Jump to content

Τι παραστατικό κόψατε για φορολογικές δηλώσεις επιτηδευματιών;;;

Recommended Posts

Το τιμολογήσατε όλο σαν υπηρεσία χονδρικής; Κόψατε τιμολόγιο αθεώρητο ή θεωρημένη ΑΠΥ;

και μη μου πείτε τιμολόγιο για το Ε3 και ΑΠΥ για το Ε1...

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΟΨΑΜΕ ΙΔΙΑΤΕΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΤΠΥ ΟΠΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ

Η ΤΠΥ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΧΗΣ

ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΚΛΠ ΕΝΤΥΠΑ

Για τον πατερα, τον αδελφο, τον συμπεθερο, την φιλεναδα, και το λοιπο σοι  που θεωρουν υποχρεωση μας να κανουμε δηλωσεις αμισθοι  εσεις κοψατε κατι ?

Μα αυτοί την υποβάλουν μόνοι τους

Μα αυτοί την υποβάλουν μόνοι τους

ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘEI Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ IP TOTE NA TOYΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΒΩ ΤΠΥ ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΛΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ...ΑΡ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ  Ε1 ΚΛΠ

Για τον πατερα, τον αδελφο, τον συμπεθερο, την φιλεναδα, και το λοιπο σοι  που θεωρουν υποχρεωση μας να κανουμε δηλωσεις αμισθοι  εσεις κοψατε κατι ?

να  διευκρινισω οτι  δεν εισεπραξα τιποτα

πηρες  ενα τενεκε λαδι και τυρι αμοιβη ειναι και αυτη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

τωρα με δουλευεις αλλα ολο το καλοκαιρι εχω ριξει το συχτιρισμα της ζωης μου, οπως φανταζομαι και πολλοι αλλοι, και ειπα να ξεσπασω μολις ειδα το θεμα

Προσωπικά έκοψα Α.Π.Υ δωρεάν ή μικρό ποσό έως 10 ευρώ.

Εγω εχω ανοιχτο ιντερνετ για ολη την γειτονια

μην ανοιγετε τα ματια στους τυφλους του υπουργειου

Εγώ είμαι άσχετος και έχω το wifi ξεκλείδωτο.

Άλλωστε τις δηλώσεις τις έκαναν μόνοι τους και φυσικά δεν έφυγαν από την ip μου.

εάν τα έκανες τσάμπα καλά να πάθεις!!!!!! δήλωση την βάζω μέσα στην μηνιαία αμοιβή και περιλαμβάνει μόνο το Ε1 και Ε3 φυσικά του επαγγελματία και της συζύγου. Παιδιά, ανήψια, εγγόνια,τρισέγγονα με το κομμάτι. Τέλος.

εάν τα έκανες τσάμπα καλά να πάθεις!!!!!! δήλωση την βάζω μέσα στην μηνιαία αμοιβή και περιλαμβάνει μόνο το Ε1 και Ε3 φυσικά του επαγγελματία και της συζύγου. Παιδιά, ανήψια, εγγόνια,τρισέγγονα με το κομμάτι. Τέλος.

+1

sorry κιόλας αν ακούστηκα απότομος ή οτιδήποτε άλλο αλλά το να επιβιώσουμε σαν επαγγελματίες προυποθέτει να σεβόμαστε τον κόπο μας! άλλο το μαγαζί που έχουμε και τηρούμε τα βιβλία και άλλο το επίδομα παιδιών, θέρμανσης, δήλωση παππού, γιαγιάς και δε συμαζεύεται. Σε λίγο καιρό δε θα προλαβαίνουμε τίποτα και το μόνο που θα μπορούμε είναι να διώχνουμε πελάτες για να μη πληρώνουμε εκπρόθεσμα πρόστιμα. Αν δεν τιμολογήσουμε σωστά πώς θα συντηρήσουμε γραφεία και οικογένειες. Τί πάει να πεί κάνω και τη δήλωση απο όλο το σόι. όταν πας στο μανάβη δε σου παίρνει λεφτα επειδή πάει στον ίδιο η μητέρα σου? στο σούπερ μάρκετ? στο βενζινάδιλο? η δεη, ο οτε ο, ο, ο, ο, και πάει λέγοντας? Ξεχωριστή εργασία, ξεχωριστή αμοιβή, καλύτερα να ξήνομαι όλη μέρα παρά να με περάσει μ@λ@κ@ ο κάθε τσαμπατζής που θα με απειλήσει με τον απέναντι λογιστή.

και μια παρατήρηση 

στην δωρεάν παροχή υπηρεσίας , απόδειξη αυτοπαράδοσης 

Και δεν μου λες βρε Γιάννη πως υπολογίζουμε το σύνολο των εξόδων προκειμένου να βρούμε

την αξία του στοιχείου αυτοπαράδοσης; :(

ΑΠΟΦΑΣΗ Π. 7475/1986. Τύπος και περιεχόµενο του ειδικού στοιχείου που εκδίδεται από τον υποκείμενο στο κανονικό καθεστώς Φ.Π.Α., για τις πράξεις που συνιστούν αυτοπαράδοση αγαθών ή ιδιοχρησιµοποίηση υπηρεσιών.

........

-διαθέτει αγαθά για τις ανάγκες του ή του προσωπικού του ή τρίτων ή γενικό για σκοπούς ξένους προς την επιχείρηση.

Η υποχρέωση έκδοσης του ειδικού στοιχείου υπάρχει µόνο αν, για τις πιο πάνω περιπτώσεις, ο υποκείμενος στο φόρο κατά την αγορά των αγαθών αυτών απέκτησε δικαίωμα έκπτωσης του φόρου

............

2. Ως φορολογητέα αξία που αναγράφεται στο ειδικό στοιχείο λαμβάνεται:

για τις παραδόσεις αγαθών, η τιμή αγοράς αυτών ή παρόμοιων αγαθών ή αν δεν υπάρχει τιμή αγοράς, το κόστος τους κατά το χρόνο της παράδοσης και

για τις παροχές υπηρεσιών, το σύνολο των εξόδων που αναλογούν στην εκτέλεση της παροχής των υπηρεσιών αυτών.

........

Αθήνα, 7 Νοεμβρίου 1986

Και δεν μου λες βρε Γιάννη πως υπολογίζουμε το σύνολο των εξόδων προκειμένου να βρούμε

την αξία του στοιχείου αυτοπαράδοσης; :(

Παντελή (καλημέρα φίλε , καιρό έχουμε να βρεθούμε) 

πλάκα κάνεις , πως να το υπολογίσεις ? 

εγω εκδίδω αποδ αυτοπαράδοσης 5,00 € και αποδίδω τον ΦΠΑ 

ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘEI Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ IP TOTE NA TOYΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΒΩ ΤΠΥ ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΛΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ...ΑΡ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ  Ε1 ΚΛΠ

Υπάρχουν και proxy ip. :P

Στο μηνιαίο τιμολόγιο μία επιπλέον σειρά για την σύνταξη και υποβολή της ΔΦΕ και λοιπών

φορολογικών εντύπων . 

Αν και κακώς νομίζω ότι μπαίνουμε σε συτή την διαδικασία .

Ετσι όπως το πάμε , στο τέλος θα τιμολογούμε και τα τηλεφωνήματα