Προς το περιεχόμενο

ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ, ΛΟΙΠΟΝ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 404
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν εγραψες

αλλος το εχει γραψει

εσυ απλα το  εβαλες εδω

Επαναλαμβάνω, διάβασε όλο το κείμενο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα τι μούσι είναι τούτο;;;; Μπας και είσαι κομμουνιστής;  :ph34r:

Γρηγόρη, δεν ξέρω αν το μούσι δείχνει την ταυτότητά μου ! Σκέψου να ήταν σαν αυτό που παρέθεσε η Ειρήνη..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαρακινε

γερασες  ασε στα παιδια  τον οριζοντα

 

 

Αυτό το σχόλιο είναι ρατσιστικό...

 

Στην δημοκρατία δεν βγαίνει κανείς εκτός , λόγω μεγάλης ηλικίας...

 

 

Στην Αρχαία Αθηνα  στην εκκλησία του Δήμου , υπήρχε η "παρρησία" και σε κρίσιμα ζητήματα ήταν καθήκον να εκφράζουν όλοι δημόσια τις απόψεις τους. 

 

Η σιωπή τιμωρούνταν με νόμο..

 

Κρίμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

στην αρχαια αθηνα ?

οταν πας για υπνο να πεις στην παλια αθηνα κανανε το και το . και να κοιμηθεις χωρις τυψεις . εχεις καθαρισει για 150 χρονια

ρε  κοβετε τις  παπαριες  . ο κοσμος υποφερει και πεινα και εσεις στα ιδια παραμυθια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχαια αθηνα ?

οταν πας για υπνο να πεις στην παλια αθηνα κανανε το και το . και να κοιμηθεις χωρις τυψεις . εχεις καθαρισει για 150 χρονια

ρε  κοβετε τις  παπαριες  . ο κοσμος υποφερει και πεινα και εσεις στα ιδια παραμυθια

 

Και εγώ στεναχωριέμαι που ο κόσμος υποφέρει και πεινάει , αλλά δυστυχώς το πρόβλημα δεν θα λυθεί από αυτή εδώ τη συζήτηση...

Καληνύχτα Τzabela Kitso ...!! :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ, ΛΟΙΠΟΝ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ;

 

 

Νομίζα πως το θέμα ξεκίνησε με αυτόν τον τίτλο ...

 

 

 

Καληνύχτα σας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ, ΛΟΙΠΟΝ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ;

 

 

Νομίζα πως το θέμα ξεκίνησε με αυτόν τον τίτλο ...

 

 

 

Καληνύχτα σας ...

Καλή σου μέρα συνάδελφε, καλημέρα σε όλους. Εχεις δίκαιο ,αλλά όταν ο συνάδελφος Κίτσος αναφέρεται σε "απόσυρση" των γηραιοτέρων (δεν λέω γέρων, γιατί , όπως και ο ίδιος γράφει "Είμαι μεγάλος, αλλά αισθάνομαι νέος) :

"TZABELAS KITSOS, on 06 Oct 2013 - 8:18 PM, said:

σαρακινε

γερασες ασε στα παιδια τον οριζοντα", τότε έχω να πω τα παρακάτω:

Προσωπικά, δεν έχω καταθέσει τα όπλα, είμαι και θα είμαι μάχιμος και ακριβώς , πολλές φορές κάλεσα τα νέα παιδιά σε συστράτευση, γιατί πιστεύω σε αυτά, πιστεύω ότι αυτά θα δώσουν ώθηση στον κλάδο μας. Δεν θα δώσουν την λύση, αλλά μέσα από τον προβληματισμό τους, τις αντιρρήσεις τους, τις προτάσεις τους , θα δώσουν σε μας τους παλιότερους, την αφορμή να σκεφθούμε , επιτέλους, τι θα κάνουμε. Προβληματισμό έθεσα, όχι αυτόματη επίλυση των χρόνιων προβλημάτων. Αντί να αναλωνόμαστε σε ανούσιες συζητήσεις για την ηλικία , για προσωπικές αντιπάθειες και απαξιώσεις κάποιων προσπαθειών, ας ακούσουμε την άποψη των νέων συναδέλφων και ας τους προσφέρουμε την δική μας πολύχρονη εμπειρία , μήπως όλοι μαζί βρούμε κάποια κοινή βάση συνεννόησης και αλληλοκατανόησης. Και μην ανησυχείτε για μένα , φίλοι και αντίπαλοι. Θα παλέψω στο πλευρό σας για αρκετό καιρό ακόμη. Ισως κάποιες φορές να εκφράσθηκα λανθασμένα, αλλά γνωρίζω να παραδέχομαι και να αναγνωρίζω και διορθώνω τα λάθη μου. Υπήρξα και εγώ νέος και πορεύθηκα μόνος μου για να βρω τον δρόμο μου, πολύ πριν μας αποκαλέσουν "Λογιστές-φοροτέχνες", αντί για "καταστιχογράφους" που μας θεωρούσαν τότε...

Περιμένω τους νέους, παρά την αντίθετη προτροπή κάποιων σαν τον Κίτσο Τζαβέλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΚΛΑΨΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΟΕΕ

 

ΨΗΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΟΕΕ

 

ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΟΕΕ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑ

 

ΜΙΧΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια καταλυτικη ημερομηνια καταθεση ατομικης Συμμετοχης ειναι η 8/11/2013 και 11/11/2013 για καταρτιση συνδιασμων που αφορουν τις επερχομενες εκλογες του ΟΕΕ.Υπαρχει χρονος να καταθεσουμε ενα συνδυασμο Πανελλαδικα

Υ/Γ ...αν δεν υπαρξει βουληση εως στις 4/11/2013 θα καταθεσω ατομικη Υποψηφιοτητα.Επισης θα θεσω και ξεχωριστω θεμα καταρτισης Συνδυασμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι 54 χρονών,μπορώ να χριστώ Πατριάρχης?

η καλύτερα να λέω την άποψή μου

εδώ ελεύθερα ,με οτι συνέπειες μπορεί να έχει(συχνό κράξιμο),που είναι σεβαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι 54 χρονών,μπορώ να χριστώ Πατριάρχης?

η καλύτερα να λέω την άποψή μου

εδώ ελεύθερα ,με οτι συνέπειες μπορεί να έχει(συχνό κράξιμο),που είναι σεβαστές.

Δεν έχετε καταλάβει η διαφωνία μου είναι ότι έχετε ένα ρολο παρει  του πατριάρχη και είστε πάντα στο προσκήνιο. Έχετε άποψη σε κάθε θέμα . δώστε τόπο στα νιάτα να μάθουν να βρουν το δρόμο τους . Μαζί τους θα βρούμε και εμείς το δικό μας  

Επιτέλους να αλλάξει κάτι η κρίση στο τρόπο σκέψης στο τρόπο αντίδρασης στον  τρόπο δημιουργίας .

<< εμείς >> που καταστρέψαμε αυτό τον  τόπο με τις επιλογές μας και τις τακτικές μας δεν θα το σώσουμε .

Μα ασφαλώς Γιάννη , μπορείς να χριστείς Πατριάρχης (Ιεροσολύμων, Κων/πόλεως, Ταξχέβενος !) , εγώ δεν έχω τον τίτλο, άλλος τον απονέμει και λάβε υπ όψιν ότι μόνο καθ΄ υπαγόρευσιν μπορείς να εκφράζεις την γνώμη σου ! Εμένα μου αρκεί ο ρόλος του Διάκου, άλλωστε το μουσάκι δεν βοηθάει για Πατριάρχης, ούτε η ηλικία (τόπο στα ...νιάτα)....

Ευλόγησον Δέσποτα και όπως λέει και η Ειρήνη, έχουμε ανάγκη από ψυχιατρική υποστήριξη , αφού ο Πρόεδρος του ΟΕΕ μετέχει στο Ε.ΚΕ.Ψ.Υ.Ε, σαν Αντιπρόεδρος !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατορθώνουν να πιστέψουν οι Έλληνες ότι ένας άνθρωπος που σκέπτεται διαφορετικά από αυτούς μπορεί να είναι πολύ άξιος, πολύ έντιμος, πολύ χρήσιμος άνθρωπος. Άξιοι, έντιμοι, χρήσιμοι είναι μονάχα αυτοί που συμφωνούν μαζί μας. Οι άλλοι όλοι: φωτιά και τσεκούρι!

Γεώργιος Θεοτοκάς, 1905-1966, Έλληνας συγγραφέας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ΄ αυτά και μ αυτά η ισοπέδωση συνεχίζει χωρίς σταματημό 

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15521

 

άνοιξε και σχετικό θέμα 

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=93211#entry586712

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ΄ αυτά και μ αυτά η ισοπέδωση συνεχίζει χωρίς σταματημό 

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15521

 

άνοιξε και σχετικό θέμα 

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=93211#entry586712

Συνάδελφε, θα συμφωνήσω μαζί σου για τα σωστά ερωτήματα και προειδοποιήσεις που βάζεις, αλλά θα διαφωνήσω για το σχόλιο που έβαλες στην είδηση και που αναφέρεται στην δική μου, καθαρά ειρωνική και παιγνιώδη ερώτηση αν είναι καλό ή κακό : (τι ρωτάμε? αν ειναι καλό ? μα ο καθένας όπως την βρίσκει ). Το προσπερνώ, γιατί προφανώς δεν κατάλαβες το νόημά της. Αλλά ας περιμένουμε την αντίδραση των φορέων μας, ΠΟΦΕΕ και ΟΕΕ , πάνω σε αυτό το θέμα, πριν αρχίσουμε τους καυγάδες για το "τις πταίει"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανοίγεις πάλι θέματα , το μάθαμε , σε κυνηγώ από πίσω  .

και προφανώς ήταν τόσο εμφανής η ειρωνική και παιγνιώδης ερώτηση σου που και άλλος είχε την ίδια απορία αλλά εκεί δεν απάντησες. 

μείνε λοιπόν στην ουσία και άσε τα υπόλοιπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανοίγεις πάλι θέματα , το μάθαμε , σε κυνηγώ από πίσω  .

και προφανώς ήταν τόσο εμφανής η ειρωνική και παιγνιώδης ερώτηση σου που και άλλος είχε την ίδια απορία αλλά εκεί δεν απάντησες. 

μείνε λοιπόν στην ουσία και άσε τα υπόλοιπα.

Απάντησα :

ATE | Οκτωβρίου 7, 2013 3:25 μ.μ. | Reply

Εγω εχω ενα μπακαλικο ,εδω και τριαντα χρονια , μπορω να κανω μια μεταβολη στη Δ.Ο.Υ. μου για επεκταση δραστηριοτητας ? Παρακαλω απαντηστε μου.........

image description gk123 | Οκτωβρίου 7, 2013 3:47 μ.μ. | Reply

φυσικα και μπορεις και σαν λογιστης μπορεις πλεον...επειδη σου εδειξε ο λογιστης σου πως ενημερωνεις το βιβλιο του μπακαλικου....

image description SARAKINOS | Οκτωβρίου 7, 2013 5:22 μ.μ. | Reply

Για τον λόγο αυτόν αναρωτήθηκα...

................................................................................

Και δεν πέταξα εγώ τα καρφιά. Επιμένω ότι περιμένουμε την αντίδραση της ηγεσίας του κλάδου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως λέμε καμία σχέση , έτσι ακριβώς 

 

και δεν κατάλαβα την λογική να περιμένουμε την αντίδραση της ηγεσίας του κλάδου ?

 

άλλα κόλπα είναι αυτά ? 

 

η ηγεσία του κλάδου προφανώς για μια ακόμα φορά πιάστηκε με τα σώβρακα κατεβασμένα, τι να περιμένουμε ? να τα ανεβάσει μπας και σωθεί κάτι από την τιμή και υπόληψη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως λέμε καμία σχέση , έτσι ακριβώς 

 

και δεν κατάλαβα την λογική να περιμένουμε την αντίδραση της ηγεσίας του κλάδου ?

 

άλλα κόλπα είναι αυτά ? 

 

η ηγεσία του κλάδου προφανώς για μια ακόμα φορά πιάστηκε με τα σώβρακα κατεβασμένα, τι να περιμένουμε ? να τα ανεβάσει μπας και σωθεί κάτι από την τιμή και υπόληψη ?

Μα αφού το παραδέχεσαι ότι υπάρχει το πρόβλημα, γιατί μου καταλογίζεις λέξεις και έννοιες που ούτε καν σκέφτηκα; Γιατί αυτή η προκατάληψη; Προσπαθώ να ομαλοποιήσω τις διαφορές που έχουμε, προσπαθώ να συμβάλω στην βελτίωση της θέσης μας και αντιμετωπίζω άρνηση , ειρωνεία και απαξίωση. Γιατί, συνάδελφε;

Ποιες είναι οι δικές σου προτάσεις; Θα ήθελα να τις εκθέσεις για να τις δεχθώ, αλλά συγκεκριμένες, δεν δίνω λύσεις, ζητάω προτάσεις, απόψεις, αν υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...