Jump to content
Sign in to follow this  
DC047550314

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?

Recommended Posts

Προσανατολίζεται? τι εννοεί προσανατολίζεται? μήπως έχει και σκοπό να βρει το δρόμο του κατά τις 4 το απόγευμα?

ειναι καλο σημαδι να αναγνωριζεις οτι εχεις χασει τον προσανατολισμο σου και ψαχνεις να τον βρεις....

χτες απο το πρωι πετουσε το συστημα για κανα 4ωρο, μετα το αλλαξανε να διορθωσουν κατι,τουλαχιστον να αφησουν 1 εβδομαδα παραταση για τον πινακα 1 ( που ειναι και πινακας 2) ταυτοχρονα

ΔΛΔ ΑΝ ΔΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΤΣΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑ;Ι ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΖΗΤΙΑΝΟΙ ΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ!!!

Το να τα έχεις τελειώσει και να σου έχει μείνει της γιαγιάς σου..με 20 γραμμές χωράφια.Να κολλάει και αναθεματίζεις την κληρονομιά σου..

Δεν τα θέλω γιαγιάαααααααααα να τα διαγράψω όλα!

καλημέρα! νομίζω οτι κανείς από τους συναδέλφους δεν είπε οτι το σύστημα πετάει.. το αντίθετο! απλά πιστέυω οτι  υπάρχουν συνάδελφοι που δεν είχαν πολλά ε9, οπότε λογικό να τους έμεινε μονοψήφιος αριθμός.... αυτά.

Ακριβώς. Ξενύχτησα αρκετά βράδια και υπέβαλα αποκλειστικά και μόνο δηλώσεις που είχαν μεταβολές το 2012.

Πάντως εκτιμώ ότι ακόμα η δουλειά όλη είναι πίσω. 

Δεν πρόκειται να τελειώσουμε ποτέ.

Όσοι πελάτες μου έχουν αγροτεμάχια (που το 80% έχει και ένα χωραφάκι στο χωριό) θα έρθουν στην συνέχεια.

Ε ρε γλέντια λέμε....

Ανακοίνωσις

Παρακαλείται η κα Ο.Μησυ***δου με ΑΦΜ 14*****23 όπως περιφρουρήσει τα εν Θεσσαλονίκη ευρισκόμενα ακίνητά της ώστε να μην περιφέρονται σε έντυπα ε9 άλλων φορολογουμένων.

Τα εν λόγω ακίνητα εθεάθησαν περί την δευτέραν πρωινήν της σήμερον εις έντυπον Ε9 φορολογούμενου κατοίκου Κρήτης, ένθα επεδίωξαν την ανάμειξιν μετά των ιδίων αυτού ακινήτων κατά την διαδικασίαν οριστικοποίησης του οικείου εντύπου.

Μόνον η ψυχραιμία του ακοίμητου (παρά την ώρα) λογιστού, ώστις την εσχάτην ώρα ακύρωσεν την υποβολήν, απέτρεψε τα χειρότερα και εξεδίωξε τα παρείσακτα ακίνητα από το εν λόγω έντυπον.

Με το πρώτο φώς της ημέρας, ομάδες ανάστατων φορολογουμένων χτενίζουν την επαρχίαν προς εντοπισμό των περιφερόμενων ακινήτων τα οποία ενδέχεται να ευρίσκονται ακόμη εν Κρήτη, καθώς η ευφυής πολιτική των Σαμαρά-Βενιζέλου-Στουρνάρα ΑΕ υπό τις οδηγίες της τρόικας και την αποτελεσματική λειτουργία του υπό τον Χάρη φορολογικού μηχανισμού, έχει φέρει τα πάνω (Θεσσαλονίκη) κάτω (Κρήτη) στην χώρα.

Για να ανακεφαλαιώσουμε μήπως και τους αδικήσω και αναφερόμενος πάντα σε ημέρα γιατί δεν δουλεύω νύχτα

θυμάμαι καλά ότι

ΠΕΜΠΤΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ

ΚΥΡΙΑΚΗ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ

ΔΕΥΤΕΡΑ  ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΤΡΙΤΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ ΠΡΩΙ

ΠΕΜΠΤΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Για να ανακεφαλαιώσουμε μήπως και τους αδικήσω και αναφερόμενος πάντα σε ημέρα γιατί δεν δουλεύω νύχτα

θυμάμαι καλά ότι

ΠΕΜΠΤΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ

ΚΥΡΙΑΚΗ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ

ΔΕΥΤΕΡΑ  ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΤΡΙΤΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ ΠΡΩΙ

ΠΕΜΠΤΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Είσαι άδικος! 

Τετάρτη δούλευε το πρωί δεν δούλευε το μεσημερι και ξαναδούλευε το απόγευμα.

Το καινούργιο φρούτο να καλείς το 15515 να επιλέγεις για υποβολή Ε9 και να στο κλείνουν στα μούτρα το κάνουν μόνο σε μένα ή το έχει αντιμετωπίσει κι άλλος?

Είσαι άδικος! 

Τετάρτη δούλευε το πρωί δεν δούλευε το μεσημερι και ξαναδούλευε το απόγευμα

Τώρα που το λες έτσι είναι γιατί τα παράτησα κάποια στιγμή και

δεν πρόλαβα την ανάνηψη αν και το πληροφορήθηκα.

Ζητώ ταπεινά συγνώμη

Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ.

Τώρα που το λες έτσι είναι γιατί τα παράτησα κάποια στιγμή και

δεν πρόλαβα την ανάνηψη αν και το πληροφορήθηκα.

Ζητώ ταπεινά συγνώμη

Δεν πειράζει!

Απλά να μην επαναληφθεί :P

Καλημέρα συνάδελφοι, διάβαζα λίγο τα ποστ των ξενύχτηδων κι αναρωτιέμαι ρε παιδιά, σπίτια δεν έχετε? οικογένειες? υγεία δεν τη σκέφτεστε? Σαφώς ο καθένας κάνει ότι θέλει τη ζωή του και το επάγγελμά του αλλά μετά μη γκρινιάζουμε που δε δουλεύει το σύστημα και για παρατάσεις κλπ αφού το υπουργείο θα έχει τους ξενύχτηδες να κάνουν τη δουλειά του.Προσωπικά Ε9 έστειλα ελάχιαστα κάποιες στιγμές που δούλευε το σύστημα. Τα υπόλοιπα τα έχω σωρό και ξέρετε κάτι? στην καραπ......ρα μου κιόλας η ζωή είναι πολύ μικρή για να κάθομαι να φλέπω έναν οβάλ κύκλο σε μια οθόνη.Όταν δουλέψει έχω όλη την καλή διάθεση να τα φτιάξω.  Τις καλημέρες μου, καλή συνέχεια και καλή δύναμη.

Όσο μεγαλώνει η αγωνία των συναδέλφων , τόσο μεγαλώνει και η αναισθησία του κλειδοκράτορα του συστήματος. 

Το καταλάβαμε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει. Προσπαθώ και ενώ μπορώ να μπω ( και μπάινω αλήθεια !!!!!! )στην κατάστση του συζύγου, στις συζύγου δεν προχοράει καθόλου. Σας έτυχε και σε κάποιον από εσάς.

Καλημέρα,

πολλές φορές αλλά ... άστα να πάνε με αυτούς που έχουμε μπλέξει

με έχει ταράξει στην αδράνεια ....

Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ.

Καλημέρα συνάδελφοι, διάβαζα λίγο τα ποστ των ξενύχτηδων κι αναρωτιέμαι ρε παιδιά, σπίτια δεν έχετε? οικογένειες? υγεία δεν τη σκέφτεστε? Σαφώς ο καθένας κάνει ότι θέλει τη ζωή του και το επάγγελμά του αλλά μετά μη γκρινιάζουμε που δε δουλεύει το σύστημα και για παρατάσεις κλπ αφού το υπουργείο θα έχει τους ξενύχτηδες να κάνουν τη δουλειά του.Προσωπικά Ε9 έστειλα ελάχιαστα κάποιες στιγμές που δούλευε το σύστημα. Τα υπόλοιπα τα έχω σωρό και ξέρετε κάτι? στην καραπ......ρα μου κιόλας η ζωή είναι πολύ μικρή για να κάθομαι να φλέπω έναν οβάλ κύκλο σε μια οθόνη.Όταν δουλέψει έχω όλη την καλή διάθεση να τα φτιάξω.  Τις καλημέρες μου, καλή συνέχεια και καλή δύναμη.

Μακάρι να το εφαρμόζαμε όλοι αυτό.Προσωπικά έχω εξαντλήσει τον εαυτό μου , έχω διαλύσει την ψυχολογία μου και δεν έχω καμία μα καμία δικαιολογία προς την οικογένεια μου. Αλλα ποιός χέστηκε????????????

Κι'εγώ σταμάτησα να δουλεύω. Και αντί να βλέπω τον κύκλο του "ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΥ" περιουσιολογίου και να μου λέει κι'όλας ότι ...αδρανώ.... προτιμώ να κάνω refresh το θέμα μας εδώ... τουλάχιστον μερικές φορές γελάω...άσε που μπορεί να βρει κανείς σας το σπίτι μου σε άλλο Ε9 και δεν το δίνω.

Είναι εντυπωσιακό πάντως! Είναι 10 το πρωί καθημερινή και 300 λογιστές αντί να εργαζόμαστε είμαστε μπροστά από ένα foroum και περιμένουμε να δούμε μήπως δουλέψει η φοβερή αυτή εφαρμογή και αν θα υπάρξει καμιά ανακοίνωση! Ευτυχώς που έχουμε το κράτος και μας βοηθάει στο να εργαστούμε!

Αν θέλει ας το αφήσει ανοικτό. Αν όχι, μη σώσει...

Πώς γίνεται δηλαδή να αγχωθούμε? 

Αφού δε δουλεύει λέμε!

Όχι απλά δεν δουλεύει αλλά μας δουλεύει ,,,

ποιάς αδράνειας ρε ??????