Προς το περιεχόμενο

Αυξηση μετοχικου κεφαλαιου σε Α.Ε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει?

Εχω αυξηση μετοχικου κεφαλαιου σε ΑΕ έχω κανει τη ΓΣ εχω πληρωσει το φορο συγκεντρωσης την επιτροπη ανταγωνισμου και τα εχω καταθεσει ολα στο ΓΕΜΗ...περιμενω να μπουν τα χρηματα στο ταμειο για να κναω το ΔΣ χρειαζομαι τιποτα αλλο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει?

Εχω αυξηση μετοχικου κεφαλαιου σε ΑΕ έχω κανει τη ΓΣ εχω πληρωσει το φορο συγκεντρωσης την επιτροπη ανταγωνισμου και τα εχω καταθεσει ολα στο ΓΕΜΗ...περιμενω να μπουν τα χρηματα στο ταμειο για να κναω το ΔΣ χρειαζομαι τιποτα αλλο??

 

Οχι στο ταμειο  αλλα στον τραπεζικο λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει?

Εχω αυξηση μετοχικου κεφαλαιου σε ΑΕ έχω κανει τη ΓΣ εχω πληρωσει το φορο συγκεντρωσης την επιτροπη ανταγωνισμου και τα εχω καταθεσει ολα στο ΓΕΜΗ...περιμενω να μπουν τα χρηματα στο ταμειο για να κναω το ΔΣ χρειαζομαι τιποτα αλλο????

 

Πρέπει να φροντίσεις να πάρεις την ανακοίνωση για την αύξηση από το ΓΕΜΗ για να κάνεις τη μεταβολή στο μητρώο της ΔΟΥ. Επειδή το ΓΕΜΗ αργεί να σε ειδοποιήσει ενώ έχει βγάλει την ανακοίνωση για να μην πληρώνεις πρόστιμα πρέπει να τους κυνηγήσεις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει?

Εχω αυξηση μετοχικου κεφαλαιου σε ΑΕ έχω κανει τη ΓΣ εχω πληρωσει το φορο συγκεντρωσης την επιτροπη ανταγωνισμου και τα εχω καταθεσει ολα στο ΓΕΜΗ...περιμενω να μπουν τα χρηματα στο ταμειο για να κναω το ΔΣ χρειαζομαι τιποτα αλλο????

Οπως αναφέρει και ο συνάδελφος , η κατάθεση θα γίνει στον τραπεζικό λογ/σμό της εταιρείας, από κάθε μέτοχο χωριστά, γιατί ο έλεγχος θα ζητήσει τα καταθετήρια. Στην συνέχεια θα συνταχθεί το πρακτικό πιστοποίησης καταβολής της αύξησης και βέβαια, οι εγγραφές αύξησης κεφαλαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ανακοίνωση του ΓΕΜΗ θα πρέπει να ενημερώσεις και το μητρώο του ΙΚΑ. Επίσης καλό είναι να ενημερώσεις και τις τράπεζες με τις οποίες συνεργάζεται η ΑΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...