Προς το περιεχόμενο

Ακόμα χαϊδεύουμε αυτιά αντί να κλωτσάμε "πισινούς". ΓΙΑΤΙ ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΑΣ, ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ Λ/Φ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ-ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΑ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι. Γιατί?

 

Μόλις ανακοινώθηκε η ψευτοπαράταση των 6 ημερών οι περισσότεροι καθησυχάστηκαν.

Δεν σκεφτόμαστε ότι μετά από τις 6 ημέρες θα γκρινιάζουμε και θα ζητάμε ξανά παράταση ,αφού το σύστημα δεν πρόκειται να δουλέψει πάλι..!

 

Οι σύλλογοι και εμείς προσωπικά σαν Λ/Φ πρέπει να διεκδικήσουμε ένα λειτουργικό σύστημα για να μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας και σεβασμό ,τον οποίο δικαιούμαστε.

 

Λένε πως ο σεβασμός δεν χαρίζεται αλλά κερδίζεται. Συμφωνώ. Ας κάνουμε κάτι λοιπόν....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mας δουλευουνε ψιλο γαζι και εμεις καθομαστε ακομα και τους ακουμε. Δεν θελουμε παραταση θελουμε να φτιαξουν τα προγραμματα τους και μετα να δωσουν ευλογες προθεσμιες για να μπορεσουμε να τα κανουμε. Οι συλλογοι μας επρεπε να προχωρησουν σε μηνυσεις. Αυτο που ζουμε ειναι μια παρωδια. !!!!!!!!! Δεν μπορουμε να προγραμματισουμε ουτε την επαγγελματικη μας ζωη ,αλλα ουτε την προσωπικη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντώντας στον τίτλο, We are still chewing bubble gum...

 

Ενδεικτικό παράδειγμα οτι είμαστε τα παιδιά για όλες τις δουλειές:

 

Μόλις ήρθε πελάτισσα, η οποία με ρώτησε αν υπάρχει νόμος που να επιτρέπει την μεταφορά κατοικιδίων μέσω ΜΜΜ, ΚΤΕΛ κλπ, επι πληρωμή κομίστρου, μιας και χρόνια τώρα αρνούνται οι οδηγοί να τα πάρουν στο όχημα, γιατί το άκουσε από γνωστή της που η κόρη της το βρήκε στο Internet και το κατέβασε!!!! Όταν την ρώτησα "ποιός νόμος είναι να στον εκτυπώσω", απάντησε "Εκεί στο Internet, βάλε φιλοζωική και θα το βρείς"!!!!!

 

DA FUCK!!!

 

Από πότε γίναμε οι "γραμματιζούμενοι" του "χωριού"; Όποιος ακούσει τις λέξεις "Internet" και "Νόμος", όλο σε λογιστή πηγαίνει...

 

Τι στο διάολο, ότι π@παριά ακούει ο καθένας, σου πετάει και ένα "Κάπου το βρήκα στο Internet...", στον λογιστή πρέπει να έρθει να το βρεί;

Για νομικά, σ'εμάς, για πολεοδομικά, σ'εμάς, τον πόνο τους, σ'εμάς, εκτυπώσεις, σ'εμάς, τους καλεί για οτιδήποτε η εφορία, εμείς θα τους ειδοποιήσουμε...

 

Δεν πάει άλλο, 500 ευρώ την δήλωση του χρόνου. Αφού τους έχουμε μπάστακα κάθε μήνα, τουλάχιστον θα τους αντιμετωπίζουμε και θα τους χρεώνουμε επιτηδευματίες.

 

Αναρωτιέμαι οι "λογιστές" με τις χρεώσεις των 10-15 ευρώ ανα δήλωση αν κάθονται και τους κάνουν τις εκτυπώσεις, τους ειδοποιούν στο τηλέφωνο κλπ, προκειμένου να μην χάσουν τόσο εκλεκτή και κιμπάρικη πελατεία....

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως είναι ο νόμος 4039/2012 άρθρο 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ..... ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ Η ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ . 

 

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΓΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙ ΤΟ 2013 , ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ, ΤΙΣ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΡΜΟΔΙΩΝ 

 

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΥΠΟΘΑΛΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΛΙΓΟΡΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΗΝ ΘΡΑΣΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΙΨΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΥ . 

 

ΣΤΟΝ ΛΑΘΟΣ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑ 

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ Ε9 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΑΛΛΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑ . 

 

ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΗΝ ..ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ..Η ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ . 

 

 

 

παραθετω την αναρτηση μου απο αλλο τοπικ και εδω 

Δεν ειχα δει νωριτερα το συγκεκριμενο topic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντώντας στον τίτλο, We are still chewing bubble gum...

 

Ενδεικτικό παράδειγμα οτι είμαστε τα παιδιά για όλες τις δουλειές:

 

Μόλις ήρθε πελάτισσα, η οποία με ρώτησε αν υπάρχει νόμος που να επιτρέπει την μεταφορά κατοικιδίων μέσω ΜΜΜ, ΚΤΕΛ κλπ, επι πληρωμή κομίστρου, μιας και χρόνια τώρα αρνούνται οι οδηγοί να τα πάρουν στο όχημα, γιατί το άκουσε από γνωστή της που η κόρη της το βρήκε στο Internet και το κατέβασε!!!! Όταν την ρώτησα "ποιός νόμος είναι να στον εκτυπώσω", απάντησε "Εκεί στο Internet, βάλε φιλοζωική και θα το βρείς"!!!!!

 

DA FUCK!!!

 

Από πότε γίναμε οι "γραμματιζούμενοι" του "χωριού"; Όποιος ακούσει τις λέξεις "Internet" και "Νόμος", όλο σε λογιστή πηγαίνει...

 

Τι στο διάολο, ότι π@παριά ακούει ο καθένας, σου πετάει και ένα "Κάπου το βρήκα στο Internet...", στον λογιστή πρέπει να έρθει να το βρεί;

Για νομικά, σ'εμάς, για πολεοδομικά, σ'εμάς, τον πόνο τους, σ'εμάς, εκτυπώσεις, σ'εμάς, τους καλεί για οτιδήποτε η εφορία, εμείς θα τους ειδοποιήσουμε...

 

Δεν πάει άλλο, 500 ευρώ την δήλωση του χρόνου. Αφού τους έχουμε μπάστακα κάθε μήνα, τουλάχιστον θα τους αντιμετωπίζουμε και θα τους χρεώνουμε επιτηδευματίες.

 

Αναρωτιέμαι οι "λογιστές" με τις χρεώσεις των 10-15 ευρώ ανα δήλωση αν κάθονται και τους κάνουν τις εκτυπώσεις, τους ειδοποιούν στο τηλέφωνο κλπ, προκειμένου να μην χάσουν τόσο εκλεκτή και κιμπάρικη πελατεία....

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως είναι ο νόμος 4039/2012 άρθρο 10

 εμενα ηρθε μια γιαγια που της ειχα κανει δηλωση και ηθελε να της ετοιμασω τα χαρτια να παρει μια φιλη της

βιζα για αμερικη......της ειπα οτι δεν το ξερω το θεμα και δεν μπορω να την βοηθησω ......με ειπε και αγραμματο

και οτι δεν θα ξαναρθει για την δηλωση της του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εμενα ηρθε μια γιαγια που της ειχα κανει δηλωση και ηθελε να της ετοιμασω τα χαρτια να παρει μια φιλη της

βιζα για αμερικη......της ειπα οτι δεν το ξερω το θεμα και δεν μπορω να την βοηθησω ......με ειπε και αγραμματο

και οτι δεν θα ξαναρθει για την δηλωση της του χρονου.

 

Και συ βρε παιδάκι μου, όπως έφευγε, δεν της είπες "Ποιός ζεί, ποιός πεθαίνει μέχρι του χρόνου;.....Τι είναι ο άνθρωπος....;"

 

Κάνεις μια παύση και μετά προσθέτεις "Μάλλον εγώ θα ζω αλλά μην το δένουμε και σχοινί-κορδόνι, μπορεί βγαίνοντας από το γραφείο μου, να τον θερίσει κάποιον κανα λεωφορείο και να τον κάνει αλοιφή... Αυτά έχει η ζωή..."

 

Πάμε την Τετάρτη στην ΓΓΠΣ ????

 

Τι γίνεται της Τετάρτη στην Καλλιθέα, Κίμωνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη αλλά οι δύο (από τις πολλές - απλά ήταν οι τελευταίες στον κόμβο) ανακοινώσεις συλλόγων, μοιάζουν με χάιδεμα ? 

 

 

www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15274

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15263

 

 

υγ . πλάκα έχει που συνάδελφοι από αυτούς που κατά την διάρκεια της αποχής έστελναν δηλώσεις, τώρα κάνουν τους επαναστάτες και δείχνουν και τον δρόμο στους άλλους , λίγη τσίπα ρε γαμώτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αποτυχια της αποχης και της ποφεε αποδειχτηκε εμπρακτα στην συνεχεια και οσοι εστελναν καλα εκαναν και δικαιωθηκαν ...

 

υγ 

 

οντως " τσιπα " ...δεν μπορει να μονιασει αυτος ο κλαδος οταν υπαρχουν ατομα που δεν μπορουν εμπεριστατωμενα να διαφωνησουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη αλλά οι δύο (από τις πολλές - απλά ήταν οι τελευταίες στον κόμβο) ανακοινώσεις συλλόγων, μοιάζουν με χάιδεμα ? 

 

 

www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15274

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15263

 

 

υγ . πλάκα έχει που συνάδελφοι από αυτούς που κατά την διάρκεια της αποχής έστελναν δηλώσεις, τώρα κάνουν τους επαναστάτες και δείχνουν και τον δρόμο στους άλλους , λίγη τσίπα ρε γαμώτο 

 

 

Καλησπερα συναδελφε,

 

χωρις να σε ξερω προσωπικα, σε εκτιμω απο τις μεχρι τωρα τοποθετησεις σου σε παρα πολλα θεματα τα οποια διαβαζω και συμμετεχω και θα συνεχισω να σε εκτιμω γιατι σε θεωρω αγωνιστικο, δικαιο, και λες παντα τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Παρ ολο που το υ.γ. σου με κεντριζει γιατι εμμεσα "ισως" αναφερεσαι και σε εμενα προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι σκοπιμο να ερθουμε σε αντιπαραθεση μεταξυ μας, ποσο μαλλον οταν δεν ξερεις αν ημουν σ αυτους που οπως λες εστελναν δηλωσεις εν μεσω αποχης.

 

Επι πλεον εγω προσωπικα θα δεχομουν αυτους τους "καποιους" που αναφερεις, ακομα κι αν εγιναν επαναστατες καθυστερημενα, μετα απο λαθη που εκαναν στο παρελθον και θα κοιτουσα και θα αξιολογουσα τον δρομο που μου δειχνουν σημερα γιατι μεσα στο αδιεξοδο που βιωνουμε μπορει να ειναι "ο σωστος δρομος".

 

Τελος σε παρακαλω να διαβασεις ξανα τον τιτλο του θεματος μου καθως και την πρωτη μου αναρτηση.

Σε καμια περιπτωση με αυτο μου το θεμα δεν το παιζω επαναστατης, και ουτε απαξιωσα τις οποιες κινησεις κανουν τα θεσμικα οργανα του κλαδου.

Απλα τις θεωρω (τις κινησεις) μικρες, σαν χαιδεμα αυτιων, διοτι τελικα καμια αλλαγη δεν επηλθε.(και ουτε θεωρω οτι θα ερθει αν μεινουμε στις ανακοινωσεις).

 

Γι αυτο αναφερω οτι πρεπει να γινουμε πιο δυναμικοι σε ολα τα επιπεδα. Πως? δεν ξερω, ισως εσυ σαν πιο εμπειρος επι των επαναστασεων και επαναστατων να ξερεις.

 

Ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συναδελφε,

 

χωρις να σε ξερω προσωπικα, σε εκτιμω απο τις μεχρι τωρα τοποθετησεις σου σε παρα πολλα θεματα τα οποια διαβαζω και συμμετεχω και θα συνεχισω να σε εκτιμω γιατι σε θεωρω αγωνιστικο, δικαιο, και λες παντα τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Παρ ολο που το υ.γ. σου με κεντριζει γιατι εμμεσα "ισως" αναφερεσαι και σε εμενα προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι σκοπιμο να ερθουμε σε αντιπαραθεση μεταξυ μας, ποσο μαλλον οταν δεν ξερεις αν ημουν σ αυτους που οπως λες εστελναν δηλωσεις εν μεσω αποχης.

 

Επι πλεον εγω προσωπικα θα δεχομουν αυτους τους "καποιους" που αναφερεις, ακομα κι αν εγιναν επαναστατες καθυστερημενα, μετα απο λαθη που εκαναν στο παρελθον και θα κοιτουσα και θα αξιολογουσα τον δρομο που μου δειχνουν σημερα γιατι μεσα στο αδιεξοδο που βιωνουμε μπορει να ειναι "ο σωστος δρομος".

 

Τελος σε παρακαλω να διαβασεις ξανα τον τιτλο του θεματος μου καθως και την πρωτη μου αναρτηση.

Σε καμια περιπτωση με αυτο μου το θεμα δεν το παιζω επαναστατης, και ουτε απαξιωσα τις οποιες κινησεις κανουν τα θεσμικα οργανα του κλαδου.

Απλα τις θεωρω (τις κινησεις) μικρες, σαν χαιδεμα αυτιων, διοτι τελικα καμια αλλαγη δεν επηλθε.(και ουτε θεωρω οτι θα ερθει αν μεινουμε στις ανακοινωσεις).

 

Γι αυτο αναφερω οτι πρεπει να γινουμε πιο δυναμικοι σε ολα τα επιπεδα. Πως? δεν ξερω, ισως εσυ σαν πιο εμπειρος επι των επαναστασεων και επαναστατων να ξερεις.

 

Ξερεις?

 

 

συνάδελφε 

 

ζητώ ειλικρινά συγνώμη αν με την τοποθετησή μου άφησα να εννοηθεί ότι εσύ ήσουν αυτός που έσπαζες την αποχή και τώρα το ΄παίζεις¨επαναστάτης. 

άλλωστε με την τοποθέτησή του φανερώθηκε ποιος ήταν αυτός που εννοούσα 

 

θα επανέλθω γιατί τώρα έχω μια φοβερή πιεση χρόνου 

 

και ζητώ για μια ακόμα φορά συγνώμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφε 

 

ζητώ ειλικρινά συγνώμη αν με την τοποθετησή μου άφησα να εννοηθεί ότι εσύ ήσουν αυτός που έσπαζες την αποχή και τώρα το ΄παίζεις¨επαναστάτης. 

άλλωστε με την τοποθέτησή του φανερώθηκε ποιος ήταν αυτός που εννοούσα 

 

θα επανέλθω γιατί τώρα έχω μια φοβερή πιεση χρόνου 

 

και ζητώ για μια ακόμα φορά συγνώμη 

 

Δεκτη η συγνωμη σου και σ ευχαριστω που παρ ολο την πιεση χρονου μου απαντησες αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφε 

 

ζητώ ειλικρινά συγνώμη αν με την τοποθετησή μου άφησα να εννοηθεί ότι εσύ ήσουν αυτός που έσπαζες την αποχή και τώρα το ΄παίζεις¨επαναστάτης. 

άλλωστε με την τοποθέτησή του φανερώθηκε ποιος ήταν αυτός που εννοούσα 

 

θα επανέλθω γιατί τώρα έχω μια φοβερή πιεση χρόνου 

 

και ζητώ για μια ακόμα φορά συγνώμη 

ναι οταν επανελθεις ... στειλε μου π.μ. δεν ειναι αναγκη τις προσωπικες σου διαφορες μαζι μου ,που ειναι ασχετες με το θεμα να τις αναλυσουμε εδω ,

θα σου λυσω οτι απορια εχεις.... και αν διαφωνουμε και τοτε... ε οκ δε συμφωνουν ολοι με ολα παντα... ας ψαξουμε να βρουμε αλλα σημεια που συμφωνουμε μπας και σε αυτη τη ριμαδκατασταση αλλαξει κατι ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε την Τετάρτη στην ΓΓΠΣ ????

Αυτό Κίμωνα περιμένω χρόνια τώρα να το φωνάξει και να μας καλέσει η ομοσπονδία.

Ειδικά αυτή την περίοδο είναι απαράδεκτη που δεν έχει κάνει καμία κινητοποίηση, δεν έχει ακούσει κανείς την δική μας φωνή, την απογοήτευση, την αγωνία μας. 

Τα έχουμε ξαναπεί. 

Με όλους αυτούς είμαι άξιοι της μοίρας μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε την Τετάρτη στην ΓΓΠΣ ????

σσσσσσσσσττ!

 

Μην μας ακούσουν . . . <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οταν επανελθεις ... στειλε μου π.μ. δεν ειναι αναγκη τις προσωπικες σου διαφορες μαζι μου ,που ειναι ασχετες με το θεμα να τις αναλυσουμε εδω ,

θα σου λυσω οτι απορια εχεις.... και αν διαφωνουμε και τοτε... ε οκ δε συμφωνουν ολοι με ολα παντα... ας ψαξουμε να βρουμε αλλα σημεια που συμφωνουμε μπας και σε αυτη τη ριμαδκατασταση αλλαξει κατι ... 

 

προσωπικές διαφορές ? (!!!!!!!!!!!!!!!) από που κ΄ως που ?

ούτε σε ξέρω, ούτε είχαμε μέχρι τώρα κανά νταραβέρι και να σε έριξα ή να με έριξες για νάχουμε κάτι το προσωπικό. 

 

απλά όταν η ΠΟΦΕΕ αλλά και πολλοί άλλοι σύλλογοι και πάμπολοι συνάδελφοι μέσα στο φόρουμ αυτό καλούσαμε για αποχή εκείνες τις μέρες, εσύ έστελνες δηλώσεις 

 

για το λόγο αυτόν δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μιλάς για συμφέροντα του κλάδου  ή για αλληλεγγύη σε άλλο ποστ . 

 

αλληλεγγύη ποιος με ποιον ? 

 

και ναι συνάδελφε Δημήτρη , και γω ίσως δεχόμουν αυτούς που 

κι αν εγιναν επαναστατες καθυστερημενα, μετα απο λαθη που εκαναν στο παρελθον και θα κοιτουσα και θα αξιολογουσα τον δρομο που μου δειχνουν σημερα γιατι μεσα στο αδιεξοδο που βιωνουμε μπορει να ειναι "ο σωστος δρομος".

 

 

μα εδώ έχουμε ακριβώς την αντίθετη άποψη , συνεχίζει και πιστεύει ότι καλά έκανε που όταν τα κορόιδα , εσύ , εγώ και ένα σωρό άλλοι απέχαμε και αυτός έσπαζε την αποχή 

και να θυμίσω ότι προς τιμήν τους υπήρξαν συνάδελφοι που διαφώνησαν με την αποφαση της αποχής αλλά συμμετείχαν σ αυτήν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικές διαφορές ? (!!!!!!!!!!!!!!!) από που κ΄ως που ?

ούτε σε ξέρω, ούτε είχαμε μέχρι τώρα κανά νταραβέρι και να σε έριξα ή να με έριξες για νάχουμε κάτι το προσωπικό. 

 

απλά όταν η ΠΟΦΕΕ αλλά και πολλοί άλλοι σύλλογοι και πάμπολοι συνάδελφοι μέσα στο φόρουμ αυτό καλούσαμε για αποχή εκείνες τις μέρες, εσύ έστελνες δηλώσεις 

 

για το λόγο αυτόν δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μιλάς για συμφέροντα του κλάδου  ή για αλληλεγγύη σε άλλο ποστ . 

 

αλληλεγγύη ποιος με ποιον ? 

 

και ναι συνάδελφε Δημήτρη , και γω ίσως δεχόμουν αυτούς που 

 

μα εδώ έχουμε ακριβώς την αντίθετη άποψη , συνεχίζει και πιστεύει ότι καλά έκανε που όταν τα κορόιδα , εσύ , εγώ και ένα σωρό άλλοι απέχαμε και αυτός έσπαζε την αποχή 

και να θυμίσω ότι προς τιμήν τους υπήρξαν συνάδελφοι που διαφώνησαν με την αποφαση της αποχής αλλά συμμετείχαν σ αυτήν . 

 

 

 

for the record

εγω προσωπικα εκανα αποχη γιατι εβγαζα φπα .... αναγκαστικη αποχη ! !

ειχα δηλωσεις που ειχα πληρωθει ενα μηνα/ετοιμες κ ειχα την υποχρεωση ,αφου ηταν σαν να ηταν σταλμενες ..(οριστικοποιημενες εκκαθαρισμενες πληρωμενες) , να τις στειλω ..ετσι ενιωθα ... τεμαχια ουτε καν 10 ... και αυτες ηταν ... καλως κακως εγω ετσι επραξα.... δεν ειχα σκοπο να αντιμετοπισω καποιον που ηρθε στην ωρα του,κυριος ,με πληρωσε να μεινει εξω.... με πιστευεις καλως ...διαφωνεις ομορφα και καλοπροαιρετα αφου δε με ξερεις προσωπικα οπως λες..παλι καλως.... δε με πιστευεις... στον ανεμο ... σε αγνοω !!! 

 

η αποτυχια ηταν οτι την πρωτη ημερα αποχης οι υποβολες ηταν πιο πολλες απο την προηγουμενη και μεθεπομενη ακομα πιο πολλες και παει λεγοντας ...... 

 

αποτυχια ειναι...

γιατι κανεις δε πιστεψε την ποφεε

οταν καποιος απο την ιστορια εχει διδαχθει οτι η ποφεε χαιδευει αυτια ειναι δυσκολο να του αλλαξεις γνωμη ποσο μαλλον που αυτοι δε φροντισαν τιποτα να κανουν να το αλλαξουν....  ποιες προθεσεις ειχαν...  τι θα γινει μετα.... μετα την αποχη επιτυχημενη η αποτυχημενη ...

ας ειχαν προβλεψει οτι ο αριθμος των υποβολων δυσκολα θα μειωθει λογω οτι δεν μπαινουν μονο λογιστες η οι λογιστες δεχοντε πιεσεις η εχουν τετοιες περιπτωσεις οπως εγω .. ας ειχαν προβλεψει οτι το μετρο δεν θα επεδιδε τις 3 πρωτες μερες και οτι να συνεχιζαμε οσο παει και αν δε βρησκαμε ανταποκριση θα τα κλειναμε τελειως ..αλλα καμια συντονιστικη κινηση ..κανενα προγραμμα ... κανενα σχεδιο... 

ηξερες εσυ τι θα γινοταν αν δεν εστελνε κανεις (λογιστης)δηλωσεις ?? ειπαν πιο ειναι το" σχεδιο "τους ? 

στο κατω κατω το οτι δεν με επεισαν εμενα(αν κ εγω θεωρω οτι συμετειχα στην αποχη εσυ τ αμφισβητεις..ειπαμε ομως στον ανεμο) κ οπως φανεικε πολλους αλλους ..το οτι δεν φροντισαν να δημιουργησουν ενα κλιμα ενοτητας και συσπειρωσης ειναι δικο τους φταιξιμο 

 

μιλωντας εκ των πραγματων λεω οτι "καλα εκαναν" ... μαλλον εσυ ξεχασες ποσο καιρο εκανε να εμφανιστει με ανακοινωση ..να ενημερωσει.... να πει κατι.... ουτε καν δεν ειπαν απετυχε η αποχη.. σταματηστε και τρεξτε...ουτε στην πορεια εκανε καμια ουσιαστικη κινηση .... ουτε καν ενημερωση ... αυτα ειναι γεγονοτα και δε νομιζω να μπορει να τα αμφισβητησει κανεις ...παρ ολα αυτα ισως να ειμαι υπερβολικος δε ξερω .... ας μου το επισημανει καποιος.. που? να το κουβεντιασουμε ! ολες οι αποψεις δεκτες ! οχι με το υφος του χαλκιδιοτη ομως ... ετσι δουλεια δε γινετε .

 

για αυτο χαλκιδαιε σε παρακαλω αγνοησε με προς καλο ολων οσων μπουν να διαβασουν το συγκεκριμενο θεμα . εγω σου υποσχομαι οτι θα το κανω πριν απο εσενα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι του Θεματος.....ΓΙΑΤΙ....?

Υπαρχουν πειθαχημενα κοντοφθαλμα δεκανεικια της ΠΟΦΕΕ διγλωσα βαρατεμε κι ας κλαιω.Εχουν τακτικη χειριζονται συντονισμενα τις τυχον φωνες με σκοπο να τις υποβαθμισουν η ακομη αν δεν τους παιρνει  σιωπουν οργανωμενα μεθοδευμενα.Απο την αλλη το παιζουν υπερανω στηριζοντας το συστημα με το αλλαξε τα ρουχα ο Μανωλιος τα φορεσε αλλιως.Το αντιδοτο τους μην διασπασουμε την δομη Πνιξτε τις Φωνες με λασπη-ειρωνεια-υποβαθμιση δημοσιευσεων που τους χαλαει την σουπα.      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί τα μέσα του 2014 θα εφαρμοστεί το ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο

http://www.tanea.gr/news/economy/article/5042510/peri-ta-mesa-toy-2014-tha-efarmostei-to-hlektroniko-perioysiologio/

To βασικοτερο και μαντεψτε ποιος θα το κανει

"Με δεδομένο ότι από την επόμενη χρονιά κάθε δαπάνη που κάνει ο φορολογούμενος θα καταγράφεται στο έντυπο του «Πόθεν Έσχες», το οποίο θα συνυποβάλλεται μαζί με τη φορολογική δήλωση.Στο περιουσιολόγιο εκτός από τα στοιχεία για τα εισοδήματα, τα ακίνητα και τις καταθέσεις των φορολογουμένων, θα καταγράφονται και στοιχεία για το καταναλωτικό τους προφίλ (λογαριασμούς τηλεφώνου, ηλεκτρικού ρεύματος και νερού, πιστωτικές κάρτες, καταναλωτικά και στεγαστικά δάνεια, ασφαλιστήρια ζωής, κ.α..)."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί τα μέσα του 2014 θα εφαρμοστεί το ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο

http://www.tanea.gr/news/economy/article/5042510/peri-ta-mesa-toy-2014-tha-efarmostei-to-hlektroniko-perioysiologio/

To βασικοτερο και μαντεψτε ποιος θα το κανει

"Με δεδομένο ότι από την επόμενη χρονιά κάθε δαπάνη που κάνει ο φορολογούμενος θα καταγράφεται στο έντυπο του «Πόθεν Έσχες», το οποίο θα συνυποβάλλεται μαζί με τη φορολογική δήλωση.Στο περιουσιολόγιο εκτός από τα στοιχεία για τα εισοδήματα, τα ακίνητα και τις καταθέσεις των φορολογουμένων, θα καταγράφονται και στοιχεία για το καταναλωτικό τους προφίλ (λογαριασμούς τηλεφώνου, ηλεκτρικού ρεύματος και νερού, πιστωτικές κάρτες, καταναλωτικά και στεγαστικά δάνεια, ασφαλιστήρια ζωής, κ.α..)."

 

 

Μάντισα είσαι ή βοηθός φακίρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί τα μέσα του 2014 θα εφαρμοστεί το ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο

http://www.tanea.gr/news/economy/article/5042510/peri-ta-mesa-toy-2014-tha-efarmostei-to-hlektroniko-perioysiologio/

To βασικοτερο και μαντεψτε ποιος θα το κανει

"Με δεδομένο ότι από την επόμενη χρονιά κάθε δαπάνη που κάνει ο φορολογούμενος θα καταγράφεται στο έντυπο του «Πόθεν Έσχες», το οποίο θα συνυποβάλλεται μαζί με τη φορολογική δήλωση.Στο περιουσιολόγιο εκτός από τα στοιχεία για τα εισοδήματα, τα ακίνητα και τις καταθέσεις των φορολογουμένων, θα καταγράφονται και στοιχεία για το καταναλωτικό τους προφίλ (λογαριασμούς τηλεφώνου, ηλεκτρικού ρεύματος και νερού, πιστωτικές κάρτες, καταναλωτικά και στεγαστικά δάνεια, ασφαλιστήρια ζωής, κ.α..)."

 

 

 Θα το κάνει αυτός που θέλει να βγάλει 10€ παραπάνω όπως έκανε κ το Α21 και  θα γκρινιάζει γιατί του το φόρτωσε και αυτο  ο Θεοχάρης, κακούργε Θεοχάρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...