Προς το περιεχόμενο

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερω γω αν θα ειναι ετοιμο αυριο? Αν δεν ειναι σοβαρο και ο πελατης ηρεμος πες του να διορθωσετε το φαπ οταν ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω γω αν θα ειναι ετοιμο αυριο? Αν δεν ειναι σοβαρο και ο πελατης ηρεμος πες του να διορθωσετε το φαπ οταν ερθει

ειναι φίλος κολλητός.Απλά στο διαμερισμά του έχουν επικαρπία 50% ο πατέρας του και 50% η μητέρα του.Του έβαλα ρεύμα στη μία γραμμή.Είχα δύο γραμμές λόγω άλλης ηλικίας στον επικαρπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις? Ασχολήσου με το επόμενο. Φέτος έχουν γίνει εγκλήματα κι εσύ έχεις άγχος επειδή ο Γιαννάκης έφαγε μισή κουταλιά βύσσινο από το βάζο? Ούτε θα το σκεφτόμουνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι φίλος κολλητός.Απλά στο διαμερισμά του έχουν επικαρπία 50% ο πατέρας του και 50% η μητέρα του.Του έβαλα ρεύμα στη μία γραμμή.Είχα δύο γραμμές λόγω άλλης ηλικίας στον επικαρπωτή.

Εχω την εντυπωση οτι δηλωνεται μια γραμμη με ψιλη 100% και ηλικια επικαρπωτη τον μικροτερο. Αλλα μην κανεις ακυρωση, δεν ειναι σοβαρο. Εδω γινεται χαμος με το ρευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

 

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ (ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΗ) ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΗΛΩΣΗ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΛΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΑΠΟ 01/01/2014 ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΙΑ 1.000 € .(ΓΙΑ ΔΙΠΛΟΓΡΑΦΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ 2.500 € ) ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΗΔΕΝΙΚΗ Ή ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΦΠΑ? ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΒΕΒΑΙΩΣ..

 

ΚΑΛΟ Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

 

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ (ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΗ) ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΗΛΩΣΗ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΛΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΑΠΟ 01/01/2014 ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΙΑ 1.000 € .(ΓΙΑ ΔΙΠΛΟΓΡΑΦΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ 2.500 € ) ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΗΔΕΝΙΚΗ Ή ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΦΠΑ? ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΒΕΒΑΙΩΣ..

 

ΚΑΛΟ Ε?

Ειπαν μηπως ποτε θα μας πηδ.. κιολας ? Γιατι δεν αργει και αυτο....Πλυθειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

6 μέλη, 13 επισκέπτες, 1 ανώνυμοι χρήστες

 

 

Από μέλη εμείς οι 6 μείναμε... (μήπως δεν θα'πρεπε??? γιατί είμαστε πολύ λίγοι...)

Έτσι εξηγείται πάντως που δουλεύει το "ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ" Πληροφοριακό Σύστημα "Περιουσιολογίου". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

6 μέλη, 13 επισκέπτες, 1 ανώνυμοι χρήστες

 

 

Από μέλη εμείς οι 6 μείναμε... (μήπως δεν θα'πρεπε??? γιατί είμαστε πολύ λίγοι...)

Έτσι εξηγείται πάντως που δουλεύει το "ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ" Πληροφοριακό Σύστημα "Περιουσιολογίου". 

 

Αν δε μπαίναμε τέτοια ώρα ...πως θα "δουλεύανε" οι συνάδελφοι μας το υπόλοιπο της ημέρας αγαπητέ μου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the end.....

οτι βρέξει ας κατεβάσει, αυριο δεν προκειται να δουλευει λογικά , οπότε η συνέχεια του χρόνου.

 

Καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα το τελευταίο μου Ε9. Δεν το οριστικοποιώ. Θα πληρώσω το πρόστιμο γι αυτό το ένα. Γιατί?  Όπως γράφει κι ο ποιητής, για ένα πουκάμισο αδειανό / για μιαν Ελένη. Καληνύχτα σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι μονο και μονο για καθισω σπιτι το σκ με τα παιδια μετα απο 4 με 5 μηνες. Κυριολεκτικα οχι λαλακιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Προχθές το βράδυ έφυγε μια στις 1:00 τα μεσάνυχτα. Οπότε χθες το βράδυ ήρθα προετοιμασμένος για ξενύχτι. Σε 4:30 ώρες έδιωξα τις περισσότερες απ'όσες έχω. Σήμερα κατά τις 22:30 κοίταξα μπας και φεύγει τίποτα. Δεν... Πήγα σπίτι, κοιμήθηκα και ξαναήρθα κατά τις 2:00 τα μεσάνυχτα. Την πρώτη την έδιωξα πολύ άνετα.

 

Το βρίσκω τελείως ........... ας πούμε εκνευριστικό το να πρέπει να έρχομαι στο γραφείο μετά τα μεσάνυχτα για να δουλέψω. Και όλο αυτό το φετινό το χάλι. 

 

Και με εκνευρίζει που δεν έχω πετύχει και κάποιο πολιτικό να ασχολείται με αυτό το θέμα. Το πως θα δουλεύει το σύστημα προκειμένου να εισπράττει τους φόρους το κράτος τους είναι τόσο ασήμαντο?.... Το νόημα είναι εάν θα εισπράττουν στα μισθώματα από μεγάλες κατοικίες λίγο παραπάνω φόρο απ'ότι στις άλλες? Εάν θα φοροαπαλλάσσονται οι εργασίες στο τρίγωνο δίπλα από την Ομόνοια (μα τον Αλλάχ! είναι ένα έντυπο που αφορά 6 εκατομμύρια πολίτες και πρέπει να έχει τετραγωνάκι για τους 5-10-20-100 που ασχολούνται με την ανάπλαση εκεί?) Το τι χρειάζεται προκειμένου να υποβληθούν σωστά και υπεύθυνα οι δηλώσεις απ'όπου θα βγει το τι θα εισπράξει το κράτος τους είναι τόσο αδιάφορο??????? 

 

1000 ευρώ από 1/1 η κάθε εκπρόθεσμη δήλωση ακόμα και οι μηδενικές ΦΠΑ?..... Μπορώ να φύγω και εγώ όπως η ΒΙΟΧΑΛΚΟ?........ Και κερατάς και δαρμένος και άλλα σε εις-μένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

· Pantelix ‏@pandelos 11h @htheoharis Έχετε μάθει ότι υπήρξαν περιπτώσεις που έβγαιναν στοιχεία άλλων υπόχρεων, ή άλλα ακίνητα;

· Harry Theoharis ‏@htheoharis 10h @pandelos Νομίζω πως έφταιγε η παραμετροποίηση για την ταχύτητα. Την άλλαξαν πάλι πίσω μέχρι να βρουν γιατί γίνεται.

· Stergios Nastopoulos @htheoharis ‏κ. Θεοχάρη, είναι 00.15 η ώρα και είναι αδύνατο να μπω, με πετάει συνέχεια έξω. Αυξήστε το χρόνο παραμονής στη σελίδα.

· Stergios Nastopoulos @htheoharis Δεν είμαι λογιστής, δεν έχω επαρκές manual και το μόνο που θέλω είναι να βάλω τον αριθμό της ΔΕΗ. Αδύνατον. Δεν προλαβαίνω. Εξω.

· Harry Theoharis@htheoharis @StergiosN Δεν πρέπει να το κάνεις μέχρι την Παρασκευή. Μετά την προθεσμία για τις αλλαγές ουσίας.

· Pantelix ‏@pandelos 2h @htheoharis Μηπως να απαντησετε και στα τοσα αγωνιωδη ερωτηματα; @StergiosN

· John Sakketos ‏@John_Sakketos 2h @pandelos @htheoharis @StergiosN κ.Γενικέ,απαντήστε στα ερωτήματα μας ακομα δε δουλευει.. συνεχώς μας ''πετάει'' εκτός..

· Alexander the Great ‏@AlexandrosVlass 2h @htheoharis Εμείς που έχουμε αλλαγές ουσίας γιατί δεν μας επιτρέπει το σύστημα να τις υποβάλλουμε και ξημεροβραδιαζόμαστε κύριε Γενικέ?

· Konstantina Fili ‏@f_konstantina 1h @htheoharis Αποφασίστε επιτέλους τι πρέπει και τι δεν πρέπει... Αν "κλειδώσει ο πίνακας 1 σήμερα πως θα κάνει τις αλλαγές; Μας κοροϊδεύετε;

· elgk ‏@elgk 3m @pandelos @htheoharis @StergiosN Σας έχουμε βομβαρδίσει με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στην εφαρμογή και κρίνετε μόνο σκόπιμο να>>>>

· elgk ‏@elgk 1m @pandelos @htheoharis @StergiosN >>> απαντήσετε για τη ΔΕΗ? Ξενυχτάμε και το μόνο που λαμβάνουμε είναι αδιαφορία? Και αφού έχετε πάρει>>>

· elgk ‏@elgk 1m @pandelos @htheoharis @StergiosN >>>> αυτό το ρόλο, δεν θα έπρεπε να μας δώσετε μία πληροφορία γι'αυτό το χάος? αναρωτιέμαι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράγιο συνάδελφοι και καλή δύναμη . Ωρα  03.05  (εννοείται π.μ.) . Τέτοια ώρα σηκωνόμαστε για τον όρθρο στην Ι.Μ.Διονυσίου (Άγιον ΄Ορος ) . Και όταν έχουμε αγρυπνία , τέτοια ώρα πάμε για ύπνο αφού έχουμε ξεκινήσει από τις 21.00 . Για να σηκωθούμε πάλι στις 06.00 μέχρι τις 08.00 για την λειτουργία. Και μετά....τράπεζα , τουτέστιν κανονικό φαγητό με κρασί δικό τους (άπαιχτο) , εκτός και έχει νηστεία , οπότε τσάϊ του βουνού με ψωμί (δικό τους ζυμωτό με προζύμι) και μαρμελάδα και ελιές. Τέλος το διάλειμμα , τα κεφάλια μέσα πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συγνωμη. Εχει στειλει κανεις πινακα 1 χωρις να πειραξει καθολου τον πινακα 2? Δεν φευγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συγνωμη. Εχει στειλει κανεις πινακα 1 χωρις να πειραξει καθολου τον πινακα 2? Δεν φευγει.

Εξαρτάται σε ποιο Δ.Δ. βρίσκονται τα αγροτεμάχια. Σε κάποια ζητάει επιπλέον πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται σε ποιο Δ.Δ. βρίσκονται τα αγροτεμάχια. Σε κάποια ζητάει επιπλέον πληροφορίες.

Ειναι κορωπι. Σε ολα θελει προσοψεις και γεωγραφικο εντοπισμο. Τι λαλακιες λεει ο πουλις να στειλουμε μονο τον πινακα 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κορωπι. Σε ολα θελει προσοψεις και γεωγραφικο εντοπισμο. Τι λαλακιες λεει ο πουλις να στειλουμε μονο τον πινακα 1.

Ναι στο Κορωπί και σε μένα ζητούσε... της παναγιάς τα μάτια... Το άφησα εκκρεμότητα για αύριο.

Ζητούσε αν:

1.Είναι σε απόσταση μέχρι 500μ από οικισμό

2.Στη ζώνη προστασίας Υμηττού

3.Στη βιομηχανική ζώνη

4.Στους οικισμούς Αγ.Μαρίνας-Αγ.Δημητρίου

 

Και στην τύχη να το έπαιζα...αδύνατον να το πετύχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...