Προς το περιεχόμενο
  • 0

Πρόστιμο 10.550€ για ξεχασμένο εργαζόμενο?


anodos

Ερώτηση

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/16635

 

 ... Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ ΑΠΔ 04 για έναν ξεχασμένο εργαζόμενο και για 50€ εισφορές ...

Βασικά σταματώ τις μισθοδοσίες σε όλο το πελατολόγιο μου ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Κι εμείς οι υπάλληλοι στα λογιστικά να φοβόμαστε μην κάνουμε κανένα λάθος και κάνουμε ενάμιση χρόνο να το εξοφλήσουμε δουλεύοντας αμισθί ή το κουβαδάκι μου και σε άλλη παραλία...όχι πως τώρα δεν τρέμει το φυλλοκάρδι μας μην κάνουμε το παραμικρό λάθος. Ε όχι και 10.500,00. Στις 30 κάθε μήνα όποιος θα κοιμάται ήσυχος το βράδυ ψέματα θα λέει...Ο παραλογισμός στο μεγαλείο του. Υπάρχουν άραγε τέτοια εξωφρενικά πρόστιμα σε άλλους κλάδους για λάθη-παραβλέψεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να πω κάτι....

 

1. άντε ρε άνοδε και με έσκασες πρωί πρωί...........

 

2. δε σταματάμε να ασχολούμαστε με την ποφεε και το επιμελητήριο λέω εγώ σιγά σιγά...???? Είναι συγκεκριμένης και περιορισμένης εμβέλειας, όλοι το έχουμε καταλάβει, όλοι το ξέρουμε... από κει και πέρα, τι άλλο μπορούμε να κάνουμε...???? Μπορούμε μια πάρτη να προσφύγουμε δικαστικά για πχ αντισυνταγματικότητα του νόμου (το πρόστιμο είναι τελείως δυσανάλογο με την εισφορά, δεν έχουν προβλεφθεί οι περιπτώσεις λαθών κ.α.) και να κάνουμε ασφαλιστικά μέτρα εναντίον του ικα ή του υπουργείου (μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση)...... Λέω τώρα εγώ.... η διαδυκτιακή ομάδα υπάρχει....

Γιά πες μου ποιοι θα τα κάνουν όλα αυτά.? Μια απορία την εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιά πες μου ποιοι θα τα κάνουν όλα αυτά.? Μια απορία την εχω.

 

Άνθρωποι υπάρχουν...

 

Συντονισμός και αποφάσεις χρειάζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μονόδρομος τώρα δεν είναι η μήνυση έτσι γενικά, αλλά :

 

Η απαίτηση με εξώδικο, έκδοσης υπουργικής απόφασης για την γνωστοποίηση των μέτρων τα οποία θα προστατεύουν την ύπαρξη προστίμου σε απλό λάθος λογιστή.  Και αυτό δεν θα πρέπει να το αποδείξουμε εμείς, θα πρέπει να είναι οριοθετημένο από τον ίδιο τον Υπουργό. 

Επίσης ένδικα ασφαλιστικά μέτρα προς τον Βούρτση για οποιοδήποτε περίπτωση δημιουργήσει πρόβλημα  των 10.500 σε λογιστή και δεν μπορεί να αποδείξει ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ότι ο λογιστής το έκανε εσκεμμένα. 

Και μετά μήνυση σε όσες περιπτώσεις έβαλε πρόστιμο οι οποίες θα βασίζονται στο εξώδικο και στα Ασφαλιστικά μέτρα.

 

Δηλαδή δεν πατάω στο θέμα να φύγει το πρόστιμο, αλλά να μπορεί να ξεχωρίζει το δίκαιο και το άδικο, διότι αν δεν μπορεί, τότε δεν είναι δίκαιος νόμος άρα να καταργηθεί .

 

Αν αυτό το υπογράψουν σύλλογοι -  έστω και τρεις  - γίνεται δουλειά. 

 

(Σε εμάς φεύγει άμεσα ως θέμα στον σύλλογο και είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξει διάθεση θετική) 

Επεξεργασμένο από ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άνθρωποι υπάρχουν...

 

Συντονισμός και αποφάσεις χρειάζονται...

 

Στέφανε, συντονισμός μπορεί να υπάρξει μόνο από συλλογικότητες, ω εχθρέ των συλλογικοτήτων, και  μοναδικέ λόγε της ακινησίας τους.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άνθρωποι υπάρχουν...

 

Συντονισμός και αποφάσεις χρειάζονται...

Αντε να μας δω κι αυτήν την φορά που κάθομαι και κοιτάω την ΑΠΔ σαν τον μαλάκα 100 φορές πριν την στείλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μονόδρομος τώρα δεν είναι η μήνυση έτσι γενικά, αλλά :

 

Η απαίτηση με εξώδικο, έκδοσης υπουργικής απόφασης για την γνωστοποίηση των μέτρων τα οποία θα προστατεύουν την ύπαρξη προστίμου σε απλό λάθος λογιστή.  Και αυτό δεν θα πρέπει να το αποδείξουμε εμείς, θα πρέπει να είναι οριοθετημένο από τον ίδιο τον Υπουργό. 

Επίσης ένδικα ασφαλιστικά μέτρα προς τον Βούρτση για οποιοδήποτε περίπτωση δημιουργήσει πρόβλημα  των 10.500 σε λογιστή και δεν μπορεί να αποδείξει ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ότι ο λογιστής το έκανε εσκεμμένα. 

Και μετά μήνυση σε όσες περιπτώσεις έβαλε πρόστιμο οι οποίες θα βασίζονται στο εξώδικο και στα Ασφαλιστικά μέτρα.

 

Δηλαδή δεν πατάω στο θέμα να φύγει το πρόστιμο, αλλά να μπορεί να ξεχωρίζει το δίκαιο και το άδικο, διότι αν δεν μπορεί, τότε δεν είναι δίκαιος νόμος άρα να καταργηθεί .

 

Αν αυτό το υπογράψουν σύλλογοι -  έστω και τρεις  - γίνεται δουλειά. 

 

(Σε εμάς φεύγει άμεσα ως θέμα στον σύλλογο και είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξει διάθεση θετική) 

Από πότε ο νόμος συνιστά δίκαιο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στέφανε, συντονισμός μπορεί να υπάρξει μόνο από συλλογικότητες, ω εχθρέ των συλλογικοτήτων, και  μοναδικέ λόγε της ακινησίας τους.  

 

Τώρα γίνεσαι κακοήθης.....

 

Να στο πω αλλιώς για να το καταλάβεις....

 

 

Οι συλλογικότητες δεν είναι μόνο οι σύλλογοι..... Συλλογικότητα είναι και το παρόν φόρουμ πχ, στο οποίο συμμετέχω.... ή η κίνηση προς τον συνήγορο για τη μερική απασχόληση....

 

Οι περισσότεροι σύλλογοι τους έχουν καταντήσει ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ, σε μπουρδέλα φίλε δε συμμετέχω....

 

Και κατηγόρησέ με όσο θες.....

 

 

 

 

Υγ1: εγώ να ξέρεις σ' αγαπώ, κι ας με πληγώνεις.....

 

Υγ2: εάν χρειάζεται συνδρομή από μεμονωμένους επαγγελματίες στην - οργανωμένη - κίνηση αυτή, πολύ ευχαρίστως να συνυπογράψω, να τρέξω και να συμμετέχω οικονομικά για τα έξοδα που δημιουργηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχω καταντήσει ένας φοβισμένος άνθρωπος.

Κοιμάμαι και πετάγομαι στον ύπνο μου μήπως μου έχει ξεφύγει κάτι.

Ξεκινάω το πρωϊ να πάω στο γραφείο και ψάχνω να δω από που θα μου 'ρθει η φάπα.

Και που να έρθει αυτή η ρημάδα η 01/01/2014 και η εφαρμογή του 4174.

Βλέπω την διαφήμηση του Jumbo που μετράει ανάποδα τις μέρες και βγάζω σπυράκια.

Δεν υπάρχει τρόπος να κάνουμε κάτι?

οντως συναδελφε και γω τρελαινομαι βλεποντας τη διαφημιση του jumbo

 

 

ομως επιτελους ας βρουμε τον τροπο να αντιδρασουμε..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/17822

 

 

 

 

Ποσο δυσκολο μπορει να ειναι σε καλοπληρωμενους  παρατρεχαμενους  υπουργων να κανουν την ιδια δουλεια να τελειωνουμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειναι αυτες οι στιγμες απο εκεινες που θελω να βρω αμμο
να σκαψω να χωσω μεσα το κεφαλι
να στουρθοκαμηλισω με την ησυχια μου
 

 

ποσο πιο σαφες θελουν να το κανουν
οτι στιυς στοχους θα τους πιασουν οχι βασικα απο φορους
αλλα απο προστιμα

ετσι θα λενε παντα οτι οι φοροι ειναι στο μεσο ορο
και μαγικα τα εσοδα πολλαπλασια απο ολες τις χωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λοιπόν αυτή είναι η σωστή λύση. Την έστειλε φίλος συνάδελφος μέσω φβ και συμφωνώ απόλυτα

 

ΦΙΛΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ''Ψηφίστηκε τελικά η διάταξη για το πρόστιμο των 10.550 ευρώ για τη μη αναγραφή εργαζομένου στην Α.Π.Δ. .... ΑΝ ΖΗΤΗΣΩ 10600 ΑΝΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ, ΣΕ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ...? ΠΩΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ...??? ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ SERVER ΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΔ ...?
Τέλος Συζήτησης
 
 
Το διάβασαν οι Argiris, Ourania και 3 ακόμη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι συλλογικότητες δεν είναι μόνο οι σύλλογοι..... Συλλογικότητα είναι και το παρόν φόρουμ πχ, στο οποίο συμμετέχω.... ή η κίνηση προς τον συνήγορο για τη μερική απασχόληση....

Ίσως να κοροϊδεύεις μερικές φορές τον εαυτό σου.... 

 

Οι περισσότεροι σύλλογοι τους έχουν καταντήσει ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ, σε μπουρδέλα φίλε δε συμμετέχω....

Και κατηγόρησέ με όσο θες.....

Στα μπουρδέλα αυτά που λες εσένα σκίζουνε βρε Στέφανε και εσύ δεν κάνεις τίποτα, γιατί - λέει-  εσύ δεν μπαίνεις σε μπουρδέλα. 

 

Υγ1: εγώ να ξέρεις σ' αγαπώ, κι ας με πληγώνεις.....

Μου αρέσει όλη η φράση λέξη προς λέξη κυρίως όμως που σε πληγώνω.  :D 

 

Υγ2: εάν χρειάζεται συνδρομή από μεμονωμένους επαγγελματίες στην - οργανωμένη - κίνηση αυτή, πολύ ευχαρίστως να συνυπογράψω, να τρέξω και να συμμετέχω οικονομικά για τα έξοδα που δημιουργηθούν.

Συλλογικότητα Μεμονωμένων  ;) 

 

Υ.Γ. Τα παίρνω και γω εύκολα στο κρανίο που να με πάρει..  Συγνώμη Στέφανε για το έντονο...

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πρεπει να ηρεμησουμε και να βρουμε μια λυση... το να τσακωνομαστε δεν ειναι λυση... πρεπει αμεσα να κινηθουμε για να κανουμε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν ξεχασω καποιο εργαζομενο στη ΑΠΔ και πάρω Υ/Δ για αδεια ανευ αποδοχων απο τον εργαζόμενο για ολο τον μήνα ...ξελασπωνω???? Η ακομα  ως αντιδραση ,όλος ο κλάδος για τις  εισφορες περιοδου του 01/2014 ζητάμε απο τους εργοδότες να μαζέψουν Υ/Δ για ανευ αποδοχων αδεια απο όλο το προσωπικό  και δεν στελνει κανεις λογιστης ΑΠΔ περιοδου 01/2014 ετσι μονο θα μας πάρουν στα σοβαρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΔ ΑΠΟ 12/2013 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ .

2.ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΡΩΤΕΥΘΗΚΑΝ ΠΑΡΑΦΟΡΑ ΚΑΙ  ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ SMS ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΟΕΕ 

3.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΡΑΒΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΘΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΩ  ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΩΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΘΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΟΣΤΟΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μιλάω σοβαρά.Αν υπάρχει.....βίσμα απο..... (ΠΟΦΕΕ ΟΙΚ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ) δώστε το θέμα στην TV ..στον  Αυτιά.Τουλάχιστον να γίνει ντόρος..να ακουστεί και να μαθευτεί το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν ξεχασω καποιο εργαζομενο στη ΑΠΔ και πάρω Υ/Δ για αδεια ανευ αποδοχων απο τον εργαζόμενο για ολο τον μήνα ...ξελασπωνω???? Η ακομα  ως αντιδραση ,όλος ο κλάδος για τις  εισφορες περιοδου του 01/2014 ζητάμε απο τους εργοδότες να μαζέψουν Υ/Δ για ανευ αποδοχων αδεια απο όλο το προσωπικό  και δεν στελνει κανεις λογιστης ΑΠΔ περιοδου 01/2014 ετσι μονο θα μας πάρουν στα σοβαρα.....

Η άδεια άνευ αποδοχών θα σε καλύπτει ΜΟΝΟ εάν έχει πρωτοκολληθεί στο αρμόδιο υποκατάστημα ΙΚΑ και επομένως έχει λάβει γνώση.... Για να μην πούμε οτι θα πρέπει να έχει και θεώρηση γνησίου υπογραφής τόσο για τον εργαζόμενο όσο και για τον εργοδότη, για μεγαλύτερη εξασφάλιση οτι δεν είναι εικονική....

 

Άν ήταν τόσο απλό, θα το έκαναν ήδη όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπήρξαν αρκετοί - ακόμα και βουλευτές - που έπιασαν τον Βούρτση για αυτό το θέμα.

Η πραγματικότητα όμως είναι, ότι αυτοί που τον έπιασαν, οι ίδιοι,  δεν κατάλαβαν ακριβώς το θέμα και όταν ο Βούρτσης τους απαντούσε με φράσεις όπως "μα θέλετε να καλύψετε την ανασφάλιστη εργασία;" - άσχετο βέβαια - , αυτοί ψάρωναν και άφηναν το θέμα ή το ενέτασσαν (σ.σ. οι βουλευτές της αντιπολίτευσης) σε επίπεδο κρύο αντιπολιτευτικό του στυλ "θα γονατίσετε τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις" ή "δεν έχει μείνει ένα ευρώ στην αγορά" κ.τ.λ.  

 

Το θέμα αυτό, αν δεν είσαι λογιστής, δύσκολα μπορείς να το πιάσεις.

Μην σας φαίνεται περίεργο αυτό που σας λέω.

Κι αν σας φαίνεται περίεργο είναι επειδή είστε λογιστές.

Υπάρχει μεγάλη δυσκολία - το αντιμετώπισα μπροστά μου στην προσπάθεια του συλλόγου να το εξηγήσει σε δύο βουλευτές διαφορετικής παράταξης - να καταλάβουν ότι το πρόστιμο αυτό θα επιβληθεί κατά 90% σε λάθη και κατά 10% σε λαμογιές. Είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβουν. 

 

Το ίδιο λογικά θα συνέβει και με την διοίκηση της Ομοσπονδίας της ΠΟΦΕΕ.

 

Και το ίδιο θα συμβαίνει σε κάθε τέτοιο θέμα μέχρι να καταλάβουμε ότι μόνο με μια ισχυρή, αλλά ταυτόχρονα δίκαια, Ομοσπονδία η οποία θα επιβάλλεται για τα δίκαια αιτήματα της στο Ο.Ε.Ε.  ώστε μετά ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ Ο.Ε.Ε. να ΑΠΟΤΕΛΟΎΝ  ισχυρούς και δίκαιους σύμβουλους του Κράτους και έτσι όταν αυτοί λένε ότι το "τάδε είναι πρακτικά λάθος" το κράτος να το υιοθετεί χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Άντε τώρα εμείς να εξηγήσουμε και να καταλάβουνε οι βουλευτές, μηχανικοί, καθηγητές, τραπεζικοί κ.τ.λ. ένα τεχνικό λογιστικό θέμα, το οποίο βέβαια θα το καταλάβουν στην αρχή λίγο, αλλά μέχρι να πάνε στην Αθήνα θα το ξεχάσουν.

 

Τώρα θα μου πείτε λέω βλακείες. Πείτε το. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπήρξαν αρκετοί - ακόμα και βουλευτές - που έπιασαν τον Βούρτση για αυτό το θέμα.

Η πραγματικότητα όμως είναι, ότι αυτοί που τον έπιασαν, οι ίδιοι,  δεν κατάλαβαν ακριβώς το θέμα και όταν ο Βούρτσης τους απαντούσε με φράσεις όπως "μα θέλετε να καλύψετε την ανασφάλιστη εργασία;" - άσχετο βέβαια - , αυτοί ψάρωναν και άφηναν το θέμα ή το ενέτασσαν (σ.σ. οι βουλευτές της αντιπολίτευσης) σε επίπεδο κρύο αντιπολιτευτικό του στυλ "θα γονατίσετε τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις" ή "δεν έχει μείνει ένα ευρώ στην αγορά" κ.τ.λ.  

 

Το θέμα αυτό, αν δεν είσαι λογιστής, δύσκολα μπορείς να το πιάσεις.

Μην σας φαίνεται περίεργο αυτό που σας λέω.

Κι αν σας φαίνεται περίεργο είναι επειδή είστε λογιστές.

Υπάρχει μεγάλη δυσκολία - το αντιμετώπισα μπροστά μου στην προσπάθεια του συλλόγου να το εξηγήσει σε δύο βουλευτές διαφορετικής παράταξης - να καταλάβουν ότι το πρόστιμο αυτό θα επιβληθεί κατά 90% σε λάθη και κατά 10% σε λαμογιές. Είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβουν. 

 

Το ίδιο λογικά θα συνέβει και με την διοίκηση της Ομοσπονδίας της ΠΟΦΕΕ.

 

Και το ίδιο θα συμβαίνει σε κάθε τέτοιο θέμα μέχρι να καταλάβουμε ότι μόνο με μια ισχυρή, αλλά ταυτόχρονα δίκαια, Ομοσπονδία η οποία θα επιβάλλεται για τα δίκαια αιτήματα της στο Ο.Ε.Ε.  ώστε μετά ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ Ο.Ε.Ε. να ΑΠΟΤΕΛΟΎΝ  ισχυρούς και δίκαιους σύμβουλους του Κράτους και έτσι όταν αυτοί λένε ότι το "τάδε είναι πρακτικά λάθος" το κράτος να το υιοθετεί χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Άντε τώρα εμείς να εξηγήσουμε και να καταλάβουνε οι βουλευτές, μηχανικοί, καθηγητές, τραπεζικοί κ.τ.λ. ένα τεχνικό λογιστικό θέμα, το οποίο βέβαια θα το καταλάβουν στην αρχή λίγο, αλλά μέχρι να πάνε στην Αθήνα θα το ξεχάσουν.

 

Τώρα θα μου πείτε λέω βλακείες. Πείτε το. 

Ειτε ειναι τεχνικο ειτε οχι, πρεπει με καθε τροπο να μην ισχυσει επειδη δεν ειναι αυτος ο τροπος να εισφοροδιαφυγει καποιος

Υπαρχουν αλλοι τροποι

Συμφωνω οτι μονο συλλογικα μπορει να κινηθει η προσπαθεια και βεβαια πρεπει με οτι υλικο συλλογων εχουμε με αυτο να κινηθουμε

Μια σκεψη μεταξυ αλλων θα μπορουσε να γινει μεσω του Συνηγορου του Πολιτη

Προσωπικα θα προτιμουσα δικαστικη προσφυγη για αντισυνταγματικοτητα του νομου, υπερμετρη επιβαρυνση των επιχειρησεων και στοχευση στον εισπρακτικο χαρακτηρα του προστιμου αφου υπαρχουν αλλοι τροποι να διασταυρωσουν ή να επιβαλουν την ασφαλιση μεσω της ΕΡΓΑΝΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΠΝΟΙΑ ΚΑΙ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΜΕΣΑ ΠΡΙΝ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ. ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΚΥΡΩΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΠΕΛΑΤΕΣ Η ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΜΕ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...