Προς το περιεχόμενο
  • 0

Το site του ΣΕΠΕ αρχίζει τα τερτίπια του taxisnet


Σ_ΣΑΚΗΣ

Ερώτηση

Εδώ και 10 λεπτά το site του ΣΕΠΕ είναι "νεκρό" το κερ@$@#@#τό μου, πάνω που τελείωνα μία ε9 σύμβαση και είναι και η τελευταία ημέρα.

Εσείς μπαίνετε ή μόνο σε εμένα συμβαίνει;

Βαδίζει στα χνάρια του taxisnet και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

έχει κολλήσει και δεν μπαίνεις κάν.έχει μισή ώρα που το κάνει.και εγώ έχω 6 απολύσεις και πάνω που τελείωσα με το σκαναρισμα μπλόκαρε.έχω ρίξει ό,τι καντήλι μπορείς να φανταστείς.δεν το ήξερα καν ότι γνωρίζω τόσους αγίους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι οι άνθρωποι ειναι για κλωτσιες. Μου θέλουν κ ηλεκτρονική διακυβέρνηση. Ας φτιάξουν πρώτα τους server τους ή ότι πρόβλημα έχουν κ μετά βλέπουμε για free wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπήρχε ανακοίνωση οτι σήμερα από τις 19:00-23:00 ή 23:30, για λόγους συντήρησης, θα ήταν εκτός λειτουργίας. Ήταν στην σελίδα εισόδου στο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απόλυση με ημ/νια 31/10 μπορώ να κάνω αύριο;;;οι 8 μέρες μετράνε από την επομένη;;;

Αν δεν κάνω λάθος αφού στις 31 δούλευε κ θα του βάλεις ενσημο τότε ναι μπορείς κ αύριο να το στείλεις. Βέβαια ας μας πει κ κάποιος άλλος αν έχει διαφορετική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα μπω ξανά στις 23:01 και αν συνδεθώ θα τους στείλω 2 κιλά τραχανά και 1 κιλό κουραμπιέδες... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αντιμετωπίζω απο την αρχή της εβδομάδας πρόβλημα στον πινακα Ε4 ετήσιο αρχικό, ατομικής επιχείρησης

και το περιγράφω παρακάτω για να δω αν είμαι

η μόνη που το περναω!!!

 

Στό δεύτερο tab = ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ - ΕΡΓΟΔΟΤΗ κολλάει.

 

Βαζω το ΑΦΜ του εργοδότη ή άλλο  ΑΦΜ έγκυρο και απαντα:  " Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗ Η ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ" 

 

Τα τηλέφωνα πληροφοριών 2105289281-2 μιλάνε όλη μερα!!!

Το έχω απο το πρωί στην επανάκληση, μόνο  τωρα 15:29 καλεί 9-10 φορες και μετά  κλείνει!!!

 

Στο διάστημα αυτό έχω υποβάλλει περισσότερους απο 10 πίνακες Ε4 χωρίς πρόβλημα.

Η επιχείρηση δεν ε΄χει καποια ιδιαιτερότητα, είναι ενεργή έλεγξα και την κατασταση της σε ΙΚΑ και ΤΑΧΙΣ μήπως... αλλά τίποτα!!!

 

Τα σχόλιά σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αντιμετωπίζω απο την αρχή της εβδομάδας πρόβλημα στον πινακα Ε4 ετήσιο αρχικό, ατομικής επιχείρησης

και το περιγράφω παρακάτω για να δω αν είμαι

η μόνη που το περναω!!!

 

Στό δεύτερο tab = ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ - ΕΡΓΟΔΟΤΗ κολλάει.

 

Βαζω το ΑΦΜ του εργοδότη ή άλλο  ΑΦΜ έγκυρο και απαντα:  " Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗ Η ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ" 

 

Τα τηλέφωνα πληροφοριών 2105289281-2 μιλάνε όλη μερα!!!

Το έχω απο το πρωί στην επανάκληση, μόνο  τωρα 15:29 καλεί 9-10 φορες και μετά  κλείνει!!!

 

Στο διάστημα αυτό έχω υποβάλλει περισσότερους απο 10 πίνακες Ε4 χωρίς πρόβλημα.

Η επιχείρηση δεν ε΄χει καποια ιδιαιτερότητα, είναι ενεργή έλεγξα και την κατασταση της σε ΙΚΑ και ΤΑΧΙΣ μήπως... αλλά τίποτα!!!

 

Τα σχόλιά σας;

Ο υπευθυνος εργοδοτης , μηπως εχει αλλαξει στο ΙΚΑ ???

Νομιμος εκπροσωπος, Δ.νων συμβουλος κλπ???

Κοιτα στα στοιχεια της εταιρειας ποιος ειναι ο νομιμος εκπροσωπος

προφανως αυτος που βαζεις ως νομιμο εκπροσωπο στο συστημα , δεν αντιστοιχει μ αυτον

που φαινεται στο ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο υπευθυνος εργοδοτης , μηπως εχει αλλαξει στο ΙΚΑ ???

Νομιμος εκπροσωπος, Δ.νων συμβουλος κλπ???

Κοιτα στα στοιχεια της εταιρειας ποιος ειναι ο νομιμος εκπροσωπος

προφανως αυτος που βαζεις ως νομιμο εκπροσωπο στο συστημα , δεν αντιστοιχει μ αυτον

που φαινεται στο ΙΚΑ

 

Ευχαριστώ Παρμενίωνα για την απάντηση

 

Όμως πρόκειται για ατομική επιχείρηση

 

Ιδιο ΑΦΜ εργοδοτης & εκπρόσωπος,

ΙΚΑ ολόσωστο

ΤΑΧΙΣ επίσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απόλυση με ημ/νια 31/10 μπορώ να κάνω αύριο;;;οι 8 μέρες μετράνε από την επομένη;;;

 

 

Αν δεν κάνω λάθος αφού στις 31 δούλευε κ θα του βάλεις ενσημο τότε ναι μπορείς κ αύριο να το στείλεις. Βέβαια ας μας πει κ κάποιος άλλος αν έχει διαφορετική άποψη.

 

Διαφωνώ, το οκταήμερο λήγει σήμερα! αφού τελευταία μέρα εργασίας η 31, τότε αφού μετράει το οκταήμερο από την επόμενη: 1,2,3,4,5,6,7,8 ημέρες από την αποχώρηση/λήξη, τελευταία μέρα εργασίας τελοςπάντων! ΣΗΜΕΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ Παρμενίωνα για την απάντηση

 

Όμως πρόκειται για ατομική επιχείρηση

 

Ιδιο ΑΦΜ εργοδοτης & εκπρόσωπος,

ΙΚΑ ολόσωστο

ΤΑΧΙΣ επίσης

μου ετυχε και εμενα προχθες, θα πας στο υποκ/μα του ικα οπου ανηκει και θα ζητησεις να σου φτιαξουν την εικονα του φυσικου προσωπου ( εκπροσωπου) και οχι της ατομικης επιχειρησης. στην εικονα εχει ημερομηνια εναρξης και ημερομηνια ληξης, ειδικα αν ειχε κανει παλια διακοπη και επανεναρξη συμβαινει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΙΔΙΑ   SOS

 

Ξεκίνησα να υποβάλω τους ετήσιους πίνακες Ε4 προσωπικού .

 

ΘΕΜΑ

Σε τρείς πελάτες μου αντιμετωπίζω τα  εξής .

1) Υποβλήθηκαν χειρόγραφα οι ετήσιοι  πίνακες προσωπικού (προσοχή ) στις  6/11/2012 για τις συγκεκριμένες εταιρείες  στο ΣΕΠΕ της αντίστοιχης περιοχής τους .

2) Και οι τρεις εταιρείες προσέλαβαν προσωπικό από τις  20/9/2013 και εφεξής .

3) Σύμφωνα με τις τότε οδηγίες (απο ΣΕΠΕ ) προχώρησα ηλεκτρονικά στις προσλήψεις και στην αντίστοιχη συμμπλήρωση του ετήσιου πίνακα - λόγω του ότι ο προηγούμενος ετήσιος είχε υποβληθεί χειρόγραφα - και στις παρατηρήσεις έγραψα τον αριθμό πρωτοκόλου και την ημερομηνία  κατάθεσης του χειρόγραφου.

3) Πάω να υποβάλω τώρα τους ετήσιους  και το σύστημα μου λέει ότι έχουν υποβληθεί διότι ασφαλώς -σύμφωνα με της τότε οδηγίες τους - έχω υποβάλει ως ετήσιους τις αντίστοιχες προσλήψεις .

 

Μη μου πει κανένας από εσας ότι έπρεπε να υποβάλω  Ε4 ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΌ ΠΡΌΣΛΗΨΗΣ διότι θα του απαντήσω πως το σύστημα ζητούσε αριθμό αρχικού ετησίου .

 

Λύση

Προχωρώ για το θέμα μου στη συμπλήρωση ( τώρα πια εφόσον έχω αριθμό πρωτ. αρχικού  ετήσιου ) του ετήσιου Ε4   συμπληρωματικού πίνακα προσωπικού σύμφωνα με την αριθμ. πρωτ. απόφαση 3165 / 4-10-2013 και συμπεριλαμβάνω όλος τους εργαζόμενους ?

 

Σύμφωνα με την πιο πάνω απόφαση πρέπει να πάω στην επιθεώρηση με γραπτή επιστολή

 

Παιδιά στις παρατηρήσεις τι βάζω ?

 

 

Με εκτίμηση

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά μπόρω να στείλω αύριο το πρώι αναγγελία πρόσληψης και στην συνέχεια πίνακα , για πρόσληψη η οποία είναι την Δευτέρα το πρώϊ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΙΔΙΑ   SOS

 

Ξεκίνησα να υποβάλω τους ετήσιους πίνακες Ε4 προσωπικού .

 

ΘΕΜΑ

Σε τρείς πελάτες μου αντιμετωπίζω τα  εξής .

1) Υποβλήθηκαν χειρόγραφα οι ετήσιοι  πίνακες προσωπικού (προσοχή ) στις  6/11/2012 για τις συγκεκριμένες εταιρείες  στο ΣΕΠΕ της αντίστοιχης περιοχής τους .

2) Και οι τρεις εταιρείες προσέλαβαν προσωπικό από τις  20/9/2013 και εφεξής .

3) Σύμφωνα με τις τότε οδηγίες (απο ΣΕΠΕ ) προχώρησα ηλεκτρονικά στις προσλήψεις και στην αντίστοιχη συμμπλήρωση του ετήσιου πίνακα - λόγω του ότι ο προηγούμενος ετήσιος είχε υποβληθεί χειρόγραφα - και στις παρατηρήσεις έγραψα τον αριθμό πρωτοκόλου και την ημερομηνία  κατάθεσης του χειρόγραφου.

3) Πάω να υποβάλω τώρα τους ετήσιους  και το σύστημα μου λέει ότι έχουν υποβληθεί διότι ασφαλώς -σύμφωνα με της τότε οδηγίες τους - έχω υποβάλει ως ετήσιους τις αντίστοιχες προσλήψεις .

 

Μη μου πει κανένας από εσας ότι έπρεπε να υποβάλω  Ε4 ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΌ ΠΡΌΣΛΗΨΗΣ διότι θα του απαντήσω πως το σύστημα ζητούσε αριθμό αρχικού ετησίου .

 

Λύση

Προχωρώ για το θέμα μου στη συμπλήρωση ( τώρα πια εφόσον έχω αριθμό πρωτ. αρχικού  ετήσιου ) του ετήσιου Ε4   συμπληρωματικού πίνακα προσωπικού σύμφωνα με την αριθμ. πρωτ. απόφαση 3165 / 4-10-2013 και συμπεριλαμβάνω όλος τους εργαζόμενους ?

 

Σύμφωνα με την πιο πάνω απόφαση πρέπει να πάω στην επιθεώρηση με γραπτή επιστολή

 

Παιδιά στις παρατηρήσεις τι βάζω ?

 

 

Με εκτίμηση

Μιχάλης

Καλησπερα .Μιχαλη...

 

πολλές ευχές  για την ονομαστικη σου εορτή.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

πιστεύω οτι το λαθος πρέπει να ειναι στην αναφορά του παλαιού πρωτ.!!!!

αυτό το κάναμε  για να πάει ο συμπληρωματικός Τροποποιητικός ,για αρχικούς 2012  χειρόγραφους, ωστε να μην μπει πρόστιμο εκπροθέσμου.Το νέο πρωτ. το έδινες για ε4 συμπληρωματικό.

Δες μέσα από σεπε πως έχουν καταχωρηθεί αυτοί οι πίνακες που αναφέρεις  και τα ξαναλέμε..

 

Τώρα φεύγεις απο γραφείο και πας  για διασκέδαση....... :rolleyes:

τα λέμε  αυριο...

 

Φιλικα 

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά μπόρω να στείλω αύριο το πρώι αναγγελία πρόσληψης και στην συνέχεια πίνακα , για πρόσληψη η οποία είναι την Δευτέρα το πρώϊ?

Βεβαιως....!!!

 

Αν εχεις ομως μερικη απασχοληση,,,,,,θέλει προσοχή.

 

Φιλικα

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μου ετυχε και εμενα προχθες, θα πας στο υποκ/μα του ικα οπου ανηκει και θα ζητησεις να σου φτιαξουν την εικονα του φυσικου προσωπου ( εκπροσωπου) και οχι της ατομικης επιχειρησης. στην εικονα εχει ημερομηνια εναρξης και ημερομηνια ληξης, ειδικα αν ειχε κανει παλια διακοπη και επανεναρξη συμβαινει αυτο.

Εΰχαριστώωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι κανουμε αν δεν....... στην επιθεωρηση που επικοινωνησα μου ειπαν δεν εχουμε ενημερωση  και αν δεν εχουμε ενημερωση δεν μπορουμε να σας προτεινουμε να κανετε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...