Προς το περιεχόμενο

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΡ.54Α Ν.4174/2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!

 

Επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη, μήπως υπάρχει κάποιος συνάδελφος που να γνωρίζει τι ακριβώς γίνεται με το συγκεκριμένο πιστοποιητικό...;

 

Ενώ στην ΠΟΛ1279/2013 αναγράφει ξεκάθαρα ότι το χορηγεί χειρόγραφα ο Προϊστάμενος της ΔΟΥ, στην ΔΟΥ επιμένουν ότι εκδίδεται μόνο από το taxis...

 

Προσωπικά έχω κατεβάσει το υπόδειγμα της αίτησης και του πιστοποιητικού, που επισυνάπτεται στην ΠΟΛ και θεωρώ ότι σε αυτό υπογράφει ο Προϊστάμενος...

 

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος, που να έχει ανακαλύψει τυχόν εφαρμογή ή να καταλαβαίνει διαφορετικά από την εγκύκλιο...;

 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!

 

Επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη, μήπως υπάρχει κάποιος συνάδελφος που να γνωρίζει τι ακριβώς γίνεται με το συγκεκριμένο πιστοποιητικό...;

 

Ενώ στην ΠΟΛ1279/2013 αναγράφει ξεκάθαρα ότι το χορηγεί χειρόγραφα ο Προϊστάμενος της ΔΟΥ, στην ΔΟΥ επιμένουν ότι εκδίδεται μόνο από το taxis...

 

Προσωπικά έχω κατεβάσει το υπόδειγμα της αίτησης και του πιστοποιητικού, που επισυνάπτεται στην ΠΟΛ και θεωρώ ότι σε αυτό υπογράφει ο Προϊστάμενος...

 

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος, που να έχει ανακαλύψει τυχόν εφαρμογή ή να καταλαβαίνει διαφορετικά από την εγκύκλιο...;

 

Ευχαριστώ

 

Μάλλον λες για το πιστοποιητικό που χρειάζεται πλέον για την μεταβίβαση ακινήτων. Το είδα μέσα στην εφαρμογή του Ε9 και για να το πάρεις πρέπει να έχουν εκκαθαριστεί όλα τα φαπ μέχρι και το 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα το είδα... Τελικά είχαν δίκιο στην ΔΟΥ... :-) 

 

Απλά άνοιξε σήμερα η συγκεκριμένη εφαρμογή...

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας μήπως γνωρίζει κάποιος πως εκτυπώνουμε το συγκεκριμένο πιστοποιητικό για τη σύζυγο?Δεν εμφανιζει καθόλου την επιλογή <<πιστοποιητικά>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας μήπως γνωρίζει κάποιος πως εκτυπώνουμε το συγκεκριμένο πιστοποιητικό για τη σύζυγο?Δεν εμφανιζει καθόλου την επιλογή <<πιστοποιητικά>>

εχει κωδικους η συζυγος? εχω το ιδιο προβλημα ,σε συζυγους χωρις κωδκους taxis,αρα μαλλον παμε για κωδικους,καποια αλλη γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας μήπως γνωρίζει κάποιος πως εκτυπώνουμε το συγκεκριμένο πιστοποιητικό για τη σύζυγο?Δεν εμφανιζει καθόλου την επιλογή <<πιστοποιητικά>>

H συζυγος πρεπει να εχει δικους της κωδικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ενώ μπορούμε να στέλνουμε Ε9 με τους κωδικούς του συζύγου δεν μπορούμε να βγάλουμε πιστοποιητικό απο την ίδια εφαρμογή?Ωραίο σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό
Η περιουσιακή κατάσταση της συζύγου, εμφανίζεται; Αν ναι υπάρχουν ακίνητα ή γράφει ότι δεν έχει δημιουργηθεί περιουσιακή κατάσταση για το χ έτος;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιουσιακή κατάσταση της συζύγου εμφανίζεται κανονικά για όλα τα έτη και υπάρζει κ το συγκεκριμένο ακίνητο.Απλά δεν έχει καθόλου την επιλογή για τα πιστοποιητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιουσιακή κατάσταση της συζύγου εμφανίζεται κανονικά για όλα τα έτη και υπάρζει κ το συγκεκριμένο ακίνητο.Απλά δεν έχει καθόλου την επιλογή για τα πιστοποιητικά.

Έχεις δίκιο...το τσεκάρισα και εγώ

το θέμα είναι ότι στον συγκεκριμένο που είδα, αν και έχουν εκδοθεί κανονικά τα φαπ και δεν εχει τροποποιήσεις, δεν έχει επιλογή ούτε σε αυτόν για πιστοποιητικά...δεν ξέρω τι παίζει για να σε βοηθήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...