Jump to content
Sign in to follow this  
DC047550314

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?

Recommended Posts

Εγώ επικοινώνησα εχτές με κοπέλα του  taxis και μου είπε αν μπορεί ο συλλογός μας να θέσει το ζήτημα στον κύριο ΘΕΟΧΑΡΗ γιατί εμας λέει δεν μας πιστεύει.Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

μηπως αν δεν παιδευοσασαν με το Ε9 και δεν τρωγατε τα μουτρα σας να μπαινοβγαινετε και δεν εβλεπε καμμια ροη δηλωσεων ο Θεοχαρης, θα ηταν καλυτερα ?

Φυσικά θα ήταν καλύτερα,γιατί

Εγώ επικοινώνησα εχτές με κοπέλα του  taxis και μου είπε αν μπορεί ο συλλογός μας να θέσει το ζήτημα στον κύριο ΘΕΟΧΑΡΗ γιατί εμας λέει δεν μας πιστεύει.Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

Εγώ πάντως ακολουθώ την προτροπή του Διαχειριστή

Προσωπικά, όταν το σύστημα δεν δουλεύει αυτό που κάνω είναι να προετοιμάζω το Ε9 (μελέτη συμβολαίων κ.λπ.), να το αποθηκεύω στο λογισμικό που χρησιμοποιώ και όταν ξεπεραστούν τα προβλήματα να το υποβάλλω. Έτσι δεν χάνω χρόνο και κυρίως δεν σπάνε τα νεύρα μου. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα -αυτή η φράση μου κόλλησε απ΄ τη διαφήμιση της έξυπνης σίτας- :D  

Κάντε το και σεις.Μή τρώτε ώρες στο taxis.

Προσπαθώ να στείλω Ε9, από τις 9,00 το πρωί... και συνεχώς με πετάει έξω...!!!!!!

Τι θα με συμβουλέυατε να κάνω???????????

να πάω για καφέ?

να σπάσω τον Η/Υ?

να βγώ στους δρόμους να φωνάξω????????????

Ε΄ΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ.........ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ; ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΜΗΝΥΣΗ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΝΤΙ ΤΟΥ Ε9 ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΩΣ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ;

ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΗΤΗΡΙΟ!

Παιδιά μην ασχολήστε με το να προσπαθείτε να στείλετε δήλωση Ε9 γιατι  . . . ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

Δουλεύει μόνο 21:00 - 9:00!!!

Ασχοληθείτε με κάτι άλλο... π.χ. ΚΕΠΥΟ!!!

Καλό κουράγιο και καλή σας μέρα. :)

Μήπως μπορεί το ΥΠ.ΟΙΚ.να μας γνωρίσει πόσο κόστισε το πρόγραμμα για το Ε9 και ποιός ή ποιοί προγραμματιστές το έφτιαξαν¨?

απλή περιέργεια....για να ξέρουμε που οφείλετε η ταλαιπωρία μας.

san

Αγανακτισμένη αποφάσισα να επικοινωνησω με το taxis, με εχει πεταξει ενα εκατομμύριο φορες έξω  τους ειπα , μας ζητάει συνέχει ανανέωση και η προθεσμία λήγει τι θα πρέπει να κάνουμε? ρώτησα . Και η απάντηση δυστυχως δεν μπορουμε να σας βοηθησουμε δεν ειναι στο χερι μας το συστημα έχει πέσει .Αναψοκοκκίνισα , πηρα 11 ηρεμιστικα και τι ακριβως περιμενετε για να δωσετε την παραταση ? Η εντολή  δεν εχει ερθει απο επάνω δωστε μου το τηλεφωνο σας και θα σας καλέσουμε.

Λέτε να με πάρει απευθείας ο Θεοχαρης να μου ανακοινώσει την παράταση ?

πηραμε και εμεις, μας παρεπεμψαν στο Θεοχαρη.... μιλησαμε με τη γραμματεα του και μας ειπε πως ειναι θεμα το ταξις.... αντε να βγαλεις ακρη. συν οτι μας "την" ειπαν που μαπινουμε τελευταια (κατ' αυτους)στιγμη.  Μετα καλεσαμε και στο Οικονομικο Επιμελητηριο οπου δεν εχουν ιδεα για παραταση.... Για συνδρομες ομως, εχουν....

Εγω δεν εχω στειλει ουτε ενα ε9! τι ωραιος ειμαι! που να ειχαν κ κανενα facebook να διαχειριστουν με κανενα δισεκατομυριο χρηστες!

πηραμε και εμεις, μας παρεπεμψαν στο Θεοχαρη.... μιλησαμε με τη γραμματεα του και μας ειπε πως ειναι θεμα το ταξις.... αντε να βγαλεις ακρη. συν οτι μας "την" ειπαν που μαπινουμε τελευταια (κατ' αυτους)στιγμη.  Μετα καλεσαμε και στο Οικονομικο Επιμελητηριο οπου δεν εχουν ιδεα για παραταση.... Για συνδρομες ομως, εχουν....

Και συ τι τους είπες?

Εγώ ξέρω πως τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους .......

Ας φτιάξουν πρώτα το μηχανογραφικό πρόγραμμά τους και μετά να τα θέλουν όλα στις τάδε ημερομηνίες και σωστά

ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΙΣ 13.45 ΩΡΑ ΓΕΛΛΑΔΑΣ ΩΧ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΛΛΑΔΑΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ .

ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ  ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ  ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ .

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΩΡΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΟΛΟΙ....... ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΡΙΜΑΔΟΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.

ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΑΗΔΙΑ ΠΟΙΑ 

ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ  ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΚΑΤΙ .....ΜΙΑΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ.... ΜΙΑΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ.....

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΧΙ ΝΥΧΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΜΠΑΡ  

Προσωπικά, όταν το σύστημα δεν δουλεύει αυτό που κάνω είναι να προετοιμάζω το Ε9 (μελέτη συμβολαίων κ.λπ.), να το αποθηκεύω στο λογισμικό που χρησιμοποιώ και όταν ξεπεραστούν τα προβλήματα να το υποβάλλω. Έτσι δεν χάνω χρόνο και κυρίως δεν σπάνε τα νεύρα μου. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα -αυτή η φράση μου κόλλησε απ΄ τη διαφήμιση της έξυπνης σίτας- :D  

Εχεις λογισμικο που τα φορτωνει στο taxis? Ποιο ειναι? Εκτος αν εννοεις να τα περναμε στο λογισμικο μας και μετα ξανα στο ε9

ευχαριστω

ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ  ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΚΑΤΙ .....ΜΙΑΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ.... ΜΙΑΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ.....

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΧΙ ΝΥΧΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΜΠΑΡ  

Νικο πως να συνεννοηθουμε.... Οι περισσοτεροι δε διαβαζουν καν το φορουμ αυτη τη στιγμη συν οτι για να γινει κατι τετοιο θα πρεπει να ενημερωθουν ολοι οι λογιστες μεσω των συλλογων κατι ανεφικτο για τα δικα μας δεδομενα. Επισης, να εισαι σιγουρος πως ακομα και κατι τετοιο να αποφασιστει, το μεγαλυτερο ποσοστο των λογιστων θα συνεχιζει να υποβαλει κανονικα και ειδικα ατομα οπως εγω που ειμαστε υπαλληλοι σε λογιστικο γραφειο.....

Εχεις λογισμικο που τα φορτωνει στο taxis? Ποιο ειναι? Εκτος αν εννοεις να τα περναμε στο λογισμικο μας και μετα ξανα στο ε9

ευχαριστω

Από όσοι γνωρίζω κανένα λογισμικό δεν κάνει αυτόματη υποβολή (μέχρι στιγμής). Τα αποθηκεύω όμως για να έχω τουλάχιστον τα στοιχεία έτοιμα και έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού ότι μπορεί να δουλέψει η αυτόματη υποβολή.