Προς το περιεχόμενο

11η Συνάντηση μελών Taxheaven - 'Αργος - Ναύπλιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρεις πόσο πήγε το τριφύλλι με τον παοκ ,πάνω?Ας  πουν και ο Δημήτρης και ο Στέλιος,πούνε πιο κοντά.

Συγνώμη παραφέρθηκα................τι με πιάνει ώρες - ώρες......................

Μην με μαλώσεις στο Ναύπλιο...................

έχασε ο παοκ γιάννη με 2-1..προς μεγάλη χαρά βάζελων,γαύρων,γριών,κιτρινιάριδων κτλ..

 

γιατί να σε μαλώσει ρε συ?  μαλώνουν τα συνεταιράκια?

 

μαζί θα πανηγυρίζετε όταν  αυτός θα σηκώνει και το φετεινό και εσάς σας ξαναβγάλει 2ους..

 

ΥΓ..  να πάρετε χοντρά ρούχα στο ναύπλιο.. -2 έως -6 η θερμοκρασία με τάση προς επιδείνωση..πρωτοφανές φαινόμενο για μήνα νοέμβριο..

 

άντε καλημέρα και συγνώμη αν σε στεναχώρησα..σ αγαπάω το ξέρεις.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε τι του λες του ανθρώπου???? 

 

Εδώ τον Μάρτιο έχει κάνει -30  (!!!!!)  και -10 (κατάλαβες εσυ...)   

θα φοβηθεί στο "καλοκαίρι" με -6 ???  

 

Α, και που είσαι, ασε μας και εμάς λίγο στο κρύο, να σφίξει το δερματάκι μας..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 κάθε μάρτιο -10, -15 έχει..εδώ και χρόνια..

 

είμαστε μαθημένοι από κρύα εμείς οι μακεδόνες..

 

ποτέ όμως δεν είχε -2, και -5 μήνα νοέμβριο στα νότια..

 

και συ κατάλαβες πιστεύω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΛΩΝ

ΔΕΙΠΝΟ ΣΤΟ ΕΡΝΕΣΤΟ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ

(ΙΤΑΛΙΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ)

ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΜΕΝΟΥ 16 euro

ΠΑΙΔΙΚΟ ; euro (αναμένουμε τιμή)

.

Ti ora peripou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνάντηση μελών, φαντάζομαι θα είναι από το μεσημέρι μέχρι την ώρα που θα πάμε για φαγητό, γύρω στις 9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους εχουν δηλώσει ημιδιατροφή , το δείπνο θα είναι υπερβολή , και μπορει να συμπιπτουν οι ωρες, εκτος κι αν το δειπνο στο ξενοδοχειο σερβιρεται νωρις και ερθουμε μετα μονο για ποτο καφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ακόμη να αποφασίσουμε για ημιδιατροφή ή όχι..... 

 

Οι μισοι θα ειναι στο ξενοδοχείο και οι άλλοι μισοί στην ταβέρνα....   

 

 

poukaoloklhro-500x500.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε πει να μην δηλώσετε ημιδιατροφη μεχρι να καταλήξουμε, ετσι κι αλλιώς μια φορά την ημέρα τρώμε αν έχουμε ημιδιατροφη δεν θα βγούμε απο το ξενοδοχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Μπαμπά, μπαμπά, πήρα μηδέν στην αριθμητική και τρεις μέρες αποβολή...
- Γιατί ρε παιδί μου ; ΓΙΑΤΙ ; Τι έκανες πάλι ;
- Τίποτα ρε μπαμπά. Να. Η δασκάλα με ρώτησε πόσο κάνει 2 Χ 3 και εγώ της απάντησα "6".
- Μα αυτό είναι σωστό ρε παιδί μου!...
- Ναι αλλά αμέσως μετά με ρώτησε "πόσο κάνει 3 Χ 2".

- Καλά και ποια στον #$%^%& είναι η διαφορά ;
- Αυτό την ρώτησα κι εγώ ρε μπαμπά. Αυτό ακριβώς...

 

0Euro-2012-1.jpg

 

zero-300x182.jpg  λέμεεεεεεεεεεεεεεε!!!

 

 

Υ.Γ.

Λόγω έντονων αναταράξεων κατά τη διάρκεια της πτήσης μου, καθυστέρησα να επανέλθω... Ζητώ συγγνώμη. Επανορθώνω πάραυτα... :(

 

Υ.Γ.2

Βρε σεις ; Γιατί το παιδεύετε ; Μία είναι η ομάδα λέμεεεεεε

Αυτή του φίλου μου του Τζιμά_ου... Μία λέμεεεεεεεεε :P

 

Υ.Γ.3

Συνάδελφε, δεν ομόρφυνε ξαφνικά ο Στεφ. Από μικρός ήταν κούκλος... :P

 

16919qs.jpg

 

Υ.Γ.4

ΚΛΜ μήπως είναι αργά γι΄αυτό που λες ; Θα προλάβουν να ενημερωθούν και να ενημερώσουν όλοι, για να ενημερώσουμε έγκαιρα και τα μαγαζιά ;

Ένι γουέι... Δώσε μου λίγο χρόνο και θα το ετοιμάσω...

 

ΚΑΛΗΜΈΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε δηλώσει συμμετοχή και δεν έχετε δηλώσει κράτηση δε θα παρευρεθείτε τελικά ή αμελήσατε να συμπληρώσετε το εξελάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια προσπάθεια να βοηθήσουμε την Άννα που έχει επωμισθεί με το βάρος της οργάνωσης όσον αφορά τις κρατήσεις στα μέρη που θα επισκεφτούμε, ετοίμασα και παρακαλώ όπως συμπληρώσουμε όλοι το φύλλο εργασίας που βρίσκεται στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση :

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NZErIoNDOO3LJggpW1VHR323tfMCTVWuuz0GAoKchK8/edit#gid=0

 

Ταυτόχρονα, έστειλα email σε όλους όσους έχουν δηλώσει συμμετοχή για την ενημέρωσή τους.

 

Θα ήθελα τέλος, να ζητήσω και από εδώ συγγνώμη για την ενόχληση, σε αυτούς που έλαβαν το μήνυμά μου και ήδη έχουν ματαιώσει τη συμμετοχή τους, χωρίς να έχουν ενημερώσει το σχετικό φύλλο.

 

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Καλή δύναμη εύχομαι, καλή αντάμωση και προσοχή στους δρόμους. :)

 

Υ.Γ.

Καλό ταξίδι στους φίλους που βρίσκονται μακριά και θα ξεκινήσουν το βράδυ το πολύωρο ταξίδι τους. :)

 

Υ.Γ.2

Χρόνια πολλά Νίναααααααααα :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια προσπάθεια να βοηθήσουμε την Άννα που έχει επωμισθεί με το βάρος της οργάνωσης όσον αφορά τις κρατήσεις στα μέρη που θα επισκεφτούμε, ετοίμασα και παρακαλώ όπως συμπληρώσουμε όλοι το φύλλο εργασίας που βρίσκεται στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση :

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NZErIoNDOO3LJggpW1VHR323tfMCTVWuuz0GAoKchK8/edit#gid=0

 

Ταυτόχρονα, έστειλα email σε όλους όσους έχουν δηλώσει συμμετοχή για την ενημέρωσή τους.

 

Θα ήθελα τέλος, να ζητήσω και από εδώ συγγνώμη για την ενόχληση, σε αυτούς που έλαβαν το μήνυμά μου και ήδη έχουν ματαιώσει τη συμμετοχή τους, χωρίς να έχουν ενημερώσει το σχετικό φύλλο.

 

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Καλή δύναμη εύχομαι, καλή αντάμωση και προσοχή στους δρόμους. :)

 

Υ.Γ.

Καλό ταξίδι στους φίλους που βρίσκονται μακριά και θα ξεκινήσουν το βράδυ το πολύωρο ταξίδι τους. :)

είπα και γω..δε θα φτιάξεις εξελάκι για το πρόγραμμα?

 

φτιάξε και ένα να δηλώσουμε πότε θα πηγαίνουμε στην τουαλέτα.. :P να ξέρουμε βρε αδερφέ..

 

από μένα, αν και δεν ματαίωση την συμμετοχή μου, συγχωρεμένος.. :D

 

καλημέρα φιλαράκι μου.. :)

 

ΥΓ..καλή αντάμωση και καλό δρόμο να έχουμε όλοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα και γω..δε θα φτιάξεις εξελάκι για το πρόγραμμα?

 

φτιάξε και ένα να δηλώσουμε πότε θα πηγαίνουμε στην τουαλέτα.. :P να ξέρουμε βρε αδερφέ..

 

από μένα, αν και δεν ματαίωση την συμμετοχή μου, συγχωρεμένος.. :D

 

καλημέρα φιλαράκι μου.. :)

 

ΥΓ..καλή αντάμωση και καλό δρόμο να έχουμε όλοι..

 

Ό,τι θέλει το φιλαράκι μου.

Το ετοιμάζω και το ανεβάζω... :P:D

 

Υ.Γ.

Φοβάμαι ότι η παρέα θα διασπαστεί κανονίζοντας έξω φαγητό και τις τρεις μέρες. Κυρίως οι φίλοι που θα έρθουν με παιδιά (4-5 μέλη), δεν τους συμφέρει να φάνε έξω, σε σύγκριση με το κόστος της ημιδιατροφής...

Θα πρότεινα έτσι για το καλό, μια μέρα έξω φαγητό, πληρώνοντας ημιδιατροφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,  1 ημέρα πριν βρεθούμε, δεν καταφέραμε να λύσουμε το θέμα ημιδιατροφή, 

το οποίο έχει σχέση πρωτίστως με την παρέα....

 

Δηλ. δεν γίνεται οι μισοί να είναι στο ξενοδοχείο και οι μισοί στην ταβέρνα.... 

Ηδη κάποιοι έχουν κλείσει με ημιδιατροφή.  

 

Προτείνω, έστω και τώρα, επειδή κάποιοι θα έρθουν αργά και θα έχουν ταξίδι μεγάλο κλπ

την Παρασκευή ξενοδοχείο ολοι, το Σαβατο έξω,

και την Κυριακή πάλι στο ξενοδοχείο -( χαλαρά τελευταίο βράδυ....) 

 

Ξαναλέω, ειναι θέμα πρωτίστως παρέας. 

 

Μπορούμε να ψηφίζουμε στο excel του Μπάμπη. 

 

 

Μπάμπη, βάλε το excel να αποφασίσουμε. 

 

 

Δημήτρη, γράψε την αποψη σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είχα δηλώσει τη συμμετοχή μου στο excelaki του Μπάμπη

τελικά την έσβησα γιατί πραγματικά είναι θέμα πρωτίστως παρέας

οπότε θα κάνουμε ότι αποφασίσει η ομάδα

Δόξα το Θεό φαγανοί είμαστε, μέσα,έξω, αριστερά ή δεξιά... θα φάμε

Τα λέμε το Σάββατο από κοντά

και να έχετε έτοιμο το τραπέζι λέμε γιατί μετά από τόσο δρόμο θα πεινάμε σαν λύκοι  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδη το δείπνο στο ξενοδοχείο είναι νωρίτερα μπορεί να παμε και εμεις που έχουμε δηλώσει ημιδιατροφή αργότερα στα εστιατόρια για κρασάκι τιραμισού κλπ κλπ.τι λέτε μπορεί να γίναι και τετοια κράτηση (ποτό-καφέ-γλυκό μονο???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι λίγο ευαίσθητο το θέμα, η Άννα έχει αναλάβει την  οργάνωση και ως εκ τούτου καθότι δεν έχει και την δυνατότητα της άμεσης επικοινωνίας μαζί μας, έχει προχωρήσει στις κρατήσεις, δεν ξέρω, ότι θέλετε αν και φοβάμαι μην μείνει εκτεθειμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,  1 ημέρα πριν βρεθούμε, δεν καταφέραμε να λύσουμε το θέμα ημιδιατροφή, 

το οποίο έχει σχέση πρωτίστως με την παρέα....

 

Δηλ. δεν γίνεται οι μισοί να είναι στο ξενοδοχείο και οι μισοί στην ταβέρνα.... 

Ηδη κάποιοι έχουν κλείσει με ημιδιατροφή.  

 

Προτείνω, έστω και τώρα, επειδή κάποιοι θα έρθουν αργά και θα έχουν ταξίδι μεγάλο κλπ

την Παρασκευή ξενοδοχείο ολοι, το Σαβατο έξω,

και την Κυριακή πάλι στο ξενοδοχείο -( χαλαρά τελευταίο βράδυ....) 

 

Ξαναλέω, ειναι θέμα πρωτίστως παρέας. 

 

Μπορούμε να ψηφίζουμε στο excel του Μπάμπη. 

 

 

Μπάμπη, βάλε το excel να αποφασίσουμε. 

 

 

Δημήτρη, γράψε την αποψη σου. 

Εσύ τον χαβά σου............... :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδη το δείπνο στο ξενοδοχείο είναι νωρίτερα μπορεί να παμε και εμεις που έχουμε δηλώσει ημιδιατροφή αργότερα στα εστιατόρια για κρασάκι τιραμισού κλπ κλπ.τι λέτε μπορεί να γίναι και τετοια κράτηση (ποτό-καφέ-γλυκό μονο???)

 

Κατά την άποψή μου είναι δύσκολο αυτό Νίνα μου. Υποθέτω ότι κανείς επιχειρηματίας δεν θα θελήσει να κλείσει την ταβέρνα - εστιατόριό  του για παρέες που θα θελήσουν να πάρουν μόνο καφέ ή γλυκό, όπως επίσης δύσκολο μου φαίνεται, σε αντίθετη περίπτωση, να φάνε άρον άρον οι μισοί στο ξενοδοχείο και να "τρέξουν" στη συνέχεια στο μέρος που θα βρίσκονται οι υπόλοιποι, όσο και νωρίτερα να είναι το δείπνο στο ξενοδοχείο (δεν θα έχει και 2 ώρες διαφορά υποθέτω), δεν μπορείς να είσαι και με το μάτι συνέχεια στο ρολόι ή να φύγεις και με την μπουκιά στο στόμα... :P

Δεν ξέρω... Έτσι νομίζω... Μπορεί να κάνω και λάθος. Ας πει και άλλος την άποψή του... :)

 

Αλήθεια, χρόνια πολλά σου είπα ; Δεν σου είπα... Και επειδή δεν μπορώ να σου πω να τα εκατοστήσεις (καθώς σου απομένει μόλις ένα έτος γι' αυτό), σου εύχομαι,

να τα χιλιάσεις λέμεεεεεεεε :):wub:

 

Παιδιά είναι λίγο ευαίσθητο το θέμα, η Άννα έχει αναλάβει την οργάνωση και ως εκ τούτου καθότι δεν έχει και την δυνατότητα της άμεσης επικοινωνίας μαζί μας, έχει προχωρήσει στις κρατήσεις, δεν ξέρω, ότι θέλετε αν και φοβάμαι μην μείνει εκτεθειμένη.

 

Σίγουρα Δημήτρη μου είναι ευαίσθητο το θέμα, από τη στιγμή που όλη την οργάνωση την έχει αναλάβει η Άννα (προσωπικά δεν το γνώριζα έως σήμερα, αλλά δεν έχει και σημασία).

Ίσως θα έπρεπε, πάλι κατά την άποψή μου, να έχουμε πιο πριν συνεννοηθεί και συμφωνήσει μεταξύ μας σε περισσότερα "τι θέλουμε" και "τι όχι", για να ζητήσουμε έπειτα από την Άννα τη βοήθειά της, όσον αφορά την αναζήτηση και τις κρατήσεις. Ο χρόνος όμως δεν γυρνάει πίσω και ότι έγινε, έγινε.

Δεν νομίζω ότι σε καμία περίπτωση, πρέπει αυτό να μας στενοχωρεί ή να μας δυσαρεστεί. Σίγουρα θα ήταν πιο ωραία να είμαστε όλοι μαζί όλες τις ώρες, παρέα. Αυτό είναι που μας ενώνει. Η παρέα. Δεν πειράζει όμως. Απλά, τις συγκεκριμένες ημέρες και ώρες, θα "σπάσουμε" σε δύο παρέες.

Οι μέσα και οι έξω. :P

Και όλες τις άλλες στιγμές, όλοι μαζί (μέσα ή έξω). :)

 

Ωραία θα περάσουμε και έτσι...

Καλά να είμαστε, να πάμε και να γυρίσουμε με το καλό.

 

Ε ; Τι λέτε ;

:)

 

Υ.Γ.

Γιάννη μην τον πειράζεις λέμεεεεεεεε

Δεν θα σ' αφήσει ούτε μυτιά να πάρεις λέμεεεεεεε ;)

Καλάαααααα :):ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τον χαβά σου............... :mellow:

 

 

 

Υ.Γ.

Γιάννη μην τον πειράζεις λέμεεεεεεεε

Δεν θα σ' αφήσει ούτε μυτιά να πάρεις λέμεεεεεεε ;)

Καλάαααααα :):ph34r:

 

 

Ετσι....έτσι....

 

Α, και που' σαι, μην ξεχαστείς....... το νου σου !!!!!!!

 

 

Haig-ad.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...