Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΝΤΥΠΟ Ε4 ΣΕΠΕ-ΣΥΝΟΛΟ ΜΕΙΚΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟ


ASA

Ερώτηση

Στο νέο έντυπο Ε4 ζητά να δηλώσουμε υποχρεωτικά σύνολο μεικτών αποδοχών και ωρομίσθιο.

Οταν ο υπάλληλος είναι πλήρους απασχόλησης με μηνιαίο μισθό πρέπει να κάνω αναγωγή του μισθού σε ωρομίσθιο;

Και όταν είναι ωρομίσθιος το αντίστροφο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Στο νέο έντυπο Ε4 ζητά να δηλώσουμε υποχρεωτικά σύνολο μεικτών αποδοχών και ωρομίσθιο.

Οταν ο υπάλληλος είναι πλήρους απασχόλησης με μηνιαίο μισθό πρέπει να κάνω αναγωγή του μισθού σε ωρομίσθιο;

Και όταν είναι ωρομίσθιος το αντίστροφο;

Ετσι

Και τις ώρες εργασίας ανα εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όταν είναι ωρομίσθιος πχ Καθηγητής Φροντιστηρίου ξένων γλωσσών είναι λίγο δύσκολο να κάνεις αναγωγή σε μηνιαίο μισθό γιατί οι ώρες ανά μήνα δεν είναι σταθερές. Εγώ προσωπικά γράφω σε αυτή την περίπτωση στις μικτές αποδοχές 0,00 και στις παρατηρήσεις ωρομίσθιος και μέχρι τώρα περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ έχω έναν που δουλεύει 4 ώρες την μέρα. Έβαλα μικτές αποδοχές όσο είναι το μεροκάματο της μέρας αν δούλευε πλήρη απασχόληση και στο ωρομίσθιο έβαλα όσο βγαίνει με τον τύπο ημερομίσθιοΧ6/40.

Όσο αμείβεται την ώρα δηλαδή. Είμαι ΟΚ λέτε, η θα έχω κανένα πρόβλημα;

 

Οι άχρηστοι τα μπέρδεψαν πάλι τα έντυπα, πιο παλιά δεν ήταν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο νέο έντυπο Ε4 ζητά να δηλώσουμε υποχρεωτικά σύνολο μεικτών αποδοχών και ωρομίσθιο.

Οταν ο υπάλληλος είναι πλήρους απασχόλησης με μηνιαίο μισθό πρέπει να κάνω αναγωγή του μισθού σε ωρομίσθιο;

Και όταν είναι ωρομίσθιος το αντίστροφο;

 

 

Ετσι

Και τις ώρες εργασίας ανα εβδομάδα

 

Συγνώμη, δηλαδή στους ωρομίσθιους κάθε φορά που αλλάζουν οι ώρες μέσα στο μήνα, εσείς στέλνετε συνέχεια πίνακες με το νέο μηνιαίο μικτό μισθό;

Προσωπικά στους ωρομίσθιους βάζω στα μικτά ίδιο ποσό με το ωρομίσθιο. ή 0,00 στο μικτό και στις παρατηρήσεις "ωρομίσθιος" όπως είπε ο συνάδελφος από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη, δηλαδή στους ωρομίσθιους κάθε φορά που αλλάζουν οι ώρες μέσα στο μήνα, εσείς στέλνετε συνέχεια πίνακες με το νέο μηνιαίο μικτό μισθό;

Προσωπικά στους ωρομίσθιους βάζω στα μικτά ίδιο ποσό με το ωρομίσθιο. ή 0,00 στο μικτό και στις παρατηρήσεις "ωρομίσθιος" όπως είπε ο συνάδελφος από πάνω.

ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΒΑΛΕΙ Ε9 (ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕΡΙΚΗΣ & ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ) ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΠΧ ΕΒΔΟΜΑΔΑ-ΜΗΝΑ) ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΥΜΜΈΝΟΙ.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη, δηλαδή στους ωρομίσθιους κάθε φορά που αλλάζουν οι ώρες μέσα στο μήνα, εσείς στέλνετε συνέχεια πίνακες με το νέο μηνιαίο μικτό μισθό;

Προσωπικά στους ωρομίσθιους βάζω στα μικτά ίδιο ποσό με το ωρομίσθιο. ή 0,00 στο μικτό και στις παρατηρήσεις "ωρομίσθιος" όπως είπε ο συνάδελφος από πάνω.

Για πληρη απασχόληση ρώτησε ο συνάδελφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...