Προς το περιεχόμενο

Αδυνατώ να διαβάσω νέους νόμους-π.ο.λ. και τιτιβίσματα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ή ξέχασα τα ελληνικά ,οι αυτοί δεν τα γνωρίζουν.

 

για πρώτη φορά στα επαγγελματικά μου χρονικά ,αισθάνομαι τόσο βλάκας,τόσο ηλίθιος που δεν καταλαβαίνω τι λένε. 

 

παράδειγμα ,τι μου μένει όταν διαβάζω.

 

χιλιάδες νόμοι ,εγκύκλιες ,αποφάσεις που αναιρούνται,ισχύουν αναδρομικά,τροποποιούν προγενέστερους,παραπέμπουν στο μέλλον ,στον νόμο τάδε ,που τροποποιήθηκε από τον άλλον,εκτός της παραγράφου ε ,εδάφιο 3 ,που ισχύει ως έχει ,αλλά όχι ακριβώς γιατί με την απόφαση τάδε τροποποιήθηκε η αρχική μεταβολή που ίσχυε με τον νόμο δείνα,ο οποίος ψηφίστηκε αλλά δεν εκδόθηκε η απόφαση ακόμη και έτσι θα ισχύει από την δημοσίευσή του στο ΦΕΚ.

 

ωραία λες "και έτσι θα ισχύει από την δημοσίευσή του στο ΦΕΚ"  . ποιό πράγμα από όλα αυτά είναι η ερώτηση.

 

δεν βαριέσαι θα περιμένω την ερμηνευτική ,λες.

 

ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ  ,όπως είναι γνωστό σύμφωνα με τον νόμο τάδε ,που τροποποιήθηκε από τον άλλον ,επήλθαν μερικές αλλαγές ,οι οποίες θα ισχύσουν από την δημοσίευσή τους στο ΦΕΚ"  εκτός της παραγράφου 3 ,όπως ρητά αναφέρεται στον Νόμο.

 

διαβάζεις την ερμηνευτική και τι το ήθελες,ξέχασες και αυτά που κατάλαβες από την πρώτη ανάγνωση.

 

ΓΡΑΨΤΕ ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ,προσπαθήστε να μην αλλάζετε υποπρόταση με αυτό το μαμημένο το "δε" γιατί αν δεν μπει στην σωστή θέση το κόμμα ,άλλος το διαβάζει δε και άλλος "δεν".

 

Φωτεινή εξαίρεση ,που θύμιζε τις παλιές Π.Ο.Λ. η απόφαση περί "φορολόγησης των αποθεματικών".

 

Και τέλος σταματήστε τις αλλαγές,των αλλαγών και τους νέους νόμους ,ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΦΟΜΟΙΩΘΟΥΝ και από τις επιχειρήσεις (τις οντότητες ντεεε!!! άκου οντότητες?) και από τους λογιστάδες και μάλιστα ρίχνοντας τες στην αγορά την τελευταία στιγμή.

 

Εσείς μπορεί να κάνετε μεταφράσεις των μνημονίων 5 μήνες πριν και κουτσά -στραβά να έχετε θεωρητικά ψιλοκαταλάβει τι λένε,στην πράξη όμως? καλά για τις επιπτώσεις αυτών δεν το συζητάμε ,θα το καταλάβετε όταν απομείνουν οι οντότητες ...εξωγήινης προέλευσης

 

και στην ερμηνευτική βάζουμε και παράδειγμα ,μετά την επεξήγηση .

 

έστω κέρδη 100 , προβλεπόμενος συντελεστής 26% ,φόρος που προκύπτει 26 ευρώ. Υπόλοιπο κερδών 74 . με την διανομή επιβάλλεται παρακράτηση φόρου 10%. έτσι 74 Χ10% =7,4 ευρώ.

 

   

Το Υπουργείο Εργασίας ,βρίσκεται σε καλύτερο επίπεδο ελληνικών ,αλλά εκείνο έχει το κακό για κάθε περίπτωση ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ και από μια γνωστοποίηση.

 

Θέλετε και λεφτά να μαζέψετε και την γραφειοκρατία των επιχειρήσεων να μειώσετε?

 

μην το λέτε άμεσα ,αφήστε το να το καταλάβουμε έμμεσα.

 

στις οδηγίες προς τους ελέγχους πείτε το εξής " εφιστούμε την σχολαστική τήρηση των παραπάνω ,ΕΙΔΙΚΑ σε περιπτώσεις ΜΗ πλήρους απασχόλησης." 

 

αμέσως η αγορά το πήρε το μήνυμα.

 

Μπαίνεις μέσα μετράς κεφάλια ,τα βλέπεις με πλήρη ήτοι 300 ευρώ το μήνα ,τι να ψάχνεις ώρες και ημέρες? αφού δεν σου έκανε κανείς καταγγελία.

 

Αμα τον αρχίσεις γιατί έτσι και η ώρα είναι 5 αντί για 4 ,θα τον γυρίσει σε μερική . Αποτέλεσμα και τον βάζεις να γράφει και να σβήνει και συ δεν θα φτάσεις ποτέ στα 300 που στα έδινε από μόνος του.

 

και να θέλει κάποιος να κάνει επένδυση ,φοβάται με όλα αυτά.

 

Εύχομαι ρε παιδιά ,να είναι προσωπικό το πρόβλημα και όχι γενικό .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,  ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ Ή ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΑ,

ΔΥΣΤΥΧΩΣ    ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ  ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ  ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,   ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ  ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ,

ΑΠΟ  ΤΟ ΠΡΩΙ  ΣΗΜΕΡΑ  ΔΕΝ  ΕΧΩ  ΠΕΡΑΣΕΙ  ΕΝΑ  ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ,  ΑΠΟ  ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ,  ΤΥΠΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ  ΕΝΑ,  ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΡΥΘΜΙΣΗ ΧΡΕΩΝ,  ΓΙΑΤΙ  ΔΕΝ  ΜΟΥ  ΜΠΗΚΕ  ΤΟ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ  ΕΠΙΔΟΜΑ  ΚΑΙ   ΕΕΕΕΝΑ    ΣΩΡΟ  ΑΛΛΑ !!!!!!!!!!!!!   ΕΛΕΟΣ  ΠΙΑ !!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ  ΘΕΛΟΥΝ  ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ   ΑΝΑ  ΜΗΝΑ  ??????????????   ΕΙΜΑΣΤΕ   ΣΟΒΑΡΟΙ???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,  ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ Ή ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΑ,

ΔΥΣΤΥΧΩΣ    ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ  ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ  ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,   ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ  ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ,

ΑΠΟ  ΤΟ ΠΡΩΙ  ΣΗΜΕΡΑ  ΔΕΝ  ΕΧΩ  ΠΕΡΑΣΕΙ  ΕΝΑ  ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ,  ΑΠΟ  ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ,  ΤΥΠΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ  ΕΝΑ,  ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΡΥΘΜΙΣΗ ΧΡΕΩΝ,  ΓΙΑΤΙ  ΔΕΝ  ΜΟΥ  ΜΠΗΚΕ  ΤΟ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ  ΕΠΙΔΟΜΑ  ΚΑΙ   ΕΕΕΕΝΑ    ΣΩΡΟ  ΑΛΛΑ !!!!!!!!!!!!!   ΕΛΕΟΣ  ΠΙΑ !!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ  ΘΕΛΟΥΝ  ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ   ΑΝΑ  ΜΗΝΑ  ??????????????   ΕΙΜΑΣΤΕ   ΣΟΒΑΡΟΙ???????????

Πες τα χρυσόστομη!!!!!!!!!!!! Και αναρωτιόμουν αν ήμουν η μόνη που δεν έχει καταφέρει ακόμη να περάσει ένα ρημαδοτιμολόγιο γιατί έχουν σπάσει τα τηλέφωνα όλοι αυτοί που ενώ τους βλέπαμε μια φορά το χρόνο τώρα τους κάναμε μόνιμους πελάτες και φυσικά αμισθί. Γιατί έρχονται, τους δίνεις τα χαρτιά που έχουν ζητήσει, σε καλημερίζουν και φεύγουν. Θεωρούν βλέπεις αυτονόητο ότι δεν σου χρωστάνε τίποτα μιας και σου πληρώσαν τη δήλωση. Και μ' έχει πιάσει πανικός με όλα αυτά τα πρόστιμα που θα επιβαρυνθώ αν δεν καταφέρω να είμαι εντάξει με όλα όσα πρέπει να φτιάχνω κάθε μήνα και που άνθρωπος είμαι, κάτι θα μου ξεφύγει γιατί δεν με αφήνουν να δουλέψω αναπόσπαστη. Και ψάχνω να βρω άλλη δουλειά να το κλείσω το γραφείο γιατί τρέμει το φυλλοκάρδι μου μην και μπω φυλακή. Και σκέφτομαι αν αρρωστήσω εγώ ή τα παιδιά μου και θα πρέπει να απουσιάσω από τη δουλειά μου; Ή αν τύχει κάτι χειρότερο; Τι κάνω σ' αυτήν την περίπτωση; Τι κάνουμε όλοι μας σε μια τέτοια περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ή ξέχασα τα ελληνικά ,οι αυτοί δεν τα γνωρίζουν.

 

για πρώτη φορά στα επαγγελματικά μου χρονικά ,αισθάνομαι τόσο βλάκας,τόσο ηλίθιος που δεν καταλαβαίνω τι λένε. 

 

παράδειγμα ,τι μου μένει όταν διαβάζω.

 

χιλιάδες νόμοι ,εγκύκλιες ,αποφάσεις που αναιρούνται,ισχύουν αναδρομικά,τροποποιούν προγενέστερους,παραπέμπουν στο μέλλον ,στον νόμο τάδε ,που τροποποιήθηκε από τον άλλον,εκτός της παραγράφου ε ,εδάφιο 3 ,που ισχύει ως έχει ,αλλά όχι ακριβώς γιατί με την απόφαση τάδε τροποποιήθηκε η αρχική μεταβολή που ίσχυε με τον νόμο δείνα,ο οποίος ψηφίστηκε αλλά δεν εκδόθηκε η απόφαση ακόμη και έτσι θα ισχύει από την δημοσίευσή του στο ΦΕΚ.

 

ωραία λες "και έτσι θα ισχύει από την δημοσίευσή του στο ΦΕΚ"  . ποιό πράγμα από όλα αυτά είναι η ερώτηση.

 

δεν βαριέσαι θα περιμένω την ερμηνευτική ,λες.

 

ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ  ,όπως είναι γνωστό σύμφωνα με τον νόμο τάδε ,που τροποποιήθηκε από τον άλλον ,επήλθαν μερικές αλλαγές ,οι οποίες θα ισχύσουν από την δημοσίευσή τους στο ΦΕΚ"  εκτός της παραγράφου 3 ,όπως ρητά αναφέρεται στον Νόμο.

 

διαβάζεις την ερμηνευτική και τι το ήθελες,ξέχασες και αυτά που κατάλαβες από την πρώτη ανάγνωση.

 

ΓΡΑΨΤΕ ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ,προσπαθήστε να μην αλλάζετε υποπρόταση με αυτό το μαμημένο το "δε" γιατί αν δεν μπει στην σωστή θέση το κόμμα ,άλλος το διαβάζει δε και άλλος "δεν".

 

Φωτεινή εξαίρεση ,που θύμιζε τις παλιές Π.Ο.Λ. η απόφαση περί "φορολόγησης των αποθεματικών".

 

Και τέλος σταματήστε τις αλλαγές,των αλλαγών και τους νέους νόμους ,ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΦΟΜΟΙΩΘΟΥΝ και από τις επιχειρήσεις (τις οντότητες ντεεε!!! άκου οντότητες?) και από τους λογιστάδες και μάλιστα ρίχνοντας τες στην αγορά την τελευταία στιγμή.

 

Εσείς μπορεί να κάνετε μεταφράσεις των μνημονίων 5 μήνες πριν και κουτσά -στραβά να έχετε θεωρητικά ψιλοκαταλάβει τι λένε,στην πράξη όμως? καλά για τις επιπτώσεις αυτών δεν το συζητάμε ,θα το καταλάβετε όταν απομείνουν οι οντότητες ...εξωγήινης προέλευσης

 

και στην ερμηνευτική βάζουμε και παράδειγμα ,μετά την επεξήγηση .

 

έστω κέρδη 100 , προβλεπόμενος συντελεστής 26% ,φόρος που προκύπτει 26 ευρώ. Υπόλοιπο κερδών 74 . με την διανομή επιβάλλεται παρακράτηση φόρου 10%. έτσι 74 Χ10% =7,4 ευρώ.

 

   

Το Υπουργείο Εργασίας ,βρίσκεται σε καλύτερο επίπεδο ελληνικών ,αλλά εκείνο έχει το κακό για κάθε περίπτωση ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ και από μια γνωστοποίηση.

 

Θέλετε και λεφτά να μαζέψετε και την γραφειοκρατία των επιχειρήσεων να μειώσετε?

 

μην το λέτε άμεσα ,αφήστε το να το καταλάβουμε έμμεσα.

 

στις οδηγίες προς τους ελέγχους πείτε το εξής " εφιστούμε την σχολαστική τήρηση των παραπάνω ,ΕΙΔΙΚΑ σε περιπτώσεις ΜΗ πλήρους απασχόλησης." 

 

αμέσως η αγορά το πήρε το μήνυμα.

 

Μπαίνεις μέσα μετράς κεφάλια ,τα βλέπεις με πλήρη ήτοι 300 ευρώ το μήνα ,τι να ψάχνεις ώρες και ημέρες? αφού δεν σου έκανε κανείς καταγγελία.

 

Αμα τον αρχίσεις γιατί έτσι και η ώρα είναι 5 αντί για 4 ,θα τον γυρίσει σε μερική . Αποτέλεσμα και τον βάζεις να γράφει και να σβήνει και συ δεν θα φτάσεις ποτέ στα 300 που στα έδινε από μόνος του.

 

και να θέλει κάποιος να κάνει επένδυση ,φοβάται με όλα αυτά.

 

Εύχομαι ρε παιδιά ,να είναι προσωπικό το πρόβλημα και όχι γενικό .

 

 

''όσο πιο διεφθαρμένη είναι μία χώρα, τόσο πιο πολλούς νόμους έχει''  λέμεεεεεε...   :angry:   :angry:   :angry:   :angry:   :angry:

 

και δυστυχώς εμείς χορεύουμε στο ταμπούρλο που βαράνε !!!   :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση είναι δύσκολη βρισκόμαστε σε περίοδο σημαντικών αλλαγών και όλοι χρειάζονται χρόνο για προσαρμογή . Όμως όποιος όλα αυτά τα χρόνια έμαθε στα δύσκολα να διαβάζει και να καταλαβαίνει πιστεύω πς δεν έχει πρόβλημα . Δεν θέλω να μειωσω κανέναν αλλά νομίζω  πως η περίοδος που όλοι ρωτούσαμε τον εφοριακό ,ικατζη,σεπετζη κτλ έχει περάσει . Ο καθένας είναι καλό να κρίνει και να αποφασίζει πλέον μόνος του .

 Σ αυτήν την προσπάθεια όλη έχουμε ως πολύτιμο βοηθό το taxheaven και δεν μιλάω για το φορουμ αλλά για το υπόλοιπο σαιτ . Προσωπικά θέλω να πω ενα μεγάλο μπράβο στα παιδιά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το taxheaven βοηθάει και όποιος μπορεί.

 

Το ζητούμενο είναι που πάμε ,με τι πρότυπο (χώρας) και με ποιόν σκοπό τελικά?  άντε και εμείς με τα χίλια ζόρια θα τα καταλάβουμε για να τα εφαρμόσουμε που?

 

εδώ στο τέλος θα μείνει η ταμπέλα ,5 αεριτζήδες και οι υπόλοιποι μετανάστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω ..Θέλει μεθοδικότητα και ψυχραιμία.

Ο καλός ο καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνεται.... πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας και να προσαρμοστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή ξέχασα τα ελληνικά ,οι αυτοί δεν τα γνωρίζουν.

 

για πρώτη φορά στα επαγγελματικά μου χρονικά ,αισθάνομαι τόσο βλάκας,τόσο ηλίθιος που δεν καταλαβαίνω τι λένε. 

 

παράδειγμα ,τι μου μένει όταν διαβάζω.

 

χιλιάδες νόμοι ,εγκύκλιες ,αποφάσεις που αναιρούνται,ισχύουν αναδρομικά,τροποποιούν προγενέστερους,παραπέμπουν στο μέλλον ,στον νόμο τάδε ,που τροποποιήθηκε από τον άλλον,εκτός της παραγράφου ε ,εδάφιο 3 ,που ισχύει ως έχει ,αλλά όχι ακριβώς γιατί με την απόφαση τάδε τροποποιήθηκε η αρχική μεταβολή που ίσχυε με τον νόμο δείνα,ο οποίος ψηφίστηκε αλλά δεν εκδόθηκε η απόφαση ακόμη και έτσι θα ισχύει από την δημοσίευσή του στο ΦΕΚ.

 

ωραία λες "και έτσι θα ισχύει από την δημοσίευσή του στο ΦΕΚ"  . ποιό πράγμα από όλα αυτά είναι η ερώτηση.

 

δεν βαριέσαι θα περιμένω την ερμηνευτική ,λες.

 

ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ  ,όπως είναι γνωστό σύμφωνα με τον νόμο τάδε ,που τροποποιήθηκε από τον άλλον ,επήλθαν μερικές αλλαγές ,οι οποίες θα ισχύσουν από την δημοσίευσή τους στο ΦΕΚ"  εκτός της παραγράφου 3 ,όπως ρητά αναφέρεται στον Νόμο.

 

διαβάζεις την ερμηνευτική και τι το ήθελες,ξέχασες και αυτά που κατάλαβες από την πρώτη ανάγνωση.

 

ΓΡΑΨΤΕ ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ,προσπαθήστε να μην αλλάζετε υποπρόταση με αυτό το μαμημένο το "δε" γιατί αν δεν μπει στην σωστή θέση το κόμμα ,άλλος το διαβάζει δε και άλλος "δεν".

 

Φωτεινή εξαίρεση ,που θύμιζε τις παλιές Π.Ο.Λ. η απόφαση περί "φορολόγησης των αποθεματικών".

 

Και τέλος σταματήστε τις αλλαγές,των αλλαγών και τους νέους νόμους ,ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΦΟΜΟΙΩΘΟΥΝ και από τις επιχειρήσεις (τις οντότητες ντεεε!!! άκου οντότητες?) και από τους λογιστάδες και μάλιστα ρίχνοντας τες στην αγορά την τελευταία στιγμή.

 

Εσείς μπορεί να κάνετε μεταφράσεις των μνημονίων 5 μήνες πριν και κουτσά -στραβά να έχετε θεωρητικά ψιλοκαταλάβει τι λένε,στην πράξη όμως? καλά για τις επιπτώσεις αυτών δεν το συζητάμε ,θα το καταλάβετε όταν απομείνουν οι οντότητες ...εξωγήινης προέλευσης

 

και στην ερμηνευτική βάζουμε και παράδειγμα ,μετά την επεξήγηση .

 

έστω κέρδη 100 , προβλεπόμενος συντελεστής 26% ,φόρος που προκύπτει 26 ευρώ. Υπόλοιπο κερδών 74 . με την διανομή επιβάλλεται παρακράτηση φόρου 10%. έτσι 74 Χ10% =7,4 ευρώ.

 

   

Το Υπουργείο Εργασίας ,βρίσκεται σε καλύτερο επίπεδο ελληνικών ,αλλά εκείνο έχει το κακό για κάθε περίπτωση ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ και από μια γνωστοποίηση.

 

Θέλετε και λεφτά να μαζέψετε και την γραφειοκρατία των επιχειρήσεων να μειώσετε?

 

μην το λέτε άμεσα ,αφήστε το να το καταλάβουμε έμμεσα.

 

στις οδηγίες προς τους ελέγχους πείτε το εξής " εφιστούμε την σχολαστική τήρηση των παραπάνω ,ΕΙΔΙΚΑ σε περιπτώσεις ΜΗ πλήρους απασχόλησης." 

 

αμέσως η αγορά το πήρε το μήνυμα.

 

Μπαίνεις μέσα μετράς κεφάλια ,τα βλέπεις με πλήρη ήτοι 300 ευρώ το μήνα ,τι να ψάχνεις ώρες και ημέρες? αφού δεν σου έκανε κανείς καταγγελία.

 

Αμα τον αρχίσεις γιατί έτσι και η ώρα είναι 5 αντί για 4 ,θα τον γυρίσει σε μερική . Αποτέλεσμα και τον βάζεις να γράφει και να σβήνει και συ δεν θα φτάσεις ποτέ στα 300 που στα έδινε από μόνος του.

 

και να θέλει κάποιος να κάνει επένδυση ,φοβάται με όλα αυτά.

 

Εύχομαι ρε παιδιά ,να είναι προσωπικό το πρόβλημα και όχι γενικό .

Λοιπον PROAKIS σε ευχαριστω.

 

Μιλάμε πέθανα στο γέλιο με τον τροπο που γράφεις.

 

Το κακό βεβαια είναι οτι έχεις δίκιο.

 

Παρεπιπτόντως σήμερα μου εσκασε ένας κτηνοτρόφος για εναρξη βιβλίων ( ρε μήπως να γίνω τσοπάνης και εγώ μήπως και ηρεμήσω?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιο θέμα για κοινή αντίδραση.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...