Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δήλωση Ε9 - Δεν υπάρχουν Διαθέσιμες Ενέργειες


gapdk

Ερώτηση

Καλημέρα - καλημέρα....

 

Κατά τη σύνταξη δήλωσης Ε9 Νομικού Προσώπου , στην οποία εμφανίζονται ΟΡΘΑ ΟΛΑ τα ακίνητα, μου έμφανίζει την Περιουσιακή Κατάσταση για τα έτη 2011-2012-2013.

Δεν μου παρέχεται όμως η δυνατότητα για τροποποίηση-συμπλήρωση της δήλωσης (π.χ. να προσθέσω τον Αριθμό Παροχής της ΔΕΗ ή τον Τ.Κ. του ακινήτου (γράφει ότι "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενέργειες". )

 

Οταν η Δήλωση Ε9 της εταιρείας είναι ολόσωστη, απαιτείται πάλι η υποβολή - οριστικοποίησή της??

 

 

Καληνύχτα σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα - καλημέρα....

 

Κατά τη σύνταξη δήλωσης Ε9 Νομικού Προσώπου , στην οποία εμφανίζονται ΟΡΘΑ ΟΛΑ τα ακίνητα, μου έμφανίζει την Περιουσιακή Κατάσταση για τα έτη 2011-2012-2013.

Δεν μου παρέχεται όμως η δυνατότητα για τροποποίηση-συμπλήρωση της δήλωσης (π.χ. να προσθέσω τον Αριθμό Παροχής της ΔΕΗ ή τον Τ.Κ. του ακινήτου (γράφει ότι "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενέργειες". )

 

Οταν η Δήλωση Ε9 της εταιρείας είναι ολόσωστη, απαιτείται πάλι η υποβολή - οριστικοποίησή της??

 

 

Καληνύχτα σε όλους.

Και σε άλλον πελάτη-εταιρεία εμφανίζει το ίδιο! Βρε μπας και κλειδώσαν την ηλεκτρονική υποβολή στις 12.00 απόψε?? Πλάκα μας κάνουν? 30/11 δεν λήγει η προθεσμία??? μήπως χάνω κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και σε άλλον πελάτη-εταιρεία εμφανίζει το ίδιο! Βρε μπας και κλειδώσαν την ηλεκτρονική υποβολή στις 12.00 απόψε?? Πλάκα μας κάνουν? 30/11 δεν λήγει η προθεσμία???

 

Φοβάμαι ότι κλείδωσαν την εφαρμογή για το Ε9 τα κτήνη!

 

Βρε άντε να πα να ...@μηθείτε... που ασχολούμαστε ακόμα με εσάς!!! Την πέφτω για ύπνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα είχα σχεδόν έτοιμα για οριστικοποίηση και κλείσαν την εφαρμογή από τις 29/11; Τη Δευτέρα, πρώτα ο Θεός, επικοινωνία με Taxisnet για εξηγήσεις...  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα

τι εννοειτε κλειδωσαν εγω δουλευω κανονικα μηπως ανοιξε τωρα?

παρεπιπτοντως μια ερωτηση για τον αριθμο προσοψεων κτιριων

τελικα βαζουμε και τον αριθμο των  προσοψεων που βλεπουν στον ακαλυπτο του οικοπεδου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οχι δεν άνοιξε. Και αν δεν υποβληθεί το Ε9 τι γίνεται; τι πρόστιμα προβλέπονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα

τι εννοειτε κλειδωσαν εγω δουλευω κανονικα μηπως ανοιξε τωρα?

παρεπιπτοντως μια ερωτηση για τον αριθμο προσοψεων κτιριων

τελικα βαζουμε και τον αριθμο των  προσοψεων που βλεπουν στον ακαλυπτο του οικοπεδου?

μπορει καποιος να μου απαντησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ Ε9 ΑΠΟ ΧΘΕΣ ? ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ  Η ΜΟΝΟ ΑΚΥΡΩΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κουφο εντελως κλειδωσαν τα νομικα ,τα φυσικα δουλευουν κανονικα

δεν υπολογιζουν κανεναν

ελεος ποια...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εχει κλειδωσει σημερα δεν ληγει η προθεσμια ???τι εχει γινει?

πως κλειδωνουν το συστημα σε ενεργη ημερομηνια ?μου διαφευγει κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εχει κλειδωσει σημερα δεν ληγει η προθεσμια ???τι εχει γινει?

πως κλειδωνουν το συστημα σε ενεργη ημερομηνια ?μου διαφευγει κατι ?

δεν σου διαφευγει τιποτα, πολ 1159/2013 (30/11/2013) δυστυχως το κλειδωσαν και μας αφησαν να χτυπιωμαστε

δεν ειναι κατασταση αυτη ποια φετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΛ 1159

ΘΕΜΑ: Παράταση προθεσμίας υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων φυσικών και νομικών προσώπων έτους 2013.

Α Π Ο Φ Α Σ Η
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Έχοντας υπόψη:

1. Τις διατάξεις του άρθρου 23 του ν.3427/2005 (ΦΕΚ Α' 312) και ειδικότερα την παράγραφο 3 του ιδίου άρθρου, με τις οποίες εξουσιοδοτείται ο Υπουργός Οικονομικών να παρατείνει την προθεσμία υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων.

2. Την απόφαση του Πρωθυπουργού και του Υπουργού Οικονομικών ΥΠΟΙΚ 07927/2012 ΕΞ (ΦΕΚ 2574 Β΄), «Ανάθεση αρμοδιοτήτων στον Υφυπουργό Οικονομικών Γεώργιο Μαυραγάνη».

3. Το γεγονός ότι η ηλεκτρονική εφαρμογή για την υποβολή της δήλωσης στοιχείων ακινήτων (Ε9) φυσικών και νομικών προσώπων, έτους 2013 δεν έχει τεθεί σε παραγωγική λειτουργία.

4. Το γεγονός ότι με την απόφαση αυτή δεν προκαλείται δαπάνη σε βάρος του Κρατικού Προϋπολογισμού.

αποφασίζουμε:

1. Η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων φυσικών προσώπων (Ε9) έτους 2013, παρατείνεται μέχρι και τη 15η Σεπτεμβρίου 2013.

2. Η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων νομικών προσώπων (Ε9) έτους 2013, παρατείνεται μέχρι και την 30ή Νοεμβρίου 2013.

3. Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΗΔΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟΝ twiterακια. B) B) B) μυρίζομαι παράταση η οποία θα λήγει την δευτέρα 02/12/2013 στις 23.99 μ.μ. η οποία θα δοθεί με νομοθετική διάταξη που θα κατατεθεί με το νέο φορολογικό που θα κατατεθεί στην βουλή κάπου το 2014....και μέχρι τότε δεν θα προβλέπεται να ανοίξει η εφαρμογή. :angry: :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν κάνετε ένα τηλέφωνο στο Taxis?

Tο ωράριο στη γγπσ είναι λέει εργάσιμες ημέρες 07:30-20:00 και κλείνει η γραμμή, τώρα τι κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω ακριβώς ίδια περίπτωση. Υπάρχουν ακίνητα προσωρινά αποθηκευμένα, δεν υπάρχει όμως η επιλογή "οριστικοποίηση". Στο Taxis που πήρα τηλέφωνο υπάρχει μόνο ο φύλακας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδερφοι επειδή οι άνθρωποι εκεί με τους "Αριστερούς" φόρους είναι μάλλον για ski μαζί με την τρόικα πάρτε ένα print της σελίδας (με ώρα και ημερομηνία) με τις διαθέσιμες ενέργειες για καλού κακού για να βρούμε το δίκιο μας την δευτέρα. Και ένα Excel της τρέχουσας κατάστασης καλού κακού ....

Μην περιμένετε προκοπή μας έχουν κανονικά συνδέσει ..... μέχρι Δευτέρα... καλό ΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ω του θαύματος ξαφνικά εμφανίστηκε η επιλογή "οριστικοποίηση" χωρίς να κάνει τίποτε ούτε ο Θεοχάρης ούτε οι τεχνικοί της ΓΓΠΣ. Αυτό τουλάχιστον ανέφερε στο twitter ο κύριος γενικός. Πλησιάζουν Χριστούγεννα και είναι λογικό να έχουμε ΘΑΥΜΑΤΑ. Μας δουλεύουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ω του θαύματος ξαφνικά εμφανίστηκε η επιλογή "οριστικοποίηση" χωρίς να κάνει τίποτε ούτε ο Θεοχάρης ούτε οι τεχνικοί της ΓΓΠΣ. Αυτό τουλάχιστον ανέφερε στο twitter ο κύριος γενικός. Πλησιάζουν Χριστούγεννα και είναι λογικό να έχουμε ΘΑΥΜΑΤΑ. Μας δουλεύουν κανονικά.

 

Ανοιξε και εμείς τι κάνουμε τώρα?? Πως θα προλάβουμε που εμεινε μόνο μισή μέρα??? Μπορεί καποιος "υπεύθυνος" να μας καθησυχάσει για να ξέρουμε αν θα δοθεί έστω και μια μέρα παράταση να κερδίσουμε το χρόνο που χάσαμε από χθες??? Η άποψή μου πάντως δεν αλλάζει...πρόκειται για απάνθρωπα ζώα ...που μας έχουν συνέχεια με το καρότο και το μαστίγιο με τις προθεσμίες! Πάνε να μας ξκεκάνουν όλους με τις αποφάσεις και τη συνεχεία πίεση των προθεσμιών .

Οχι ανακεφαλαιωτικούς κάθε μήνα, ΑΠΔ κάθε μήνα, απολύσεις προσλήψεις στο ινττρνετ για να απαλλαγούν αυτοί από τη δουλειά. Τα Ε9 διπλοτριπλοπερασμένα κάθε χρόνο και μετά τα διαγράφουν και ξαναπεράστε τα...και τώρα συγκεντρωτικές κάθε μήνα!!! Τι στο διάλο θέλετε?? Πείτε από την αρχή ότι θέλετε να μας ξεκάνετε να το πάρουμε απόφαση! Ολοι οι λογιστές χοροπηδάνε από τις ώρες εργασίας και την πρόοδο της δουλειας! Δεν πιστεύω ότι υπάρχει άλλος κλάδος που να δουλεύει με τόση πίεση, να δουλεύει τόσες ώρες και να αμοίβεται τόσο χαμηλά! Κάτι πρέπει να αλλάξει φίλοι μου... και ειδικά με αυτό το  σφαγείο-ν΄'εο ποινολόγιο που δεν αναγνωρίζει ούτε το ανθρώπινο λάθος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ω του θαύματος ξαφνικά εμφανίστηκε η επιλογή "οριστικοποίηση" χωρίς να κάνει τίποτε ούτε ο Θεοχάρης ούτε οι τεχνικοί της ΓΓΠΣ. Αυτό τουλάχιστον ανέφερε στο twitter ο κύριος γενικός. Πλησιάζουν Χριστούγεννα και είναι λογικό να έχουμε ΘΑΥΜΑΤΑ. Μας δουλεύουν κανονικά.

Δεν μας χέζεις ρε ... "Dal' ara"! (οχι εσύ Γιώργο μου...... Τον άλλον λέω.... Ξέρει εκείνος.....!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί δεν μαζευόμαστε κάμποσοι να κάνουμε μία μήνυση στην ΓΓΠΣ και στον Θεοχάρη. Είχε υποχρέωση να διασφαλήσει την απρόσκοπτη λειτουργία όλων των υποδομών για την υπολή των Ε9 των νομικών προσώπων. Να τους μηνύσουμε, για παράβαση του νόμου, για παρενόχληση επαγγελματικής γαλήνης κλπ κλπ, γιατί αν νομίζουν αυτοί ότι αυτό το έκτρωμα είναι μηχανογράφηση και ότι έχουν τα μαυράκια να δουλεύουν σαν όμηροι με τα πρόστιμα είναι γελασμένοι. Πρέπει να τους πούμε ότι δεν μπορούν να παίζουν με ότι τους κατέβει, αρκετά πιά, να καθήσουν να δουλέψουν και να βγάλουν προγράμματα της προκοπής. Δεν μπορεί να παίζουν με το ψωμί των οικογενειών μας και με την υγεία μας. Θα τιμωρηθεί κανείς γιαυτό που έγινε σήμερα; Πρέπει επιτέλους κάποιος να απολογηθεί γιαυτά τα προβλήματα και όποιος είναι ανίκανος να πληρώσει, δεν μπορεί 2 χρόνια με το taxis να τρώει και να μην δουλεύει και όλα καλά καμωμένα και τα πρόστιμα να τρέχουν, δλδ τι άλλο πρέπει να συμβεί για να καταλάβουν ότι είναι ανίκανοι; Πρέπει να του επιβάλουμε εμείς πρόστιμα. Δεν μπορεί ο ιδιωτικός τομέας να έχει μηχανογράφηση που φυσσάει και ο δημόσιος τομέας που έχει ρημάξει οικονομικά την Ελλάδα να έχει αυτά τα εκτρώματα και να ρίχνει και πρόστιμα. Δυστυχώς γιαυτούς ξέρουμε πολύ καλά τι είναι μηχανογράφηση εδώ και χρόνια και  ότι αυτοί πρέπει να δουλέψουν σκληρά για να βγούν να απαιτούν και να ρίχνουν πρόστιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...