Προς το περιεχόμενο

Tips για Accountant No. 4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειδικές εργασίες -> Φορολογικές Δηλώσεις -> Εισαγωγή στοιχείων

Και απο το αρχείο Singular Accountant\TaxDocs κάνεις εισαγωγή το fpaupd.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όταν το βιβλίο δεν φθάνει να εκτυπωθεί σε μία σελίδα και διπλώνει σε δεύτερη σελίδα οι στήλες που εκτυπώνονται στην δεύτερη σελίδα δεν έχουν ποσά από μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όταν το βιβλίο δεν φθάνει να εκτυπωθεί σε μία σελίδα και διπλώνει σε δεύτερη σελίδα οι στήλες που εκτυπώνονται στην δεύτερη σελίδα δεν έχουν ποσά από μεταφορά.

Δημήτρη, έχω προσέξει, ότι όταν του δίνω εκτύπωση σε σελίδα Letter, αυξομειώνει το μέγεθος της γραμματοσειράς, για να το χωρέσει σε μια σελίδα. Δοκίμασέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όταν το βιβλίο δεν φθάνει να εκτυπωθεί σε μία σελίδα και διπλώνει σε δεύτερη σελίδα οι στήλες που εκτυπώνονται στην δεύτερη σελίδα δεν έχουν ποσά από μεταφορά.

Τι κάνω λάθος και εμένα μου αναδιπλώνει κάθε γραμμή όταν έχω πολλές στήλες?

κάτι τέτοιο δηλαδή.

γραμμή 1 .....................................................

.......

γραμμή 2 .....................................................

.......

γραμμή 3 .....................................................

.......

γραμμή 4 .....................................................

.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικές εργασίες -> Φορολογικές Δηλώσεις -> Εισαγωγή στοιχείων

Και απο το αρχείο Singular Accountant\TaxDocs κάνεις εισαγωγή το fpaupd.txt

ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2.21α

ΚΑΤΑΧΩΡΩ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ 9% ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΟΠΟΥ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΠΕΡ809 ΚΑΙ ΠΕΡΦΠΑΕΚΡ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΦΠΑ ΤΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΠΟΣΑ ΣΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ 301 ΚΑΙ 331

ΚΑΙ ΕΝΦΑΝΙΖΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΠΑ ΣΤΟΝ 412

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρόβλημα της εκτύπωσης, δοκίμασε βάζοντας τις παραμέτρους-βήματα του πεδίου "υπερσυμπικωνμένη" στην κανονική εκτύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΕΝΤΥΠΟ. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΟΤΑΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνω λάθος και εμένα μου αναδιπλώνει κάθε γραμμή όταν έχω πολλές στήλες?

κάτι τέτοιο δηλαδή.

γραμμή 1 .....................................................

.......

γραμμή 2 .....................................................

.......

γραμμή 3 .....................................................

.......

γραμμή 4 .....................................................

.......

Δημιουργησε δυο βιβλια , ενα που θα εχει μονο τις στηλες που εκτυπωνονται στα θεωρημενα και ενα μονο με τις στηλες που εκτυπωνονται στο αθεωρητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΙΡΑΤΟΣ

Δημιουργησε δυο βιβλια , ενα που θα εχει μονο τις στηλες που εκτυπωνονται στα θεωρημενα και ενα μονο με τις στηλες που εκτυπωνονται στο αθεωρητο.

[/quote

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΑΠΟ ΑΚΑΟΥΝΤΑΝΤ , ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΕΙΣ . ΓΙΑ ΝΑ ΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΕ ΦΑΡΔΥ ΧΑΡΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙΣ ΩΣ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΤΟ GENERIC , KAI ΩΣ ΧΑΡΤΙ TO A3. OTΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΧΑΝΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργησε δυο βιβλια , ενα που θα εχει μονο τις στηλες που εκτυπωνονται στα θεωρημενα και ενα μονο με τις στηλες που εκτυπωνονται στο αθεωρητο.

ΕΠΕΙΔΗ  ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΑΠΟ ΑΚΑΟΥΝΤΑΝΤ , ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΕΙΣ . ΓΙΑ ΝΑ ΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΕ ΦΑΡΔΥ ΧΑΡΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙΣ ΩΣ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΤΟ GENERIC  , KAI ΩΣ ΧΑΡΤΙ TO A3. OTΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΧΑΝΕΙ.

Παιδιά ευχαριστώ.

Αλλά και σωστά έχω ορίσει τον εκτυπωτή (generic, A3) και δυο βιβλία έχω δημιουργήσει (θεωρημένο, αθεώρητο).

Το πρόβλημα δεν είναι στην μηνιαία εκτύπωση βιβλίου εσόδω-εξόδων που στο κάτω-κάτω την τυπώνω και κάθετα αντί οριζόντια αλλά όταν θα χρειαστεί να τυπώσω αναλυτικά τις κινήσεις του έτους (στο τέλος του χρόνου δηλαδή).

Καμμιά πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρόβλημα της εκτύπωσης, δοκίμασε βάζοντας τις παραμέτρους-βήματα του πεδίου "υπερσυμπικωνμένη" στην κανονική εκτύπωση.

Το επαναφέρω,

ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ DOT MATRIX ΕΚΤΥΠΩΤΗ, ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΣΧΕΤΟΣ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ (ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ\ΕΦΟΡΙΑΣ\ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΩΝ-ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΝ)

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΗΣΗ? ;)

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη καιρατος
Παιδιά ευχαριστώ.

Αλλά και σωστά έχω ορίσει τον εκτυπωτή (generic, A3) και δυο βιβλία έχω δημιουργήσει (θεωρημένο, αθεώρητο).

Το πρόβλημα δεν είναι στην μηνιαία εκτύπωση βιβλίου εσόδω-εξόδων που στο κάτω-κάτω την τυπώνω και κάθετα αντί οριζόντια αλλά όταν θα χρειαστεί να τυπώσω αναλυτικά τις κινήσεις του έτους (στο τέλος του χρόνου δηλαδή).

Καμμιά πρόταση?

Το προβλημα σου (σας) ειναι ενα. Οτι εφαρμόζετε αυτά που σας πασάρουν οι εταιρείες πληροφορικής. Από την αρχη επρεπε να καμετε στην ακρη τα προτεινομενα απο την Σινκιουλαρ. Οι εκτυπώσεις να μην αναφέροντα σε γενικα πεδια. Οχι πχ αγορες εμπορευματων γενικα 8% 18% κλπ. αλλά αγορες χωρισμένες από την αρχή σύμφωνα με την φορολογία εισοδήματος. Το ίδιο και στις πωλήσεις. Ετσι από την αρχη θα γνωριζε κάποιος αν μπορεί να τυπώσει ενα αριθμό στηλών. Αν δεν μπορούσε τοτε θα λαβενε τα μέτρα του. Εγω εχω την Σιγκιουλαρ 20 χρονια . Ποτε δεν εκανα αυτό που πρωτείνει, και ποτε τουλάχιστον εδω οι εφορίες δε θεωρούσαν οτι ο τρόπος που προτεινε η εταιρεια αυτή ήταν σωστός. Μου ελεγαν. Πιο προγραμμα εχεις; Οταν ελεγα ποιας εταιρείας , μου ελεγαν , λάθος ειναι, γιατί νομιζαν οτι ακολουθώ τα προτεινόμενα. Μόλις εβλεπαν ομως οτι τα βιβλία μου ακολουθούσαν κατα γράμμα την φορολογία εισοδήματος , αλλα και τοΦΠΑ τώρα, αμέσως έλεγαν οτι κανένας δε τα τυπώνει τοσο σωστα. Ρε τους έλεγα με την σιγκιουλαρ δουλευω, αλλα με δικες μου εντολες. Κανω εγω κουμάντο και οχι η Σιγκιουλαρ. Ο εαυτός μου σε μεγάλο ποσοστό εξαρτατε από τον εαυτό μου. Ετσι παντα εβλεπα οτι ενω εμεις τρεχουμε με Διαστημόπλοιο , οι εταιρείες εχουν καβαλησει σαλιγκαρο. Χοχλιό, που λεμε εμεις στην Κρετα. Τρομαρα μας πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω εγω κουμάντο και οχι η Σιγκιουλαρ. Ο εαυτός μου σε μεγάλο ποσοστό εξαρτατε από τον εαυτό μου. Ετσι παντα εβλεπα οτι ενω εμεις τρεχουμε με Διαστημόπλοιο , οι εταιρείες εχουν καβαλησει σαλιγκαρο.  Χοχλιό, που λεμε εμεις στην Κρετα. Τρομαρα μας πάλι.

Το να μπορείς να παραμετροποιήσεις το πρόγραμμα και να δουλεύει όπως εσύ θέλεις , μάλλον , είναι θετικό σημείο .

Εγώ πάλι γιατί έχω την αίσθηση ότι ενώ έχουμε διαστημόπλοιο το τρέχουμε με ρυθμούς σαλίγκαρου ;

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα σου (σας)  ειναι ενα. Οτι εφαρμόζετε αυτά που σας πασάρουν οι εταιρείες πληροφορικής. Από την αρχη επρεπε να καμετε στην ακρη τα προτεινομενα απο την Σινκιουλαρ. Οι εκτυπώσεις να μην αναφέροντα σε γενικα πεδια. Οχι πχ αγορες εμπορευματων γενικα 8% 18% κλπ. αλλά αγορες χωρισμένες από την αρχή σύμφωνα με την φορολογία εισοδήματος. Το ίδιο και στις πωλήσεις. Ετσι από την αρχη θα γνωριζε κάποιος αν μπορεί να τυπώσει  ενα αριθμό στηλών. Αν δεν μπορούσε τοτε θα λαβενε τα μέτρα του. Εγω εχω την Σιγκιουλαρ 20 χρονια . Ποτε δεν εκανα αυτό που πρωτείνει, και ποτε τουλάχιστον εδω οι εφορίες δε θεωρούσαν οτι ο τρόπος που προτεινε η εταιρεια αυτή ήταν σωστός. Μου ελεγαν. Πιο προγραμμα εχεις; Οταν ελεγα ποιας εταιρείας , μου ελεγαν , λάθος ειναι, γιατί νομιζαν οτι ακολουθώ τα προτεινόμενα. Μόλις εβλεπαν ομως οτι τα βιβλία μου ακολουθούσαν κατα γράμμα την φορολογία εισοδήματος , αλλα και τοΦΠΑ τώρα, αμέσως έλεγαν οτι κανένας δε τα τυπώνει τοσο σωστα. Ρε τους έλεγα με την σιγκιουλαρ δουλευω, αλλα με δικες μου εντολες. Κανω εγω κουμάντο και οχι η Σιγκιουλαρ. Ο εαυτός μου σε μεγάλο ποσοστό εξαρτατε από τον εαυτό μου. Ετσι παντα εβλεπα οτι ενω εμεις τρεχουμε με Διαστημόπλοιο , οι εταιρείες εχουν καβαλησει σαλιγκαρο.  Χοχλιό, που λεμε εμεις στην Κρετα. Τρομαρα μας πάλι.

ΦΙΛΕ ΚΑΙΡΑΤΟΣ

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΤΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΛΑ??

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ

ΜΟΝΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.................ΕΛΗΞΕ.........ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΜΕ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ............ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΛΠ

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΒΙΛΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ

ΚΛΠ

ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ

ΠΧ

ΕΝΤΥΠΑ ΜΗΤΡΩΟΥ

INTRASTAT

ΑΛΛΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΛΠ

ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ

ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ

ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΟΥ .......ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΩΝΥΜΗ ΣΕΛΙΔΑ ??? ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ

ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΑΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ DOS ΑΣΕ ΤΙΣ "ΣΤΗΛΕΣ" ΔΕΣ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΑ.............

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επαναφέρω,

ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ DOT MATRIX ΕΚΤΥΠΩΤΗ, ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΜΕ  ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ?????

Εκτός της περίπτωσης που κάνω κάτι στραβά, ΟΥΤΕ αυτό που λες αλλάζει κάτι στην εκτύπωση. Printer Epson FX-1170 αν και δεν νομίζω πως έχει σχέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΙΡΑΤΟΣ
ΦΙΛΕ ΚΑΙΡΑΤΟΣ

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΤΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΛΑ??

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ

ΜΟΝΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.................ΕΛΗΞΕ.........ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΜΕ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ............ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΛΠ

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΒΙΛΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ

ΚΛΠ

ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ

ΠΧ

ΕΝΤΥΠΑ ΜΗΤΡΩΟΥ

INTRASTAT

ΑΛΛΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΛΠ

ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ

ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ

ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΟΥ .......ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΩΝΥΜΗ ΣΕΛΙΔΑ ??? ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ

ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΑΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ DOS ΑΣΕ ΤΙΣ "ΣΤΗΛΕΣ" ΔΕΣ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΑ.............

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ

ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ (ΑΜΦΙΒΑΛΩ) ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΗΘΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ 10-15 ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ , ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ΟΣΑ ΤΡΑΒΑΝΕ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΕΝΑΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ , ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ. ΠΟΤΕ ΕΩΣ ΤΏΡΑ πχ δεν εχω παρει την ωρα που πρεπει το ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ ΤΟΥ ΦΠΑ. ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ Η ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ, ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥ ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ. ΦΙΛΕ ΦΩΤΙΑ ΕΒΑΛΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ------ ------- ΚΛΠ. ΓΙΩΡΓΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ , ΘΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΩ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. Ο ΕΝΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΊΕΣ ΣΑΣ. 19 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΑΣ ΑΦΙΣΑ ΛΟΓΩ ΑΚΑΟΥΝΑΝΤ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. (ΔΕΝ ΦΤΕΣ ΕΣΥ , ΣΕ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ). ΦΥΣΙΚΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΓΙΩΡΓΗΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΤΟΤΕ ΣΙΩΠΩ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΕ ΤΙΠΟΤΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ. ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ , ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ. ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΝΑΠΟΔΑ. ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ , ΓΙΑ ΡΩΤΗΣΕ ΣΤΙΣ ΔΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΟΥΝ. ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΪΤ ΠΟΥ ΕΧΩ, ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ , ΔΙΟΤΙ ΤΩΡΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ , ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕ ΟΙ ΑΝΕΜΟΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ 5000 ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΡΑΨΕΣ ΤΗ ΛΕΞΗ ΟΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΚΑΟΥΝΤΑΝΤ, ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝ, 3,5 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΠΙΣΗΜΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΩΝ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ ΠΟΥΘΕΝΑ) ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ Η ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΕΙΣΡΟΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΦΠΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑΝ. ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΚΤΟΣ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ. ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕΙ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΟΙΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ. ΣΤΑ ΠΡΟΣΤΙΘΕΜΕΝΑ Η ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΑ ΤΩΝ ΕΙΣΡΟΩΝ (ΜΙΚΡΟΔΙΑΦΟΡΕΣ) ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ, ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ Η ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΒΑΘΟΣ. ΚΑΝΕΝΑΣ <<ΤΕΧΝΙΚΟΣ>> ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ. ΑΣΤΟ ΕΚΕΙ. ΜΗΝ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ, ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΡΩΤΟΗΛΘΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. ΤΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΜΕ ΚΑΡΤΕΛΕΣ, ΟΠΩΣ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΕΝΤΗΜΑΤΟΣ. ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΙΣΚΕΤΕΣ. ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ ΤΟ 1986, ΟΤΑΝ ΆΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑΚΗ. ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ. ΜΕΤΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ. Α, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΡΩΤΟΕΦΕΡΑΝ ΤΗΝ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ , ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΕΡΜΠΗ. ΤΩΡΑ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ , ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗΝ, Η ΜΕΣΩ ΠΑΤΡΑΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΙ Η ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΘΥΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-KAIRATOS-
ACCOUNTAΝT και ξερό ψωμί.

ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ , ΠΑΔΕΙΑ -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ). ΕΣΥ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΤΟ <<ΨΩΜΙ-ΠΑΙΔΕΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ>> ΟΤΑΝ Η ΙΑΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΑΥΤΕΣ , ΤΡΑΝΤΑΖΕ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΣΤΑ ΚΟΝΤΙΝΑ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΚΤΗΡΙΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΩΝ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ ΠΟΥΘΕΝΑ) ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ Η ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΕΙΣΡΟΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΦΠΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑΝ. ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΚΤΟΣ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ. ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΣΙΓΚΙΟΥΛΑΡ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕΙ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΟΙΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ. ΣΤΑ ΠΡΟΣΤΙΘΕΜΕΝΑ Η ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΑ ΤΩΝ ΕΙΣΡΟΩΝ (ΜΙΚΡΟΔΙΑΦΟΡΕΣ) ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ, ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ Η ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΒΑΘΟΣ. ΚΑΝΕΝΑΣ > ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ.

Πάντα με πρόθεση να βοηθήσω και ΟΧΙ να κάνω τον έξυπνο .

Και στο συγκεκριμένο σημείο ( λοιπά προστιθέμενα – αφαιρούμενα ) έχεις τη δυνατότητα να επέμβεις .

Εχω όμως την αίσθηση ( βεβαιότητα ) ότι ο υπολογισμός είναι σωστός !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
Πάντα με πρόθεση να βοηθήσω και ΟΧΙ να κάνω τον έξυπνο .

Και στο συγκεκριμένο σημείο ( λοιπά προστιθέμενα – αφαιρούμενα ) έχεις τη δυνατότητα να επέμβεις .

Εχω όμως την αίσθηση ( βεβαιότητα ) ότι ο υπολογισμός είναι σωστός !!!

Ναί όντως οι υπολογισμοί είναι σωστοί.

Προς κ. ΚΑΙΡΑΤΟΣ

Τελικά πως και χρησιμοποιείτε το πρόγραμμα της SINGULAR????

Είναι μια απορία που δεν μου έχει λυθεί..... με τα χίλια μύρια που έχετε καταλογίσει στην εταιρία.....

Υ.Γ.

Τελικά σε μια εταιρία δεν βγήκαν σωστοί, ήθελε παιχνιδάκια πρώτα. Και οι παράμετροι του προγράμματος ήταν μια χαρά.

Επεξεργασμένο από grzokas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-MARIA-
ΣΕ ΒΙΒΛΙΟ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΦΠΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΑΝ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΜΗΔΕΝΙΖΕΙ ΤΑ ΠΕΔΙΑ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΛΥΝΕΤΑΙ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κινήσεις που πρέπει να κάνεις για να ενημερώσεις το ΦΠΑ των Α κατ. Βιβλίων είναι οι παρακάτω:

1. Στο αρχείο λογαριασμών, εξόδων, στην δεύτερη σελίδα τσεκάρεις "αναφέρεται σε αγορές αναγ. σε τεκμαρτά έσοδα".

2.Στις Παραμ. & Προτιμήσεις -> Εργασίες έναρξης -> Παράμετροι βιβλίων Α & Β κατ. Βιβλίων στις Γενικές, ορίζουμε τον ΜΣΚΚ Αγορών.

3. Και στην συνέχεια κάνουμε υπολογισμό της περιοδικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-MARIA-
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΟΡΙΖΩ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΣΥΝΕΤΕΛΕΣΤΗ PRO-RATA πΟΥ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2004;

Στον λογαριασμό των εξόδων θα πρέπει να ορίσεις τον συντελεστή (σε δεκαδική μορφή) και την παρακάτω μεταβλητή στην τρίτη σελίδα.

ΠΦΠΑ2002 ΠΕΡ411 Αξία ΦΠΑ*Συντ.ProrataΚαν.Κιν.-Κιν.Επιστρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...