Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ


jmaz

Ερώτηση

Κατέθεσα τροποποιητικό πίνακα προσωπικού . Είμαι υποχρεωμένος να υποβάλω νέες ατομικές συμβάσεις(οι παλιές είναι αορίστου χρόνου). Το θέμα είναι ότι ο πελάτης θα ξαναζητήσει τροποποίηση ωραρίου σε ένα μήνα. Οι νέες ατομικές συμβάσεις   που θα υποβάλω θα είναι ορισμένου ή αορίστου χρόνου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Κατέθεσα τροποποιητικό πίνακα προσωπικού . Είμαι υποχρεωμένος να υποβάλω νέες ατομικές συμβάσεις(οι παλιές είναι αορίστου χρόνου). Το θέμα είναι ότι ο πελάτης θα ξαναζητήσει τροποποίηση ωραρίου σε ένα μήνα. Οι νέες ατομικές συμβάσεις   που θα υποβάλω θα είναι ορισμένου ή αορίστου χρόνου??

 

Αν μια σύμβαση θα είναι ορισμένου ή αορίστου χρόνου εξαρτάται από την συνολική διάρκεια της εργασιακής σχέσης και όχι από την πιθανή αλλαγή του ωραρίου εργασίας, ανεξάρτητα από το πόσο συχνά αυτό τροποποιείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατέθεσα τροποποιητικό πίνακα προσωπικού . Είμαι υποχρεωμένος να υποβάλω νέες ατομικές συμβάσεις(οι παλιές είναι αορίστου χρόνου). Το θέμα είναι ότι ο πελάτης θα ξαναζητήσει τροποποίηση ωραρίου σε ένα μήνα. Οι νέες ατομικές συμβάσεις   που θα υποβάλω θα είναι ορισμένου ή αορίστου χρόνου??

Μην μπερδεύεις αυτή την εκ περιτροπής μερική απασχόληση με την εκ περιτροπής που την ορίζει μόνος του

ο εργοδότης και είναι για συγκεκριμένο χρόνο.

Για σένα καλό είναι οι αορίστου χρόνου ,γιατί η ορισμένου κρύβουν παγίδες ,πολλές φορές.

Μην ξεχάσεις να στείλεις τις ατομικές συμβάσεις ,ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...