Jump to content
Sign in to follow this  
DC047550314

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?

Recommended Posts

Καλημερα!!  Σηκώθηκα στις 4 τα ξημερωματα και δουλεψα μεχρι τις 6:40. Οχι πως έτρεχε, αλλά καλά ήταν. Από τις 8:30 παλι τα ίδια...........

σφαιρα παει και σημερα πριν προλαβω να κανω login 
Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 31/12 ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ 

ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ;

ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΑΘΗ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΛΑΘΗ

ΟΛΟΙ ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ 

ΜΑΥΡΟ ΜΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ;

Λυπάμαι που θα το πω , αλλά δεν αντέχω . Βαράτε με κι ας κλαίω. Αυτή νομίζω ότι είναι η παροιμία που ταιριάζει στο κλάδο μας .Με θλίψη μου βλέπω τις δημοσιεύσεις των συναδέλφων μου σε μεταμεσονύκτιες ώρες , 1:23 , 1:46 4:20 , 6:30 . να κουβαλάνε νερό στο μύλο των άχρηστων πουν διοικούν . Ντρέπομαι όταν ακούω συναδέλφους και μάλιστα συνδικαλιστικά στελέχη να  λένε ότι εργάζονται αυτές τις ώρες και τα σαββατοκύριακα προκειμένω να στείλουν ένα Ε9 . Ποιος άλλος κλάδος το έχει κάνει αυτό ; Το ίδιο είχε γίνει και με τις δηλώσεις εισοδήματος , λόγια ,λόγια από την μία και εργασία τα μεσάνυχτα από την άλλη . Ίχνος αξιοπρέπειας . Εμένα προσωπικά με προσβάλει και η παραμικρή καθυστέρηση στα συστήματα του taxis , όχι να κάθομαι μπροστά στην οθόνη παρακαλώντας και εκλιπαρώντας όλη νύκτα να μου δεχτεί ένα Ε9 . Αυτές δεν είναι συνθήκες εργασίας . Και οι δούλοι ξεκουράζονταν τη νύχτα. Συνάδελφοι , δυστυχώς δεν λειτουργούμε συναδελφικά . Ο καθένας απ΄ότι βλέπω τραβάει το δρόμο του . Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε στο παραμικρό . Δεν είμαστε ικανοί , όχι να πάρουμε,  αλλά ούτε καν να διεκδικήσουμε κάτι . Είμαστε άξιοι της μοίρας μας . Τραβάω λοιπόν κι εγώ το δικό μου δρόμο : τα μολύβια κάτω  κανένα Ε9 έως ότου οι συνθήκες εργασίας γίνουν ανθρώπινες .

συγνωμη αν στεναχωρησω καποιους αλλα θεωρω υποβαθμιση του επαγγελματος την εργασια σε μεταμεσονυχτιες ωρες οσο και σε αργιες,φυσικα κανετε την δουλεια σας αλλα μην βγαζετε και κορωνες εναντιων συλλογων συστηματων υπουργων και δεν ξερω γω τι αλλο,υπονομευετε και καθε προσπαθεια να βρουμε το δικιο μας στελνωντας τελικα τις δηλωσεις με αυτον τον τροπο αφου η ροη ειναι συνεχης και κανετε οσους δουλευουν 10 ωρα και 12 ωρα απο το πρωι ως το βραδυ να φανταζουν ανικανοι.

Λυπάμαι που θα το πω , αλλά δεν αντέχω . Βαράτε με κι ας κλαίω. Αυτή νομίζω ότι είναι η παροιμία που ταιριάζει στο κλάδο μας .Με θλίψη μου βλέπω τις δημοσιεύσεις των συναδέλφων μου σε μεταμεσονύκτιες ώρες , 1:23 , 1:46 4:20 , 6:30 . να κουβαλάνε νερό στο μύλο των άχρηστων πουν διοικούν . Ντρέπομαι όταν ακούω συναδέλφους και μάλιστα συνδικαλιστικά στελέχη να  λένε ότι εργάζονται αυτές τις ώρες και τα σαββατοκύριακα προκειμένω να στείλουν ένα Ε9 . Ποιος άλλος κλάδος το έχει κάνει αυτό ; Το ίδιο είχε γίνει και με τις δηλώσεις εισοδήματος , λόγια ,λόγια από την μία και εργασία τα μεσάνυχτα από την άλλη . Ίχνος αξιοπρέπειας . Εμένα προσωπικά με προσβάλει και η παραμικρή καθυστέρηση στα συστήματα του taxis , όχι να κάθομαι μπροστά στην οθόνη παρακαλώντας και εκλιπαρώντας όλη νύκτα να μου δεχτεί ένα Ε9 . Αυτές δεν είναι συνθήκες εργασίας . Και οι δούλοι ξεκουράζονταν τη νύχτα. Συνάδελφοι , δυστυχώς δεν λειτουργούμε συναδελφικά . Ο καθένας απ΄ότι βλέπω τραβάει το δρόμο του . Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε στο παραμικρό . Δεν είμαστε ικανοί , όχι να πάρουμε,  αλλά ούτε καν να διεκδικήσουμε κάτι . Είμαστε άξιοι της μοίρας μας . Τραβάω λοιπόν κι εγώ το δικό μου δρόμο : τα μολύβια κάτω  κανένα Ε9 έως ότου οι συνθήκες εργασίας γίνουν ανθρώπινες .

με προλαβες στο δευτερολεπρτο τα ιδια σκεφτομουν και εγραψα πριν διαβασω το σχολιο σου.

δεν μπορω να καταλαβω το εξης.

σε αγροτεμαχιο μου ζηταει τα τμ.των κτισματων μεσα στο αγροτεχαχιο.Δεν εχει κτισματα το αγροτεμαχιο βαζω 0 ,βαζω - δεν το δεχεται.τι σκατα θελει?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

Σήμερα το πρωί πήγα Δ.Ο.Υ. Ζακύνθου.....σχεδόν άδεια! Οι υπάλληλοι σε απεργία σήμερα και αύριο. Μίλαγα με μια εφοριακό για το χάλι που υπάρχει στο taxis. Εκείνη την στιγμή δε που μιλάγαμε μου είπε πως δεν μπορούν οι υπολογιστές της Δ.Ο.Υ. να δουν τα κεντρικά!!!! Γιατί και οι υπάλληλοι στα κεντρικά έχουν απεργία.

Οπότε συνάδελφοι ξεχάστε και σήμερα και αύριο τα Ε9 ! Αν δεν μπορεί η Δ.Ο.Υ. να δει τα κεντρικα και σέρνεται πως εμείς θα δούμε Ε9?????????

ο νεοελληνας κοιταει μονο τον εαυτουλη του και τιποτα αλλο παρτε το αποφαση-οσο και να ουρλιαζετε απο ενα απροσωπο forum-οι μαχες δινονται στα πεζοδρομια και οχι στο ιντερνετ περιμενοντας καποιο post καποιου χαρουλη θεοχαρη-κλειδωστε το TAXHEAVEN και ολοι εξω κλαψιαρηδες ιντερνετικοι

Internal Server Error

The server encountered an unknown error, possibly due to misconfiguration. Contact the server administrator: [no address given]

More information about this error may be available in the server error log.

Κατ αρχάς ΦΡΟΥ ΦΡΟΥ αυτό το ερώτημα ανήκει σε άλλο Πόστ. Κακώς το αναρτάς εδώ και είμαι σίγουρος ότι δεν θα σου απαντήσει κανένας συνάδελφος.

Επειδή τώρα είμαι από αυτούς που έχουν επιλέξει για τα Ε9 την ξεκούραση τα απογεύματα και την εργασία τις νυχτερινές ώρες (2,3,4,5 το πρωί) θα σας πώ ότι λέω και με φίλους μου εκπαιδευτικούς. Ότι ξεκινάνε πάντα να κάνουνε απεργία μέσα στις εξετάσεις. και πέρυσι υπήρξαν γονείς που τούς επιτέθηκαν και τελείωσαν την απεργία πριν καν την ξεκινήσουν. Φέτος που ξεκινάνε από την αρχή της χρονιάς τούς είπα ότι για όσο καιρό κάνουν απεργία να μην μου πληρώσουν ενοίκιο σε 2 σπίτια που νοικιάζω. Ξεκινήσαμε λοιπόν να κάνουμε μια αποχή την περίοδο των δηλώσεων. Και με προτροπή (κατέβασε πρόταση που λέγαμε και σαν φοιτητές) του Τζαβέλα (αν θυμάμαι καλά) και όχι οποιουδήποτε συνδικαλιστικού φορέα (θυμάμαι καλά?). Η πράξη απέδειξε ότι ΚΑΠΟΙΟΙ συνδικαλιστές που έπαιρναν τηλέφωνα για να δούν τι θα κάνουμε, εν μέσω απεργίας έστελναν δηλώσεις, καθώς και πολλοί άλλοι συνάδελφοι οι οποίοι ΠΟΤΕ δεν δήλωσαν ότι θα κάνουν απεργία εννοείται ότι έστελναν δηλώσεις. Με την εμπειρία αυτή ερχόμαστε τώρα και λέμε ότι δεν στέλνουμε στο παρά πέντε Ε9. Λογικό αφού δεν γίνεται να σταλεί κάτι με αυτό το μπιπ μπιπ που λέγεται τάξις. Όλη νύχτα το γράφω ότι παίρνουμε μέρος σε κάποιο πείραμα. Δεν είναι δυνατόν από τις 1 έως τις 6 που έφυγα να πηγαίνει το σύστημα σφαίρα. Είναι αδιανόητο. Πειραματόζωα λοιπόν. Που είναι η διαφωνία μου. Στο παρά πέντε. Δυστυχώς μας έχουν βάλει μπροστά το καρότο και τρέχουμε. Έχουμε πανικοβληθεί για τα πρόστιμα? Έχουν εκμεταλλευθεί την ανασφάλειά μας? Δεν ξέρω. Να κατεβάσω λοιπόν εγώ μια πρόταση. 21 Οκτωβρίου να μην έχει φύγει κανένα ΦΠΑ. ότι γίνει με το Ε9 ας γίνει. Δυστυχώς όμως πιστεύω (πολύ δυστυχώς) ότι τούς ενδιαφέρει να εισπράξουν ακόμα και από τα πρόστιμα. Τόσο πολύ.

ο νεοελληνας κοιταει μονο τον εαυτουλη του και τιποτα αλλο παρτε το αποφαση-οσο και να ουρλιαζετε απο ενα απροσωπο forum-οι μαχες δινονται στα πεζοδρομια και οχι στο ιντερνετ περιμενοντας καποιο post καποιου χαρουλη θεοχαρη-κλειδωστε το TAXHEAVEN και ολοι εξω κλαψιαρηδες ιντερνετικοι

σιγά μη βγω στο δρόμο για το ε9...

να βγω επειδή δε δέχονται να πληρώσει ο ιβαν μόνο το πρωτογενές χρέος..ναι..τότε μάλιστα..να βγω.. :P

καλημέρα..

taxisnet_aftodioikisi.jpg

Συνάδελφοι,

μόλις πριν λίγο έφτιαξα το σύστημα του Ε9.

Συγγνώμη αλλά, δεν προλάβαινα νωρίτερα. :(

Σε όσους εξακολουθεί να είναι αργό, αλλάξτε IP στα ρούτερ σας, δοκιμάστε και πείτε μου ...

Καλημέραααααααα :)

Συνάδελφοι,

Σε όσους εξακολουθεί να είναι αργό, αλλάξτε IP στα ρούτερ σας, δοκιμάστε και πείτε μου ...

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΒΑΒΙΣ (ΑΛΛΑ ΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ)   ΜΕ ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΣΟΥ ΧΑΧΑ :P :P

δεν μπορω να καταλαβω το εξης.

σε αγροτεμαχιο μου ζηταει τα τμ.των κτισματων μεσα στο αγροτεχαχιο.Δεν εχει κτισματα το αγροτεμαχιο βαζω 0 ,βαζω - δεν το δεχεται.τι σκατα θελει?

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ TAB  ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙΣ ...

Συνάδελφοι,

κάλιο αργά παρά αργότερα φίλε...  :)

καλή σου μέρα...