόμματα δεν ενδιαφέρονται για τις θέσεις μικρών οργανώσεων όπως οι συλλόγοι μας.

Αντίθετα για τις θέσεις μεγάλων οργανώσεων (Ομοσπονδίες, Συνομοσπονδίες Διοικήσεις Επιμελητηρίων κ.τ.λ.) τους είναι μεγάλο ενδιαφέρον η θέση αυτή και φροντίζουν να την πλευρίζουν και να βάζουν κομματικά στελέχη, ή συνεργάσιμα προς αυτούς πρόσωπα.  Έτσι για να μπορούν να δράσουν αυτά τα πρόσωπα ξεπερνώντας τα προαναφερόμενα βαρίδια τους πρέπει εμείς, οι οργανώσεις από την βάση, η συνήθως ελεύθερες από αυτά τα βαρίδια (δεν είναι εύκολο σε Αθήνα Θεσ/κη) να πιέσουμε να βοηθήσουμε.   

 

Αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως πήγα...

 

Εδώ μου είναι έκπληξη. 

Χωρίς να μου πεις το σύλλογο, πες μου πια ήταν η απάντηση τους. Τι τους οδήγησε να μην το κάνουν. 

Διότι δεν θα αφήσω ακόμα και αυτήν την απάντησή σου χωρίς μάχη. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μου είναι έκπληξη. 

Χωρίς να μου πεις το σύλλογο, πες μου πια ήταν η απάντηση τους. Τι τους οδήγησε να μην το κάνουν. 

Διότι δεν θα αφήσω ακόμα και αυτήν την απάντησή σου χωρίς μάχη. :D

Δεν ήταν ενήμερωμένοι για την διαμαρτυρία.

Τους την έστειλα 16/01 και ζήτησα να την στείλουν σε όλα τα μέλη.

Οταν τους ρώτησα αν την έστειλαν μου απάντησαν όχι, .Την αγνόησαν..

Και πίστεψέ με στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους ήμουν έως...πολύ πειστική θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν ενήμερωμένοι για την διαμαρτυρία.

Τους την έστειλα 16/01 και ζήτησα να την στείλουν σε όλα τα μέλη.

Οταν τους ρώτησα αν την έστειλαν μου απάντησαν όχι, .Την αγνόησαν..

Και πίστεψέ με στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους ήμουν έως...πολύ πειστική θα έλεγα.

 

Η ερώτησή μου είναι γιατί σου είπαν όχι. Δηλαδή πως το αιτιολόγησαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ τώρα (σελ.48-49) το θέμα ήρθε στα ίσα του!

 

Συγνώμη. Σταματώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτησή μου είναι γιατί σου είπαν όχι. Δηλαδή πως το αιτιολόγησαν; 

Οταν μιλάς και εξηγείς την κατάσταση στο τηλέφωνο περιμένεις απάντηση η οποία δεν έρχεται και όταν ξανατηλεφωνείς και διακρίνεις μία αποστασιοποίηση δεν χρειάζεται να ψάχνεις καμία αιτιολογία.

Ηταν βέβαιο από την αντίδραση ότι δεν τους ενδιέφερε αυτή η κίνηση.

Τους λόγους δεν τους ρώτησα, δεν με ενδιαφέρουν άλλωστε...Το αποτέλεσμα μετράει.Δεν μπήκα καν στον κόπο να το διαπραγματευτώ παραπάνω γιατί ξενέρωσα.

Δεν μπορεί κανένας να κάνει τον πρόεδρο πρόεδρο , τον βουλευτή βουλευτή, τον δήμαρχο δήμαρχο.Πρέπει να το έχει από μόνος του.Αν δεν το έχει αργά ή γρήγορα θα πάει σπίτι του.

Απλά τα πράγματα..

Συγνώμη σταματώ και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει Κατερίνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη. Σταματώ. 

κ. Σταυρουλάκη σας σέβομαι και σας εκτιμώ βαθύτατα (από τα γραφόμενα σας - δεν σας γνωρίζω). Ωστόσο προσωπικά μου είναι πολύ ενοχλητικό να ακούω πάλι για συλλόγους, επιμελητήρια κλπ.

Ζητώ συγγνώμη εγώ για την παρέμβαση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμπορικό επιμελητήριο πάντως από 16/01 που τους ενημέρωσα , ανταποκρίθηκε πολύ θετικά και άμεσα.

Ανάρτησε τον σύνδεσμο της διαμαρτυρίας στο σάιτ, του  και τον έστειλε σε περίπου 1700 από ότι μου είπαν μέλη που διέθετε το email τους.

ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑ  ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ.

ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δε σταματάτε το μπούρου-μπούρου ? Το πολύ το "κύριε ελέησον" το βαριέται κι ο Θεός . Κρατήστε την ενέργειά σας για την Δευτέρα στις 2. Και ελπίζω να δώ και μερικούς απο τους παλιούς και νέους φίλους που έλαμψαν δια της απουσίας τους. Γιατί άμα ήταν καμμιά ετήσια μάζωξη του TAXHEAVEN , να δείς για πότε θα ερχόντουσαν. Δε λέω για κανά σεμινάριο  ;)  ! Εκεί θα γινόταν το αδιαχώρητο ! 'Αμα δε σπάσεις αυγά , ομελέτα δε γίνεται (που λέει και μια ψυχή που ΤΩΡΑ με διαβάζει φανατικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Όλοι μπροστά με "ντούκου ντούκου" και όχι "μπούρου μπούρου" χα χα  !!!  :D  :D

 

Άντε παιδιά !! Καλή διάθεση, συμμετοχή και ότι καταφέρουμε.

 

Υ.Γ Ponzi δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί είχες δίκιο. Όλα καλά !!    :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...