Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ηλεκτρονικη υποβολη πινακα προσωπικου


dodos

Ερώτηση

θα υποβαλω τον ετησιο πινακα προσωπικου ,

θελω να ρωτησω

1. τον υποβαλουμε κανονικα και φετος στο σαιτ του σεπε με τους κωδικους του ικα ?

το συστημα εργανη αφορα μονο συμπληρωματικους πινακες?

2.εχω στειλει τον εργοαδοτη και εχει περαση σεμιναριο απο κεπ ,θα πρεπει να τους παρω τηλεφωνο και να να μου πουν καποιο αριθμο βεβαιωσης για να τον συμπληρωσω ?εκει που λεει εως ημερομηνια ληξης τι βαζω (για τον τεχνικο ασφαλειας?)

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

 

Υπάρχει περίπτωση να μην έγινε καταγραφή του νόμ.εκπρ. άπό τον υπάλληλο του ΙΚΑ κατά την απογραφή εργοδότου?

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι αυτή.

αν δεν άλλαξε τίποτα, μάλλον κάτι τέτοιο φαντάζομαι να ισχύει κι εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν δεν άλλαξε τίποτα, μάλλον κάτι τέτοιο φαντάζομαι να ισχύει κι εγώ..

Σοφία σ ευχαριστώ καθώς και τον Τάσο.

Δεν ξέρω τί άλλο να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,
στέλνω τέλος κάθε μήνα συμπληρωματικό πίνακα για προσωπικό που βρίσκεται σε βάρδια με συνειμμένο πίνακα pdf για τον αμέσως επόμενο μήνα.
Έτσι και στις 31/10 έστειλα συμπληρωματικό Ε4 ωραρίου για τα περίπου 35 άτομα που βρίσκονται σε βάρδια με συνειμμένο πίνακα pdf με τις βάρδιες του Νοεμβρίου, από 1η έως 30/11.
Το πρόβλημα είναι ότι χθες έστειλα τον ετήσιο Ε4 με το σύνολο του προσωπικού, περί τα 80 άτομα και ξέχασα να συνάψω τον πίνακα βαρδιών για τους 35.
Ερωτήσεις:
1) Γιατί δέχεται το σύστημα Ε4 με προσωπικό που έχει τσεκαρισμένη την επιλογή για πρόγραμμα εργασίας χωρίς να έχει επισυναφθεί κάποιο αρχείο?
Σίγουρα εγώ είμαι ο μ@λ@κ@ς αλλά δεν θα ήταν μια δικλείδα ασφαλείας?
2) Τυπικά δεν καλύπτομαι από το πρόγραμμα που επισύναψα με τον συμπληρωματικό Ε4 31/10 έως και το τέλος του Νοέμβρη οπότε και θα υποβάλλω το πρόγραμμα του Δεκέμβρη?
3) Η παράλειψη μου αυτή επισείει πρόστιμο?
Ευχαριστώ πολύ όποιον ξέρει να με βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα

Αφού έχει καταρτιστεί ο εργοδότης (και προφανώς μπορεί με βάση την κατηγορία της επιχείρησης να αναλάβει τα καθήκοντα του

τεχνικού ασφαλείας), θα πρέπει να προσκομίσετε το πιστοποιητικό επιμόρφωσης και το έντυπα 1 ή 2 (κατά περίπτωση), στο αρμόδιο περιφερειακό ΚΕ.Π.Ε.Κ.

Στον πίνακα προσωπικού, θα αναγράψετε τον αριθμό πρωτοκόλλου της κατάθεσης και όχι της βεβαίωσης επιμόρφωσης.

Έχετε υποχρέωση να τον υποβάλετε όποτε θέλετε έως 15 Νοεμβρίου.

Το διάστημα ισχύος εφόσον είναι ο ίδιος ο εργοδότης τεχνικός, δεν έχει σημασία. Βάλτε αν θέλετε, 15/11/2014.

αν εχει χαρτι απο κεκ

δεν χρειαζεται να παει να καταθεσει ο εργοδοτης τπτ στο κεπεκ

κανει μονο ηλεκτρονικη αναγγελια στο εργανη κ τελειωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΗΜΕΡΑ .......................ΜΠΟΡΟΥΜΕ  ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΕΠΕ  ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ..????

 

 

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...............ΟΧΙ....!!!!!.................. ;)

 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ.......    !!!!!!!!!!!!!!!

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ  ΣΕ ΟΛΟΥΣ  ΣΑΣ...

 

Φιλικα

Γιαν +5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΗΜΕΡΑ .......................ΜΠΟΡΟΥΜΕ  ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΕΠΕ  ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ..????

 

 

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...............ΟΧΙ....!!!!!.................. ;)

 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ.......    !!!!!!!!!!!!!!!

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ  ΣΕ ΟΛΟΥΣ  ΣΑΣ...

 

Φιλικα

Γιαν +5

 

Μη μου πεις ότι τελικά δε στάλθηκε η στερνή σου  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

στέλνω τέλος κάθε μήνα συμπληρωματικό πίνακα για προσωπικό που βρίσκεται σε βάρδια με συνειμμένο πίνακα pdf για τον αμέσως επόμενο μήνα.

Έτσι και στις 31/10 έστειλα συμπληρωματικό Ε4 ωραρίου για τα περίπου 35 άτομα που βρίσκονται σε βάρδια με συνειμμένο πίνακα pdf με τις βάρδιες του Νοεμβρίου, από 1η έως 30/11.

Το πρόβλημα είναι ότι χθες έστειλα τον ετήσιο Ε4 με το σύνολο του προσωπικού, περί τα 80 άτομα και ξέχασα να συνάψω τον πίνακα βαρδιών για τους 35.

Ερωτήσεις:

1) Γιατί δέχεται το σύστημα Ε4 με προσωπικό που έχει τσεκαρισμένη την επιλογή για πρόγραμμα εργασίας χωρίς να έχει επισυναφθεί κάποιο αρχείο?

Σίγουρα εγώ είμαι ο μ@λ@κ@ς αλλά δεν θα ήταν μια δικλείδα ασφαλείας?

2) Τυπικά δεν καλύπτομαι από το πρόγραμμα που επισύναψα με τον συμπληρωματικό Ε4 31/10 έως και το τέλος του Νοέμβρη οπότε και θα υποβάλλω το πρόγραμμα του Δεκέμβρη?

3) Η παράλειψη μου αυτή επισείει πρόστιμο?

Ευχαριστώ πολύ όποιον ξέρει να με βοηθήσει

Κάποιος που να έχει άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μη μου πεις ότι τελικά δε στάλθηκε η στερνή σου  :mellow:

Καλημερα  Σοφια,

 

οχι  το γραφειο ειναι οκ !!!...Αλλα ο  κυριος  ηθελε  κατι παραπανω να κοιταξει  ...ηταν αντιθετος με την σκεψη μου ..περι ορισμου τεχνικου και μεχρι να βρει ακρη  ...πηρε σημερα πρωτ. απο την επιθεωρηση  λεγοντας οτι δεν ηξερε καταληκτικη 15/11/13 :angry: !!!

 

Τελικη απαντηση ..............  κανε οτι  θελεις...!!!!

-Τωρα ??????

 

-_- ....

 

Ευχαριστω για το ενδιαφέρον......

 

Φιλιά

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εγώ δεν πρόλαβα να στείλω μια γιατί μου χτυπούσαν τα ωρομίσθια σε 50 άτομα. Τώρα τι γίνεται ? Ξέρει κανείς πόσο είναι το πρόστιμο. Στην επιθεώρηση που πήγα σήμερα δεν ήξεραν να μου πουν. Αλλά λέω να περιμένω μέχρι αύριο΄μήπως και βγάλουν καμιά παράταση από ότι είχα δει είχαν ζητήσει κάποιοι σύλλογοι. Όσο δεν είχαμε τις ηλεκτρονικές βλακίες μια χαρά πηγαίναν όλα στην ώρα τους τώρα άμα γίνει καμιά στραβή με το σύστημα πλήρωνε λογιστή το πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εγώ δεν πρόλαβα να στείλω μια γιατί μου χτυπούσαν τα ωρομίσθια σε 50 άτομα. Τώρα τι γίνεται ? Ξέρει κανείς πόσο είναι το πρόστιμο. Στην επιθεώρηση που πήγα σήμερα δεν ήξεραν να μου πουν. Αλλά λέω να περιμένω μέχρι αύριο΄μήπως και βγάλουν καμιά παράταση από ότι είχα δει είχαν ζητήσει κάποιοι σύλλογοι. Όσο δεν είχαμε τις ηλεκτρονικές βλακίες μια χαρά πηγαίναν όλα στην ώρα τους τώρα άμα γίνει καμιά στραβή με το σύστημα πλήρωνε λογιστή το πρόστιμο.

Γιατί δεν αλλάξατε τα ωρομίσθια?

 

Καλησπέρα,

στέλνω τέλος κάθε μήνα συμπληρωματικό πίνακα για προσωπικό που βρίσκεται σε βάρδια με συνειμμένο πίνακα pdf για τον αμέσως επόμενο μήνα.

Έτσι και στις 31/10 έστειλα συμπληρωματικό Ε4 ωραρίου για τα περίπου 35 άτομα που βρίσκονται σε βάρδια με συνειμμένο πίνακα pdf με τις βάρδιες του Νοεμβρίου, από 1η έως 30/11.

Το πρόβλημα είναι ότι χθες έστειλα τον ετήσιο Ε4 με το σύνολο του προσωπικού, περί τα 80 άτομα και ξέχασα να συνάψω τον πίνακα βαρδιών για τους 35.

Ερωτήσεις:

1) Γιατί δέχεται το σύστημα Ε4 με προσωπικό που έχει τσεκαρισμένη την επιλογή για πρόγραμμα εργασίας χωρίς να έχει επισυναφθεί κάποιο αρχείο?

Σίγουρα εγώ είμαι ο μ@λ@κ@ς αλλά δεν θα ήταν μια δικλείδα ασφαλείας?

2) Τυπικά δεν καλύπτομαι από το πρόγραμμα που επισύναψα με τον συμπληρωματικό Ε4 31/10 έως και το τέλος του Νοέμβρη οπότε και θα υποβάλλω το πρόγραμμα του Δεκέμβρη?

3) Η παράλειψη μου αυτή επισείει πρόστιμο?

Ευχαριστώ πολύ όποιον ξέρει να με βοηθήσει

 Εφόσον υπάρχει πίνακας ρεπο εως 30/11 δεν υπάρχει πρόβλημα .Προφανώς ο ετήσιος αφήνει αυτήν την επιλογή για τις περιπτώσεις που έχει υποβληθεί ξεχωριστά συμπληρωματικός ωραριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Εφόσον υπάρχει πίνακας ρεπο εως 30/11 δεν υπάρχει πρόβλημα .Προφανώς ο ετήσιος αφήνει αυτήν την επιλογή για τις περιπτώσεις που έχει υποβληθεί ξεχωριστά συμπληρωματικός ωραριου

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, την έκανα και εγώ αυτή τη σκέψη

Από την άλλη τριγυρίζει στο μυαλό μου η "υποχρέωση" υποβολής επισυναπτόμενου πίνακα στον ετήσιο Ε4 ακόμη και εάν στέλνεις τακτικά συμπληρωματικό ωραρίου, έτσι τουλάχιστον με ορμήνευσαν στην Επιθεώρηση την Παρασκευή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάποιος που να έχει άποψη?

Αν εντόπισες το λάθος εντός 2 ημερών θα μπορούσες να υποβάλλεις  Ε4- τροποποιητική ωραρίου που υποβάλλεται το αργότερο εντός δύο εργάσιμων ημερών από την ημέρα της πρώτης αλλαγής.

Για διοικητικές κυρώσεις του ΣΕΠΕ, σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ 6α. του Ν.4144/18-4-13, από 300€ έως 50.000€. Επίσης, με την http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/11964 (βλέπε παράρτημα Ι ενότητα Β περ.9) απόφαση κατηγοριοποιούνται οι Παραβάσεις και καθορίζεται το ύψος του προστίμου.

 

Και εγώ δεν πρόλαβα να στείλω μια γιατί μου χτυπούσαν τα ωρομίσθια σε 50 άτομα. Τώρα τι γίνεται ? Ξέρει κανείς πόσο είναι το πρόστιμο. Στην επιθεώρηση που πήγα σήμερα δεν ήξεραν να μου πουν. Αλλά λέω να περιμένω μέχρι αύριο΄μήπως και βγάλουν καμιά παράταση από ότι είχα δει είχαν ζητήσει κάποιοι σύλλογοι. Όσο δεν είχαμε τις ηλεκτρονικές βλακίες μια χαρά πηγαίναν όλα στην ώρα τους τώρα άμα γίνει καμιά στραβή με το σύστημα πλήρωνε λογιστή το πρόστιμο.

 

ομοίως βλέπε http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/11964. Τα ωρομίσθια στο σύστημα είχαν ένα bug,  μίλησα με το help desk, και μου είπαν ότι για μισθωτούς δεν παίρνει τον τύπο ωρομίσθιο= μικτός μισθός x 0,6% αλλά  δέχεται μόνο  ωρομίσθιο= μικτός μισθός x 0,5%(που είναι λάθος).

 

Τέλος, πιστεύω ότι και στις δύο περιπτώσεις αξίζει, λόγω πρώτης ηλεκτρονικής εφαρμογής, να υποβληθεί άμεσα στο αρμόδιο ΣΕΠΕ:

α) Έγγραφη γνωστοποίηση επί του θέματος. 

β) Χειρόγραφοι διορθωμένοι πίνακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατ' αρχήν να σας ευχαριστήσω για τις άπαντήσεις. Cel τα διόρθωσα τα ωρομίσθια αλλά πλέον ήταν αργά 00:03! Αύριο θα τα καταθέσω με την έγγραφη γνωστοποίηση 'οπως προτείνει και ο zoumpkostas2279.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας,

 

Δεν υπεβάλαε τον Ε4 ετήσιο μέχρι τις 15/11, λάθος δικό μου, μην ρωτάτε γιατί.

Θεωρώντας ότι για αυτό θα έπρεπε να επιλέξω επιλογή "Ε4 Αρχικό", πριν από λίγο το συμπλήρωσα (τον "Ε4 Αρχικο"), τον υπέβαλα και τον πήρε θεωρώντας τον εμπρόθεσμο!

Νομίζω βέβαια ότι έκανα και δεύτερο λάθος.

 

Ερώτηση:

Η επιλογή στον "τύπο κατάστασης προσωπικού" που θα έπρεπε να επιλέξουμε ήταν "Ε4 Αρχικός" ή υπήρχε και "Ε4 ετήσιος", η οποία πια δεν υπάρχει και πάλι λανθασμένα υπέβαλα Ε4 αρχικό θεωρώντας αυτόν ετήσιο?

 

Σας ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας,

 

Δεν υπεβάλαε τον Ε4 ετήσιο μέχρι τις 15/11, λάθος δικό μου, μην ρωτάτε γιατί.

Θεωρώντας ότι για αυτό θα έπρεπε να επιλέξω επιλογή "Ε4 Αρχικό", πριν από λίγο το συμπλήρωσα (τον "Ε4 Αρχικο"), τον υπέβαλα και τον πήρε θεωρώντας τον εμπρόθεσμο!

Νομίζω βέβαια ότι έκανα και δεύτερο λάθος.

 

Ερώτηση:

Η επιλογή στον "τύπο κατάστασης προσωπικού" που θα έπρεπε να επιλέξουμε ήταν "Ε4 Αρχικός" ή υπήρχε και "Ε4 ετήσιος", η οποία πια δεν υπάρχει και πάλι λανθασμένα υπέβαλα Ε4 αρχικό θεωρώντας αυτόν ετήσιο?

 

Σας ευχαριστώ 

   δες την 509/11-06-2013 δημοσιεύθηκε στη διαύγεια με κωδ: ΒΕΖΦΛ-20Υ

Οταν υποβάλεις Ε4 αρχικό τότε είναι προαιρετική η υπανυποβολή ετήσιου πίνακα. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα!!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

   δες την 509/11-06-2013 δημοσιεύθηκε στη διαύγεια με κωδ: ΒΕΖΦΛ-20Υ

Οταν υποβάλεις Ε4 αρχικό τότε είναι προαιρετική η υπανυποβολή ετήσιου πίνακα. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα!!!  

Σε ευχαριστώ, το διάβασα αλλά δεν καλύπτεται το λάθος μου.

 

Από ότι έχω καταλήξει πρέπει να παω από την επιθεώρηση εργασίας, να υποβάλλω χειρόγραφα τον ετησιο και να κλαφτώ μήπως και γλυτώσω το 3.000 αλλιώς αν δεν το υποβάλλω καθόλου ρισκαρω το 9.000.

Βέβαια για να συνεχίσω λίγο την κουβέντα οι μισοί φίλοι λογιστές λένε να μην το κάνω, και να το αφήσω έτσι.

Οι άλλοι μισοί λένε να το κάνω.

Υπάρχει κάποιος με μεγάλη εμπειρία που να έχει κάποια άποψη επί τούτου?

Θεωρείτε ότι θα ελεγχθεί η λίστα με τις επιχειρήσεις που δεν υπέβαλαν ετήσιο πίνακα προσωπικού ή όχι και όποιος προσπαθήσει να συμμορφωθεί θα βγάλει τα μάτια του μόνος του?

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μόλις τώρα διαπίστωσα οτι εστειλα 15/11 πινακα ετησιο 

με στοιχεια εργαζομενων σωστα, με λαθος στοιχεια εταιρειας

λογω συνωνυμίας...

 

με μια γνωστοποιηση στον εποπτη λυνεται????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ευχαριστώ, το διάβασα αλλά δεν καλύπτεται το λάθος μου.

 

Από ότι έχω καταλήξει πρέπει να παω από την επιθεώρηση εργασίας, να υποβάλλω χειρόγραφα τον ετησιο και να κλαφτώ μήπως και γλυτώσω το 3.000 αλλιώς αν δεν το υποβάλλω καθόλου ρισκαρω το 9.000.

Βέβαια για να συνεχίσω λίγο την κουβέντα οι μισοί φίλοι λογιστές λένε να μην το κάνω, και να το αφήσω έτσι.

Οι άλλοι μισοί λένε να το κάνω.

Υπάρχει κάποιος με μεγάλη εμπειρία που να έχει κάποια άποψη επί τούτου?

Θεωρείτε ότι θα ελεγχθεί η λίστα με τις επιχειρήσεις που δεν υπέβαλαν ετήσιο πίνακα προσωπικού ή όχι και όποιος προσπαθήσει να συμμορφωθεί θα βγάλει τα μάτια του μόνος του?

 

Σας ευχαριστώ.

Πόσα άτομα έχει η επιχειρηση ? Ως εσχατη λύση δεν κ την ιδέα σε συνεννόηση να κάνεις οικ.αποχωρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μόλις τώρα διαπίστωσα οτι εστειλα 15/11 πινακα ετησιο 

με στοιχεια εργαζομενων σωστα, με λαθος στοιχεια εταιρειας

λογω συνωνυμίας...

 

με μια γνωστοποιηση στον εποπτη λυνεται????

Η άλλη εταιρεία δεν εχει προσωπικό ? Η ουσία είναι ότι στην περίπτωση σου το λάθος είναι φανερό αλλά αν μπλέξεις με ΣΕΠΕ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η άλλη εταιρεία δεν εχει προσωπικό ? Η ουσία είναι ότι στην περίπτωση σου το λάθος είναι φανερό αλλά αν μπλέξεις με ΣΕΠΕ ...

Η αλλη εταιρεία δεν έχει προσωπικό. Απλα ειναι συνωνυμία

Τωρα θα την παλεψω στον εποπτη,

δεν μπορει με μια γνωστοποιηση κατι θα γινει ρε γμτ την τυχη μου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά να έχετε.

 

Θα ηθέλα να ρωτήσω το εξής σας παρακαλώ.

Έχω υποβάλει πίνακα προσωπικού στις 24/12 για μία υπάλληλο ώστε να μπορέσει να εργαστεί στις 29/12/2013 ημέρα Κυριακή.

Στις παρατηρήσεις έχω γράψει ότι γίνεται αλλαγή του χρόνου εργασίας για τις 27/12-31/12/2013 ώστε να μπορεί να εργαστεί την Κυριακή και ότι το ρεπό της θα δοθεί στις 02/01/2014 ημέρα κατά την οποία η εργαζόμενη θα εργαζόταν κανονικά.

 

Το ερώτημα που έχω είναι αν θα ξαναυποβάλω πίνακα προσωπικού ο οποίος να αναφέρει ότι θα ξαναρχίσει να εργάζεται Δευτέρα έως και Παρασκευή?

Αν ναι αυτός θα έπρεπε να ισχύσει από 02/01 που υπάρχει το ρεπό της ή από 03/01 που θα αρχίσει να ξαναδουλεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά να έχετε.

 

Θα ηθέλα να ρωτήσω το εξής σας παρακαλώ.

Έχω υποβάλει πίνακα προσωπικού στις 24/12 για μία υπάλληλο ώστε να μπορέσει να εργαστεί στις 29/12/2013 ημέρα Κυριακή.

Στις παρατηρήσεις έχω γράψει ότι γίνεται αλλαγή του χρόνου εργασίας για τις 27/12-31/12/2013 ώστε να μπορεί να εργαστεί την Κυριακή και ότι το ρεπό της θα δοθεί στις 02/01/2014 ημέρα κατά την οποία η εργαζόμενη θα εργαζόταν κανονικά.

 

Το ερώτημα που έχω είναι αν θα ξαναυποβάλω πίνακα προσωπικού ο οποίος να αναφέρει ότι θα ξαναρχίσει να εργάζεται Δευτέρα έως και Παρασκευή?

Αν ναι αυτός θα έπρεπε να ισχύσει από 02/01 που υπάρχει το ρεπό της ή από 03/01 που θα αρχίσει να ξαναδουλεύει?

Συμπληρωματικό πίνακα που θα ισχύει από 03/01 έως ...

Γιατί προβληματίστηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συμπληρωματικό πίνακα που θα ισχύει από 03/01 έως ...

Γιατί προβληματίστηκες

Καταρχήν σε ευχαριστώ και Καλή Χρονιά να έχεις.

 

Σκέφτηκα μήπως η αλλαγή του χρόνου εργασίας της θα έπρεπε να ξεκινήσει από σήμερα άσχετα αν έχει ρεπό λόγω της Κυριακής.Και επειδή εργάζεται από τις 8 και εγώ το θυμήθηκα πριν λίγο αν έστελνα πίνακα με αλλαγή από 02/01 θα υπήρξε πρόβλημα.

Εκεί πάνω είπα μήπως με τις σημειώσεις που είχα κάνει στον προηγούμενο πίνακα δεν χρειαζόταν καινούργιος πίνακας.

Αν τον στείλω βέβαια με αλλαγή 03/01 δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όπα άλλαξαν τα δεδομένα την είχες ρεπό για 02/01 και τελικά δουλεύει... Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά αν έστειλνες ένα τροποποιητικό που να ισχύει από τώρα... να πάρει το ένσημό της και το ρεπό της βάλτο άλλη μέρα. Μου φαίνεται αρκετά δίκαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όπα άλλαξαν τα δεδομένα την είχες ρεπό για 02/01 και τελικά δουλεύει... Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά αν έστειλνες ένα τροποποιητικό που να ισχύει από τώρα... να πάρει το ένσημό της και το ρεπό της βάλτο άλλη μέρα. Μου φαίνεται αρκετά δίκαιο.

Συγνώμη σε μπέρδεψα.

 

Ρεπό έχει σήμερα δεν δουλεύει.Απλά η Πέμπτη είναι μία από τις ημέρες που θα γράφω στο νέο πρόγραμμα ότι θα εργάζεται.Για αυτό ρώτησα αν θα πρέπει να σταλεί με ημερομηνία 02/01 ο πίνακας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...