Προς το περιεχόμενο

Απόλυση την 4/10/2013, νέα πρόσληψη την 21/10/2013 και νέα απόλυση την 25/10/2013.


tzimdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εργαζόμενος σε ξενοδοχειακή επιχείρηση που προσληφθηκε τον Ιούνιο 2013 απολύθηκε την 4/10/2013. Στη συνέχεια επαναπροσλήφθηκε από τον ίδιο εργοδότη με σύμβαση ορισμένου χρόνου από 21/10/2013 έως 25/10/2013. Πως θα απεικονιστούν στην ΑΠΔ Οκτωβρίου α). Οι τακτικές αποδοχές 4+5=9 ημέρες. Επιτρέπει το σύστημα να γίνουν 2 εγγραφές (η πρώτη για 4 ημέρες με ημερομηνια έως 4/10 και η δεύτερη για 5 ημέρες από 21/10 έως 25/10)?. Αν δεν το επιτρέπει πώς να εμφανίσω τις δύο διαφορετικές ημερομηνίες απόλυσης στον ίδιο μήνα?. β). Κάτι ανάλογο και για τις εγγραφές επιδόματος αδείας, άδειας εποχιακά εργαζομένων ξενοδοχουπάλληλων και δώρο χριστουγέννων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αφήνει να κάνεις δυο εγγραφές με ιδιο τυπο αποδοχων και ιδιο μηνα για τον ιδιο εργαζόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εργαζόμενος σε ξενοδοχειακή επιχείρηση που προσληφθηκε τον Ιούνιο 2013 απολύθηκε την 4/10/2013. Στη συνέχεια επαναπροσλήφθηκε από τον ίδιο εργοδότη με σύμβαση ορισμένου χρόνου από 21/10/2013 έως 25/10/2013. Πως θα απεικονιστούν στην ΑΠΔ Οκτωβρίου α). Οι τακτικές αποδοχές 4+5=9 ημέρες. Επιτρέπει το σύστημα να γίνουν 2 εγγραφές (η πρώτη για 4 ημέρες με ημερομηνια έως 4/10 και η δεύτερη για 5 ημέρες από 21/10 έως 25/10)?. Αν δεν το επιτρέπει πώς να εμφανίσω τις δύο διαφορετικές ημερομηνίες απόλυσης στον ίδιο μήνα?. β). Κάτι ανάλογο και για τις εγγραφές επιδόματος αδείας, άδειας εποχιακά εργαζομένων ξενοδοχουπάλληλων και δώρο χριστουγέννων.

 

Προσπάθησες και δεν σε αφήνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αφήνει να κάνεις δυο εγγραφές με ιδιο τυπο αποδοχων και ιδιο μηνα για τον ιδιο εργαζόμενο.

Το έχω υπόψιν, γι αυτό ζητάω βοήθεια από συναδέλφους που αντιμετώπισαν τέτοια περίπτωση σε ΑΠΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησες και δεν σε αφήνει;

Συνάδελφε την Πέμπτη που αλλάζει ο μήνας θα προσπαθήσω, αλλα γνωρίζω ότι δεν επιτρέπει (όπως έγραψε και η chrisanna).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αφήνει αν βάλεις στο έως .... στην πρώτη απασχόληση και στο από..... στην δεύτερη απασχόληση.

Πριν καιρό που το έκανα ο ΙΚΑΣ με άφησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αφήνει αν βάλεις στο έως .... στην πρώτη απασχόληση και στο από..... στην δεύτερη απασχόληση.

Πριν καιρό που το έκανα ο ΙΚΑΣ με άφησε.

Η νεα εφαρμογη δεν σε αφήνει χθες το εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αφήνει αν βάλεις στο έως .... στην πρώτη απασχόληση και στο από..... στην δεύτερη απασχόληση.

Πριν καιρό που το έκανα ο ΙΚΑΣ με άφησε.

Ευχαριστώ Δημήτρη, θα το δοκιμάσω μεθαύριο και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω υπόψιν, γι αυτό ζητάω βοήθεια από συναδέλφους που αντιμετώπισαν τέτοια περίπτωση σε ΑΠΔ

Επικοινώνησε  καλύτερα με το ΙΚΑ να σου πουν τι να κάνεις

Εμενα ηταν αλλαγη ποσοστου επιδότησης και μου ειπαν να το βαλω με 01 την μια περιοδο και 13 την δευτερη περιοδο αλλα δεν νομίζω εσενα να σ΄εξυπηρετεί αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησε  καλύτερα με το ΙΚΑ να σου πουν τι να κάνεις

Εμενα ηταν αλλαγη ποσοστου επιδότησης και μου ειπαν να το βαλω με 01 την μια περιοδο και 13 την δευτερη περιοδο αλλα δεν νομίζω εσενα να σ΄εξυπηρετεί αυτό

 

Υπάρχει και η λύση του 08 (ασθένεια) αν ζοριστεί κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρείτε κάποια αλλη λυση πείτε μου κι εμενα γιατι εχω ακομα καποιον με μερική απασχοληση τον μισό μηνα και πληρη τον υπόλοιπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα είχα κάνει 2 εγγραφες ασθενείας τον ίδιο μήνα χωρίς πρόβλημα .

Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα 

Ισως έχει δίκιο ο Doctor που έχει τέτοιες εμμονές με το Ροβέρτο  :D  :D  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tragic

Να προσπαθείς να συνεννοηθείς με μηχανογραφικά συστήματα

 

Εγώ θα δήλωνα σε μια εγγραφή 9 μέρες και ημερομηνία αποχώρησης την τελευταία.

 

Τα υπόλοιπα θα τα εξηγούσα στον έλεγχο αν ερχόταν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν υποβαλλεται ΑΠΔ με αρχειο το συστημα δεχεται περισσοτερες απο μια εγγραφες ανα ΑΜΑ με τυπο 01 και συμπληρωση των πεδιων απο.....εως

Οταν υποβαλλεται με φορμα δεχεται μια μονο εγγραφη με 01 ανα ΑΜΑ. Για επιπλεον εγγραφη με 01 μπορει να υποβληθει συμπληρωματικη ΑΠΔ με φορμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν υποβαλλεται ΑΠΔ με αρχειο το συστημα δεχεται περισσοτερες απο μια εγγραφες ανα ΑΜΑ με τυπο 01 και συμπληρωση των πεδιων απο.....εως

Οταν υποβαλλεται με φορμα δεχεται μια μονο εγγραφη με 01 ανα ΑΜΑ. Για επιπλεον εγγραφη με 01 μπορει να υποβληθει συμπληρωματικη ΑΠΔ με φορμα

 

 !!!! ;;;;;; ...... ----

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα. Πολλες φορες ειχα μεσα στο μηνα μπες βγες. Ποτε δεν ειχα προβλημμα με διπλη εγγραφη και τυπο 01

 

 !!!! ;;;;;; ...... ----

Καλησπερα

Αυτο το μπες βγες μεσ στο μηνα ΑΛΕΚΟ προφανως το κανεις με το αρχειο, γιατι αλλιως θα ηξερες τη φορμα που σου εδειξε ο doctoras !!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Αυτο το μπες βγες μεσ στο μηνα ΑΛΕΚΟ προφανως το κανεις με το αρχειο, γιατι αλλιως θα ηξερες τη φορμα που σου εδειξε ο doctoras !!!!!!!!!!!!!!

 

ΑΒΑΔΙΣΤΑ. Φτιάχνονται αρχεία για λογιστές που έχουν φόρμες και δεν μπορούν να στείλλουν δύο εγγραφές σε ένα μήνα. Μόνο σοβαρές προτάσεις.

Τηλ. 210-098987, Πατησίων 666, 2ος όροφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΑΒΑΔΙΣΤΑ. Φτιάχνονται αρχεία για λογιστές που έχουν φόρμες και δεν μπορούν να στείλλουν δύο εγγραφές σε ένα μήνα. Μόνο σοβαρές προτάσεις.

Τηλ. 210-098987, Πατησίων 666, 2ος όροφος.

++++++++++++++++++++++++++++++++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν υποβαλλεται ΑΠΔ με αρχειο το συστημα δεχεται περισσοτερες απο μια εγγραφες ανα ΑΜΑ με τυπο 01 και συμπληρωση των πεδιων απο.....εως

Οταν υποβαλλεται με φορμα δεχεται μια μονο εγγραφη με 01 ανα ΑΜΑ. Για επιπλεον εγγραφη με 01 μπορει να υποβληθει συμπληρωματικη ΑΠΔ με φορμα

Αυτό ακριβώς μου πρότειναν από το ΙΚΑ. Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...