Προς το περιεχόμενο
  • 0

Απορίες για την ύπαρξη 2 εντελώς άσχετων ΚΑΔ


rackoon

Ερώτηση

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν είναι εύκολο για το παρακάτω θέμα :

Δικηγόρος θέλει να προσθέσει ΚΑΔ για χοντρικό εμπόριο μαρμάρων (!). Από όσο έψαξα και εδώ http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=12511  

προκύπτουν κάποια ζητήματα . Καταρχήν : 

 

1) Με τον 46.73.16.30 και τον 46.73.16.31 νομίζω καλύπτεται πλήρως έτσι δεν είναι ; 

 

2) Όταν προστεθούν οι καδ από ότι διάβασα θα ζητήσουν καινούρια σφραγίδα που να αναφέρονται και οι 2 δραστηριότητες. Υπάρχει περίπτωση να δεχτούν στην εφορία να υπάρχουν 2 σφραγίδες ; 

 

3 ) Από ότι διάβασα δεν υπάρχει πρόβλημα σχετικά με τον χώρο δηλαδή δεν απαιτεί κάποια εγκατάσταση επειδή δεν πραγματοποιείται λιανικό εμπόριο σωστά ; 

 

4) Θα πρέπει να θεωρήσει τιμολόγιο ; 

 

5)Κάτι άλλο σημαντικό μου διαφεύγει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν είναι εύκολο για το παρακάτω θέμα :

Δικηγόρος θέλει να προσθέσει ΚΑΔ για χοντρικό εμπόριο μαρμάρων (!). Από όσο έψαξα και εδώ http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=12511  

προκύπτουν κάποια ζητήματα . Καταρχήν : 

 

1) Με τον 46.73.16.30 και τον 46.73.16.31 νομίζω καλύπτεται πλήρως έτσι δεν είναι ; 

 

2) Όταν προστεθούν οι καδ από ότι διάβασα θα ζητήσουν καινούρια σφραγίδα που να αναφέρονται και οι 2 δραστηριότητες. Υπάρχει περίπτωση να δεχτούν στην εφορία να υπάρχουν 2 σφραγίδες ; 

 

3 ) Από ότι διάβασα δεν υπάρχει πρόβλημα σχετικά με τον χώρο δηλαδή δεν απαιτεί κάποια εγκατάσταση επειδή δεν πραγματοποιείται λιανικό εμπόριο σωστά ; 

 

4) Θα πρέπει να θεωρήσει τιμολόγιο ; 

 

5)Κάτι άλλο σημαντικό μου διαφεύγει ; 

 

Ο κώδικας των δικηγόρων μήπως ............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν είναι εύκολο για το παρακάτω θέμα :

Δικηγόρος θέλει να προσθέσει ΚΑΔ για χοντρικό εμπόριο μαρμάρων (!). Από όσο έψαξα και εδώ http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=12511  

προκύπτουν κάποια ζητήματα . Καταρχήν : 

 

1) Με τον 46.73.16.30 και τον 46.73.16.31 νομίζω καλύπτεται πλήρως έτσι δεν είναι ; 

 

2) Όταν προστεθούν οι καδ από ότι διάβασα θα ζητήσουν καινούρια σφραγίδα που να αναφέρονται και οι 2 δραστηριότητες. Υπάρχει περίπτωση να δεχτούν στην εφορία να υπάρχουν 2 σφραγίδες ; 

 

3 ) Από ότι διάβασα δεν υπάρχει πρόβλημα σχετικά με τον χώρο δηλαδή δεν απαιτεί κάποια εγκατάσταση επειδή δεν πραγματοποιείται λιανικό εμπόριο σωστά ; 

 

4) Θα πρέπει να θεωρήσει τιμολόγιο ; 

 

5)Κάτι άλλο σημαντικό μου διαφεύγει ; 

Ο δικηγόρος δε μπορεί να έχει εμπορική ιδιότητα. Εκτός αν κάνει διακοπή από δικηγόρος και ξεγραφτεί από τον δικηγορικό σύλλογο.

 

Ωραίος δικηγόρος πάντως. Βουλγαρία τελείωσε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο δικηγόρος δε μπορεί να έχει εμπορική ιδιότητα. Εκτός αν κάνει διακοπή από δικηγόρος και ξεγραφτεί από τον δικηγορικό σύλλογο.

 

Ωραίος δικηγόρος πάντως. Βουλγαρία τελείωσε; :P

μέτοχος σε εταιρεία όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ προσωπικά δεν το ήξερα αλλά ούτε και αυτός . Και δεν τελείωσε βουλγαρία κομοτηνή τελείωσε . Όπως και να χει και εγώ έπρεπε να το ξέρω . Οπότε συγνώμη για την λάθος ερώτηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...