Προς το περιεχόμενο
  • 0

Λήξη Σύμβασης ορισμένου χρόνου


marialena87

Ερώτηση

Καλημέρα σας! Έχουμε συνάψει με εργαζόμενο σύμβαση ορισμένου χρόνου η οποία λήγει 31/12/2013.

Είναι σωστή η παρακάτω διαδικασία που πρέπει να γίνει ή χρειάζεται και κάτι επιπλέον κατά τη γνώμη σας?

 

1) Υποβάλλω ηλεκτρονικά το έντυπο Ε7 του ΟΑΕΔ σε προθεσμία 8 ημερών από τη λήξη της σύμβασης

2) Το εκτυπώνω, μπαίνουν οι υπογραφές και ο εργαζόμενος το καταθέτει σον ΟΑΕΔ του

3) ΔΕΝ υποχρεούμαι να σκανάρω κάτι και να το αναρτήσω ηλεκτρονικά

4) ΔΕΝ υποχρεούμαι να υποβάλλω νέο πίνακα προσωπικού στο ΣΕΠΕ για να αφαιρέσω αυτόν τον υπάλληλο που δε θα εργάζεται πια στη εταιρεία λόγω λήξης της σύμβασής του

 

Είναι κάτι άλλο που μου διαφεύγει?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Καλημέρα σας! Έχουμε συνάψει με εργαζόμενο σύμβαση ορισμένου χρόνου η οποία λήγει 31/12/2013.

Είναι σωστή η παρακάτω διαδικασία που πρέπει να γίνει ή χρειάζεται και κάτι επιπλέον κατά τη γνώμη σας?

 

1) Υποβάλλω ηλεκτρονικά το έντυπο Ε7 του ΟΑΕΔ σε προθεσμία 8 ημερών από τη λήξη της σύμβασης   ΝΑΙ

2) Το εκτυπώνω, μπαίνουν οι υπογραφές και ο εργαζόμενος το καταθέτει σον ΟΑΕΔ του ΝΑΙ

3) ΔΕΝ υποχρεούμαι να σκανάρω κάτι και να το αναρτήσω ηλεκτρονικά ΟΧΙ

4) ΔΕΝ υποχρεούμαι να υποβάλλω νέο πίνακα προσωπικού στο ΣΕΠΕ για να αφαιρέσω αυτόν τον υπάλληλο που δε θα εργάζεται πια στη εταιρεία λόγω λήξης της σύμβασής του  ΟΧΙ

 

Είναι κάτι άλλο που μου διαφεύγει? ΟΧΙ

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πολλές φορές μου έχουν ζητήσει το πρωτοκολλημένο Ε7 και στο ΙΚΑ για να μπει στο φάκελο του εργοδότη.

 

 

Είναι κάτι άλλο που μου διαφεύγει?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα μία επιβεβαίωση για τα παραπάνσω σε περιπτωση ληξης συμβασης ορισμενου χρονου 

και ως προς την πρόσληψη (μουσικος - τραγουδιστης Τ.Η κλάση 12η  εκ περιτροπής)   για μια μέρα εντυπο ε3 και συμβαση μερικής ή εκ περιτροπής εργασίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναγγελία πρόσληψης πριν αναλάβει εργασία, σύμβαση μερικής απασχόλησης(8 ημέρες)- και μετά βεβαίωση λήξης σύμβασης ορισμένου χρόνου εντός οκτώ ημερών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί δεν χρησιμοποιείτε το εργόσημο για μία ημέρα για τον μουσικό - τραγουδιστή; Δεν υπάρχει εγκύκλιος του ΙΚΑ διευκρινιστική αλλά βάσει νόμου επιτρέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στο εργάνη δεν έχω τρεις ημέρες να το δηλώσω? μου βγάζει εκπροθεσμη και δεν το παίρνει τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΊΕς ΕΊΝΑΙ ΌΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΕΠΕΙΔΉ ΤΙ ΊΚΑ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΆΒΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΆΝΩ ΑΠΟΓΡΑΦΉ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΣΑΒΒΑΤΟ Η ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΙΚΑ ΒΑΖΩ ΤΕΛΙΚΑ 9/2/2015 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΕΡΓΑΝΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...