Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δήλωση Ε9 - Δεν υπάρχουν Διαθέσιμες Ενέργειες


gapdk

Ερώτηση

Καλημέρα - καλημέρα....

 

Κατά τη σύνταξη δήλωσης Ε9 Νομικού Προσώπου , στην οποία εμφανίζονται ΟΡΘΑ ΟΛΑ τα ακίνητα, μου έμφανίζει την Περιουσιακή Κατάσταση για τα έτη 2011-2012-2013.

Δεν μου παρέχεται όμως η δυνατότητα για τροποποίηση-συμπλήρωση της δήλωσης (π.χ. να προσθέσω τον Αριθμό Παροχής της ΔΕΗ ή τον Τ.Κ. του ακινήτου (γράφει ότι "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενέργειες". )

 

Οταν η Δήλωση Ε9 της εταιρείας είναι ολόσωστη, απαιτείται πάλι η υποβολή - οριστικοποίησή της??

 

 

Καληνύχτα σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλησπέρα,

 

 

για τις ώρες που χάσαμε το πρωί και τραβολογιόμαστε τέτοια ώρα σαββατόβραδο στα γραφεία μας για άλλη μιά φορά, μπάς και μείνει ανοιχτό μέχρι την δευτέρα????????????????

 

μπάς και ξέρει κανείς??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα,

 

 

για τις ώρες που χάσαμε το πρωί και τραβολογιόμαστε τέτοια ώρα σαββατόβραδο στα γραφεία μας για άλλη μιά φορά, μπάς και μείνει ανοιχτό μέχρι την δευτέρα????????????????

 

μπάς και ξέρει κανείς??????????

Δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη των διαχειριστών του site και των υπολοίπων μελών εδώ μέσα.... Αλλά νομίζω μπορώ να εκφέρω τη δική μου με κόσμιο τρόπο σήμερα (μετά το σοκ που πέρασα χθες όταν διαπίστωσα ότι κλείδωσε η εφαρμογή πριν προλάβω να υποβάλλω ούτε ενα Ε9).

 

Αν νομίζουν ότι όλα είναι καλώς καμωμένα....τον κακό τους τον καιρό εκεί στο Υπουργείο! Σαν πολύ αξία να δώσαμε σε αυτόν τον κύριο που συνέχεια βάζει τρικλοποδιές στη δουλειά μας. Ας κάτσουμε να σκεφτούμε μόνο . πόσες φορές μας έβαλαν μηνύματα στην αρχική σελίδα.... To ΤΑΧΙSNET θα είναι κλειστό από τις 16:00 - 22:00 το βράδυ λόιγω συντήρησης τις ημέρες 2,4,5,7,8,9,10,16,17,18,19,20,25,29,32,33,37,38 .... ! Ρε παιδιά αυτυό γινόταν όλους τους κρίσιμους μήνες των δηλώσεων! Πλάκα μας κάνεις κ. Θεοχάρη? Τις συντηρήσεις και τις βελτιώσεις τις κάνεις μέχρι το Μάρτιο-Απρίλιο και μετά παραδίσεις την εφαρμογή στον κόσμο και τους λογιστές με απροσκοπτη λειτουργία! Οχι κάθε μήνα να έχεις τι 20 ημέρες συντήρηση και να μας ταλαιπωρείς!!!! Το βρίσκω αλητεία αυτό που γίνεται από το Υπουργείο... Σε άλλα Υπουργεία όταν προκύπτει θέμα με τους διάφορους κλάδους (δικηγόροι, φαρμακοποιοί, γιατροι, δάσκαλοι, με μια απεργία ...ολα λύνονται! Εμείς μόνο καθόμαστε και τα τρώμε σαν χαφτανάδες!!!! Νομίζω το λιγότερο που έχει να κάνει αυτός ο mr Θ είναι να παραιτηθεί! Στο κάτω-κάτω βρε παιδιά...Πόσο χειρότερα να δουλέυουν τα πράγματα με κάποιον άλλον στη θέση του? Σάμπως θα δούμε καμια άσπρη μέρα? Εγώ ξέρω ότι...όταν ολα σου πάνε στραβά για τόσοοοοοο μεγάλο διάστημα.....κάνεις κάτι για να το αλλάξεις!!!!...... Λίγη ευθιξία τελος πάντων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην περίπτωση που η δήλωση Ε9 της εταιρείας εμφανίζεται στην προεπισκόπηση ακριβως όπως είναι και στην πραγματικότητα, αλλά ΔΕΝ έχουμε τους αριθμούς Παροχής Ρεύματος... και κατά συνέπεια ΔΕΝ μπορούμε να οριστικοποιήσουμε το Ε9-2013... Το σύστημα θα θεωρήσει τη δήλωση σωστή και θα την οριστικοποιήσει μόνο του μετά τη λήξη της προθεσμίας... ? Ή θεωρείται ότι ΔΕΝ υποβλήθηκε δήλωση ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην περίπτωση που η δήλωση Ε9 της εταιρείας εμφανίζεται στην προεπισκόπηση ακριβως όπως είναι και στην πραγματικότητα, αλλά ΔΕΝ έχουμε τους αριθμούς Παροχής Ρεύματος... και κατά συνέπεια ΔΕΝ μπορούμε να οριστικοποιήσουμε το Ε9-2013... Το σύστημα θα θεωρήσει τη δήλωση σωστή και θα την οριστικοποιήσει μόνο του μετά τη λήξη της προθεσμίας... ? Ή θεωρείται ότι ΔΕΝ υποβλήθηκε δήλωση ??

δυστυχως θα θεωρηθει μη υποβολη,τα νπ ειχαν υποχρεωση να επικαιροποιησουν ετσι κι αλλιως εως 30/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δυστυχως θα θεωρηθει μη υποβολη,τα νπ ειχαν υποχρεωση να επικαιροποιησουν ετσι κι αλλιως εως 30/11

Ευχαριστώ πολύ! Σκέφτομαι να την οριστικοποιήσω τότε δηλώνοντας τα συγκεκριμένα ακίνητα ΧΩΡΙΣ Παροχή και τη Δευτέρα...αν δοθεί παράταση τελικά, κάνω να κάνω τροποποιητική συμπληρώνοντας τον αριθμό παροχής ΜΟΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ πολύ! Σκέφτομαι να την οριστικοποιήσω τότε δηλώνοντας τα συγκεκριμένα ακίνητα ΧΩΡΙΣ Παροχή και τη Δευτέρα...αν δοθεί παράταση τελικά, κάνω να κάνω τροποποιητική συμπληρώνοντας τον αριθμό παροχής ΜΟΝΟ.

δεν εχεις τις παροχες στο ε2?αν δεν τις εχεις κανε οριστικοποιηση και βλεπεις.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν εχεις τις παροχες στο ε2?αν δεν τις εχεις κανε οριστικοποιηση και βλεπεις.........

Σε μερικά είναι ιδιόχρηση και δεν τα περάσαμε! Τέτοια ώρα τέτοια λόγια! Σε ευχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ερχομαι σάββατο πρωί στο γραφείο και το σύστημα δεν λειτουργεί.

Φεύγω ήρεμος και άνετος (γύρω στην 13:00) για Σ/Κ και έρχομαι σήμερα και διαβάζω ότι έκ θαύματος άνοιξε το σύστημα το σάββατο κανονικά.

Δηλ. την πατήσαμε σαν μαλ......?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κανένα νέο για την παράταση???

Π@π@ρια μάντολες συναδέλφισσα!!! Μας τη φέρανε κανονικά..... Οι κοπέλες του Taxisnet στο τηλέφωνο αγνοούν και το ότι το σύστημα ήταν εκτός λειτουργίας το μεγαλύτερο διάστημα της ημέρας το Σάββατο (ημερα λήξης της προθεσμίας υποβολής)....... Δώστε μια μέρα βρε παράταση! Χαρακτήρα κρατάτε εκεί στο  Υπουργείο????

 

(με το που τελείωνα την δημοσίευση.... Μας απάντησε το taxisnet να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη για αυτές που εμείναν σε εκκρεμότητα και δεν πρόλαβαν να οριστικοποιηθούν και να τους ξανατηλεφωνήσουμε για να δουμε τι θα γίνει.... Ας ελπίσουμε....!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

'Ελεος.........ας βρεθεί κάποιος να μας βοηθήσει

Θέλεις να κάνεις την δουλειά σου  και δεν μπορεις 

Αφου δεν δουλευε τι να κανουμε δηλαδη??

Ας μας δωσουν μια μερα να τελειωσουμε.

Ας βρεθει ενας υπευθυνος.

Το οικονομικο επιμελητηριο εχει και εκλογες τωρα . τι θελουν να παμε να τους ψηφισουμε, γιατι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι γίνεται συνάδελφοι έχει ακουσθεί κάτι για το Ε9 των νομικών προσώπων μέσω ΤΑΧΙΣ Θα ανοίξει πάλι η εφαρμογή για αυτές που δεν προλάβαμε να οριστικοποιήσουμε? Σε μία εφορία είπαν ότι θα ανοίξει Ξέρει κάποιος κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλημέρα σας.Η αλλαγή ότι από 1/1/14 "μετά από κάθε μεταβολή στην ακίνητη περιουσία υποβάλλεται το έντυπο Ε9 μέσα σε έναν μήνα" προφανώς δεν μπορεί να ισχύει ακόμα γιατί το Ε9 είναι κλειστό για τις νέες μεταβολές. Αγορά αγροτεμαχίου στις 3/1/14 πότε θα την περάσω και να μην έχει και πρόστιμο.Ξέρετε κάτι σχετικό; Σας ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

10

Οριστική Δήλωση Παρακρατούμενων Φόρων Εμπορικών Επιχειρήσεων

17-03-14

30-04-14

με την υποβολή

Εφάπαξ με την υποβολή*

-

-

-

-

-

-

-

11

Ε9 2014

17-02-14

30-05-14

1 - 30/6/2014

31-07-14

29-08-14

30-09-14

31-10-14

28-11-14

31-12-14

-

-

12

ΕΦΑ

03-04-14

20-05-14

με την υποβολή

Εφάπαξ μέχρι 31/5/2014

-

-

-

-

-

-

-

13

Εκκαθαριστική Δήλωση ΦΠΑ με Απλογραφικό Σύστημα

03-01-14

30-04-14

με την υποβολή

Εφάπαξ με την υποβολή*

-

-

-

-

-

-

-

14

Εκκαθαριστική Δήλωση ΦΠΑ με διπλογραφικό σύστημα

03-01-14

30-05-14

με την υποβολή

Εφάπαξ με την υποβολή*

-

-

-

-

-

-

-

15

Ε9 2015

14-04-14

31-01-15

1 - 30/6/2015

-

-

-

-

-

-

-

-

16

Τέλη Κυκλοφορίας

01/11/2014**

 

 

31-12-14

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα....

Σε πελατη στο Ε9 για το 2014 δε έχω καμία μεταβολή σε σχέση με τα προηγούμενα έτη.

Το ερώτημά μου είναι πως κάνω την οριστικοποίησή για το 2014.

 

Μοναδική επιλογή στα αριστερά της οθόνης είναι μόνο η υποβολή Δήλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα....

Σε πελατη στο Ε9 για το 2014 δε έχω καμία μεταβολή σε σχέση με τα προηγούμενα έτη.

Το ερώτημά μου είναι πως κάνω την οριστικοποίησή για το 2014.

 

Μοναδική επιλογή στα αριστερά της οθόνης είναι μόνο η υποβολή Δήλωσης.

 

Δεν θα κάνεις. Θα αφήσεις να γίνει μόνη της η οριστικοποίηση όταν θα είναι να βγει το φαπ 2014.

 

Καλησπέρα

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...