Προς το περιεχόμενο

Tips για Accountant No. 4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-MARIA-
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ (ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ\ΕΦΟΡΙΑΣ\ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΩΝ-ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΝ)

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΗΣΗ? :blink:

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ  :)

Εαν έχεις κάνει κίνηση και έχεις δηλώσει στον Πελάτη ή στον Προμηθευτή την χώρα (η οποία ανήκει στην ΕΕ π.χ. Γερμανία) τότε ενημερώνεται η κατάσταση αυτή (Στατιστική Δήλωδ. Listing Παραδόσεων ή Αποκτήσεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επισκέπτη ASXETOS
Εαν έχεις κάνει κίνηση και έχεις δηλώσει στον Πελάτη ή στον Προμηθευτή την χώρα (η οποία ανήκει στην ΕΕ π.χ. Γερμανία) τότε ενημερώνεται η κατάσταση αυτή (Στατιστική Δήλωδ. Listing Παραδόσεων ή Αποκτήσεων).

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ

ΠΕΛΑΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΧΩΡΑ ΕΧΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ

ΠΕΛΑΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΧΩΡΑ ΕΧΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ :blink:

ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ?

ΑΓΟΡΕΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ 19% .......

ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ?

ΚΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΣΩΣΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΠΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΒΕΒΑΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-kairatos-
Ναί όντως οι υπολογισμοί είναι σωστοί.

Προς κ. ΚΑΙΡΑΤΟΣ

Τελικά πως και χρησιμοποιείτε το πρόγραμμα της SINGULAR????

Είναι μια απορία που δεν μου έχει λυθεί..... με τα χίλια μύρια που έχετε καταλογίσει στην εταιρία.....

Το εχω αναφέρει από την αρχη, οτι το προγραμμα το χρησιμοποιω αφου το ξαναφτιαξα συμφωνα με τον ΚΒΣ. Ολη μου η αντιθεση ειναι οτι σε ορισμένα σημεια τα οποια ειναι τελειως ανενεργα δεν με αφινει σαν χρηστη να επέμβω. Εοισης στο οτι η Σινκιουλαρ τωρα και 20 χρονια μου εμφανιζεται , οχι οταν την εχομε ανγκη , αλλα κατοπιν εορτης. Οι αλλοι δεν ειναι καλήτεροι. Αυτα για να κλεισω ενα θέμα, στο ποίο βλέπω οτι πολ.οι εχουν αγμοια. Με τον καιρο θα μάθουν οσοι δεν γνωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-kairatos-
Πάντα με πρόθεση να βοηθήσω και ΟΧΙ να κάνω τον έξυπνο .

Και στο συγκεκριμένο σημείο ( λοιπά προστιθέμενα – αφαιρούμενα ) έχεις τη δυνατότητα να επέμβεις .

Εχω όμως την αίσθηση ( βεβαιότητα ) ότι ο υπολογισμός είναι σωστός !!!

Si-fo τώρα προσεξα οτι εγραψες εσυ. Σε ποια κατηγορία βιβλίων αναφερεσαι; Εγώ αναφέρομαι στα Β. Φαίνεται, τι μπορεις να επεμβεις. Αλλά δεν λειτουργουν. η οταν λειτουργήσουν δεν ειναι σωστα. Αυτα μου ελεγαν και διαφοροι τεχνικοι ακπαιδευμένοι στην Σιγκιουλαρ. Οταν τους εβαλα ομως να μου το αποδείξουν τοσο στο Ντεμο που τους εχει η Σίγκιουλαρ , οσο και σε προγράμματα πελατων τους, τοτε καταλαβαν οτι ειχα δίκιο. Και δεν με ενδιαφέρει το να εχω δίκιο, με ενδιαφέρει να δόσει σημασία η Σιγκιουλαρ να φτιάξει αυτό που πρεπει για να δουλεψει το πρόγραμμα υπευθηνα και σωστά. Οι τεχνικοί οσο και να προσπαθησαν μεσω Σιγκιουλαρ να κάνουν κατι, δεν κατάφεραν τίποτε. Γιατί; Μα γιατί τους εγρααψαν κανονικά. Πως να μην ειμαι εκνευριζμένος λοιπον με μια εταιρεία που συνεργαζομαι μαζί της 20 χρόνια και δεν εχει ακομα καταλάβει οτι η δουλιά τους εχει μεγάλη ευθήνη. Και επαναλαμβάνω εδω. Δεν ειναι οι αλλοι καλήτεροι. Βλεπω ομως οτι παρουσιάζονται δειλά-δειλα καποια παιδάκια με υπευθηνότητα που βγάζουν προγράμματα σχεδόν σωστα. Ακουν ομως καθε γνωμη , και αν δουν οτι ειναι σωστή την εφαρμόζουν. Δεν σε γράφουν δηλαδή. Και δεν θα κρύψω ποιους εχω αυτή την στιγμή στο μυαλό μου. Καρποδίνης-GUS. Εχω σιγουρη γνωμη γιαυτούς. Κατι γνωρίζω παραπάνω γιαυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

σε κάποιες περιοδικές δηλώσεις ΦΠΑ στο κωδ.412(λοιπα αφαιρούμενα) μου βάζει καποιο ποσό το οποίο ανακάλυψα ότι ειναι το ποσό που έχω γράψει στον κωδ.303(εκροές 18%) εάν αφαιρέσω απο αυτό το ποσό του κωδ.333(ΦΠΑ 18%) πως δεν θα γίνεται αυτό ώστε να έχω μόνο το σωστο ποσό (εάν υπάρχει )στα λοιπά αφαιρούμενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-MARIA-
ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ

ΠΕΛΑΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΧΩΡΑ ΕΧΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ :blink:

Όρισε στον Πελάτη (στην τρίτη σελίδα) στο καθεστώς ΚΕΠΥΟ απαλλασσόμενος (εξωτ) και στο καθεστώς ΦΠΑ Εντός Ε.Ε. Και στον Προμηθευτή επίσης απαλλασσόμενος εξωτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-MARIA-
ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ?

ΑΓΟΡΕΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ 19% .......

ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ?

ΚΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΣΩΣΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΠΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΒΕΒΑΙΑ

Θα κινήσεις τον λογαριασμό 20.01.19.018 Φορολογητέα Αξία ΕΕ Εμπ. για να ενημερωθεί σωστά το ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ

ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΧΡΗΣΗ 2005 ΚΑΙ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΘΕΩΡΗΜΕΝΑ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ 2004 ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΒΣ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΧΡΗΣΗ 2005 ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ 9 ΚΑΙ 19% ΚΑΙ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΗΝΑ ΜΑΡΤΙΟ Η ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ 9 ΚΑΙ 19 ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΟΥΜΕ

ΓΙΑ SINGULAR

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΕ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΚΑΙΡΑΤΟΣ

ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΒΡΩ ?

ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛ ?

ΤΟ ΤΗΛ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ SITE ΣΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ?

ΑΝ ΔΕΝ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΡΑΚΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ SINGULAR

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΕ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ

Επειδή από singular δεν βλέπω απόκριση, καλύτερα το ερώτημά σου να το απευθύνεις στον si-fo μόνο από εκεί μπορείς να δεις φως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ.ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΦΠΑ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ 4,5% ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΣΕ 45%!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ;ΜΟΡΦΗΣ Π.Χ. 20.00.045;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά πως να το κάνει 4,5% αφού στους λογαριασμούς βάζουμε 45, μπέιτε μόνοι σας στους λογαριασμούς των φόρων και όπου 45% κάντε το 4,5%, μην κολάτε σε τέτοιες λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ.ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΦΠΑ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ 4,5% ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΣΕ 45%!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ;ΜΟΡΦΗΣ Π.Χ. 20.00.045;

Δεν υπάρχει κάτι επιπλέον να πούμε, ανοίγεις μέσα από τα αρχεία τους λογαριασμούς που ζητάς και κάνεις τις αναγκαίες διορθώσεις, οι οποίες είναι απλά περιγραφικές.

Επισης έλεγξε τους συντελεστές ΦΠΑ που έχουν οι νέοι λογαριασμοι, μηπως έγινε κάποιο λάθος στην δημιουργία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

σε κάποιες περιοδικές δηλώσεις ΦΠΑ στο κωδ.412(λοιπα αφαιρούμενα) μου βάζει καποιο ποσό το οποίο ανακάλυψα ότι ειναι το ποσό που έχω γράψει στον κωδ.303(εκροές 18%) εάν αφαιρέσω απο αυτό το ποσό του κωδ.333(ΦΠΑ 18%) πως δεν θα γίνεται αυτό ώστε να έχω μόνο το σωστο ποσό (εάν υπάρχει )στα λοιπά αφαιρούμενα;

Στην φόρμα που βρίσκεσαι για τον υπολογισμό της περιοδικής δήλωσεις, έχει ένα εικονίδιο που μοιάζει σαν χέρι. Ενεργοποίησε το, κάνε υπολογισμό, απενεργοποίησε το και επανελαβε τον υπολογισμό, στο τέλος θα βγει σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΟΤΕ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΩΘΕΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΣΩΣΤΑ ΕΚΔΩΘΕΙ ΣΤΟ 8% ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΟΥΝ ΙΧΣΥΕΙ ΤΟ 9% ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΟΥΝ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΟΤΕ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΩΘΕΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΣΩΣΤΑ ΕΚΔΩΘΕΙ ΣΤΟ 8% ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΟΥΝ ΙΧΣΥΕΙ ΤΟ 9% ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΟΥΝ?

Καταρχάς είστε σε λάθος θεματική ενότητα, κατά δεύτερον γιατί να καταχωρηθούν με την πληρωμή τους και όχι με την ημερομηνία έκδοσης.????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-MARIA-
Καλημέρα

σε κάποιες περιοδικές δηλώσεις ΦΠΑ στο κωδ.412(λοιπα αφαιρούμενα) μου βάζει καποιο ποσό το οποίο ανακάλυψα ότι ειναι το ποσό που έχω γράψει στον κωδ.303(εκροές 18%) εάν αφαιρέσω απο αυτό το ποσό του κωδ.333(ΦΠΑ 18%) πως δεν θα γίνεται αυτό ώστε να έχω μόνο το σωστο ποσό (εάν υπάρχει )στα λοιπά αφαιρούμενα;

Στον λογαριασμό εσόδων που κινείς δεν έχεις σωστές μεταβλητές ΦΠΑ.

Πήγαινε στο αρχείο λογαριασμών εσόδων, στον συγκεκριμένο λογαριασμό στην δεύτερη σελίδα και δες τι μεταβλητές ΦΠΑ έχεις και όρισε τις σωστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-MARIA-
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΤΙΜΕΣ;

Παράμετροι & προτιμήσεις->Πίνακες->Γενικοί-> Συντελεστές Απόδοσης πατάς insert και καταχωρείς τα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...