Προς το περιεχόμενο

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα αισθάνομαι πως έχω ιδιαίτερες μαντικές ικανότητες...

Διαισθάνομαι πως θα δοθεί μια παράταση της πλάκας...(για να μη το πω αλλιως)...

Εμείς ενώ θα γκρινιάζουμε και θα λέμε ότι υποφέρουμε θα τα προλάβουμε ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ!! .... (και ίσως και χωρίς να πληρωθούμε γι αυτά...)

και μετά θα μας στείλει ένα ραβασάκι ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ κάποιος εκπρόσωπος της κυβέρνησης που θα λέει πόσο πολύ μας κατανοούν και μας "καμαρώνουν" για το πόσο μ@λ@@ες ... εεε ευέλικτοι ήθελα να πω ... είμαστε!

... Εγώ ένα ξέρω... "Το ψέμα πολύ εμίσησαν... το "γλείψιμο" κανεις!"...  (εγώ δεν το πιστεύω ο Σαμαράς όμως σίγουρα ΝΑΙ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπιζω  μεχρι τις εκλογες να μην εχετε ξεχασει ολα αυτα που εχουμε τραβηξει φετος ....

Εννοείς φαντάζομαι όλες τις εκλογές...συλλόγων,Οικ.Επιμελητηρίου,αυτοδιοικητικές,ευρωεκλογές και φυσικά ΕΘΝΙΚΕΣ. Ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως καναμε δηλωσεις εισοδηματος 

 

Κατι αλλο επρεπε να τους πεις το οποιο   δεν μπορω να γραψω στο forum

Αλλά ...στου κουφού την πόρτα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γελιά υποκείμενα της ανοργανωσιάς, και του εξευτελισμού τους, τα έχουν μεταφέρει στις πλάτες μας, για να σκάνε πλάκα , γελώντας με την δουλοπρέπεια μας, και την διάσπαση μας, στα εκλογοτροφεία,,,,,,,,,,

Μαύρο καλοκαίρι στη γαλέρα, ΜΑΥΡΕΣ χρονιές, με τα τυράκια περί κατοχυρώσεων επαγγέλματος και ανύπαρτκης κονόμας, από την αγορά που δολοφονήσαν ΑΥΤΟΙ , οι άσχετοι εκεί πάνω, που γελούν......

ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ ΤΕΛΟΣ με τα ΣΤΗΜΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠΣ,,,,,,,

ΤΟ πούλο χαρτογιακάδες και στα σπιτάκια σας, μέχρι να μάθεται που θα σας πάμε βυζαβί,,,,,,,,ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΑΝΕΥΘΗΝΟΤΗΤΑΣ>.......ΤΕΛΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ...στου κουφού την πόρτα...........

 

 

Αστο δε τη παλευουν οι τυποι..... Μου λεγαν"δοκιμαστε αργοτερα" και του ειπα πως δουλευω μεχρι τις 5 ειμαι υποχρεωμενος να δουλευω τη νυχτα που δουλευει σωστα το συστημα σας? Φυσικα δεν ειχαν τι να μου πουν..... Το κακο σε αυτη τη χωρα καθως και στο επαγγελμα μας ειναι πως δε μπορεις πουθενα να βρεις το δικιο σου. Οσες ωρες και αν δουλεψεις, αν σε αφησουν να δουλεψεις, παντα θα φταις σε οτι στραβωσει και παντα θα πρεπει να δουλευεις τσαμπα..... Ουτε ωραριο, ουτε ανταμοιβη, ουτε καπου να εχουμε προστασια και στηριξη. Τι στο καλο κανουμε ρε γμτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο επρεπε να τους πεις το οποιο   δεν μπορω να γραψω στο forum

 

 

Εχεις δικιο ομως οτι και να πω, οπου κ αν το πω δεν αλλαζει κατι. Σε κοροιδευουν με το "δε μπορουμε να βοηθησουμε" σε παραπεμπει ο ενας στον αλλον και το αποτελεσμα, μηδεν!

ΤΟυς ρωταω, θα δωσετε παραταση? Δε ξερουμε, Πρεπει να δωθει εντολη απο πανω. Ξαναρωταω, αν δε δωθει παραταση μπορουμε λογω του οτι δε λειτουργει το συστημα να παμε τα Ε9 στις ΔΟΥ? Απαντηση, δε γνωριζω να σας απαντησω......

Αντε βγαλε ακρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ΑΛΗΤΕΣ δώστε τουλάχιστον μια φυσιολογική παράταση έγκαιρα!!!!  Τέσσερις μέρες  και δεν μπορώ να στείλω ένα Ε9!!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ gus τα περί ανακοίνωσης δεν είναι σίγουρο για σήμερα ε; Γιατί η απόφαση του Υπουργείου για παράταση έμοιαζε ειλημμένη από αρχές της εβδομάδας ...

Σε λίγη ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καταλαβαινω φιλος! εγω πριν λιγο καταφερα κ εστειλα! ενα! δεν εχω στειλει τπτ αλλο! μου εχει σπασει τα νευρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπιζω  μεχρι τις εκλογες να μην εχετε ξεχασει ολα αυτα που εχουμε τραβηξει φετος ....

 

 

Αστο δε τη παλευουν οι τυποι..... Μου λεγαν"δοκιμαστε αργοτερα" και του ειπα πως δουλευω μεχρι τις 5 ειμαι υποχρεωμενος να δουλευω τη νυχτα που δουλευει σωστα το συστημα σας? Φυσικα δεν ειχαν τι να μου πουν..... Το κακο σε αυτη τη χωρα καθως και στο επαγγελμα μας ειναι πως δε μπορεις πουθενα να βρεις το δικιο σου. Οσες ωρες και αν δουλεψεις, αν σε αφησουν να δουλεψεις, παντα θα φταις σε οτι στραβωσει και παντα θα πρεπει να δουλευεις τσαμπα..... Ουτε ωραριο, ουτε ανταμοιβη, ουτε καπου να εχουμε προστασια και στηριξη. Τι στο καλο κανουμε ρε γμτ?

Μεταξύ πολλών απαντήσεων (συνδικαλισμός, ενδιαφέρον και συμμετοχή στα κοινά όχι από την καρέκλα του γραφείου μόνο κ.λ.π), μία πολύ σημαντική,τη δίνει παραπάνω ο georkar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον real fm ειπανε πως δεν υπαρχει κατι για παραταση!!!!!

 

Η απόφαση υπογράφηκε από τον Υφυπουργό.

 

Η ανακοίνωση σε λίγη ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ΑΛΗΤΕΣ δώστε τουλάχιστον μια φυσιολογική παράταση έγκαιρα!!!!  Τέσσερις μέρες  και δεν μπορώ να στείλω ένα Ε9!!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry:

 

 

 

Μαριε, αυτο που καταλαβαινω ειναι ενα. Οτι και να πουμε, οτι και να γραψουμε, να διαμαρτυρηθουμε, να απεργησουμε κλπ, οι τυποι αυτοι τυπου Θεοχαρη οι οποιοι ειναι "γες σερ" και πιονακια, θελουν να βγουν οι υποχρεωσεις που τους εχουν αναθεσει οι τροικανοι εργοδοτες τους ωστε να γινουν οι "ηρωες" μεσω των ΜΜΕ που καταφεραν επιτελους να "βαλουν ταξη" στη χαοτικη μας χωρα. Εμας μας εχουν γραμμενους οσο η δουλιτσα τους γινεται. Μας εχουν διαιρεμενους, υπο εκφοβισμο προστιμων και με ατελειωτη δουλεια που αλλοι επρεπε να κανουν και εκεινοι τηρωντας τα χρονοδιαγραμματα, γινονται επιτυχημενοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ πολλών απαντήσεων (συνδικαλισμός, ενδιαφέρον και συμμετοχή στα κοινά όχι από την καρέκλα του γραφείου μόνο κ.λ.π), μία πολύ σημαντική,τη δίνει παραπάνω ο georkar.

 

 

ειμαι γραμμενος σε συλλογο λογω καποιων συναδελφων του γραφειου που κομματικα ασχολουνται με το συνδικαλισμο. Ομως δε βλεπω να κανουν κατι σα συλλογος, συν οτι τους ενδιαφερει μονον οτι αφορα τη γραμμη του κομματος τους. Με τα κομματα δε θελω να εχω καμια σχεση και επιπλεον τα προβληματα μας ειναι πανω απο καθε κομμα και παραταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΕΤΕ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!

 

Τέρμα μην υποβάλλετε κανένας Ε9.

Εγω τουλάχιστον αυτό κάνω. Εχω πολλά άλλα να ασχοληθώ.

Με το καλό αφότου θα βγεί το εκκαθαριστικό του ΦΑΠ, έχουμε 4 μήνες ολόκληρους  για να τα διορθώσουμε χειρόγραφα στην ΔΟΥ.

Και να δούμε τότε τι απίδια πιάνει ο σάκος τους και αν θα μας παρακαλάνε μετά να τα ξαναυποβάλουμε ηλεκτρονικά με μπόλικη προθεσμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο πως να συνεννοηθουμε.... Οι περισσοτεροι δε διαβαζουν καν το φορουμ αυτη τη στιγμη συν οτι για να γινει κατι τετοιο θα πρεπει να ενημερωθουν ολοι οι λογιστες μεσω των συλλογων κατι ανεφικτο για τα δικα μας δεδομενα. Επισης, να εισαι σιγουρος πως ακομα και κατι τετοιο να αποφασιστει, το μεγαλυτερο ποσοστο των λογιστων θα συνεχιζει να υποβαλει κανονικα και ειδικα ατομα οπως εγω που ειμαστε υπαλληλοι σε λογιστικο γραφειο.....

Και εγώ υπαλλήλους έχω. Δεν τους βάζω όμως να πατάνε το κουμπάκι έισοδος. Έχουμε και άλλες δουλείες να κάνουμε. Απορία  ρε παιδιά,  δεν ενημερώνετε ο τσιφ σας τι παίζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγη ώρα.

μα τι νόημα θα έχει οι παράταση αυτή, όταν χάσαμε ήδη τόσες εργατοώρες, γιατι΄ΤΑΧΑ μου , είναι πάλι ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ......

Μαζί τα υπογράψαμε τα μνημόνια, ή τα τρώγαμε παρείτσα με τους λεχρήτρες...................Οταν θα αρχίσουν οι ταραχές και σα τα κατσίκια θα τρέχουν να κρυφτούν , να δούμε τότε ποιός γελούσε και κορόιδευε τόσο καιρό, μαζί με εκπροσώπους, που στέλναν μόνο χαρτιά και σαίτες.........ΑΡΚΕΤΑ ο εμπαιγμός......ξεφτύλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ υπαλλήλους έχω. Δεν τους βάζω όμως να πατάνε το κουμπάκι έισοδος. Έχουμε και άλλες δουλείες να κάνουμε. Απορία  ρε παιδιά,  δεν ενημερώνετε ο τσιφ σας τι παίζετε?

 

 

ενημερωνεται φιλε μου και η μονη του απαντηση ηταν να παρουμε το οικονμικο επιμελητηριο. μεταξυ μας, ξερει πως οπως παντα, θα παρω τη δουλεια και θα τη κανω το βραδυ απο το σπιτι.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δόθηκε παράταση ΠΙΝΑΚΑΣ 1 έως 20/9 ΠΙΝΑΚΑΣ 2 έως 14/10

 

Φοβερή παράταση νάναι καλά οι άνθρωποι μας βοηθούν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι γραμμενος σε συλλογο λογω καποιων συναδελφων του γραφειου που κομματικα ασχολουνται με το συνδικαλισμο. Ομως δε βλεπω να κανουν κατι σα συλλογος, συν οτι τους ενδιαφερει μονον οτι αφορα τη γραμμη του κομματος τους. Με τα κομματα δε θελω να εχω καμια σχεση και επιπλεον τα προβληματα μας ειναι πανω απο καθε κομμα και παραταξη.

Συμφωνώ στο πρώτο και στο τρίτο.

Διαφωνώ στο δεύτερο (όλοι μας πρέπει να είμαστε πολιτικοποιημένοι, όχι απαραίτητα κομματικά ενταγμένοι).Αλλά δεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα τι νόημα θα έχει οι παράταση αυτή, όταν χάσαμε ήδη τόσες εργατοώρες,...

Συμφωνώ απόλυτα συνάδελφε. Και όχι μόνο αυτό, αλλά καταντάμε και γραφικοί σαν κλάδος, γιατί ζητάμε όλο παρατάσεις. Λες και εμείς έχουμε καμία όρεξη να τα αφήνουμε τελευταία στιγμή, και να φθείρουμε με αυτό τον τρόπο τους εαυτούς μας. Τέλος πάντων ... χιλιοειπωμένα ότι και να πει κανείς.

 

Ευχαριστούμε και πάλι gus για την πληροφόρηση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...