Προς το περιεχόμενο

Συλλογή υπογραφών με σκοπό την αποστολή της Διαμαρτυρίας στον Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης


SophiaL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ!!!!!

 

Μετρήστε άτομα

 

Ούτε 100 δεν είμαστε, όχι 500!!!!

 

Όσοι από εμάς έχουν υπογράψει και για πολύ σοβαρό λόγο δεν είναι εκεί μέσα.... Ντροπή τους!!!

Η φώτο είναι τραβηγμένη περίπου στις 12:00.

 

Για άλλη μια φορά όπως και το καλοκαίρι με τις κολοδηλώσεις οι γνωστοί μ@λ@κες πιστοί στο ραντεβού τους! Και οι άγνωστοι παρτάκιδες στα γραφειάκια τους!

 

Παρακαλώ τα παιδιά που έχουν κάνει την τεράστια προσπάθεια με την συλλογή των υπογραφών, να με διαγράψουν από την επιστολή διαμαρτυρίας, θα στείλω pm.

 

Ζητώ συγνώμη για τον χαρακτηρισμό μου και δεν είχα σκοπό να προσβάλω κανένα από τα παιδιά που πήγαμε, αλλά έτσι νιώθω.

 

attachicon.gifDSC_0128.JPG

Αγαπητέ καλησπέρα ,

 

Θα πάρω θέση γιατί είμαι μια από αυτούς που υπέγραψαν και που άμεσα τα πρόστιμα δεν με αγγίζουν .Υπέγραψα γιατί είμαι στο πλευρό αυτόν που αγγίζουν όμως .

Σε πληροφορώ αν παρθεί απόφαση για απεργίας εγώ απεργήσω δεν απεργήσω δεν θα σου κάνει ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ αν όμως απεργήσουν οι 5.000 λογιστές που υπέγραψαν η το σύνολο των λογιστών της χώρας έχει μεγάλη διαφορά  από το να κατέβουν η να μην κατέβουν  στην Καραγεώργη. Η δύναμη των υπογραφών έχει αυτή ακριβώς την ιδιότητα μια επιτροπή 3-4 ατόμων να ενημερώσει τους αρμοδίους  ότι έχει στο πλευρό της 9.996 άτομα ακόμα όχι την φυσική παρουσία και των 10.000.

 

 

Με Εκτίμηση,

 

Ελένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ καλησπέρα ,

 

Θα πάρω θέση γιατί είμαι μια από αυτούς που υπέγραψαν και που άμεσα τα πρόστιμα δεν με αγγίζουν .Υπέγραψα γιατί είμαι στο πλευρό αυτόν που αγγίζουν όμως .

Σε πληροφορώ αν παρθεί απόφαση για απεργίας εγώ απεργήσω δεν απεργήσω δεν θα σου κάνει ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ αν όμως απεργήσουν οι 5.000 λογιστές που υπέγραψαν η το σύνολο των λογιστών της χώρας έχει μεγάλη διαφορά  από το να κατέβουν η να μην κατέβουν  στην Καραγεώργη. Η δύναμη των υπογραφών έχει αυτή ακριβώς την ιδιότητα μια επιτροπή 3-4 ατόμων να ενημερώσει τους αρμοδίους  ότι έχει στο πλευρό της 9.996 άτομα ακόμα όχι την φυσική παρουσία και των 10.000.

 

 

Με Εκτίμηση,

 

Ελένη

Φαντάσου λοιπόν να έχει σύμμαχο και τη φωνή 10 χιλ. αγανακτισμένων ανθρώπων.

Οι υπογραφές είναι του άλλοθι του καναπεδάτου επαναστάτη.

 

Επανάσταση του διαδικτύου.

 

Τρίζουν τα κόκαλα του Μακρυγιάννη, του Γκάντι και του Τσε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου λοιπόν να έχει σύμμαχο και τη φωνή 10 χιλ. αγανακτισμένων ανθρώπων.

Οι υπογραφές είναι του άλλοθι του καναπεδάτου επαναστάτη.

 

Επανάσταση του διαδικτύου.

 

Τρίζουν τα κόκαλα του Μακρυγιάννη, του Γκάντι και του Τσε....

Αγαπητέ ,

 

Κατ αρχήν με την δήλωση σου κατηγορείς και αυτούς που δεν ήταν εφικτό να παρευρεθούν γιατί μάλλον οι υπόγραφες δεν ήταν όλες από Αθήνα .

Στην συνέχεια θα σου πω ότι στο δικό μας επάγγελμα όλα θα γίνονται διαδικτυακά επιτέλους και πολύ χαίρομαι για αυτό, οπότε τα κόκκαλα του Μακρυγιάννη θα πάψουν να τρίζουν γιατί από τον καναπέ σου δουλεύεις και από εκεί θα κάνεις επανάσταση .

Η δική μου θέση ήταν είναι και θα είναι πάντα η δύναμη της συσπείρωσης στο δια ταύτα.

 

 

 

Με Εκτιμηση

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημου και εγω εκει....Μου θυμιζει κατι μπλουζακια... Η εκτιμηση μου ειναι οτι μπορουσαμε με ειμαστε περισσοτεροι.

Αλλα και αυτοι που ειμασταν καλοι ημασταν... Απλως την αλλη φορα ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε πολλοι,παρα πολλοι.....

Δεν προκειται κανενας να μας χαρισει τιποτα....Και το αστειο της υποθεσης καποιος-ετσι νομιζω- εκπροσωπος σε κατι

μολις μαζευτηκαμε εξω απο το υπουργειο λεει "παιδια να μην κλεισουμε τον δρομο"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.H συλλογη υπογραφων και οι συγκεντρωσεις  πρεπει να απλα μια (1) προειδοποιηση .

2.Για να κανεις ομελετα πρεπει να σπασεις αυγα δηλαδη μετα απο την προειδοποιηση ετσι και δεν αλλαξει κατι εμεις τα λογιστικα γραφεια που υπογραψαμε και οι χιλιαδες εταιρειες που εκπροσωπουμε επωνυμα να μην υποβαλλουμε δηλωσεις καθε ειδους ..και ειδικα ΦΠΑ  για να δουν τα ταμεια τους αδεια... μονο τοτε κατι θα σκεφθουν .

3.Το χειροτερο προστιμο ειναι το δεκαχιλιαρο στην ΑΠΔ και πρεπει να ειναι ψηλα στα αιτηματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ καλησπέρα ,

 

Θα πάρω θέση γιατί είμαι μια από αυτούς που υπέγραψαν και που άμεσα τα πρόστιμα δεν με αγγίζουν .Υπέγραψα γιατί είμαι στο πλευρό αυτόν που αγγίζουν όμως .

Σε πληροφορώ αν παρθεί απόφαση για απεργίας εγώ απεργήσω δεν απεργήσω δεν θα σου κάνει ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ αν όμως απεργήσουν οι 5.000 λογιστές που υπέγραψαν η το σύνολο των λογιστών της χώρας έχει μεγάλη διαφορά  από το να κατέβουν η να μην κατέβουν  στην Καραγεώργη. Η δύναμη των υπογραφών έχει αυτή ακριβώς την ιδιότητα μια επιτροπή 3-4 ατόμων να ενημερώσει τους αρμοδίους  ότι έχει στο πλευρό της 9.996 άτομα ακόμα όχι την φυσική παρουσία και των 10.000.

 

 

Με Εκτίμηση,

 

Ελένη

 

1) Εγώ όπως και όλοι μας,είδα σήμερα στο πλευρό της επιτροπής 100 άντε (όπως λένε και τα ΜΜΕ 300) άτομα. Δηλαδή τρίχες...

 

2) Σαφώς και έχει τεράστια διαφορά αν θα απεργήσεις ή όχι. Οι μονάδες κάνουν το σύνολο. Αν πάμε όλοι με αυτή την λογική, ας μην απεργήσει κανείς, ας κάτσουμε πίσω απο τα γραφεία μας και ας στελνουμε ο ένας στον άλλο μηνυματάκια κι άμα αλλάξει τίποτα σφύρα μου κλέφτικα!

 

Με εκτίμηση

 

Θανάσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ ,

 

Κατ αρχήν με την δήλωση σου κατηγορείς και αυτούς που δεν ήταν εφικτό να παρευρεθούν γιατί μάλλον οι υπόγραφες δεν ήταν όλες από Αθήνα .

Στην συνέχεια θα σου πω ότι στο δικό μας επάγγελμα όλα θα γίνονται διαδικτυακά επιτέλους και πολύ χαίρομαι για αυτό, οπότε τα κόκκαλα του Μακρυγιάννη θα πάψουν να τρίζουν γιατί από τον καναπέ σου δουλεύεις και από εκεί θα κάνεις επανάσταση .

Η δική μου θέση ήταν είναι και θα είναι πάντα η δύναμη της συσπείρωσης στο δια ταύτα.

 

 

 

Με Εκτιμηση

Ελενη

 

Φυσικά και κατηγορώ όποιους δεν ήταν εκεί.

Πόσοι λογιστές υπάρχουν στην Αθήνα;;; 3-4 χιλ;;;

Και είμασταν όλοι κ όλοι 300 νοματαίοι!

 

Να μας πούν λοιπόν αυτοί που δεν ήρθαν για ποιό λόγο απουσίαζαν!

 

Στο δικό μας επάγγελμα μπορεί όλα να γίνονται διαδικτυακά αλλά επανάσταση διαδικτυακή δεν έχει ξαναματαγίνει πουθενά στον κόσμο.

 

Με ανοικτά γραφεία και μια απλή υπογραφή καθαρίσαμε... Δε μας τα λέτε καλά συνάδελφοι.

 

Η δύναμη της συσπείρωσης βρίσκεται στις διαδικτυακές υπογραφές;;;

 

Πλάκα μας κάνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημου και εγω εκει....Μου θυμιζει κατι μπλουζακια... Η εκτιμηση μου ειναι οτι μπορουσαμε με ειμαστε περισσοτεροι.

Αλλα και αυτοι που ειμασταν καλοι ημασταν... Απλως την αλλη φορα ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε πολλοι,παρα πολλοι.....

Δεν προκειται κανενας να μας χαρισει τιποτα....Και το αστειο της υποθεσης καποιος-ετσι νομιζω- εκπροσωπος σε κατι

μολις μαζευτηκαμε εξω απο το υπουργειο λεει "παιδια να μην κλεισουμε τον δρομο"....

 

Εάν φίλε μου το "Location ΜΕΣΣΗΝΙΑ" που έχεις ισχύει... τι να πώ... ντρέπομαι ακόμη περισσότερο για όλους αυτούς που είναι από Αθήνα και χωρίς σοβαρό λόγο δεν κατέβηκαν στο Σύνταγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν φίλε μου το "Location ΜΕΣΣΗΝΙΑ" που έχεις ισχύει... τι να πώ... ντρέπομαι ακόμη περισσότερο για όλους αυτούς που είναι από Αθήνα και χωρίς σοβαρό λόγο δεν κατέβηκαν στο Σύνταγμα.

Ο τοπος μου ειναι..Δεν ηρθα σημερα απο εκει.Παντως ενας συναδελφος απο Θηβα ηταν εκει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τοπος μου ειναι..Δεν ηρθα σημερα απο εκει.Παντως ενας συναδελφος απο Θηβα ηταν εκει.. 

Αυτό συνάδελφε αποτελεί την πιο ηχηρή απάντηση στους καναπεδάτους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να σηκωθουμε ολοι με τον ενα η τον αλλο τροπο και να κατεβουμε κατω..

 

Για κάποιους συναδέλφους αρκούν οι υπογραφές και τα ψηφίσματα διαμαρτυρίας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Εγώ όπως και όλοι μας,είδα σήμερα στο πλευρό της επιτροπής 100 άντε (όπως λένε και τα ΜΜΕ 300) άτομα. Δηλαδή τρίχες...

 

2) Σαφώς και έχει τεράστια διαφορά αν θα απεργήσεις ή όχι. Οι μονάδες κάνουν το σύνολο. Αν πάμε όλοι με αυτή την λογική, ας μην απεργήσει κανείς, ας κάτσουμε πίσω απο τα γραφεία μας και ας στελνουμε ο ένας στον άλλο μηνυματάκια κι άμα αλλάξει τίποτα σφύρα μου κλέφτικα!

 

Με εκτίμηση

 

Θανάσης

 

 

Φυσικά και κατηγορώ όποιους δεν ήταν εκεί.

Πόσοι λογιστές υπάρχουν στην Αθήνα;;; 3-4 χιλ;;;

Και είμασταν όλοι κ όλοι 300 νοματαίοι!

 

Να μας πούν λοιπόν αυτοί που δεν ήρθαν για ποιό λόγο απουσίαζαν!

 

Στο δικό μας επάγγελμα μπορεί όλα να γίνονται διαδικτυακά αλλά επανάσταση διαδικτυακή δεν έχει ξαναματαγίνει πουθενά στον κόσμο.

 

Με ανοικτά γραφεία και μια απλή υπογραφή καθαρίσαμε... Δε μας τα λέτε καλά συνάδελφοι.

 

Η δύναμη της συσπείρωσης βρίσκεται στις διαδικτυακές υπογραφές;;;

 

Πλάκα μας κάνετε;

 

Φυσικά και κατηγορώ όποιους δεν ήταν εκεί.

Πόσοι λογιστές υπάρχουν στην Αθήνα;;; 3-4 χιλ;;;

Και είμασταν όλοι κ όλοι 300 νοματαίοι! (Πόσοι από αυτους τους 10.000 ηταν λογιστές που υπέγραψαν την επιστολή με έδρα Αθήνα?)

 

Να μας πούν λοιπόν αυτοί που δεν ήρθαν για ποιό λόγο απουσίαζαν!

 

Στο δικό μας επάγγελμα μπορεί όλα να γίνονται διαδικτυακά αλλά επανάσταση διαδικτυακή δεν έχει ξαναματαγίνει πουθενά στον κόσμο.

 

Με ανοικτά γραφεία και μια απλή υπογραφή καθαρίσαμε... Δε μας τα λέτε καλά συνάδελφοι.(Με ανοικτά δικηγορικά; γραφεία κάνουν απεργία οι Δικηγόροι το ότι έχω ανοικτό το γραφείο αλλά δεν χρησιμοποιώ το διαδίκτυο είναι απεργία)

 

Η δύναμη της συσπείρωσης βρίσκεται στις διαδικτυακές υπογραφές;;;(Αυτό είναι το δια ταύτα σας????? γιατί κατάλαβα ότι οι υπογραφές ήταν η αρχή για άλλες κινητοποιήσεις  που εκεί χρειάζεται διαδικτυακή συσπείρωση με ρίσκο βέβαια. )

 

Πλάκα μας κάνετε;(Πιστέψτε με δεν έχω καμία όρεξη να κάνω Πλάκα μαζί σας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και κατηγορώ όποιους δεν ήταν εκεί.

Πόσοι λογιστές υπάρχουν στην Αθήνα;;; 3-4 χιλ;;;

Και είμασταν όλοι κ όλοι 300 νοματαίοι! (

 

Να μας πούν λοιπόν αυτοί που δεν ήρθαν για ποιό λόγο απουσίαζαν!

 

Στο δικό μας επάγγελμα μπορεί όλα να γίνονται διαδικτυακά αλλά επανάσταση διαδικτυακή δεν έχει ξαναματαγίνει πουθενά στον κόσμο.

 

Με ανοικτά γραφεία και μια απλή υπογραφή καθαρίσαμε... Δε μας τα λέτε καλά συνάδελφοι.

Πόσοι από αυτους τους 10.000 ηταν λογιστές που υπέγραψαν την επιστολή με έδρα Αθήνα? Εσύ μήπως ξέρεις να μας πεις;;; Λες να είναι λιγότεροι από 2000;;; Ο άλλος σου λέει ήρθε από τη Θήβα κι εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα

 

Με ανοικτά δικηγορικά; γραφεία κάνουν απεργία οι Δικηγόροι το ότι έχω ανοικτό το γραφείο αλλά δεν χρησιμοποιώ το διαδίκτυο είναι απεργία.  Απεργία με τις εφορίες γεμάτες λογιστές δε γίνεται. Ώρα είναι να μας πεις ότι όλοι αυτοί οι συνάδελφοι που απουσίαζαν δε χρησιμοποίησαν το διαδίκτυο σήμερα, δεν έκαναν καμιά συναλλαγή με το τάξις νετ ή με τις εφορίες. Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας νομίζω.

 

Αυτό είναι το δια ταύτα σας????? γιατί κατάλαβα ότι οι υπογραφές ήταν η αρχή για άλλες κινητοποιήσεις  που εκεί χρειάζεται διαδικτυακή συσπείρωση με ρίσκο βέβαια.  Οι υπογραφές ήταν η αρχή για τις άλλες κινητοποιήσεις.  Μόνο που βλέπουμε τις υπογραφές και δε βλέπουμε τις άλλες κινητοποιήσεις. Συσπείρωση χρειάζεται εκεί που τους πονάει ήτοι στο δρόμο, έξω από τα γραφεία τους και όχι στο διαδίκτυο.

 

Πιστέψτε με δεν έχω καμία όρεξη να κάνω Πλάκα μαζί σας Εγώ βλέπω μια διάθεση να δικαιολογήσεις τους επαναστάτες του πληκτρολογίου κι αυτό μόνο ως χιούμορ μπορώ να το εκλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πόσοι από αυτους τους 10.000 ηταν λογιστές που υπέγραψαν την επιστολή με έδρα Αθήνα? Εσύ μήπως ξέρεις να μας πεις;;; Λες να είναι λιγότεροι από 2000;;; Ο άλλος σου λέει ήρθε από τη Θήβα κι εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα( Δεν γνωριζω για να σας πω)

 

Με ανοικτά δικηγορικά; γραφεία κάνουν απεργία οι Δικηγόροι το ότι έχω ανοικτό το γραφείο αλλά δεν χρησιμοποιώ το διαδίκτυο είναι απεργία.  Απεργία με τις εφορίες γεμάτες λογιστές δε γίνεται. Ώρα είναι να μας πεις ότι όλοι αυτοί οι συνάδελφοι που απουσίαζαν δε χρησιμοποίησαν το διαδίκτυο σήμερα, δεν έκαναν καμιά συναλλαγή με το τάξις νετ ή με τις εφορίες. Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας νομίζω.(Εσεις τωρα που γυρισατε στο γραφειο σας δεν μπορειετε να  μπειτε στο διαδυκτιο????)

 

Αυτό είναι το δια ταύτα σας????? γιατί κατάλαβα ότι οι υπογραφές ήταν η αρχή για άλλες κινητοποιήσεις  που εκεί χρειάζεται διαδικτυακή συσπείρωση με ρίσκο βέβαια.  Οι υπογραφές ήταν η αρχή για τις άλλες κινητοποιήσεις.  Μόνο που βλέπουμε τις υπογραφές και δε βλέπουμε τις άλλες κινητοποιήσεις. Συσπείρωση χρειάζεται εκεί που τους πονάει ήτοι στο δρόμο, έξω από τα γραφεία τους και όχι στο διαδίκτυο.(Ειστε ετοιμος στις 20/02/2014 να μην βεβαιωσετε κανενα φορο ??????)

 

Πιστέψτε με δεν έχω καμία όρεξη να κάνω Πλάκα μαζί σας Εγώ βλέπω μια διάθεση να δικαιολογήσεις τους επαναστάτες του πληκτρολογίου κι αυτό μόνο ως χιούμορ μπορώ να το εκλάβω.(Γνωμη σας αρα σεβαστη)

 

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τι η ένταση δε μπορώ να καταλάβω .....

Η συγκέντρωση δεν έγινε από τους υπογράφοντες την επιστολή αλλά από τον ΣΟΛΠ και απλά με τη βοήθεια του διαδικτύου έγινε ντόρος .... Ας σας πει ο συνονόματος (a.a.) για άλλες συγκεντρώσεις που μαζευόταν 3 και ο κούκος και όχι 100-300-500 άτομα .... ΣΗμασία έχει ότι κάτι κινήθηκε και θα πρέπει να συνεχιστεί .... Προσωπικά αν και άφραγκος θα ήθελα να ανέβω πάνω τη Δευτέρα , παρόλα αυτά θα πρέπει να γίνει μια ακόμη προσπάθεια και με τη βοήθεια του Διαδικτύου τη Δευτέρα να είναι τουλάχιστον αυτοί και λίγο παραπάνω ......

Καλώς ή κακώς το διαδίκτυο βοήθαει , δε σε σηκώνει  από το καναπέ αλλά σου δίνει το ερέθισμα και είναι καθάρα θέμα χαρακτήρα και αγωγής για το αν θα σηκωθείς τελικά , δικαιολογίες πάντα υπήρχαν και προ διαδικτύου .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωκράτη, Θανάση, συναδέλφισσες και συνάδελφοι καλησπέρα.

Κι εγώ ήμουν απογοητευμένος από το πλήθος των συναδέλφων που μαζευτήκαμε εκεί σήμερα και το εξέφρασα στους φίλους συναδέλφους που ήμασταν παρέα.

Όμως, συζητώντας και σκεπτόμενος εκ των υστέρων πιο ψύχραιμα, συνειδητοποίησα, ότι ήμασταν πολλοί περισσότεροι από άλλες φορές.

Περισσότεροι από τους 50-60 που μαζευτήκαμε πέρυσι και ίσως, περισσότεροι από κάθε άλλη φορά.

 

Δεν θα ήθελα να κατηγορήσω συλίβδειν όλους τους συναδέλφους που υπέγραψαν και δεν ήταν παρόντες.

Δεν θα ήθελα να κατηγορήσω κανέναν. Φυσικά ήταν και πολλοί από επαρχία.

Σίγουρα υπήρχαν κάποιοι δικαιολογημένοι, σίγουρα κάποιοι και όχι.

Διαισθάνομαι ότι θα μπορούσαμε να ήμασταν πολλοί  περισσότεροι αλλά, άποψή μου είναι ότι, δεν πρέπει να πτοεί κανέναν αυτό.

Μπορεί μεθαύριο να είμαστε οι διπλάσιοι από σήμερα. Παραμεθαύριο  ακόμα πιο πολλοί και έπειτα, ακόμη πιο πολλοί...

 

Ας μην κατηγορούμε όμως ο ένας τον άλλο και το βασικότερο κατά την άποψή  μου, ας μην απελπιζόμαστε.

Σίγουρα ήταν μια αρχή. Σίγουρα ένα νέο ξεκίνημα. Ένα βήμα.

Θα πρέπει να υπάρξουν αναμφίβολα κι άλλα βήματα. Και θεωρώ ότι θα υπάρξουν.

 

Όποιο αποτέλεσμα κι αν είχε σήμερα αυτή η συγκέντρωση, μικρό ή μεγάλο, δεν το έφερε μόνο ο κόσμος που συγκεντρώθηκε εκεί.

Σίγουρα επιτεύχθηκε -και θα αξιολογηθεί ακόμη περισσότερο και στο άμεσο μέλλον- και υπό το μεγάλο βάρος των χιλιάδων υπογραφών.

Σίγουρα συνεκτιμήθηκαν και οι υπογραφές από τους αποδέκτες.

Γιατί σίγουρα είναι το πλήθος τους γνωστό...

 

Οι συναδέλφισσες και οι συνάδελφοι από την Θεσσαλονίκη έδωσαν το έναυσμα για γενικό ξεσηκωμό.

 

Αν σήμερα ξεσηκώθηκαν 200-300 συνάδελφοι, ας συνεχίσουμε όλοι μαζί να ξεσηκώνουμε κι άλλους και ας μη ρίχνουμε ευθύνες ο ένας στον άλλο.

Ας μην κατηγορούμαστε μεταξύ μας.

 

Ας υποστηρίξουμε όλοι μαζί τούτη την ώρα, την ενότητα.

 

Ας μην απογοητεύουμε αυτούς που ήθελαν να είναι εκεί και είχαν σοβαρή δικαιολογία να μην είναι.

 

Μόνο όλοι μαζί και ενωμένοι μπορούμε.

 

Ας συνεχίσουμε την προσπάθεια.

Ας προσπαθήσουμε τη Δευτέρα αλλά και στις επόμενες κινήσεις, να είμαστε όλο και περισσότεροι.

 

Μπορούμε!

 

Καλή δύναμη σε όλες και όλους.

 

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα

εμείς Αθήνα κάναμε μια πρώτη κίνηση

πήγαμε  σύνταγμα

Μετά είχαμε συνάντηση 5 μελής αντιπροσωπεία με τον πρόεδρο του ΟΕΕ .περιμένουμε κάποιες απαντήσεις από το ΟΕΕ . αν νομικά μπορεί να καλύψει μια γενική απεργία τον μελών του .

και θα γίνει πρόταση στις συνδικαλιστικές οργανώσεις στην συνάντηση που έχουν την δευτέρα με τον Πέδρο του ΟΕΕ  οι προτάσεις για αλλαγή  των νομών και η προσφυγή στη δικαιοσύνη.

 Τριτη πρωι θα παρουμε απαντηση το εαν το ΟΕΕ μπορεί να κηρύξει γενική απεργία  του κλάδου σαν θεσμικό όργανο εάν αυτό προβλέπεται από τους νομούς και το καταστατικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψετε να πάρω θέση μιας και ήμουν μπροστάρης στη σημερινή διαμαρτυρία (και αυτό δεν το λέω για να εισπράξω τα εύσημα αλλά για να δείξω πως δε μιλώ εκ του ασφαλούς).

Ήμουν μάλιστα ένα από τα 6 μέλη της αντιπροσωπείας που συναντήθηκε με τον Πρόεδρο του ΟΕΕ.

 

Συγνώμη που σας χαλάω τη συνταγή ορισμένους αλλά σήμερα ό,τι καλό έγινε προήλθε από τους ανένταχτους. 

 

5-6 τρελαμένοι τύποι που δεν ανήκουν σε κανένα σύλλογο και καμιά οργάνωση μπήκαν μπροστά και κατάφεραν ένα μίνιμουμ δεσμεύσεων από τον Πρόεδρο του ΟΕΕ.

 

Αυτό που θα έπρεπε να σας προβληματίζει, εσάς τους ενταγμένους, είναι αυτό που ακούστηκε από τα χείλη του προέδρου ότι πρότεινε δηλαδή πριν λίγες μέρες συντονισμένη δράση (που περιελάμβανε και την απεργία) σε μια κοινή συνεδρίαση του ΔΣ του ΟΕΕ με τους αρμόδιους συνδικαλιστικούς φορείς αλλά η πρότασή του όπως μας ενημέρωσε δεν έγινε δεκτή.

 

Τι σημαίνει αυτό μήπως ξέρετε;;;

 

Μήπως απλά κάποιοι συνδικαλιστικοί φορείς αμύνονται περί πάρτης και ουχί περί πατρίς;;;

 

Λέω εγώ τώρα....

 

 

Και όμως υπήρχαν τουλάχιστον 2 από από αυτούς που ανήκουν σε σύλλογο... B)  Ρώτα τον Κίμωνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως υπήρχαν τουλάχιστον 2 από από αυτούς που ανήκουν σε σύλλογο... B)  Ρώτα τον Κίμωνα....

ενας απο ΠΟΦΕΕ ΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει ολοι ησαν σαν ατομα κανενας σαν συλλογος

απλα καποιος δηλωσε στην συναντηση οτι ειναι στη ΠΟΦΕΕ

αυτα για την ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα παιδια  που ησαν εκει απλα λεω δεν ειμαστε λιγοι

εχουμε θυμο μεσα μας και αυτο φτανει να ανατρεψει τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...