Προς το περιεχόμενο

Ελεγχοι της οικονομικής Αστυνομίας.


Cristin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι μόλις με ειδοποίησαν οτι στην Λ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ στο ύψος της Αγ. Παρασκευής κλιμάκια της οικονομικής αστυνομίας και του ΣΔΟΕ σταματούν αυτοκίνητα και ελέγχουν οφειλές με βάσει τα Α.Φ.Μ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου ειπαν βέβαια πως ΟΧΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άμα δεν ξέρεις το ΑΦΜ σου τι κάνουν?

φαλαγγα

αντε μαθανε οτι..................... και πλακωσαν και οι γυφτοι (δεν φταινε κι αυτοι αλλα ετσι ειναι το ρητο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άμα δεν ξέρεις το ΑΦΜ σου τι κάνουν?

 

.... Ωχχχ Ελπίζω να μη "σκάσουν" απόψε στην έναρξη της Νατάσσας κ του Ρόκκου .... γιατί θα μας χαλάσουν τη ... Βραδυά  !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι -κατά πληροφορίες- έχουν γίνει και συλλήψεις αυτοφώρου.

Ευνομούμενη κοινωνία κατα τα άλλα.....

ΚΑΛΌ ΤΡΙΉΜΕΡΟ  ΚΑΙ  ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό συμβαίνει πάνω απο 1,5 χρόνο

 

και με οφειλές άνω των 3.000,00 υπάρχει αυτόφωρο

 

Δεν σου είπα Κίμωνα να μην με δώσεις ; Κατ΄αρχάς , φόραγες την κουκούλα , σύμφωνα με τις οδηγίες , όταν έγραφες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άμα δεν ξέρεις το ΑΦΜ σου τι κάνουν?

 

Ζητάς το δικό τους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άμα δεν ξέρεις το ΑΦΜ σου τι κάνουν?

 

 

Δεν σε ρωτάνε, κοιτάνε το δίπλωμα (όπου υπάρχει το ΑΦΜ)...  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σταμάτησαν και εμένα σε άλλο σημείο.Στην Περαιώς,Δεν ζητάνε ΑΦΜ.Αδεια κυκλοφοριας,ταυτότητα και δίπλωμα.Μετά πάνε σε ένα αυτοκίνητο που έχει ένα λάπτοπ και κάτι πληκτρολογούν,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σταμάτησαν και εμένα σε άλλο σημείο.Στην Περαιώς,Δεν ζητάνε ΑΦΜ.Αδεια κυκλοφοριας,ταυτότητα και δίπλωμα.Μετά πάνε σε ένα αυτοκίνητο που έχει ένα λάπτοπ και κάτι πληκτρολογούν,

 

... Χαααα να ο πρώτος με Μη Ληξιπρόθεσμα που ξέρω !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Χαααα να ο πρώτος με Μη Ληξιπρόθεσμα που ξέρω !!!!!!!!

Aποκλείεται να ψάχνουν για οφειλές.Επρεπε τώρα να είμαι στον κορυδαλλό. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε ρωτάνε, κοιτάνε το δίπλωμα (όπου υπάρχει το ΑΦΜ)...  <_<

 

 

Κι αν δεν σταματήσεις επειδή δεν "είδες"(?) το σινιάλο ή αν το είδες και το αγνόησες τι κάνουν,σε κυνηγάει μοτοσυκλετιστής(εάν υπάρχει)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την φημολογούμενη κατάργηση των ελέγχων του ΣΔΟΕ στα μικρομάγαζα, για να ασχοληθούν με μεγάλες επιχειρήσεις και υποθέσεις, το βάρος των ελέγχων θα πέσει στην Οικονομική Αστυνομία και - λέμε τώρα - στους εφοριακούς, όταν απαλλαγούν από τις ελάχιστες πια, απασχολήσεις τους στα γραφεία. Την Ο.Α. (αλήθεα πως θα την λέμε; ΕΛΑΣ-economy;) την στελεχώνουν με αποφοίτους οικονομικών σχολών, που είναι ενταγμένοι στην ΕΛΑΣ και, αν δεν κάνω λάθος, έχουν βαθμό Υπαστυνόμου. Είναι νέοι όλοι τους και άπειροι , για αυτό και είναι καλό να αντιμετωπίζονται με επιφύλαξη, ειδικά πριν αρχίσουν να καταλογίζουν παραβάσεις, λόγω της άγνοιάς τους. Εχουν απεριόριστες δικαιοδοσίες, όπως, σύλληψη, κατάσχεση, πρόσβαση στα βιβλία, στοιχεία, εργατικά, ακόμα και έλεγχο στο σπίτι , αν υπάρχουν "ενδείξεις" απόκρυψης φορολογητέας ύλης.

Πιστεύω ότι θα νοσταλγήσουμε το ΣΔΟΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γνωστό μου γνωρίζω ότι σε σταματάνε τυπικά για έλεγχο στοιχείων και σε περίπτωση,που υπάρχουν

καταδίκες ανεκτέλεστες από οποιαδήποτε αιτία,τότε σε συλαμβάνουν,όχι αν έχεις χρέη.

 

Το αυτό μπορεί να συμβεί εάν πας π.χ στην Αστυνομία για να βγάλεις ταυτότητα ή διαβατήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν δεν σταματήσεις επειδή δεν "είδες"(?) το σινιάλο ή αν το είδες και το αγνόησες τι κάνουν,σε κυνηγάει μοτοσυκλετιστής(εάν υπάρχει)?

 

Καλησπέρα κ.Γιάννη,

εδώ που τα λέμε, ακόμη κι αν κάνεις πως δεν το είδες, που μπορείς να φτάσεις σε ώρα αιχμής μέσα στη Μεσογείων ???

Το πολύ μέχρι το επόμενο φανάρι... και μετά θα φας μια σωματική έρευνα που θα τη θυμάσαι σε όλη σου τη ζωή !!!

Οπότε, σταματάς και το πολύ-πολύ να μάθεις πόσα και που χρωστάς (θα σού'ρθει βέβαια λίγο απότομα, αλλά...)  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...