Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αλλαγή του αρχείου xml εργαζομένων που υποβάλλεται στην επιθεώρηση εργασίας


ELEMENTAL

Ερώτηση

Επειδή ο κλάδος έχει τελματώσει απο την συνεχή απραξία , το ΣΕΠΕ στα χνάρια του taxis

 

τροποποίησε το αρχείο xml και πλέον πρέπει να ξαναπεράσουμε τους εργαζομένους στο νέο προγραμματάκι με το οποίο θα 

αντικαταστήσουμε το παλιό. Με τις αλλαγές προστέθηκαν τρία πεδία : a) ώρες εβδομαδιαίως, β) υπάλληλος ή εργάτης και γ) ωρομίσθιο

 

Προσοχή στα δεκαδικά, οι ώρες εβδομαδιαίως θέλουν 1 (με κόμμα , όχι τελεία)

 

 

 

Αν καποιος καλός συνάδελφος βρεί τρόπο να περάσουμε στη νέα μορφή τους εργαζομένους απο την παλιά , θα βοηθήσει πολύ.

 

Άντε καλημέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η λύση είναι να καταχωρηθούν τα στοιχεία του απασχολούμενου χειρόγραφα.

 

Αντί να γίνει προσθήκη από αρχείο, επιλέγετε προσθήκη και καταχωρείται τα στοιχεία με το χέρι.

 

Ομοίως έχουν συμπληρώσει κάποια επιπλέον στοιχεία και στην αναγγελία πρόσληψης (έντυπο Ε3).

 

Με το χέρι, μάθαμε πια.... Αλίμονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα ,

Δηλαδή εσύ καταχώρησες πρόγραμμα ?

Δεν κατάλαβα πως το έκανες χειρόγραφα.

Μπορείς να το εξηγήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από την κεντρική σελίδα eservicesyeka καταχώρηση νέου πίνακα επιθ. εργασίας και αφού καταχώρησα όλα τα στοιχεία χειρόγραφα (παραρτήματος, εργοδότη, τεχν. ασφαλείας κλ.π ) στους απασχολούμενους " Προσθήκη" και ανοίγει ο πίνακας για καταχώρηση των στοιχείων του απασχολούμενου και καταχωρείς χειρόγραφα (προηγουμένως έχω κάνει την εκτύπωση της κατάστασης από το πρόγραμμα που έχω για να βλέπω τα δεδομένα).

 

Μ εαυτό τον τρόπο μπορεί να στείλεις την κατάσταση χωρίς να απαιτείται προσθήκη αρχείου αφού οι εταιρείες δεν έχουν ακόμα προλάβει να προσαρμόσουν τις εφαρμογές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και  η  πλακα  ειναι  οτι εχω  19 καθηγητες σε   φροντ. μεσης εκπαιδευσης....

 

 

Θα εκπαιδευθω     .....   αριστα θα εχω στο πτυχιο  μου...... :angry: 

την τυχη μου γμτ....

 

Καλο  σκ....

 

για τους υπολοιπους............ :(

Φιλικα

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπημένε μου Γιάννη+5, τι νομίζεις ότι κάνω και εγώ?.

 

Προσλήψεις καθηγητών σε 2 φροντιστήρια  την Δευτέρα και έκτακτη απασχόληση σε καφενείο-εστιατόριο αύριο για μία εκδήλωση  8 επιπλέον ατόμων.

 

Περαστικά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παιδεύομαι με προσλήψεις και πίνακες από τις 9 το πρωί....
και μ'αρέσει που ήρθα για να στείλω και κανα ε9!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από την κεντρική σελίδα eservicesyeka καταχώρηση νέου πίνακα επιθ. εργασίας και αφού καταχώρησα όλα τα στοιχεία χειρόγραφα (παραρτήματος, εργοδότη, τεχν. ασφαλείας κλ.π ) στους απασχολούμενους " Προσθήκη" και ανοίγει ο πίνακας για καταχώρηση των στοιχείων του απασχολούμενου και καταχωρείς χειρόγραφα (προηγουμένως έχω κάνει την εκτύπωση της κατάστασης από το πρόγραμμα που έχω για να βλέπω τα δεδομένα).

 

Μ εαυτό τον τρόπο μπορεί να στείλεις την κατάσταση χωρίς να απαιτείται προσθήκη αρχείου αφού οι εταιρείες δεν έχουν ακόμα προλάβει να προσαρμόσουν τις εφαρμογές τους.

Το βρήκα ο μαλ....... που να μην το έβρισκα!!!Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παιδεύομαι με προσλήψεις και πίνακες από τις 9 το πρωί....

και μ'αρέσει που ήρθα για να στείλω και κανα ε9!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπημένε μου Γιάννη+5, τι νομίζεις ότι κάνω και εγώ?.

 

Προσλήψεις καθηγητών σε 2 φροντιστήρια  την Δευτέρα και έκτακτη απασχόληση σε καφενείο-εστιατόριο αύριο για μία εκδήλωση  8 επιπλέον ατόμων.

 

Περαστικά μας!

Αυριο λοιπον  θα ειμαστε  παρεουλα......

Καλη δυναμη....

παω  στο  + 5

Καλο απογευμα...

 

Φιλια  σε ολη την οικογενεια....!!!!

 

οταν μπορεσεις..... :wub:

 

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παιδεύομαι με προσλήψεις και πίνακες από τις 9 το πρωί....

και μ'αρέσει που ήρθα για να στείλω και κανα ε9!!!!!

 

Βασανίζεσαι; Δεν πειράζει, θα μάθεις...!!!!  :D  :D

 

Υ.Γ. Επειδή βαριέμαι να μπω τώρα, τι αλλαγές έχουν κάνει στον πίνακα προσωπικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δημήτρη,

 στον πίνακα προσωπικού έχουν προσθέσει στήλη με "Ώρες εβδομάδας" και "Ωρομίσθιο"

και στην αναγγελία πρόσληψης "Ωρομίσθιο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βρε παιδια, στην αναγγελια προσληψης γιατι μου εχει σβησμενο το πεδιο εκπαιδευτικο επιπεδο αλλα οταν κανω υποβολη μου το ζηταει στα υποχρεωτικα στοιχεια?

την Πεμπτη εστειλα κανονικα...

Σαββατο βραδυ , δεν θελω να τρελλαθω, ας τρελλαθω μια Τριτη τουλαχιστον ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ψαχνω το εντυπο Ε9 για μειωμενη απασχοληση και δεν υπαρχει πουθενα

ξερει κανενας αν υπαρχει ή ψαχνω αδικα

μηπως πρεπει να παει χειρογραφα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ψαχνω το εντυπο Ε9 για μειωμενη απασχοληση και δεν υπαρχει πουθενα

ξερει κανενας αν υπαρχει ή ψαχνω αδικα

μηπως πρεπει να παει χειρογραφα ?

τοβλεπω, στις συμβασεις , πατας εισαγωγη και το επιλεγεις απο ειδος καταστασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τοβλεπω, στις συμβασεις , πατας εισαγωγη και το επιλεγεις απο ειδος καταστασης...

 

Της πουτάνας γίνεται πάλι. Μας έχουν γαμήσει οι τύποι στο εργαστήριο. Χαμστεράκια καταντήσαμε του κάθε τρελού "επιστήμονα".

Και τα πρόστιμα καραδοκούν παντού....

Προχθές, συνάδελφος που εργάζεται 7 ημέρες την εβδομάδα, 13-15 ώρες τη μέρα για να τα φέρει βόλτα, μου είπε πως ξέχασε μία ΑΠΔ τον Ιούνιο και έφαγε πρόστιμο 2.500 που φυσικά θα πληρώσει ο ίδιος και όχι ο πελάτης του που του χρωστάει κανα διχίλιαρο. 

"Μήτσο, σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά πλέον να τα παρατήσω" μου είπε. "Δεν αξίζει ρε φίλε, γάμησα τη ζωή μου, δεν έχω προσωπική ζωή, δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι, το βράδυ ξυπνάω και γράφω εκκρεμότητες που ξέχασα... δεν πάει άλλο ρε φίλε. Θα πάω σερβιτόρος στο μαγαζί ενός φίλου. 800 κατοστάρικα και την ψυχική μου ηρεμία. Σάμπως τώρα τι βγάζω; Φέσια από όλους τους πελάτες...".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τους  εχει πει κανεις   οτι αλλαγες  στα συστηματα τους   και προστιμα  μαζι  δεν πανε..!!!!!!!!

 

αν οχι   ......     ας σοβαρευτουν  και ας εχουν  και  καποιες μερες  προσαρμογης......

 

τι διαολο  οι ιδιοι την ξερουν την εφαρμογη..???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Της πουτάνας γίνεται πάλι. Μας έχουν γαμήσει οι τύποι στο εργαστήριο. Χαμστεράκια καταντήσαμε του κάθε τρελού "επιστήμονα".

Και τα πρόστιμα καραδοκούν παντού....

Προχθές, συνάδελφος που εργάζεται 7 ημέρες την εβδομάδα, 13-15 ώρες τη μέρα για να τα φέρει βόλτα, μου είπε πως ξέχασε μία ΑΠΔ τον Ιούνιο και έφαγε πρόστιμο 2.500 που φυσικά θα πληρώσει ο ίδιος και όχι ο πελάτης του που του χρωστάει κανα διχίλιαρο. 

"Μήτσο, σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά πλέον να τα παρατήσω" μου είπε. "Δεν αξίζει ρε φίλε, γάμησα τη ζωή μου, δεν έχω προσωπική ζωή, δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι, το βράδυ ξυπνάω και γράφω εκκρεμότητες που ξέχασα... δεν πάει άλλο ρε φίλε. Θα πάω σερβιτόρος στο μαγαζί ενός φίλου. 800 κατοστάρικα και την ψυχική μου ηρεμία. Σάμπως τώρα τι βγάζω; Φέσια από όλους τους πελάτες...".

Ακριβώς έτσι ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ακριβώς έτσι ... 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,  μου φαινεται εχουμε την ιδια ιδεα ολοι μαζι, δε παει αλλο, εμενα μου ξαναηρθε το ελκος που ειχα, δεν γινεται αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φίλε λέοντα αυτή είναι η πραγματικότητα ... δυστυχώς ... 

φιλε ανοδος.,ωραια ενδιαφεροντα εχεις στο αβαταρ, πολυ δυσευρετα  μπραβω, πρεπει να εισαι ο μοναδικος μπραβω, ουτε να γελασω δεν εχω κουραγιο πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...