Προς το περιεχόμενο

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίποτα είναι τρομερό, μπορώ να μπω μέχρι εκεί που λέει αγροτεμάχια και όταν πάω να πατήσω το βελάκι να μπω να κάνω την δουλεία μου κολλάει! Μέχρι πότε είναι η προθεσμία υποβολής Ε9?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να μπω στην συζυγο η οποια δεν ειναι πιστοποιημενη ,μπαινω με του συζυγου επιλεγω το αφμ και δεν μπαινει τι μπορει να συμβαινει?κανω κατι λαθος ?σας εχει τυχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να μπω στην συζυγο η οποια δεν ειναι πιστοποιημενη ,μπαινω με του συζυγου επιλεγω το αφμ και δεν μπαινει τι μπορει να συμβαινει?κανω κατι λαθος ?σας εχει τυχει?

ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ 5η φορα , προσπαθησε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να μπω στην συζυγο η οποια δεν ειναι πιστοποιημενη ,μπαινω με του συζυγου επιλεγω το αφμ και δεν μπαινει τι μπορει να συμβαινει?κανω κατι λαθος ?σας εχει τυχει?Ό

Όταν μπαίνετε στην εφαρμογή πρέπει να επιλέξετε το Α.Φ.Μ. της συγύγου..το βγάζει από κάτω..αν δεν το εμφανίζει τότε έχει δικούς της κωδικούς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες




Tweets






  1. @htheoharis Έχετε μάθει ότι υπήρξαν περιπτώσεις που έβγαιναν στοιχεία άλλων υπόχρεων, ή άλλα ακίνητα;



     








  2. @pandelos Νομίζω πως έφταιγε η παραμετροποίηση για την ταχύτητα. Την άλλαξαν πάλι πίσω μέχρι να βρουν γιατί γίνεται.





     

     

    11:50 AM - 19 Sep 13 from Ukraine · Details







    Tweet text

     


     

    Image will appear as a link










  3. @htheoharis @pandelos Και μετά απ'όλα αυτά δεν δικαιολογείται η παράταση που ζητάμε;






Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να μπω στην συζυγο η οποια δεν ειναι πιστοποιημενη ,μπαινω με του συζυγου επιλεγω το αφμ και δεν μπαινει τι μπορει να συμβαινει?κανω κατι λαθος ?σας εχει τυχει?

ναι μου έχει τύχει πολλες φορες.

θελει να πατήσεις πανω στο αφμ της συζύγου σε συγκεκριμένο σημειο προς την αρχη των αριθμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να μπω στην συζυγο η οποια δεν ειναι πιστοποιημενη ,μπαινω με του συζυγου επιλεγω το αφμ και δεν μπαινει τι μπορει να συμβαινει?κανω κατι λαθος ?σας εχει τυχει?

Μου έτυχε χθες

Δοκίμασε με chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες




Tweets






  1. @htheoharis Έχετε μάθει ότι υπήρξαν περιπτώσεις που έβγαιναν στοιχεία άλλων υπόχρεων, ή άλλα ακίνητα;



     








  2. @pandelos Νομίζω πως έφταιγε η παραμετροποίηση για την ταχύτητα. Την άλλαξαν πάλι πίσω μέχρι να βρουν γιατί γίνεται.





     

     

    11:50 AM - 19 Sep 13 from Ukraine · Details







    Tweet text

     


     

    Image will appear as a link










  3. @htheoharis @pandelos Και μετά απ'όλα αυτά δεν δικαιολογείται η παράταση που ζητάμε;






Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@pandelos Νομίζω πως έφταιγε η παραμετροποίηση για την ταχύτητα. Την άλλαξαν πάλι πίσω μέχρι να βρουν γιατί γίνεται.

 
Hide conversation
  • Reply
  • Retweet
  • Favorite
  •  
     
    Είναι αυτό που λέμε
    είπαν της γριάς να ..έσει και αυτή ξεκ@λ@θηκε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου εφερε πελατης ΦΑΠ που ειναι λάθος (εχουν συμπεριλάβει 2 ακίνητες κατοικιες τις οποίες με εμπροθεσμο χειρόγραφο ε9 ειχα διαγραψει το 2009).

Τι κανω απο εδώ και περα με το Ε9 ????? Τρέχω σαν τρελή να υποβάλω έως αυριο 20/9 διορθωμένο Ε9 μεσω ταχις  και να ξαναδιαγραψω τα ακινητα αφου δεν το εκαναν αυτοι????? 'η παω εφορεία το ΦΑΠ και το χειρογραφο Ε9 να κανουν την διόρθωση και δεν ασχολούμαι παραπανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου εφερε πελατης ΦΑΠ που ειναι λάθος (εχουν συμπεριλάβει 2 ακίνητες κατοικιες τις οποίες με εμπροθεσμο χειρόγραφο ε9 ειχα διαγραψει το 2009).

Τι κανω απο εδώ και περα με το Ε9 ????? Τρέχω σαν τρελή να υποβάλω έως αυριο 20/9 διορθωμένο Ε9 μεσω ταχις  και να ξαναδιαγραψω τα ακινητα αφου δεν το εκαναν αυτοι????? 'η παω εφορεία το ΦΑΠ και το χειρογραφο Ε9 να κανουν την διόρθωση και δεν ασχολούμαι παραπανω???

ιδια περιπτωση με χ/φο ε9 πας εφορια, και εμενα μου ειπαν το εξης παρανοικο ,ακινητο διεγραμενο το 2006 , απο τωρα και στο εξης να μπαινω ηλεκτρονικα και να το διαγραφω καθε ετος μεχρι να το παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδια περιπτωση με χ/φο ε9 πας εφορια, και εμενα μου ειπαν το εξης παρανοικο ,ακινητο διεγραμενο το 2006 , απο τωρα και στο εξης να μπαινω ηλεκτρονικα και να το διαγραφω καθε ετος μεχρι να το παρει.

Και πως θα διαγράψεις καταχωρήσεις παλαιοτέρων ετών? σου είπαν ή ο΄τι θέλουν λένε???

Πιθανολογώ πως αυτό θα γίνεται με το πρόγραμμα(!!!!!!??????) διόρθωσης Φ.Α.Π. Αν βέβαια λειτουργούσαν όπως έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου εφερε πελατης ΦΑΠ που ειναι λάθος (εχουν συμπεριλάβει 2 ακίνητες κατοικιες τις οποίες με εμπροθεσμο χειρόγραφο ε9 ειχα διαγραψει το 2009).

Τι κανω απο εδώ και περα με το Ε9 ????? Τρέχω σαν τρελή να υποβάλω έως αυριο 20/9 διορθωμένο Ε9 μεσω ταχις  και να ξαναδιαγραψω τα ακινητα αφου δεν το εκαναν αυτοι????? 'η παω εφορεία το ΦΑΠ και το χειρογραφο Ε9 να κανουν την διόρθωση και δεν ασχολούμαι παραπανω???

Το ίδιο ακριβώς συνέβει και σε δικό μου πελάτη..παρέδωσα ξανά σε φωτοτυπία την τροποποιητική και αίτηση για εκκαθάρισή της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σημερινή επίσκεψη στην εφορία Γαλατσίου για παρόμοιο θέμα, μου είπαν πως δεν δέχονται χειρόγραφα Ε9 και όποια αλλαγή χρειάζεται να γίνει ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σημερινή επίσκεψη στην εφορία Γαλατσίου για παρόμοιο θέμα, μου είπαν πως δεν δέχονται χειρόγραφα Ε9 και όποια αλλαγή χρειάζεται να γίνει ηλεκτρονικά.

και φυσικα να υποθεσω μεχρι αυριο εεεεε????????????????????@@@@@####3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πρώτη φορά που νιώθω ότι ούτε ο Θεοχάρης δεν ξέρει τι γίνεται...
Το θέμα είναι ότι όφειλαν να βγάλουν ένα δελτίο τύπου και να μας πουν ΥΠΕΥΘΥΝΑ τι θα κάνουμε. 
Αλλά δεν βλέπω φως....

post-10447-0-51376800-1379601264_thumb.j

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@pandelos Νομίζω πως έφταιγε η παραμετροποίηση για την ταχύτητα. Την άλλαξαν πάλι πίσω μέχρι να βρουν γιατί γίνεται.

 
 
 
Είναι αυτό που λέμε

είπαν της γριάς να ..έσει και αυτή ξεκ@λ@θηκε

 

Δηλαδή δεν είναι και σίγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου εφερε πελατης ΦΑΠ που ειναι λάθος (εχουν συμπεριλάβει 2 ακίνητες κατοικιες τις οποίες με εμπροθεσμο χειρόγραφο ε9 ειχα διαγραψει το 2009).

Τι κανω απο εδώ και περα με το Ε9 ????? Τρέχω σαν τρελή να υποβάλω έως αυριο 20/9 διορθωμένο Ε9 μεσω ταχις  και να ξαναδιαγραψω τα ακινητα αφου δεν το εκαναν αυτοι????? 'η παω εφορεία το ΦΑΠ και το χειρογραφο Ε9 να κανουν την διόρθωση και δεν ασχολούμαι παραπανω???

 

Διαβάστε παρακαλώ την παρακάτω ΠΟΛ.

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16996

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταφεραν να χακαρουν το ιδιο τους το site ειναι απιστευτοι ....Αυτα για να μην τολμησουν να τους πειρξουν οι ανωνυμους.Ζητητε συναδελφος στην Θρακη να διορθωσει ακινητο στην Κρητη.Η ΓΓΠΣ μας φερνει πιο κοντα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε παρακαλώ την παρακάτω ΠΟΛ.

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16996

Συνάδελφε την πολ αυτη την γνωριζω , εδω ομως το ερωτημα μου ειναι οχι για την διόρθωση στο ΦΑΠ (4μηνο) αλλα για την διόρθωση στο Ε9 .Εχω υποχρέωση να την κανω εγώ μεχρι αυριο (εφόσον εινα ακίνητα του πινακα 1 ) η όχι εφοσον το εχω κανει το 2008 χειρογραφα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε την πολ αυτη την γνωριζω , εδω ομως το ερωτημα μου ειναι οχι για την διόρθωση στο ΦΑΠ (4μηνο) αλλα για την διόρθωση στο Ε9 .Εχω υποχρέωση να την κανω εγώ μεχρι αυριο (εφόσον εινα ακίνητα του πινακα 1 ) η όχι εφοσον το εχω κανει το 2008 χειρογραφα???

 

Μηπως δεν τη διαβάσατε σωστά;

«Για τα έτη 2011, 2012 και 2013, οι διορθώσεις που πραγματοποιούνται μέχρι την τελευταία εργάσιμη, για τις δημόσιες υπηρεσίες, ημέρα του τέταρτου μήνα από την ημερομηνία έκδοσης της δήλωσης – εκκαθαριστικού σημειώματος Φ.Α.Π., θεωρούνται ότι  πραγματοποιήθηκαν λόγω υπαιτιότητας της υπηρεσίας και εκκαθαρίζονται ως τέτοιες, χωρίς την επιβολή πρόσθετων φόρων

ή προστίμων».

 

Άρα, όταν θα ανοίξει η εφαρμογή για τις διορθώσεις αυτές, τότε θα διαγράψετε τα ακίνητα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...