Προς το περιεχόμενο

Λυση ΕΠΕ με συμβολαιογραφικη πραξη....μη καταθεση σε πρωτοδικειο....μη δημοσιευση σε φεκ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κανω άλλες (2) ερωτήσεις ήταν παντα 1990 -1991 -1992 υποχρεωτική η δημοσίευσή ισολογισμού στο ΦΕΚ ; και αν  αναποσβεστες αξιεσ είναι 0.33€ -αποθεματα  4000 €και διαφοποι πιστωτες €9600 τη ισολογισμο εκκαθαρισης να κανω αφου τα αποθεματα θα είναι ανευ αξιας και οι πιστωτες δεν υπάρχουν στο συνολό τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις ένα Ισολογισμό έναρξης και λήξης εκκαθάρισης. Βέβαια δεν πρέπει να υπάρχουν ούτε πάγια , ούτε αποθέματα , ούτε πιστωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΑ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΣΕ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΜΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΟΝΟ 10 € ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΚΑΙ 141,5 € ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΛΥΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΑ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΣΕ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΜΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΟΝΟ 10 € ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΚΑΙ 141,5 € ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΛΥΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ

οτι δημοσιευση ειναι πριν απο 31/12/2011

παει εθνικο τυπογραφειο μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καταστατικο λυσης είναι 8/2012 και στο φπα το κατεθεσα χθες με προστιμο €60 λόγω εκπροθεσμού  και ο πελάτης λέει  πηγαινε στο τυπογραφίο την λυση για να μην πληρωσω επιμελητηριο και γεμη αφου δεν ημουν υποχρεωμένος να γραφτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Λοιπόν σήμερα ξεκίνησα την διακοπή στην εφορία εχω μόνο γενικο καθολικο και ημερολογιο με τελευταίες εγγραφές τον 10/1992 ένα ΔΑ-ΤΙΜ με τελευταία εγγραφή τον 10/92 .και βιβλίο παγίων και διαχειριστή λευκά. Στα στοιχειά στις τελευταίες καταχωρήσεις εχει σφραγίδα ΥΠΕΔΑ με 4/94. θελω να την διακοψω τουλάχιστον με 31-12-93.

ξέχασα ολεσ οι εκκαθαριστικεσ ΦΠΑ από 1993-2002 είναι μηδενικεσ καθώς και οι δηλώσεις από 1994-2006.δεν υπάρχει δηλωση 1992 και 1993.Τι πιστεύεται και τη με συμβουλεύεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σήμερα ξεκίνησα την διακοπή στην εφορία εχω μόνο γενικο καθολικο και ημερολογιο με τελευταίες εγγραφές τον 10/1992 ένα ΔΑ-ΤΙΜ με τελευταία εγγραφή τον 10/92 .και βιβλίο παγίων και διαχειριστή λευκά. Στα στοιχειά στις τελευταίες καταχωρήσεις εχει σφραγίδα ΥΠΕΔΑ με 4/94. θελω να την διακοψω τουλάχιστον με 31-12-93.

ξέχασα ολεσ οι εκκαθαριστικεσ ΦΠΑ από 1993-2002 είναι μηδενικεσ καθώς και οι δηλώσεις από 1994-2006.δεν υπάρχει δηλωση 1992 και 1993.Τι πιστεύεται και τη με συμβουλεύεται. 

οταν λες ξεκινησες ?

ακομα δεν εφτασες ? :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και παλι.

για την περιπτωση μου μίλησα σήμερα με το μητρώο,τα πραγματα είναι πιο απλα ,δεν παω ούτε ΓΕΜΗ ούτε πουθενά ,αφού εχει λήξη η διάρκεια της εταιρείας ,παω και ξεκινάω την διακοπη από τα τμηματα της ΔΟΥ ,στον ελεγχο θα πρέπει βαση στοιχειών και βιβλίων  και βάση αυτων που λέει ο chris να αποδείξω την πραγματική ημερομηνία διακοπής .δημοσιεύω και τον τελευταίο ισολογισμο και έκλεισε.

εδω αλλα μας ελεγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...