Προς το περιεχόμενο

ΠΟΛ.1281/30.12.2013 Απαλλαγή από την υποχρέωση τήρησης βιβλίων και έκδοσης στοιχείων των αγροτών του ειδικού καθεστώτος.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

AN ΒΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ..

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ .

ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΡΟΤΗ-ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟ.

ΤΑ ΖΩΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟ...

ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ EXCELAKI ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΑ ΜΕΣΑ....

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΓΑΛΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ..

ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ..

 

TA ZΩΑ ΟΛΑ ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΣ ΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ

ΣΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΤΑΧΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΦΥΛΛΑ

AΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΜΕΧΡΙ 31/03/2014 ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ.

ΣΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ 5ΕΤΙΑΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΕΚΛΕΚΤΟΙ

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ..ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟ ..ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ

ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΟΦΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΦΠΑ ....

ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΣ ...ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΝΙΑΙΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗ 4000 ΚΑΙ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΘΗΛΑΖΟΥΣΩΝ ΑΓΕΛΑΔΩΝ 1500 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΒΙΒΛΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΝΙΑΙΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗ 4000 ΚΑΙ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΘΗΛΑΖΟΥΣΩΝ ΑΓΕΛΑΔΩΝ 1500 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΒΙΒΛΙΑ?

Όχι εφόσον η ΠΟΛ.1055/17.2.2014 & ΠΟΛ.1281/30.12.2013 λένε ρητά για επιδότηση ενιαίας ενίσχυσης...

 

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι, με αυτούς που παραμένουν στο ειδικό καθεστώς τι θα γίνει.

Πρέπει να λαμβάνουν και αυτοί τιμολόγια για τς αγορές τους απο 1/1/2014 (Πολλοί από αυτούς λαμβάνουν απόδειξη φτμ για μικροποσά);

Πώς θα φορολογηθούν για την χρήση του 2014; Εσοδα-έξοδα;

Πρέπει  να λάβουν γνώση από τώρα γιατί του χρόνου μάλλον θα είναι αργά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι, με αυτούς που παραμένουν στο ειδικό καθεστώς τι θα γίνει.

Πρέπει να λαμβάνουν και αυτοί τιμολόγια για τς αγορές τους απο 1/1/2014  NAI (Πολλοί από αυτούς λαμβάνουν απόδειξη φτμ για μικροποσά); μέχρι  100,00€ για μη εμπορεύσιμα αγαθά!

Πώς θα φορολογηθούν για την χρήση του 2014; Εσοδα-έξοδα;  NAI

Πρέπει  να λάβουν γνώση από τώρα γιατί του χρόνου μάλλον θα είναι αργά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εφόσον η ΠΟΛ.1055/17.2.2014 & ΠΟΛ.1281/30.12.2013 λένε ρητά για επιδότηση ενιαίας ενίσχυσης...

 

Καλημέρα

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ.

Εάν είναι ασαφής οι διατάξεις ο καθένας δίνει την δική του ερμηνεία!!!  <_<

 

Εμείς το ερμηνεύσαμε έτσι...  ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα κτηνοτροφο και θελω την γνωμη σου γιατι βλεπω οτι το εχεις ξανακανει.

του εκανα μεταβολη στο κανονικο καθεστως με βιβλια β κατηγοριας (απλογραφικα)

εκδιδει κανονικα με φπα τα παραστατικα.(οπου χρειαστηκε εκδοσαν πιστωτικο οι προμηθευτες του)

τον τηρω μηχανογραφικα στο προγραμμα μου με γνωστοποιηση.

εκρεμει η δηλωση αποθεματων (μεχρι 30/03 ? ελπιζω να δωσουνε παραταση...)

οπου δηλωση αποθεματων (που δεν εχω ξανακανει) την παμε στο τμημα φπα ,ετσι δεν ειναι ?

και δηλωνουμε οτι ειχαμε 31/12/2013 για να γλυτωσει οτι μπορει απο φπα στην περιοδικη...(ποιος θα τα βρει να δουμε)

επισης στην δηλωση αποθεματων γραφουμε και τα παγια του ανεξαρτητα αν εχει παρελθει 5ετια και δεν βγαινει οφελως για το φπα..

δηλαδη ολα..συμφωνος μεχρι εδω?

απο εκει και περα εχει ολες τις υποχρεωσεις τον υπολοιπων επιτηδευματιων ,περιοδικη καθε τριμηνο ,συγκεντρωτικη καθε τριμηνο,κτλ.

εκτος του οτι θα φορολογηθει με 13% και δεν θα εχει τελος επιτηδευματος ...

συμφωνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ KANEI ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ KAI KOBEI ΣΥΜΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ 2013 ΜΕ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ, ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΑΥΤΟ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ το ειπαμε ??? 

Ναι εχεις δικιο ετσι ειχε πει ο κεδικογλου αρχικα!κΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΟΔΙΚΕς φπα http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/18384

Ολα περιεχοντε εδω!Πολυ καλη ενημερωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα κτηνοτροφο και θελω την γνωμη σου γιατι βλεπω οτι το εχεις ξανακανει.

του εκανα μεταβολη στο κανονικο καθεστως με βιβλια β κατηγοριας (απλογραφικα)

εκδιδει κανονικα με φπα τα παραστατικα.(οπου χρειαστηκε εκδοσαν πιστωτικο οι προμηθευτες του)

τον τηρω μηχανογραφικα στο προγραμμα μου με γνωστοποιηση.

εκρεμει η δηλωση αποθεματων (μεχρι 30/03 ? ελπιζω να δωσουνε παραταση...)

οπου δηλωση αποθεματων (που δεν εχω ξανακανει) την παμε στο τμημα φπα ,ετσι δεν ειναι ?

και δηλωνουμε οτι ειχαμε 31/12/2013 για να γλυτωσει οτι μπορει απο φπα στην περιοδικη...(ποιος θα τα βρει να δουμε)

επισης στην δηλωση αποθεματων γραφουμε και τα παγια του ανεξαρτητα αν εχει παρελθει 5ετια και δεν βγαινει οφελως για το φπα..

δηλαδη ολα..συμφωνος μεχρι εδω?

απο εκει και περα εχει ολες τις υποχρεωσεις τον υπολοιπων επιτηδευματιων ,περιοδικη καθε τριμηνο ,συγκεντρωτικη καθε τριμηνο,κτλ.

εκτος του οτι θα φορολογηθει με 13% και δεν θα εχει τελος επιτηδευματος ...

συμφωνεις ?

Για τα παγια αν εχει παρελθει πενταετια δεν τα γραφουμε τα υπολοιπα σωστα!Δεσ εδωhttp://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/18384

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παγια αν εχει παρελθει πενταετια δεν τα γραφουμε τα υπολοιπα σωστα!Δεσ εδωhttp://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/18384

οι γνωμες διειστανται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσος περασει 5ετια δεν καταλογιζετε στον φορο αγορων οποτε δεν γλυτωνεις τιποτα και στο φπα!Αλλα και φυσικα μπορεις να το βαλεις στην δηλωση αποθεματων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσος περασει 5ετια δεν καταλογιζετε στον φορο αγορων οποτε δεν γλυτωνεις τιποτα και στο φπα!αρα ποιος ο λογος???

ναι συμφωνω απλα για να υπαρχει προηγουμενο οτι ενα τρακτερ εστω και αν το εχει αγορασει πριν απο 5 χρονια θα μπορει να εκπεσει απο αυτο τα καυσιμα

του ...οριστε κυριοι το εχω συμπεριλαβει στην δηλωση μεταταξης ...

 

και κατι αλλο ,μπορει να θεωρησεις κουτη την ερωτηση μου ...

η δηλωση μεταταξης και η απογραφη που την συνοδευει ειναι αθεωρητα εγγραφα ετσι δεν ειναι ?

 

o κφας δεν εχει θεωρημενα φυλλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι κι εγω? Αυτοι που εισπρατουν επιδοτησεις απο ποσοστωσεις πχ. καπνα οι οποιες ξεπερνουν τα 5000 ευρω,στην μεταβολη θα δηλωσω καδ σχετικους με τις καλιεργειες που επιδοτηθηκαν??στην ουσια αυτοι πλεον δε νκαλιεργουν τιποτε απλα εισπρατουν επιδοτησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συμφωνω απλα για να υπαρχει προηγουμενο οτι ενα τρακτερ εστω και αν το εχει αγορασει πριν απο 5 χρονια θα μπορει να εκπεσει απο αυτο τα καυσιμα

του ...οριστε κυριοι το εχω συμπεριλαβει στην δηλωση μεταταξης ...

 

και κατι αλλο ,μπορει να θεωρησεις κουτη την ερωτηση μου ...

η δηλωση μεταταξης και η απογραφη που την συνοδευει ειναι αθεωρητα εγγραφα ετσι δεν ειναι ?

 

o κφας δεν εχει θεωρημενα φυλλα ...

παγια περα της πενατετιας δεν υπαρχει ενδειξη να μπουν στη δηλωση μεταταξης,μπορεις φανταζομαι να τα αναφερεις στην απογραφη 31/12/2013 που θα κανεις  για να δικαιολγησεις τυχον δαπανες για αυτα,εφοσον υπαρχουν νομιμα παραστατικα αγορας για αυτα

η δηλωση μεταταξης ειναι εντυπο του φπα που υποβαλεται ως 31/03/2013

γιατην απογραφη ο ν 2859 λεει σε θεωρημενα φυλλα,σημερα ρωτησα σε δου στην καβαλα ( ο κφας ειπε σε αθεωρητα... δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι σωστο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συμφωνω απλα για να υπαρχει προηγουμενο οτι ενα τρακτερ εστω και αν το εχει αγορασει πριν απο 5 χρονια θα μπορει να εκπεσει απο αυτο τα καυσιμα

του ...οριστε κυριοι το εχω συμπεριλαβει στην δηλωση μεταταξης ...

 

και κατι αλλο ,μπορει να θεωρησεις κουτη την ερωτηση μου ...

η δηλωση μεταταξης και η απογραφη που την συνοδευει ειναι αθεωρητα εγγραφα ετσι δεν ειναι ?

 

o κφας δεν εχει θεωρημενα φυλλα ...

Συναδελφος ποιο πανω λεε οτι γινετε σε θεωρημενα φυλλα!Μια ερωτηση στην δου σου θα σε κατατοπισει!Εσυ πιο παν αναφερεις οτι ηδη εχεις κανει μεταταξη σε θεωρημενο η αθεωρητο φυλλο εκανες απογραφη φιλε???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφος ποιο πανω λεε οτι γινετε σε θεωρημενα φυλλα!Μια ερωτηση στην δου σου θα σε κατατοπισει!Εσυ πιο παν αναφερεις οτι ηδη εχεις κανει μεταταξη σε θεωρημενο η αθεωρητο φυλλο εκανες απογραφη φιλε???????????[εννοουσα μεταβολη απο ειδικο σε κανονικο.την δηλωση αποθεματων.μεταταξης δεν την εκανα ακομα.τα θεωρημενα φυλλα δεν.προκυπτουν απο πουθενα]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα θεωρημενα φυλλα δεν.προκυπτουν απο πουθενα]

Άλλο ΚΦΑΣ άλλο ΚΦΠΑ. . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ KANEI ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ KAI KOBEI ΣΥΜΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ 2013 ΜΕ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ, ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΑΥΤΟ???

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦAIΝΟΝΤΑΙ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ 2014??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πολ. 1024/2014 στο 3 ΦΠΑ  αναφέρει μετάταξη σύμφωνα με τις παραγράφους 8-10 του άρθρου 41 του κώδικα ΦΠΑ  (σε θεωρημένες καταστάσεις από τον αρμόδιο Προιστάμενο της Δ.Ο.Υ.)

υπερισχύει ο ΚΦΑΣ ή  το ΦΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πολ. 1024/2014 στο 3 ΦΠΑ  αναφέρει μετάταξη σύμφωνα με τις παραγράφους 8-10 του άρθρου 41 του κώδικα ΦΠΑ  (σε θεωρημένες καταστάσεις από τον αρμόδιο Προιστάμενο της Δ.Ο.Υ.)

υπερισχύει ο ΚΦΑΣ ή  το ΦΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;

εγω δεν μπορω να πιστεψω σε θεωργμενες καταστασεις με ολο το σεβασμο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι, με αυτούς που παραμένουν στο ειδικό καθεστώς τι θα γίνει.

Πρέπει να λαμβάνουν και αυτοί τιμολόγια για τς αγορές τους απο 1/1/2014  NAI (Πολλοί από αυτούς λαμβάνουν απόδειξη φτμ για μικροποσά); μέχρι  100,00€ για μη εμπορεύσιμα αγαθά!

Πώς θα φορολογηθούν για την χρήση του 2014; Εσοδα-έξοδα;  NAI

Πρέπει  να λάβουν γνώση από τώρα γιατί του χρόνου μάλλον θα είναι αργά

Από πού προκύπτει η φορολόγηση για το ειδικό καθεστώς βάσει εσόδων εξόδων? Κάτι έχω χάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν μπορω να πιστεψω σε θεωργμενες καταστασεις με ολο το σεβασμο

Σε μετατάξεις που έκανα μέσα στο 2013 δεν ζήτησαν θεωρημένες καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού προκύπτει η φορολόγηση για το ειδικό καθεστώς βάσει εσόδων εξόδων? Κάτι έχω χάσει...

ελα ντε .....ουτε θεωρημενες καταστασεις υπαρχουν ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...