Προς το περιεχόμενο

Λυση ΕΠΕ με συμβολαιογραφικη πραξη....μη καταθεση σε πρωτοδικειο....μη δημοσιευση σε φεκ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλη χρονια!

 

ΕΠΕ λυεται με συμβολαιογραφικη πραξη τον 12/1997 αλλα τωρα ανακαλύπτουν οτι η διαδικασια σταματησε εκει!! Δεν εγινε καταθεση σε Επιμελητηριο.....Πρωτοδικειο......ΦΕΚ!

 

Το γεγονος οτι εχουμε αριθμο συμβολαιου με ημερομηνια 1997.....βοηθαει πουθενα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα με την εφορία δεν θα υπάρξει. Καταθέστε το τώρα στο ΓΕΜΗ με το παράβολο δημοσίευσης και η ΔΟΥ θα δεχτεί την ημερομηνία του 1997. Το πρόβλημα θα είναι με το επιμελητήριο που θα ζητάει κάποιες (αν όχι όλες) τις συνδρομές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΠΕ ΠΟΥ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΛΗΓΕ ΤΟ 2010. ΤΟ 2005 ΕΓΙΝΕ Η ΛΥΣΗ ΜΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ,ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΑΜΕΙΟ ΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥ .ΤΟ 2011 ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ ΝΕΑ ΛΥΣΗ (ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 1995 ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΔΡΑΝΕΙΑ (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥ)) ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΕ 1995 ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΒΙΒΛΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ (ΜΑΛΛΟΝ).ΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΟ ΦΕΚ Η ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το ξερω το ζητημα είναι ότι ο εποπτης μου λεει ότι την διακοπη θα την κανει με την ημερομηνία λυσης και όχι με το 1995 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρεπει να αποδειξεις την ημερομηνια διακοπης

αν ηταν με ενοικιο να πας υπ.δηλ.ιδιοκτητη οτι η επιχειρηση εφυγε την ημερομηνια ταδε

και το ε2 του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πληρωσεις στο γεμη μεχρι σημερα

θα εχεις πιστοποιητικο πρωτοδικειου και ολα τα σχετικα για το γεμη

ειναι μια διαδικασια που τωρα δεν μπορω να γραφω .. θα πρεπει να γραψω εκθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι το πρωτοδικείο δεν θα εμπλακεί. Θα παω την συμβολαιογραφική πράξης της λυσης που εγινε το 2011 στην ΔΟΥ να παρω σφραγίδα από ΦΠΑ .Ετσι ακυρώνω την πράξη του 2005 στην οπαία εχω κανει τις ανωτέρω διαδικασίες. μετα ταμείο προνοίας και νομικών και υστερα ΓΕΜΗ €10 ΚΑΙ € 141 περνάνε την λύση και παω ΔΟΥ για την διακοπή Πιστευω να γλυτώσω τις συνδρομές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι το πρωτοδικείο δεν θα εμπλακεί. Θα παω την συμβολαιογραφική πράξης της λυσης που εγινε το 2011 στην ΔΟΥ να παρω σφραγίδα από ΦΠΑ .Ετσι ακυρώνω την πράξη του 2005 στην οπαία εχω κανει τις ανωτέρω διαδικασίες. μετα ταμείο προνοίας και νομικών και υστερα ΓΕΜΗ €10 ΚΑΙ € 141 περνάνε την λύση και παω ΔΟΥ για την διακοπή Πιστευω να γλυτώσω τις συνδρομές. 

αμ δε

θα πληρωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι το πρωτοδικείο δεν θα εμπλακεί. Θα παω την συμβολαιογραφική πράξης της λυσης που εγινε το 2011 στην ΔΟΥ να παρω σφραγίδα από ΦΠΑ .Ετσι ακυρώνω την πράξη του 2005 στην οπαία εχω κανει τις ανωτέρω διαδικασίες. μετα ταμείο προνοίας και νομικών και υστερα ΓΕΜΗ €10 ΚΑΙ € 141 περνάνε την λύση και παω ΔΟΥ για την διακοπή Πιστευω να γλυτώσω τις συνδρομές. 

Τις συνδρομες δεν θα τις γλυτώσετε. Ρωτήστε μήπως (εφόσον προκύπτει από το κέιμενο της συμβ. πράξης παλαιά ημερομηνία απόφοσης λύσης) σας κάνουν σκόντο. Εμένα στο ΕΒΕΠ μού έκοψαν πάνω από 70%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αναφέρει γι΄αυτό κανω τον έξυπνο στον KITSOTZABELA.το προβλημά είναι η ΔΟΥ

δεν χρειαζεται να κανεις τον εξυπνο σε εμενα

να εισαι εξυπνος να μπορεις να δινεις λυσεις εχει σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξανατεθεί το ζήτημα με την εκπρόθεσμη λύση των νομικών προσώπων.

 

Η διακοπή εργασιών είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ γεγονός και ως τέτοιο αντιμετωπίζεται.

 

Μπορεί το καταστατικό να κατατεθεί και να λάβει αριθμό καταχώρησης (ΓΕΜΗ) με τρέχουσα ημερομηνία

αυτό δεν σημαίνει ότι η διακοπή στη ΔΟΥ θα γίνει με τρέχουσα ημερομηνία.

 

Καλό είναι στις περιπτώσεις αυτές να αναγράφετε στο καταστατικό και η πραγματική ημερομηνία

παύσης εργασιών, ώστε να γίνει η διακοπή με την ημερομηνία αυτή.

 

Το οτι είναι πραγματικό γεγονός προκύπτει από πάρα πολλά στοιχεία και για το λόγο αυτό

πριν τη διακοπή γίνεται έλεγχος αυτών.

Ελέγχονται θέματα όπως

Το Ε2 του ιδιοκτήτη της έδρας

Τα τελευταία εκδοθέντα παραστατικά

Οι συγκεντρωτικές καταστάσεις του ΚΕΠΥΟ αν τον αναφέρουν η οχι ως λήπτη σε κάποιο έτος

Οι τελ εγγραφές στα βιβλία 

κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και παλι.

για την περιπτωση μου μίλησα σήμερα με το μητρώο,τα πραγματα είναι πιο απλα ,δεν παω ούτε ΓΕΜΗ ούτε πουθενά ,αφού εχει λήξη η διάρκεια της εταιρείας ,παω και ξεκινάω την διακοπη από τα τμηματα της ΔΟΥ ,στον ελεγχο θα πρέπει βαση στοιχειών και βιβλίων  και βάση αυτων που λέει ο chris να αποδείξω την πραγματική ημερομηνία διακοπής .δημοσιεύω και τον τελευταίο ισολογισμο και έκλεισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και παλι.

για την περιπτωση μου μίλησα σήμερα με το μητρώο,τα πραγματα είναι πιο απλα ,δεν παω ούτε ΓΕΜΗ ούτε πουθενά ,αφού εχει λήξη η διάρκεια της εταιρείας ,παω και ξεκινάω την διακοπη από τα τμηματα της ΔΟΥ ,στον ελεγχο θα πρέπει βαση στοιχειών και βιβλίων  και βάση αυτων που λέει ο chris να αποδείξω την πραγματική ημερομηνία διακοπής .δημοσιεύω και τον τελευταίο ισολογισμο και έκλεισε.

Δεν τα  ξερουν καλα στο μητρωο η εσυ δεν εδωσες να καταλαβουν

θα στην θεσουν σε εκκαθαριση . τα νομικα προσωπα την λυση ακολουθει το σταδιο ( αε και επε υπορχρεωτικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kitso μέσα στο διαλυτικο αναφέρεται ότι δεν θα ακολουθήσει την διαδικασία της εκκαθάρισης  γιατί δεν υπάρχουν περιουσιακά στοιχεία και δεν εχει απαιτήσεις και υποχρεώσεις προς το δημόσιο και τρίτους και δεν εχουν καμμία απαίτηση μεταξύ τους και από την εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...