Προς το περιεχόμενο
  • 0

τηλεφώνημα απ' το υπουργείο για το αν η οφειλή θα πληρωθεί εφάπαξ ή με δόσεις


SOPHIE

Ερώτηση

Σας έχουν πάρει ποτέ τηλέφωνο απ' το υπουργείο για να σας κάνουν την παραπάνω ερώτηση;

 

Πελάτισσά μου μόλις μου είπε ότι της τηλεφώνησαν απ' το υπουργείο για να της πουν ότι η ημερ/νία πληρωμής του φόρου εισοδήματος έχει παρέλθει και αν έχει σκοπό να εξοφλήσει την οφειλή ή να κάνει ρύθμιση.

 

Εκτός από μηνύματα θα παίρνουν και τηλέφωνα τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε μένα πήραν για πελάτη μου Ε.Π.Ε που είχε δηλώσεις Φ.Π.Α  που δεν είχαν υποβληθεί να τις υποβάλλει τουλάχιστον με τα 10 € για να βεβαιωθούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε μένα πήραν για πελάτη μου Ε.Π.Ε που είχε δηλώσεις Φ.Π.Α  που δεν είχαν υποβληθεί να τις υποβάλλει τουλάχιστον με τα 10 € για να βεβαιωθούν 

Και σε ατομική επίσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με έχουν πάρει για κάθε λογής οφειλή που φαίνεται στα βεβαιωμένα των πελατών. Λένε πως είναι του υπουργείου, είναι ευγενικοί και ρωτάνε εάν και πότε θα τακτοποιηθεί η οφειλή.

Είναι στα πρότυπα των τραπεζών και των τηλεφωνικών εταιρειών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε μένα πήραν για πελάτη μου Ε.Π.Ε που είχε δηλώσεις Φ.Π.Α  που δεν είχαν υποβληθεί να τις υποβάλλει τουλάχιστον με τα 10 € για να βεβαιωθούν 

Και μένα το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε μένα έχουν τηλεφωνήσει για εταιρεία η οποία δεν πλήρωσε τις δηλώσεις παρακρατούμενων φόρων. Αλήθεια γνωρίζει κανείς είναι υπηρεσία του υπουργείου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Mήπως βάλουν και μπράβους για την είσπραξη?η δώσουν τα χρέη σε ξένα κέντρα?όλα είναι πιθανά.

Το υπουργείο, προφανώς, αναγκάζει -πιέζει τους εφόρους να κάνουν οτι μπορούν για να αυξήσουν τα έσοδα

για να διατηρήσουν τις θέσεις τους,εξ ου και τα τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εμένα με πήραν τηλέφωνο για πελάτες που δεν έχουν υποβάλλει δηλώσεις φπα τρίτου τριμήνου....και τους είπα ότι δεν πρόκειται να υποβάλλουν επειδή βγαίνουν χρεωστικές!!! ψέματα είπα? ποιανού του περισσεύουν να πληρώσει και το φπα??? αυτοί οι κύριοι τις επιδοτήσεις-επιχορηγήσεις τις χρησιμοποιούν για άλλους σκοπούς από αυτούς για τους οποίους έχουν δοθεί...οπότε και οι φορολογούμενοι το φπα το χρησιμοποιούν για την πληρωμή χαρατσιών και λοιπων κεφαλικών φόρων.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...