Προς το περιεχόμενο

ΕΙΣΦΟΡΑ 20 ΕΥΡΩ ΑΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΩΝ


polycro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην ΑΠΔ του οκτωβριου μηπως εχουν βαλει και το ποσο αυτο

για οσους εχουν υποβαλει για τον οκτωβριο κανονικη απδ

Οχι, η ΑΠΔ 10/2013 υποβαλλεται απο τον εργοδοτη, ενω η συμπληρωματικη δημιουργειται απο το συστημα με βαση τις εγγραφες της ΑΠΔ του 8/2013

Για οσους δε φαινεται δεν εχει ακομα δημιουργηθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 207
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι, η ΑΠΔ 10/2013 υποβαλλεται απο τον εργοδοτη, ενω η συμπληρωματικη δημιουργειται απο το συστημα με βαση τις εγγραφες της ΑΠΔ του 8/2013

Για οσους δε φαινεται δεν εχει ακομα δημιουργηθει

 

Μπορώ να κατεβάσω καντήλια ή να αυτολογοκριθώ; εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;

Τρεχάτε μαλάκες λογιστές. Κι άλλη αγγαρεία νεούδια μου από τον πάλιουρα Ρομπέρτο.

Μια ζωή "παρουσιάστε" σαν εκπαιδευμένος σκύλος....

Είμαστε χειρότεροι από τους Εβραίους στο Άουσβιτς. Τα τρώμε όλα αμάσητα. Μακράν ο πιο φλώρικος κλάδος ever....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι ψάχνουμε μόνοι να βρούμε την άκρη...

πάλι θα περιμένουμε οδηγίες...

εκκρεμότητες στις εκκρεμότητες και κάπου θα γίνει το λάθος και εμείς θα τη πληρώσουμε!

Τι λέμε τελικά στους εργοδότες και με ποιά αιτιολόγία θα γίνει η πληρωμή στις τράπεζες; Εισφορές Οκτωβρίου;

Αφήστε που σε επισκεψη μου στο ΙΚΑ την παρασκευή για τα μηνύματα για Πραξεις Επιβολής Εισφορών που μου έβγαζε, άλλες διαφορές περίμενα άλλα βρήκαμε!

4/4 περιπτώσεις ήταν λάθος ταυτοποιήσεις του ΙΚΑ άλλες περίοδοι είχαν πληρωθεί άλλες είχαν καταχωρηθεί, μιά απο αυτές έβγαινε πιστωτική , και μια ενώ υπάρχει το καταθετήριο πληρωμής δεν έχει καταχωρηθεί απο το ΙΚΑ!

 

Υπέυθυνα λοιπόν θα απαντήσουν πως που θα πληρώσουμε και τι θα κάνουμε με τις ΑΠΔ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Οχι, η ΑΠΔ 10/2013 υποβαλλεται απο τον εργοδοτη, ενω η συμπληρωματικη δημιουργειται απο το συστημα με βαση τις εγγραφες της ΑΠΔ του 8/2013

Για οσους δε φαινεται δεν εχει ακομα δημιουργηθει

εχεις δικιο

δεν ειναι μεσα στην απδ 10/2013

σαν μνμ υπαρχει αλλα σαν απδ τσου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συμπληρωματικη ΑΠΔ θα δημιουργηθει για ολους τους εργοδοτες που εχουν κλαδους ασφαλισης για ΕΛΠΚ

Η πληρωμη μπορει να γινει σε ενα ή περισσοτερα γραμματια πληρωμης αρκει η περιοδος να ειναι 10/2013

 

Εγκύκλιος 63/2013

...................................................................

Κατόπιν τούτου, οι υπόχρεοι εργοδότες θα πρέπει να καταβάλλουν μέχρι την 29/11/2013 , με ενιαία κίνηση , τόσο τις τρέχουσες εισφορές μισθολογικής περιόδου Οκτωβρίου 2013, όσο και τις εργοδοτικές εισφορές των 20 ευρώ που αντιστοιχούν σε κάθε εργαζόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκύκλιος 63/2013

...................................................................

Κατόπιν τούτου, οι υπόχρεοι εργοδότες θα πρέπει να καταβάλλουν μέχρι την 29/11/2013 , με ενιαία κίνηση , τόσο τις τρέχουσες εισφορές μισθολογικής περιόδου Οκτωβρίου 2013, όσο και τις εργοδοτικές εισφορές των 20 ευρώ που αντιστοιχούν σε κάθε εργαζόμενο.

δλδ αν δεν ειναι ενιαια κινηση θα εχουν προβλημα στην εισπραξη των εισφορων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκύκλιος 63/2013

...................................................................

Κατόπιν τούτου, οι υπόχρεοι εργοδότες θα πρέπει να καταβάλλουν μέχρι την 29/11/2013 , με ενιαία κίνηση , τόσο τις τρέχουσες εισφορές μισθολογικής περιόδου Οκτωβρίου 2013, όσο και τις εργοδοτικές εισφορές των 20 ευρώ που αντιστοιχούν σε κάθε εργαζόμενο.

 

Νίκο, εγώ θα τους τα βάλω σε 2 κινήσεις, άμα δεν τα θένε, να μου τα γυρίσουνε πίσω..... :)

 

Καλημέρα..

 

 

Υγ: δεν πρέπει να υπάρχει θέμα, ακόμα και αν, αφού κάνουνε πλέον κεντρικά κάθε μήνα μηχανογραφικό έλεγχο, τα ποσά θα κουμπώσουν ούτως ή άλλως το πολύ μέχρι αρχές Δεκεμβρίου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο, εγώ θα τους τα βάλω σε 2 κινήσεις, άμα δεν τα θένε, να μου τα γυρίσουνε πίσω..... :)

 

Καλημέρα..

 

 

Υγ: δεν πρέπει να υπάρχει θέμα, ακόμα και αν, αφού κάνουνε πλέον κεντρικά κάθε μήνα μηχανογραφικό έλεγχο, τα ποσά θα κουμπώσουν ούτως ή άλλως το πολύ μέχρι αρχές Δεκεμβρίου....

Αυτο που ειναι σημαντικο για το κουμπωμα ειναι η περιοδος 10/2013

Αν ειναι διαφορετικη τοτε θα υπαρχει προβλημα σαν αυτο που παρατηρηθηκε με τις λανθασμενες καταβολες δλδ πραξεις-πιστωτικα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ειναι σημαντικο για το κουμπωμα ειναι η περιοδος 10/2013

Αν ειναι διαφορετικη τοτε θα υπαρχει προβλημα σαν αυτο που παρατηρηθηκε με τις λανθασμενες καταβολες δλδ πραξεις-πιστωτικα κλπ

 

Γιατί να είναι διαφορετική αφού 10/2013+ συμπληρωματική= εισφορές Οκτωβρίου 2013;

Θα τρέξει το ΙΚΑ δηλωθέντα-καταβληθέντα και θα έρθει πιστωτική η συμπληρωματική ΑΠΔ;

 

Κι άλλο χάος δώστε ρε, μην σταματάτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο, εγώ θα τους τα βάλω σε 2 κινήσεις, άμα δεν τα θένε, να μου τα γυρίσουνε πίσω..... :)

 

Καλημέρα..

 

 

Υγ: δεν πρέπει να υπάρχει θέμα, ακόμα και αν, αφού κάνουνε πλέον κεντρικά κάθε μήνα μηχανογραφικό έλεγχο, τα ποσά θα κουμπώσουν ούτως ή άλλως το πολύ μέχρι αρχές Δεκεμβρίου....

Με δυο κινησεις είναι το καλυτερο!!! γιατι ειδικα σαυτους που είναι σε προγραματα του οαεΔ (ΔΙΕΤΕΣ, ΤΕΤΡΑΕΤΕΣ ΚΤΛ) αντε να εξηγείς στον υπαλληλο  γιατι πληρωσες παραπανω 20 ευρω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Για να ανακεφαλαιώσουμε: εγώ έστειλα την ΑΠΔ Οκτωβρίου.Υπάρχει μήνυμα ότι έχει δημιουργηθεί συμπληρωματική ΑΠΔ.Μπαίνοντας δεν εμφανίζεται η ΑΠΔ, αλλά υπάρχει Αποδεικτικό Υποβολής ΑΠΔ συμπληρωματικής με διαφορετικό αριθμό καταχώρησης από την ΑΠΔ του Οκτωβρίου.Πρέπει να κάνω δημιουργία συμπληρωματικής ΑΠΔ ή απλά πληρώνω και τελειώνει η ιστορία?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εμενα μου κανανε το απιστευτο, την Παρασκευη 15/11/2013 εμφανιστηκε στο λογαριασμο μου η συπληρωματικη ΑΠΔ χωρις μηνυμα, την εκτυπωσα και ολα καλα. Σημερα το πρωι που μπηκα εμφανηστηκε το ανωτερο μυνημα και η συπληρωματικη ειχε φυγει, καλο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Για να ανακεφαλαιώσουμε: εγώ έστειλα την ΑΠΔ Οκτωβρίου.Υπάρχει μήνυμα ότι έχει δημιουργηθεί συμπληρωματική ΑΠΔ.Μπαίνοντας δεν εμφανίζεται η ΑΠΔ, αλλά υπάρχει Αποδεικτικό Υποβολής ΑΠΔ συμπληρωματικής με διαφορετικό αριθμό καταχώρησης από την ΑΠΔ του Οκτωβρίου.Πρέπει να κάνω δημιουργία συμπληρωματικής ΑΠΔ ή απλά πληρώνω και τελειώνει η ιστορία?Ευχαριστώ.

 

Αν έχεις λεφτά πληρώνεις και τέλος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εμενα μου κανανε το απιστευτο, την Παρασκευη 15/11/2013 εμφανιστηκε στο λογαριασμο μου η συπληρωματικη ΑΠΔ χωρις μηνυμα, την εκτυπωσα και ολα καλα. Σημερα το πρωι που μπηκα εμφανηστηκε το ανωτερο μυνημα και η συπληρωματικη ειχε φυγει, καλο ε?

 

Είχε γίνει και η ...πληρωμή;;;; :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ 20 ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΩΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 900 ΕΥΡΩ;

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ 20 ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΩΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 900 ΕΥΡΩ;

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ;

 

 

 

http://www.elinyae.gr/el/lib_file_upload/2562B_13.1382008809125.pdf

 

http://www.elinyae.gr/el/lib_file_upload/36801_13.1384253651765.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μύνημα είνα το παρακάτω:

 

Για τον προσδιορισμό της εργοδοτικής εισφοράς για τον ειδικό λογαριασμό παιδικών κατασκηνώσεων (ΕΛΠΚ) δημιουργήσαμε

συμπληρωματική ΑΠΔ μηνός Οκτωβρίου με βάση τις εγγραφές της ΑΠΔ που υποβάλατε για τον Αύγουστο 2013. Το συνολικό ποσό της

οφειλής σας ανέρχεται σε 320 ευρώ για 16 εργαζόμενους και πρέπει να καταβληθεί έως 29/11/2013

 

Σε κάποιους έχουν δημιουργήσει την συμπληρωματική σε κάποιους οχι

 

Στην 2η περίπτωση τι γίνεται;

 

 

Νικόλα ,

 

τους στείλαμε ερωτημα πριν απο λίγο και απάντησαν άμεσα

 

Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας γνωρίζουμε τα εξής:

Η διαδικασία δημιουργίας συμπληρωματικών ΑΠΔ δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα για

όλους τους εργοδότες, σταδιακά θα εμφανιστεί και η ΑΠΔ.

 

Φιλιά φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πελάτες που έχουν πληρώσει τον Οκτώβριο θα πληρώσουν τα 20άρικα με νέα πληρωμή που θα αφορά στον Οκτώβριο και πάλι.Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά ,

 

πληρωμή έως 29/11/2013 και μια εκτύπωση για το αρχείο μας  της αυτόματα υποβληθείσας ΑΠΔ για τα 20αρικα .

 

Επανήλθες δριμύτερος βλέπω μικρέ. Μαζώνεις εισφορές για τον Ρομπέρτο τώρα ε; :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα...

Με πήρε ο Ρομπέρτος και μου είπε πως μερικοί ξέχασαν να πληρώσουν τα εικοσάρικα..

να σου στείλει το λογαριασμό ή θα περάσεις εσύ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούλη, επικοινώνησε με τον Ρομπέρτο, να τα χρεώσει στο .... 212.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...