Προς το περιεχόμενο

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έντυπο ε9 για να καταθέσω στην ΔΟΥ χειρόγραφα  , που θα βρω ???

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?app=downloads&showfile=1436

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνωμη τροποποιητικές ε9 δουλεύετε?γιατί σε μένα όσες περιπτώσεις έχω μπαίνω στην εφαρμογή και μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενέργειες και ας έχει γίνει η εκκαθάριση του φαπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε κ σε μενα υπαρχουν διαθεσιμες ενεργειες.σε σενα δηλαδη υπαρχει δυνατοτητα εκτυπωσης εκκαθαριστικου φαπ 13?

Λογικά δεν θα έχει εκκαθαριστεί ακόμη. Σε μια περίπτωση δική μου, βγάζει εκκαθαριστικό  για το 2013 αλλα οχι για τα 2012 και 2011 για τα οποια ο πελάτης θέλει αλλαγές και λέει μάλιστα οτι τα έχει πληρώσει.Έχω μπερδευτεί. Πάντως προβλέπω νέες αλλαγές επι αλλαγών πάλι στο ε9 εν όψει και του νέου ενιαίου φόρου ακινήτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ετος που εχει γινει εκκαθαριση φαπ και μαλιστα μου βγαζει κανονικα και εκτυπωση δεν αφηνει να γινουν τροποποιητικες....

εκκαθαριστικα για το 2013 μονο σε μια δυο περιπτωσεις εχω δει μεχρι τωρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δεν θα έχει εκκαθαριστεί ακόμη. Σε μια περίπτωση δική μου, βγάζει εκκαθαριστικό  για το 2013 αλλα οχι για τα 2012 και 2011 για τα οποια ο πελάτης θέλει αλλαγές και λέει μάλιστα οτι τα έχει πληρώσει.Έχω μπερδευτεί. Πάντως προβλέπω νέες αλλαγές επι αλλαγών πάλι στο ε9 εν όψει και του νέου ενιαίου φόρου ακινήτων...

 

σε ετος που εχει γινει εκκαθαριση φαπ και μαλιστα μου βγαζει κανονικα και εκτυπωση δεν αφηνει να γινουν τροποποιητικες....

εκκαθαριστικα για το 2013 μονο σε μια δυο περιπτωσεις εχω δει μεχρι τωρα.....

Μόλις χθες έκανα στο στο σύστημα διορθώσεις ετών 2011 έως και 2013, για τα οποία έχουν εκδοθεί εκκαθαριστικά, που τα είχε στα χέρια του ο πελάτης μου. Τώρα περιμένω την νέα εκκαθάριση για να ζητήσω από την ΔΟΥ διαγραφή των επιπλέον χρεώσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δεν θα έχει εκκαθαριστεί ακόμη. Σε μια περίπτωση δική μου, βγάζει εκκαθαριστικό  για το 2013 αλλα οχι για τα 2012 και 2011 για τα οποια ο πελάτης θέλει αλλαγές και λέει μάλιστα οτι τα έχει πληρώσει.Έχω μπερδευτεί. Πάντως προβλέπω νέες αλλαγές επι αλλαγών πάλι στο ε9 εν όψει και του νέου ενιαίου φόρου ακινήτων...

 

Μία αλλαγή που πρόσεξα στα αγροτεμάχια πρέπει να διαχωριστεί η Εθνική από την επαρχιακή οδό

που είναι στον ίδιο κωδικό αν ψηφιστεί έτσι.

Συνήθως και σύμφωνα με τα παραδείγματα της πολ 1001/2005 δεν γράφαμε προσόψεις στα

ακίνητα εκτός ΑΠΑΑ γιατί δεν είχε σημασία στα ΕΤΑΚ και ΦΑΠ. 

Στήλη 22 απαραιτήτως όπου αναγράφεται οικόπεδο ?

 

Αντε πάλι από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...