Προς το περιεχόμενο

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατι εξακολουθείτε να έχετε αγχος για το αν επαρκεί η ημερομηνία ( με όλες τις παρατάσεις) για την υποβολή των Ε9 αφού αυτό είναι ανέφικτο.

Με τον τρόπο που λειτουργεί το σύστημα σήμερα η ποιό αισιόδοξη πρόβλεψη θα ήταν σε ένα έτος.

Το ξέρουν και αυτοί απλα κάνουν την πάπια.

Ο στοχος είναι να λήξει το συντομότερο δυνατό η προθεσμία ώστε να βεβαιωθούν οι φόροι από το ΦΑΠ. Για το πρωτογενές πλεόνασμα όπως προανέφερε ο συνάδελφος.

Άρα κακώς χτυπιέστε για παράταση.

Δεν θα υπάρχει.

Σιγά μην τους ενδιαφέρει να κανουμε σωστή δουλειά.

 

Τι δεν καταλλλαβαίνεις?????!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα υπάρχει νέα παράταση . Το είπαμε.  Θα κάνουμε μετά την λήξη τις διορθώσεις.

Δεν υπάρχει άλλη λύση .

 

Επείγονται για βεβαίωση φόρων και μόνο. Διαφορετικά δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτής της απίθανης ανακοινώσεως που έβγαλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ελπίζουμε σε κατανόηση. Επιτέλους πρέπει να το καταλάβουμε.Οι αυτοί ή εμείς.

Οχι άλλα παρακάλια.Μαζί με τους άλλους εργαζόμενους στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεστε σ αυτό, τότε προσέξτε τι γράφουμε...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/15199

SORRY ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΠΙΑ, ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επείγονται για βεβαίωση φόρων και μόνο. Διαφορετικά δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτής της απίθανης ανακοινώσεως που έβγαλαν.

 

Σε ποια ανακοίνωση αναφέρεσαι σωτήρ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή φαίνεται ότι δουλεύει κανονικά (μη το ματιάξουμε ). Σπεύσατε οι ενδιαφερόμενοι αλλά με ρέγουλα. :D

 

KAI ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ..............

ΟΙ ΑΧΡΕΙΟΙ!!!!!!!!!!!!

Μαρίνα, είδαν την χαρά  του Σωτήρη παραπάνω και την έβγαλαν, κι΄ας λέει ο Σωτήρης ότι το ματιάσαμε! Το θέμα είναι ότι όταν θα βγάλουν τον φόρο ακινήτων, θα μας πάρει κυνήγι ο μπάρμπα-Μανώλης με την μαγκούρα, φωνάζοντας : "Τι μου έκανες κλέφτη και πληρώνω δυόμισι χιλιάρικα για ένα χέρσο χωραφάκι που έχω. Γι΄αυτό σε πλήρωσα απατεώνα;""! Εκεί να δεις γλέντια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρίνα, είδαν την χαρά  του Σωτήρη παραπάνω και την έβγαλαν, κι΄ας λέει ο Σωτήρης ότι το ματιάσαμε! Το θέμα είναι ότι όταν θα βγάλουν τον φόρο ακινήτων, θα μας πάρει κυνήγι ο μπάρμπα-Μανώλης με την μαγκούρα, φωνάζοντας : "Τι μου έκανες κλέφτη και πληρώνω δυόμισι χιλιάρικα για ένα χέρσο χωραφάκι που έχω. Γι΄αυτό σε πλήρωσα απατεώνα;""! Εκεί να δεις γλέντια...

 

Σήμερα το πρωί, κατά τύχη, είδα τους υπολογισμούς του Κορομηλά ( στο ΣΚΑΪ θαρρώ ) για το φόρο στα αγροτεμάχια κλπ όπως έχει, προς το παρόν, διαρρεύσει.

 

Συμπέρασμα, αν ισχύσει αυτός ο τρόπος υπολογισμού...

 

Θα νοσταλγήσουμε το Ε.Ε.Τ.Η.Δ.Ε.

 

Καλό απόγευμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους παρακήνησα , το ομολογώ. :angry:  :angry:  :angry:

Μόλις με έβγαλε έξω (έληξε γράφει ο χρόνος μου ) ενώ έκανα τη δική μου δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κορομηλάς έβγαλε ανακοίνωση όσον αφορά τους υπολογισμούς του για το φόρο στα αγροτεμάχια
είναι 0,0015 ανα τμ (1,5 το στρέμμα δλδ) και όχι 0,15 όπως είχε υπολογιστεί στα παραδείγματα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλάβατε ότι ήταν ειρωνική η δημοσίευση που αναρτήσαμε;;;;

 

 

Περιγράφει  όμως μια  πραγματικότητα . Εμείς στο άγχος και αυτοί (του ΥΠ ΟΙΚ ) στην κοσμάρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κορομηλάς έβγαλε ανακοίνωση όσον αφορά τους υπολογισμούς του για το φόρο στα αγροτεμάχια

είναι 0,0015 ανα τμ (1,5 το στρέμμα δλδ) και όχι 0,15 όπως είχε υπολογιστεί στα παραδείγματα του

 

 

Άρα δε θα νοσταλγήσουμε το Ε.Ε.Τ.Η.Δ.Ε. ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ  ΝΕΥΡΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ, ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ,ΦΠΑ,ΑΠΔ,ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΕ ΔΟΥ,ΙΚΑ,ΤΕΒΕ, ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΠΟΥΘΕΝΑ - ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ -ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ κ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ- ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΟΜΑΛΟΠΟΙΗΘΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΠΑ ΤΙ ΕΜΕΙΝΕ;  Ε9 ΜΕΡΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΛΕΓΧΟΙ ΣΕ ΔΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΛΠ ΟΜΩΣ ΕΠΕΣΑ ΕΞΩ  Ε9 ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ κ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΠΗΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΑΛΛΑ κ ΕΚΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΕ  ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ

 

 

ΤΩΡΑ ΕΝΩ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ  Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ.

ΑΚΟΜΗ κ ΤΩΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, μία ερώτηση

 

Τελικά ο αριθμός παροχής ΔΕΗ είναι υποχρωτικό να συμπληρωθεί για όλα τα ακίνητα;

Διότι εγώ μόλις οριστικοποίησα Ε9 με εισαγωγή νέου ακινήτου, χωρις να προσθέσω παροχές ΔΕΗ στα άλλα ακίνητα που είχε ο φορολογούμενος και μου κάνει εντύπωση με αυτά που διάβαζα μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριθμός Παροχής ΔΕΗ δεν ζητάει όταν έχεις μόνο Ψιλή Κυριότητα.

 

Κατά τα άλλα το σύστημα δεν λειτουργεί καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τα αλλα μας εχουν γ......σει καθε στοιχεωδη προγραμματισμο ........... δεν μπορει να δουλεψεις οποτε εσυ θες .... πρεπει να ξενυχτας η να εισαι τυχερος να μην εχεις αλλες δουλειες οταν οι αλλοι εχουν και δε μπαινουν ...δεν ξερεις ποτε ληγει ...δε ξερεις τι ζηταει .... δε ξερεις τι να πεις σε αυτον που σε εμπστευεται ... δε μπορεις να του πεις ποτε θα το τελειωσεις .... .

 

αν ειναι δυνατον ποιο ΧΥΜΑ δουλεια αν υπαρχει αλλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έχω το ρεκόρ πανελληνίως.....σε 1,5 ώρα κατάφερα και εστειλα Ε9 μετά από 15 πτώσεις λόγω αδράνειας(των εγκεφάλων τους) του συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ρε γλέντια!!! Νομίζω ότι όλοι πρέπει να συνεργαστούμε άμεσα με ψυχίατρους,νευρολόγους, ψυχολόγους κλπ, ούτως ώστε να αναλαμβάνουν τους φορολογούμενους γιατί στο τέλος θα τους έρθει κανά βαρύ εγκεφαλικό μέσα στα γραφεία μας και θα πληρώνουμε και τα ιατρικά τους έξοδα. Άσε που θα έχουμε και εμείς προστασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΈΧΟΥΜΕ ΨΥΧΊΑΤΡΟ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΌΓΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΆ ΕΔΏ ΚΑΙ ΤΡΕΊΣ  ΜΉΝΕΣ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ .........ΑΛΛΆ ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΏΣΕΙ Σ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΚΆΤΙ ΆΛΛΟ ..ΤΏΡΑ ΧΡΕΙΑΖΌΜΑΙ ΚΑΙ ΈΝΑΝ ΔΙΚΗΓΌΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΆΒΕΙ ΤΟ ΔΙΑΖΎΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΌΛΟΙ ΟΙ ΕΛΕΎΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ ΘΑ ΔΟΥΛΈΨΟΥΜΕ ΜΑΖΊ ΜΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...