Προς το περιεχόμενο

ΤΕΑΥΕΚ -ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΑΠΟ 1/12/2013


kostalampros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και εγω την ιδια πληροφορια εχω και απο εθνικη τραπεζα . ολα μαζι αλλα με αναλυση π,χ 1000 ενσημα 100 πρωην τεαυεκ και 10 προνοιας .

 

Τι λες τώρα... θέλουν και ανάλυση? Γιατί ? καταργήθηκε η ΑΠΔ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφος που επικοινώνησε με ΤΕΑΥΕΚ στην Αθήνα του είπαν να το πληρώσει στην Εθνική όπως παλιά

και μετά αυτοί θα τα βρούνε με το ΙΚΑ.... ο΄τι να'ναι....

αντε βγάλε άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ταπεμ (ταμειο μεταλλου) κανονικα στην alpha bank

 

Μα είναι τρελοί; Αφού οι εγκύκλιοι λένε να πληρωθούν οι εισφορές ενιαία στο ΙΚΑ και αυτό πρέπει να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι τρελοί; Αφού οι εγκύκλιοι λένε να πληρωθούν οι εισφορές ενιαία στο ΙΚΑ και αυτό πρέπει να γίνει.

πηρα τηλ και στο ταπεμ (ταμειο μεταλλου) 210 3676850 και μου ειπαν οτι θα βγει και στο site σημερα οτι θα πληρωθη κανονικα στην alpha bank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλ και στο ταπεμ (ταμειο μεταλλου) 210 3676850 και μου ειπαν οτι θα βγει και στο site σημερα οτι θα πληρωθη κανονικα στην alpha bank

 

Και μετά θα στείλουμε ΑΠΔ στο ΙΚΑ που θα συμπεριλαμβάνει τις εισφορές των επικουρικών και δεν θα συμφωνεί η ΑΠΔ με την πληρωμή των εισφορών και μετά θα τρέξει το ΙΚΑ δηλωθέντα-καταβληθέντα και θα μας ζητάει διαφορές και εμείς μετά θα τους πούμε ότι το ΤΑΠΕΜ και το ΤΑΠΕΡ έβγαλαν εγκύκλιο να τους τα πληρώσουμε εκεί και μετά το ΙΚΑ θα σου πει κύριε είδες τι γράφουν οι νόμοι και οι εγκύκλιοι και εμείς μετά θα τους πούμε μα κύριε ικατζή αυτοί στο ΤΑΠΕΜ μου είπαν αυτό και γιατί να πληρώσω εγώ δύο φορές τις ίδιες εισφορές και μετά αυτοί θα σου πούνε οκ δεν πειράζει δώστα σε μένα και ζήτα τα πίσω από το ΤΑΠΕΜ και μετά θα πας στο ΤΑΠΕΜ και θα σου πούνε ότι εμείς δεν τα δίνουμε πίσω βγάλε άκρη με το ΙΚΑ και μετά θα σταθείς σαν μαλάκας και θα πεις: ρε δεν γαμιέστε όλοι σας επιτέλους, άχρηστοι και ανίκανοι... Αυτά, τίποτα άλλο περιμένουμε διευκρινιστική της εφαρμοστικής από τον πρόεδρο του εδεσσαϊκού. Αυτό τίποτα άλλο και μετά είπανε ότι το παιχνίδι θα γίνει αλλά εμείς ότι δεν αλλά αυτοί ότι θα οριστεί διαιτητής λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά, τίποτα άλλο περιμένουμε διευκρινιστική της εφαρμοστικής από τον πρόεδρο του εδεσσαϊκού. Αυτό τίποτα άλλο και μετά είπανε ότι το παιχνίδι θα γίνει αλλά εμείς ότι δεν αλλά αυτοί ότι θα οριστεί διαιτητής λέμε...

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπενθύμιση προς τους υπεύθυνους.

 

κάθε μήνας έχει 30 ή 31 ημέρες. Επειδή είμαστε τυχεροί ,πέσαμε σε μήνα με 31. 

 

32 δεν έχει κανένας.

 

και δεν είναι να βγάλετε την απόφαση στις 31 ,πρέπει να υπάρχει και χρόνος εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως οσμίζομαι καινούργια διευκρινιστική από το ΙΚΑ που θα λέει οτι στην ΑΠΔ θα μπουν όλα.... (έλα παρακαλώ ποντάρετε , έλα τώρα που γυρίζει λολολολ )

 

 

..τρέλα...τρέλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ, μόλις πριν λίγο μπήκα γραφείο και όσο να 'ναι, ένα άγχος το είχα!!! :(

 

5t2q.png

 

Τώρα είμαι καλύτερα...

Καλημέρααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος μου ειπε οτι μαλλον θα δωσουν παραταση και στις πληρωμες, γιατι ουτε και αυτοι βγαζουν ακρη.

Οσον αφορα στα προνοιας, σιγουρα δεν εχουν ιδεα τι θα κανουν.

Αντε και ολα τρελα, μια χαρα χαλια τα παμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εποκοινωνία με το ΤΑΠΕΜ τώρα μου είπαν ότι 12/13 κ Δ. Χριστ κανονικά πληρώνεται σε αυτούς όπως και πρίν. ( η απόφαση πάρθηκε χθες το μεσημέρι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλλας το μεγαλειο σου. Κατα τα αλλα θελουν να τηρουμε προθεσμιες αλλιως θα μας κοπανε με προστιμα. Καταλογιζω προστιμο στο ικα , πεστε πόσο να τους βαλουμε...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εποκοινωνία με το ΤΑΠΕΜ τώρα μου είπαν ότι 12/13 κ Δ. Χριστ κανονικά πληρώνεται σε αυτούς όπως και πρίν. ( η απόφαση πάρθηκε χθες το μεσημέρι )

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟ ΟΛΙΓΟΥ  12oς και ΔΧ  2013 ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ALPHA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μίλησα με το ΤΑΠΙΤ και μου είπανε ξεχωριστά όπως μέχρι τώρα στο νέο λογ/μό της ALPHA και από το Δώρο και μετά βλέπουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ALPHA ;;;

:o :o :o Αααααααααααααα :angry: :angry: :angry:

 

Έως εδώ. Εγώ τα παρατάω και πάω για μια...

 

IMG_0641.JPG

 

rl9.gif

 

Ρε δ.π.ν.γ.  Π.κ.μ.σ.ν.π.κ. :angry: :angry: :angry:

Μ. Εεεεεεε μ... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο διαχωρισμός (διάσπαση) που λέει το τεαυεκ μικτά σε πρόνοια (ταπιτ) και σύνταξης (ετεα) σημαίνει ότι πρέπει εκτός της αλλαγής από 7&3% σε 3&3% να υπολογίσουμε και πρόνοια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο διαχωρισμός (διάσπαση) που λέει το τεαυεκ μικτά σε πρόνοια (ταπιτ) και σύνταξης (ετεα) σημαίνει ότι πρέπει εκτός της αλλαγής από 7&3% σε 3&3% να υπολογίσουμε και πρόνοια;;;

ΝΑΙ  3%+3%+0,80 = 6,80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαστε την ανακοινωση της ΕΦΕΕΘ για το ΤΑΠΙΤ και αυτα που γραφεται για τις απαντησεις που δινουν τα ταμεια.

Αμα βγει ακρη και δε τρελαθουμε.

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/17143

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...