Προς το περιεχόμενο
  • 0

Κατάθεση Ετησίων Πινάκων Προσωπικού 2013- οδηγίες;;;


MARILIA

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους. 

 

Μιάς και έχει έρθει η ώρα να καταθέσουμε ετησίους πίνακες προσωπικού...Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη οδηγία; Πέρα από ένα άρθρο, δεν έχω βρεί κάτι επιπρόσθετο. 

 

Είμαστε υποχρεωμένοι να κάνουμε την διαδικασία ή αρκεί που καταθέτουμε Συμπληρωματικό Ωραρίου κάθε μήνα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΟΙ ΕΤΗΣΙΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΙΘΕΝΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΠΟ 15/09 ΕΩΣ 15/11 (ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΧ/ΣΗΣ) ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΝΕΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ.

ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα σας. Σε καθηγητές που αμοιβονται με ωρομισθιο πχ 8 ευρω, τις μικτες αποδοχες πως θα τις βαλουμε αφου ο μισθος δεν ειναι σταθερος?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

βαζεις το ορομισθιο

αλλα χρειαζεται να υποβαλεις πινακες προσωπικου  πριν απο τις αλλαγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

άλλαξε κάτι στον Ιατρό εργασίας για κάτω των 50 ατόμων?  γιατί μου ζητάει γιατρό σε εταιρεία με 37 άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

άλλαξε κάτι στον Ιατρό εργασίας για κάτω των 50 ατόμων?  γιατί μου ζητάει γιατρό σε εταιρεία με 37 άτομα.

 

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πήγα να στείλω ηλεκτρονικά μία κατάσταση  προσωπικού (αρχικός ) εταιρείας με 37 άτομα και μου έβγαλε μήνυμα "δεν καταχωρήσατε στοιχεία ιατρού εργασίας-αφμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ετησιο πινακα υποβαλλουν οι εποχιακες επιχειρησεις οταν κατα το διαστημα υποβολης του ετησιου 15/09-15/11 συνεχιζουν να εχουν προσωπικο ή ληγει η εποχιακη συμβαση τους κατα την διαρκεια αυτου του δαιστηματος πχ 15/10 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, έχω καταθέσει τον αρχικό Ε4 (τον χειρόγραφο) με όλους τους εργαζόμενους τον Μάρτιο, τώρα, για την ετήσια κατάθεση, επιλέγω Ε4 ετήσιο ή Ε4 ετήσιο συμπληρωματικό ? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μας βλέπω για συγχρονική κολύμβηση.. :)

 

γεια σου ρε κίμωνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βοήθεια!Συμπεριέλαβα εκ παραδρομής στον ετήσιο πίνακα εργαζόμενο ο οποίος είχε αποχωρήσει πριν ένα μήνα περίπου (έχει αναγγελθεί κανονικά η αποχώρησή του στο ΣΕΠΕ).Πως να το διορθώσω?Με γνωστοποίηση στην Επιθεώρηση Εργασίας?Σκέφτηκα μέσω του συμπληρωματικού ετήσιου να τον ξαναυποβάλλω ορθά σημειώνοντας καποιες εξηγήσεις στις παρατηρήσεις αλλα δεν είμαι σίγουρος αν η ιδέα μου είναι ορθή παρόλο που είναι αρκετά βολική.Καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κάνε αυτό που σκέφτηκες..αυτό λένε και οι οδηγίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι οδηγίες βέβαια λένε "συμπληρωματικός" και όχι "αφαιρετικός" ή "διορθωτικός"....αλλά μάλλον θα κάνω αυτό που σκέφτηκα δίνοντας εξηγήσεις στις παρατηρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βοήθεια!Συμπεριέλαβα εκ παραδρομής στον ετήσιο πίνακα εργαζόμενο ο οποίος είχε αποχωρήσει πριν ένα μήνα περίπου (έχει αναγγελθεί κανονικά η αποχώρησή του στο ΣΕΠΕ).Πως να το διορθώσω?Με γνωστοποίηση στην Επιθεώρηση Εργασίας?Σκέφτηκα μέσω του συμπληρωματικού ετήσιου να τον ξαναυποβάλλω ορθά σημειώνοντας καποιες εξηγήσεις στις παρατηρήσεις αλλα δεν είμαι σίγουρος αν η ιδέα μου είναι ορθή παρόλο που είναι αρκετά βολική.Καμία ιδέα?

 

Μην ασχολείσαι καθόλου και μην ξύνεσαι στη γκλίτσα του τσοπάνη. Αν το δουν θα πεις "ωχ, τι είναι αυτό;" και θα τους κοτσάρεις την υποβολή της αποχώρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατρε μου καλημέρα!Κι εγώ να σου πω την αμαρτία αυτή τη σκέψη πρωτοέκανα απο τη στιγμή που έχω στα χέρια μου την αποχώρηση.Μάλλον αυτό θα κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι πρακτικά ασκούμενοι σπουδαστές ΤΕΙ αναγράφονται στον ετήσιο? Είχα βρει μια απόφαση ότι δεν αναγράφονται σε πίνακα και βιβλίο νεοπροσλαμβανομένων. Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η άποψή μου...

 

ναι στον πίνακα όχι στο βιβλίο..

 

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι πρακτικά ασκούμενοι σπουδαστές ΤΕΙ αναγράφονται στον ετήσιο? Είχα βρει μια απόφαση ότι δεν αναγράφονται σε πίνακα και βιβλίο νεοπροσλαμβανομένων. Ισχύει?

 

σελ.1343:

http://www.ika.gr/gr/infopages/memos/EG_95-04_1342.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δείτε κι αυτό για τους πίνακες προσωπικού:

 

...

10. Οι επιχειρήσεις υποχρεούνται να εγγράφουν τους ασκούμενους σπουδαστές/ μαθητές/ φοιτητές στον πίνακα προσωπικού τους. Η Επιθεώρηση Εργασίας της περιοχής έχει την ευθύνη για την τήρηση των διατάξεων αυτής της κοινής υπουργικής απόφασης.

...

 

από την Κ.Υ.Α. 16802/10.

 

Καλησπέρα Δημήτρηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δείτε κι αυτό για τους πίνακες προσωπικού:

 

 

από την Κ.Υ.Α. 16802/10.

 

Καλησπέρα Δημήτρηδες.

 

Αυτό το ξέρουμε βρε. Για το ΕΒΚΝΠ λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...