Προς το περιεχόμενο

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συναδελφοι μαλλον καταλαβα τι εχουν κανει , οταν πατας να αλλαξεις τον πινακα 2 σε πεταει αυτοματως εξω , ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΓΠΣ ειμαι 99,99% σιγουρος , για δοκιμαστε το κι εσεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε ξέρω τι να πω ,  αγάνταααααααααααααααα   καλοί μου συνάδελφοι .

 

 

 

 

Με εκτίμηση

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι μαλλον καταλαβα τι εχουν κανει , οταν πατας να αλλαξεις τον πινακα 2 σε πεταει αυτοματως εξω , ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΓΠΣ ειμαι 99,99% σιγουρος , για δοκιμαστε το κι εσεις ....

Μπα τωρα με εβαλε ..... το κερατο μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ.........ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ; ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΜΗΝΥΣΗ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΝΤΙ ΤΟΥ Ε9 ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΩΣ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ;

ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΗΤΗΡΙΟ!

ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ...ΕΠΙΚΑΙΡΗ Η ΠΡΟΤΑΣΗ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου  μας σπάνε αυτοί τα νεύρα μερικά τηλέφωνα για χαλάρωση:

 

2103332602, 2103332607 Γραφείο Υπ. Γιάννη Στουρνάρα

2103375788 Γραφείο Υφυπ. Μαυραγάνη

2103375720 Γραφείο Γεν Γραμμ Θεοχάρη

2104802003-4 ΓΡαφείο Γεν Γραμμ Τσαβδάρη,

 

πάντως και πάρουν χαμπάρι!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου  μας σπάνε αυτοί τα νεύρα μερικά τηλέφωνα για χαλάρωση:

 

2103332602, 2103332607 Γραφείο Υπ. Γιάννη Στουρνάρα

2103375788 Γραφείο Υφυπ. Μαυραγάνη

2103375720 Γραφείο Γεν Γραμμ Θεοχάρη

2104802003-4 ΓΡαφείο Γεν Γραμμ Τσαβδάρη,

 

πάντως και πάρουν χαμπάρι!

ελπιζω να μην εχουμε κ εκει αδρανεια και περιμενουμε τζαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί ζητάνε μόνο τον πίνακα 1, αλλά στην τηλεόραση άλλα λένε...και έχει γίνει πανηγύρι από το πρωί στο γραφείο με τους συνταξιούχους. 
Με 20 δε Ε9 (αυτά που λήγουν την Παρασκευή) θα πρέπει να μην στέλνει κανείς σας για να προλάβω (και δεν έχω κοιτάξει πόσα είναι 50-50% με τη σύζυγο...άρα το νούμερο μπορεί και να διπλασιαστεί).

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι με τόσες ρυθμίσεις για τους ημιυπαίθριους (και ναι, δεν τους είχαν όλοι δηλωμένους ως βοηθ.χώρους) και τα αυθαίρετα είναι πάρα πολλά τα Ε9 που έχουν μεταβολές στον Πίνακα 1?
Και σφαίρα να πήγαινε το σύστημα...είναι πολλά, πως να το πούμε διαφορετικά.

Κάπου έλεγε δε στο twitter ο Θεοχάρης ότι είναι αρκετός ο χρόνος μετά για τα αγροτεμάχια....μα ναι φυσικά... Σχεδόν κάθε φορολογούμενος έχει κληρονομιά ένα αγροτεμάχιο (στο χωριό! hellooooo, δεν είναι όλοι γέννημα θρέμμα των πόλεων), μιλάμε για δηλώσεις Ε9 όσες περίπου και οι δηλώσεις εισοδήματος (6,5εκ. ήταν?), για να μην σκεφτούμε τις συζύγους και τα προστατευόμενα τέκνα... (μήπως είναι παραπάνω????)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  1. @htheoharis στο σύστημα κ. Γενικέ, δεν μπαίνει καθόλου.Ούτε για να συμπληρώσουμε τον πίνακα 1. Μην υποτιμάτε την νοημοσύνη μας. Σας παρακαλω

     
  2. @logistikografei Μόλις μπήκα. Δεν λέω πως δουλεύει καλά, προς Θεού. Μην υπερβάλλουμε όμως.

 

 

 

Μόλις μπήκες ( μπράβο, μπράβο ), πως βγήκες θέλουμε να μας πεις ... και τι πρόλαβες να καταχωρήσεις. Αλλά το θέμα είναι, ξέρεις πως να καταχωρήσεις ή τα δίνεις στο λογιστή σου ; Άντε μπράβο που παίζεις και με τα νεύρα μας.

 

Οι μεγαλύτεροι ............. του κόσμου συγκεντρώθηκαν σ' αυτή τη χώρα, πανάθεμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίθανες ανακοινώσεις....."Μη μπαίνετε γιατί το σύστημα κάθεται" (Γιατί ήταν όρθιο και κουράστηκε??????) και αν κουράστηκε γιατί δε ξαπλώνει?????χαχχαχαχχα.Είμαστε πάντως και εμείς καταπληκτικοί....Μου θυμίζουμε πανικοβλημένες κυράτσες,που τρέχουν και ρωτάνε δεξια αριστερά το τι γίνεται...Περιλαμβάνω και τον εαυτό μου,πρός αποφυγή περεξηγήσεων....Αφου δε δουλεύει ρε παιδιά,πως δηλαδή σκ@τ@ να το κάνουμε ????Γιατί δε το δεχόμαστε και ψάχνουμε για λύσεις.....Σώνει και καλά εμείς να κάνουμε τη "δουλειά μας". Ε ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίθανες ανακοινώσεις....."Μη μπαίνετε γιατί το σύστημα κάθεται" (Γιατί ήταν όρθιο και κουράστηκε??????) και αν κουράστηκε γιατί δε ξαπλώνει?????χαχχαχαχχα.Είμαστε πάντως και εμείς καταπληκτικοί....Μου θυμίζουμε πανικοβλημένες κυράτσες,που τρέχουν και ρωτάνε δεξια αριστερά το τι γίνεται...Περιλαμβάνω και τον εαυτό μου,πρός αποφυγή περεξηγήσεων....Αφου δε δουλεύει ρε παιδιά,πως δηλαδή σκ@τ@ να το κάνουμε ????Γιατί δε το δεχόμαστε και ψάχνουμε για λύσεις.....Σώνει και καλά εμείς να κάνουμε τη "δουλειά μας". Ε ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...... 

Μιλάμε για πολύ τρολάρισμα ...δεν εξηγείται αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά γίνονται αν σε θέσεις κλειδιά τοποθετούνται τυπάκια σαν τον Κύριο Θεοχάρη!!!

Ο άνθρωπος εκτός από άχρηστος έχει και ψυχολογικά προβλήματα!!!

 

Πόσοι από εσάς θα τον προσλάμβαναν υπάλληλο  στο λογιστικό τους γραφείο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που έδειξε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ''κατανόηση'' στο πρόβλημά μας με την παράταση των Φ.Δ. πέρα της 30/08, τώρα έρχεται να ζητήσει την δική μας κατανόηση....

Ε, να του την δείξουμε ρε παιδιά,  να του την δείξουμε .... (την κατανόηση).

 

Υ.Γ.

Αφού το σύστημα δεν έπαψε να λειτουργεί εντελώς και λειτουργεί λίγο (ας μην υπερβάλουμε και εμείς) λέω και εγώ πως κάτι δηλώσεις που έστειλα 03/09, δεν ήταν εντελώς εκπρόθεσμες, ήταν λίγο (ας μην υπερβάλεται και εσείς κ. Godχάρη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια... προσπάθησα να το βρω στο φόρουμ , αλλα δεν το κατάφερα, Πέρσυ είχαμε κανει μια καταγγελία. ξέρουμε την τύχη της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι από εσάς θα τον προσλάμβαναν υπάλληλο  στο λογιστικό τους γραφείο???

 

 

εγω, κι θα του δώσω 3 Ε9 με ορους φυσικα , οτι πρεπει να τα τελείωση απο 8:00 εως 13:00 κι μετα θα πεσει το 50ρικο ( ειμαι κι XXXLARGE ) αλλιως  ουτε καφε δεν εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινίσεις σχετικά με την υποβολή του Ε9 από το Υπ. Οικονομικών
[17.09.2013]
 

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ                                                  

Tηλ.:  210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Τρίτη, 17 Σεπτεμβρίου 2013

Ανακοίνωση Τύπου

Με αφορμή ερωτήματα που υποβάλλονται σχετικά με την παράταση της προθεσμίας υποβολής δήλωσης στοιχείων ακινήτων (έντυπο Ε9), από το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνεται ότι :

Μεταβολές ακινήτων έτους 2013, που υποχρεούται το φυσικό πρόσωπο να αναγράψει στον Πίνακα 1 (Στοιχεία οικοπέδων εντός σχεδίου ή οικισμού και κτισμάτων εντός & εκτός σχεδίου) της δήλωσης στοιχείων ακινήτων (έντυπο Ε9), πραγματοποιούνται μέχρι την 20ή Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 23:59:59.

Σε κάποιες από αυτές τις περιπτώσεις και εάν το φυσικό πρόσωπο είναι κύριος αγροτεμαχίων, προκειμένου να υποβάλει τη δήλωση στοιχείων ακινήτων πρέπει να συμπληρώσει ορισμένες πρόσθετες πληροφορίες στα ακίνητα που αναγράφονται στον Πίνακα 2 (στοιχεία αγροτεμαχίων), που ίσως ζητηθούν κατά τη διαδικασία οριστικής ηλεκτρονικής υποβολής της.

Επικαιροποιήσεις ακινήτων έτους 2013 που υποχρεούται το φυσικό πρόσωπο να πραγματοποιήσει στον Πίνακα 2 (στοιχεία αγροτεμαχίων) της δήλωσης στοιχείων ακινήτων (έντυπο Ε9), πραγματοποιούνται μέχρι την 14η Οκτωβρίου 2013 και ώρα 23:59:59.

Τροποποιήσεις στα στοιχεία των αγροτεμαχίων που ανήκουν σε φυσικά πρόσωπα, δύναται να πραγματοποιούνται μέχρι και την ανωτέρω ημερομηνία (14/10/2013) με την υποβολή νέας δήλωσης στοιχείων ακινήτων.

Ως εκ τούτου, καλούμε τους φορολογουμένους και τους επαγγελματίες του κλάδου να μην προβαίνουν σε επικαιροποιήσεις δηλώσεων με αλλαγές μόνο στα αγροτεμάχια μέχρι και την Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου καθώς υπάρχει αρκετός χρόνος επικαιροποίησης μέχρι και την 14η Οκτωβρίου.

 

 

Αι στο διάολο και ακόμα παραπέρα

 

αλήτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά γίνονται αν σε θέσεις κλειδιά τοποθετούνται τυπάκια σαν τον Κύριο Θεοχάρη!!!

Ο άνθρωπος εκτός από άχρηστος έχει και ψυχολογικά προβλήματα!!!

 

Πόσοι από εσάς θα τον προσλάμβαναν υπάλληλο  στο λογιστικό τους γραφείο???

Εγώ .Για να μου βάψει το γραφειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...