Προς το περιεχόμενο

Διακήρυξη και προγραμματικές θέσεις της Π.Ο.Φ.Ε.-Ε. για τις εκλογές του Ο.Ε.Ε.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15728

 

Η ΠΟΦΕΕ είναι η μόνη Όμοιο-Επαγγελματική Δευτεροβάθμια Πανελλήνια Συνδικαλιστική Οργάνωση του κλάδου των Λ/Φ με 43 πρωτοβάθμιες Ενώσεις στις οποίες συμμετέχει το μεγαλύτερο μέρος των ενεργών Συναδέλφων.

Στην 20ετή δυναμική δράση της και πορεία μέχρι σήμερα, μέσω των Ενώσεων της, δεν κάνει τίποτα άλλο από το να παλεύει για τα προβλήματα του κλάδου και να βρίσκεται ενεργά στο πλευρό των συναδέλφων Λ/Φ, είτε ασκούν το επάγγελμα ως ελεύθεροι επαγγελματίες είτε ως Μισθωτοί.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Καλόοοοοοοοοοοο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έδωσε και μάλιστα άμεση λύση και επανέφερε μετά από έντονες πιέσεις την καταληκτική ημερομηνία υποβολής (σ.σ. 26 κάθε μήνα/τρίμηνο) του Φ.Π.Α, ακόμα αποσύρθηκε η διάταξη για την μηνιαία υποβολή συγκεντρωτικών καταστάσεων Π-Π. και άλλα πολλά που έκανα την καθημερινότητα του Λ/Φ όχι απλά ανθρώπινη, αλλά παράδεισο!

 

Παρόλα αυτά και χώρις να θέλω να μειώσω τυχόν νέες πρωτοβουλίες συναδέλφων, πιστεύω ότι το γνωμικό "η ισχύς εν τη ενώσει" έχει και πρέπει να έχει εφαρμογή στον κλάδο μας.....νομίζω μεγαλυτερη αξία έχει να πολεμάς στο πεδίο που μαίνεται η μάχη, αρχκικά ως στρατιώτης και αφου τύχεις της αναγνώρισης των συναγωνιστών σου να διεκδικησεις αξιώματα, από το να δημιουργείς ένα δικό σου πεδίο, με εσένα στρατηγό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Επίσης έδωσε και μάλιστα άμεση λύση και επανέφερε μετά από έντονες πιέσεις την καταληκτική ημερομηνία υποβολής (σ.σ. 26 κάθε μήνα/τρίμηνο) του Φ.Π.Α, ακόμα αποσύρθηκε η διάταξη για την μηνιαία υποβολή συγκεντρωτικών καταστάσεων Π-Π. και άλλα πολλά που έκανα την καθημερινότητα του Λ/Φ όχι απλά ανθρώπινη, αλλά παράδεισο!

 

Παρόλα αυτά και χώρις να θέλω να μειώσω τυχόν νέες πρωτοβουλίες συναδέλφων, πιστεύω ότι το γνωμικό "η ισχύς εν τη ενώσει" έχει και πρέπει να έχει εφαρμογή στον κλάδο μας.....νομίζω μεγαλυτερη αξία έχει να πολεμάς στο πεδίο που μαίνεται η μάχη, αρχκικά ως στρατιώτης και αφου τύχεις της αναγνώρισης των συναγωνιστών σου να διεκδικησεις αξιώματα, από το να δημιουργείς ένα δικό σου πεδίο, με εσένα στρ

χμμμμμμμμμ

δεν το ειχαμε δει απο αυτη την πλευρα.

εμεις κοιταζαμε απο την αλλη

http://www.youtube.com/watch?v=HhCHe3qnfzI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμμμμμ

δεν το ειχαμε δει απο αυτη την πλευρα.

εμεις κοιταζαμε απο την αλλη

Δεν είμαι σε θέση να αντιληφθώ τον σχολιασμό, όμως θεωρώ ότι καλό ειναι να ρίχνουμε έστω και ένα βλέμα προς όλες τις κατευθύνσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Δεν είμαι σε θέση να αντιληφθώ τον σχολιασμό, όμως θεωρώ ότι καλό ειναι να ρίχνουμε έστω και ένα βλέμα προς όλες τις κατευθύνσεις!

να ξερουμε απο που θα μας ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι της συντονιστικής επιτροπής ονόματα δεν έχετε?

Το ρωτάω γιατί μας παρουσιάζετε μια νέα παράταξη  ανεξάρτητη απο κομματικές επιρροές.

Ενας τρόπος να μας πείσετε γι αυτό είναι να μην έχετε ως υποψήφιους στο ψηφοδέλτιο σας άτομα της τωρινής διοίκησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ NTL ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ ΣΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το δούμε σοβαρά ,μακρυά απο κομματικές επιρροές και μικροσυμφέροντα,γιατί είτε το θέλουμε είτε όχι

κάποιος θα πρέπει να μας αντιπροσωπεύσει στο ΟΕΕ και στην ΠΟΦΕΕ ανήκουν πλέον οι

περισσότεροι σύλλογοι και ενώσεις.Αν πάμε όλοι κοντά και πιέσουμε ,ίσως κάτι να γίνει,αν πάλι 

δεν πάμε και κατέβουμε τριακόσιες παρατάξεις,θα πάρουμε μια από τα ίδια ,δηλαδή τα γκογκόβια μας

και μετά θα μας φταίνε πάλι οι άλλοι.Ο κλάδος αν δεν καταλάβει οτι πρέπει να είναι ενωμένος για να έχει

ισχύ,είναι άξιος της μοίρας του.Θα μου πείτε ,τι έκαναν μέχρι σήμερα?η απάντηση είναι τι κάναμε εμείς

για να την πιέσουμε να κάνει αυτό που εμείς θεωρούμε σωστό?και η απάντηση στην απάντηση ,είναι οτι

με την αποχή μας και την κριτική μας απ έξω δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει τίποτα,η συμμετοχή και η δυνατή

φωνή απο μέσα θα φέρει το αποτέλεσμα και ίσως καταφέρουμε να περισώσουμε κάτι. Επίσης αυτό που της 

ζητούσαμε αυτό έκανε ,δηλαδή τις παρατάσεις θέλαμε ,τις παρατάσεις έπαιρνε,όπου μπορούσε με την δύναμη

που της είχαμε δώσει,ελάχιστοι ήταν που ζητούσαν το κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Ας το δούμε σοβαρά ,μακρυά απο κομματικές επιρροές και μικροσυμφέροντα,γιατί είτε το θέλουμε είτε όχι

κάποιος θα πρέπει να μας αντιπροσωπεύσει στο ΟΕΕ και στην ΠΟΦΕΕ ανήκουν πλέον οι

περισσότεροι σύλλογοι και ενώσεις.Αν πάμε όλοι κοντά και πιέσουμε ,ίσως κάτι να γίνει,αν πάλι 

δεν πάμε και κατέβουμε τριακόσιες παρατάξεις,θα πάρουμε μια από τα ίδια ,δηλαδή τα γκογκόβια μας

και μετά θα μας φταίνε πάλι οι άλλοι.Ο κλάδος αν δεν καταλάβει οτι πρέπει να είναι ενωμένος για να έχει

ισχύ,είναι άξιος της μοίρας του.Θα μου πείτε ,τι έκαναν μέχρι σήμερα?η απάντηση είναι τι κάναμε εμείς

για να την πιέσουμε να κάνει αυτό που εμείς θεωρούμε σωστό?και η απάντηση στην απάντηση ,είναι οτι

με την αποχή μας και την κριτική μας απ έξω δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει τίποτα,η συμμετοχή και η δυνατή

φωνή απο μέσα θα φέρει το αποτέλεσμα και ίσως καταφέρουμε να περισώσουμε κάτι. Επίσης αυτό που της 

ζητούσαμε αυτό έκανε ,δηλαδή τις παρατάσεις θέλαμε ,τις παρατάσεις έπαιρνε,όπου μπορούσε με την δύναμη

που της είχαμε δώσει,ελάχιστοι ήταν που ζητούσαν το κάτι παραπάνω.

αλλα με πολιτικες θεσεις . και καλο εναι να τις λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λυκος και μαλι να αλλαξει δεν θα γινει αρνι

Κίτσο εγώ λέω να αλλάξουμε τον λύκο, η να τον καθαρίσουμε αν πρέπει,γιατί ο ένας δεν μπορεί να τον αλλάξει

γιατί θα τον κατασπαράξει,ενώ οι πολλοί σίγουρα θα τον κάνουν να φερθεί όπως πρέπει.

Αν είμαστε κοντά όλοι μαζί ,θα διαλέξουμε την πολιτική που θα ακολουθήσουμε και σίγουρα θα πετύχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

τι σκατα κανουμε ρε καβοντορο τοσα χρονια ? δεν ζουμε σε αυτη την χωρα ?  δεν ξερουμε τις προβιες που  υπαρχουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα και τους πολλούς νέους χρειάζονται οι σύλλογοι για να πετύχουν ότι δεν πέτυχαν έως τώρα,

επειδή δεν είσαστε κοντά τους.

Για να ξεκινήσει κάτι νέο και να οργανωθεί σωστά και να αποκτήσει υπόσταση θέλει χρόνο,πράγμα που

προς το παρόν δεν υπάρχει ,γιατί οι εξελίξεις τρέχουν με απίστευτη ταχύτητα και αν δεν τις προλάβουμε

έφυγε το τραίνο και δεν ξέρω αν θα περάσει άλλο και πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χασαμε μια μαχη τον πολεμο δεν τον χανουμε συντροφοι

Χρηστο δεν χαθηκε η μαχη οι φωνες πληθαινουν....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...