Προς το περιεχόμενο

E9 ---- Συγνώμη, εσείς μπορείτε να μπείτε να δουλέψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Service Temporarily Unavailable

The server is currently unable to handle the request due to a temporary overloading or maintenance of the server.

ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ;

 

ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!! Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kp17.jpg

 

Καλημέραααααααααααααααααα :)

 

Και βέβαια δεν είναι τυχαίο που το καρτελάκι το κρατάει χέρι γυναικείο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    1. @htheoharis Δεν είναι κατάσταση αυτή με το Ε9. Δεν μας βάζει καν μέσα σήμερα. Οι λογιστές έχουμε φτάσει στα όρια μας πια, κάντε κάτι.

       
    2. @skouloudichri Προσπαθούμε να συμφωνήσουμε σε παράταση

       

      12:44 ΠΜ - 20 Σεπ 13 από Ukraine · Λεπτομέρειες
      Κείμενο tweet
      Απάντηση σε @htheoharis @skouloudichri
       
       
      H εικόνα θα εμφανιστεί ως σύνδεσμος
    3. @htheoharis Να 'στε καλα που λετε κανα αστειο να γελασουμε. Βρειτε πρωτα το προβλημα και μετα συζητηστε @skouloudichri

       
    4. @htheoharis @skouloudichri Να συμφωνήσετε με ποιόν και σε τί κύριε Γενικέ ??? Γιατι δεν τους λέτε ότι απλά δεν δουλεύει το σύστημά ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί φτάσαμε... να αναγκαζόμαστε να διευκρινίζουμε πότε κάνουμε χιούμορ !?!?!? 

 

Αν δεν κάνεις διευκρινήσεις, ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα σου την "πέσει", πως θα σου την "πέσει", γιατί θα σου την "πέσει" κλπ

 

( πάντως, ήταν πικρόχολο χιούμορ ) ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ  ΝΑ  ΣΑΣ  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ,  ΟΤΙ   ΧΑΣΑΜΕ   ΑΛΛΟΝ   ΕΝΑΝ   ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ,  ΑΠΟ  ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ  ΤΟΥ  ΑΛΜΥΡΟΥ,  ΜΟΛΙΣ  52  ΕΤΩΝ !!!!!!!

 

ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ  ΣΤΗΝ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ  ΤΟΥ  ............

 

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,  ΝΑ  ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ  ΚΑΙ ΛΙΓΟ  ΤΗΝ  ΥΓΕΙΑ  ΜΑΣ,   ΝΑΜΑΣΤΕ  ΟΛΟΙ  ΚΑΛΑ,  ΚΑΙ  ΟΛΑ  ΘΑ  ΛΥΘΟΥΝ.....

 

ΚΑΛΗ  ΔΥΝΑΜΗ,  ΜΕ  ΑΓΑΠΗ   ΣΕ  ΟΛΟΥΣ  ΣΑΣ,    ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ   ΛΙΓΟ  ΚΑΙ  ΚΟΙΤΑΞΤΕ  ΤΟΝ  ΕΑΥΤΟ  ΣΑΣ  ΚΑΙ  ΤΙΣ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ   ΣΑΣ......

Αυτά είναι δυσάρεστα νέα γιά τον κλάδο μας που δυστυχώς κατέχει τα πρωτεία σε εγκεφαλικά και καρδιακά επεισόδια.

Συλληπητήρια σ αυτούς που άφησε πίσω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πραγματικό λόγος που δόθηκε η παράταση δεν είναι τα προβλήματα της εφαρμογής.

Κάποιος συνάδελφος μπήκε κατά λάθος στα ακίνητα του Σαμαρά , και πάτησε αναίρεση. 

Ετσι αναγκάστηκε ο Πρωθυπουργός να ζητήσει παράταση.

Αρχικά ο Γενικός ΓΔΕ αρνήθηκε, αλλά με την παρέμβαση του Τομ χανκς που αγόρασε ακίνητο σε νησί και δεν πρόλαβε και αυτός να το δηλώσει ο Γενικός υπέκυψε.

xixiixixixixixixi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώστε και αποστείλετε αυτόματα τη Δήλωση Στοιχείων Ακινήτων (Ε9) 
(ΠΡΟΣΟΧΗ: Μόνο για τον Πίνακα 1 και για όσους έχουν μεταβολές στον Πίνακα 1)

 

αυτό υπήρχε ή τωρα το βάλανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πραγματικό λόγος που δόθηκε η παράταση δεν είναι τα προβλήματα της εφαρμογής.

Κάποιος συνάδελφος μπήκε κατά λάθος στα ακίνητα του Σαμαρά , και πάτησε αναίρεση. 

Ετσι αναγκάστηκε ο Πρωθυπουργός να ζητήσει παράταση.

Αρχικά ο Γενικός ΓΔΕ αρνήθηκε, αλλά με την παρέμβαση του Τομ χανκς που αγόρασε ακίνητο σε νησί και δεν πρόλαβε και αυτός να το δηλώσει ο Γενικός υπέκυψε.

 

Αρχηγέ

 

οταν λές υπέκυψε εννοείς κάτι τέτοιο ??

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z-wZk47o914#t=91

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνεις διευκρινήσεις, ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα σου την "πέσει", πως θα σου την "πέσει", γιατί θα σου την "πέσει" κλπ

 

( πάντως, ήταν πικρόχολο χιούμορ ) ...

 

 

Ναι Χρήστο, 

κάποιος πικρόχολος θα βρεθεί να "σου την πέσει"...

Αλλά γιατί ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να "σου την πέσει" ??? 

Όποιος δεν το αντιλαμβάνεται, ας το προσπεράσει...

τόσο απλό είναι...

Υ/Γ: για κάποιους μπορεί να ήταν (πικρόχολο)... για άλλους όχι,

Όπως πολύ σωστά λέει κι ένας φίλος: δε γίνεται να αρέσουν όλα σε όλους...

 

Καλή συνέχεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγράφω απο την ανακοινωση του taxheaven σχόλιο αναγνώστη:

""

ava01.gifLKOSMAS1 | Σεπτεμβρίου 20, 2013 11:46 π.μ. | Reply

Καλά να πάθουμε τρεξτε οσο μπορειτε συνάδελφοι.
Εγω προτείνω συναδελφοι διαγραφή όλων των στοιχειων απο τουσ πινακεσ Ε9 να δουμε τι φορο θα βγάλουν μετά για πληρωμη.....""

 

Μήπως να το σκεφτούμε σοβαρά?

Μήπως να τους εκβιάσουμε ?

Μήπως είναι πολύ καλή ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο μπορει να ειναι ανανδρο και παρανομο και ανηθικο μιας και ειμαστε απλοι διαχειριστες των λογαριασμων των πελατων μας.....

 

 

 

αλλα.................... (devil) (devil) (devil) (devil) (devil) (devil)

  πολυ ευκολα μπορουμε να πουμε οτι ηταν λαθος του συστηματος !!!!! 

 

ποιος δε θα το πιστεψει ?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγράφω απο την ανακοινωση του taxheaven σχόλιο αναγνώστη:

""

ava01.gifLKOSMAS1 | Σεπτεμβρίου 20, 2013 11:46 π.μ. | Reply

Καλά να πάθουμε τρεξτε οσο μπορειτε συνάδελφοι.

Εγω προτείνω συναδελφοι διαγραφή όλων των στοιχειων απο τουσ πινακεσ Ε9 να δουμε τι φορο θα βγάλουν μετά για πληρωμη.....""

 

Μήπως να το σκεφτούμε σοβαρά?

Μήπως να τους εκβιάσουμε ?

Μήπως είναι πολύ καλή ιδέα?

γιατι μπορεις να συνδεθεις για να κανεις διαγραφες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Χρήστο, Γιάννη

κάποιος πικρόχολος θα βρεθεί να "σου την πέσει"...

Αλλά γιατί ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να "σου την πέσει" ??? 

Όποιος δεν το αντιλαμβάνεται, ας το προσπεράσει...

τόσο απλό είναι...

Υ/Γ: για κάποιους μπορεί να ήταν (πικρόχολο)... για άλλους όχι,

Όπως πολύ σωστά λέει κι ένας φίλος: δε γίνεται να αρέσουν όλα σε όλους...

 

Καλή συνέχεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι Χρήστο, Γιάννη

κάποιος πικρόχολος θα βρεθεί να "σου την πέσει"...

Αλλά γιατί ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να "σου την πέσει" ??? 

Όποιος δεν το αντιλαμβάνεται, ας το προσπεράσει...

τόσο απλό είναι...

Υ/Γ: για κάποιους μπορεί να ήταν (πικρόχολο)... για άλλους όχι,

Όπως πολύ σωστά λέει κι ένας φίλος: δε γίνεται να αρέσουν όλα σε όλους...

 

Καλή συνέχεια 

 

 

Καλά μπόρεσες να πιστέψεις έστω και για ένα λεπτό... ότι έκανα λάθος ???  :blink:

Σε τέσταρα να δω αν τα διαβάζεις όλα... :D  :D  :D  

 

Καλό μεσημέρι Γιάννη  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Προχθές το βράδυ έφυγε μια στις 1:00 τα μεσάνυχτα. Οπότε χθες το βράδυ ήρθα προετοιμασμένος για ξενύχτι. Σε 4:30 ώρες έδιωξα τις περισσότερες απ'όσες έχω. Σήμερα κατά τις 22:30 κοίταξα μπας και φεύγει τίποτα. Δεν... Πήγα σπίτι, κοιμήθηκα και ξαναήρθα κατά τις 2:00 τα μεσάνυχτα. Την πρώτη την έδιωξα πολύ άνετα.

 

Το βρίσκω τελείως ........... ας πούμε εκνευριστικό το να πρέπει να έρχομαι στο γραφείο μετά τα μεσάνυχτα για να δουλέψω. Και όλο αυτό το φετινό το χάλι. 

 

Και με εκνευρίζει που δεν έχω πετύχει και κάποιο πολιτικό να ασχολείται με αυτό το θέμα. Το πως θα δουλεύει το σύστημα προκειμένου να εισπράττει τους φόρους το κράτος τους είναι τόσο ασήμαντο?.... Το νόημα είναι εάν θα εισπράττουν στα μισθώματα από μεγάλες κατοικίες λίγο παραπάνω φόρο απ'ότι στις άλλες? Εάν θα φοροαπαλλάσσονται οι εργασίες στο τρίγωνο δίπλα από την Ομόνοια (μα τον Αλλάχ! είναι ένα έντυπο που αφορά 6 εκατομμύρια πολίτες και πρέπει να έχει τετραγωνάκι για τους 5-10-20-100 που ασχολούνται με την ανάπλαση εκεί?) Το τι χρειάζεται προκειμένου να υποβληθούν σωστά και υπεύθυνα οι δηλώσεις απ'όπου θα βγει το τι θα εισπράξει το κράτος τους είναι τόσο αδιάφορο??????? 

 

1000 ευρώ από 1/1 η κάθε εκπρόθεσμη δήλωση ακόμα και οι μηδενικές ΦΠΑ?..... Μπορώ να φύγω και εγώ όπως η ΒΙΟΧΑΛΚΟ?........ Και κερατάς και δαρμένος και άλλα σε εις-μένος. 

H BIOXALKO άφησε και δώρο στις ελληνικές τράπεζες , και στον ελληνικό λαό 1.420.000.000,00 δάνεια , δείτε λίγο τις καταστάσεις , έτσι και εγώ θα έφευγα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πραγματικό λόγος που δόθηκε η παράταση δεν είναι τα προβλήματα της εφαρμογής.

Κάποιος συνάδελφος μπήκε κατά λάθος στα ακίνητα του Σαμαρά , και πάτησε αναίρεση. 

Ετσι αναγκάστηκε ο Πρωθυπουργός να ζητήσει παράταση.

Αρχικά ο Γενικός ΓΔΕ αρνήθηκε, αλλά με την παρέμβαση του Τομ χανκς που αγόρασε ακίνητο σε νησί και δεν πρόλαβε και αυτός να το δηλώσει ο Γενικός υπέκυψε.

Kώστα, εγώ έχω άλλη πληροφόρηση : Οτι ήλθε ο Τσακ Νόρρις και ζήτησε παράταση ένα μήνα , αλλά καπάκι , δεν ξέρω ποιος τον κάλεσε , ήλθε ο Τζακ Μπάουερ και απειλούσε να τους καθαρίσει όλους και από την τσαντίλα του ο Τσακ ζήτησε μόνο 6 μέρες για να μπει στον Τζακ! Μύλος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ  ΝΑ  ΣΑΣ  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ,  ΟΤΙ   ΧΑΣΑΜΕ   ΑΛΛΟΝ   ΕΝΑΝ   ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ,  ΑΠΟ  ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ  ΤΟΥ  ΑΛΜΥΡΟΥ,  ΜΟΛΙΣ  52  ΕΤΩΝ !!!!!!!

 

ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ  ΣΤΗΝ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ  ΤΟΥ  ............

 

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,  ΝΑ  ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ  ΚΑΙ ΛΙΓΟ  ΤΗΝ  ΥΓΕΙΑ  ΜΑΣ,   ΝΑΜΑΣΤΕ  ΟΛΟΙ  ΚΑΛΑ,  ΚΑΙ  ΟΛΑ  ΘΑ  ΛΥΘΟΥΝ.....

 

ΚΑΛΗ  ΔΥΝΑΜΗ,  ΜΕ  ΑΓΑΠΗ   ΣΕ  ΟΛΟΥΣ  ΣΑΣ,    ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ   ΛΙΓΟ  ΚΑΙ  ΚΟΙΤΑΞΤΕ  ΤΟΝ  ΕΑΥΤΟ  ΣΑΣ  ΚΑΙ  ΤΙΣ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ   ΣΑΣ......

........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μπόρεσες να πιστέψεις έστω και για ένα λεπτό... ότι έκανα λάθος ???  :blink:

Σε τέσταρα να δω αν τα διαβάζεις όλα... :D  :D  :D  

 

Καλό μεσημέρι Γιάννη  :)

Εξυπνη απάντηση Μαρία ! Θα μου επιτρέψεις να την χρησιμοποιήσω την επόμενη φορά που γράψω κάτι "λάθος" ή κατά λάθος... :)  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνεις διευκρινήσεις, ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα σου την "πέσει", πως θα σου την "πέσει", γιατί θα σου την "πέσει" κλπ

 

( πάντως, ήταν πικρόχολο χιούμορ ) ...

Οταν κάποιος θέλει να σου την πέσει, συνονόματε, θα σου την πέσει, ότι , όπως , όποτε το γράψεις. Το έχω ζήσει και το ξέρω. Μου λένε, αλλά δεν μπορώ να το κάνω, "προσπέρασέ το"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είμαστε όλοι "χαρούμενοι" κι "ευτυχισμένοι" ...

 

Αυτό το ( almost ) "κατόπιν ενεργειών μου" τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει;

 

Ετελείωσε, ετελείωσε ...

 

(προς Θεού χιούμορ κάνουμε)

Χιούμορ? Τί χιούμορ.Στα πολύ σοβαρά πράγματα δεν σηκώνει χιούμορ.Οι άνθρωποι θεωρούν τους 

εαυτούς τους πολιτικούς(μελλοντικούς βουλευτές-νταβατζήδες) και κάνουν πρόβες.Μή τα βάζουμε μαζί τους.

Τη δουλειά τους κάνουν. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ  ΝΑ  ΣΑΣ  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ,  ΟΤΙ   ΧΑΣΑΜΕ   ΑΛΛΟΝ   ΕΝΑΝ   ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ,  ΑΠΟ  ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ  ΤΟΥ  ΑΛΜΥΡΟΥ,  ΜΟΛΙΣ  52  ΕΤΩΝ !!!!!!!

 

ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ  ΣΤΗΝ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ  ΤΟΥ  ............

 

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,  ΝΑ  ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ  ΚΑΙ ΛΙΓΟ  ΤΗΝ  ΥΓΕΙΑ  ΜΑΣ,   ΝΑΜΑΣΤΕ  ΟΛΟΙ  ΚΑΛΑ,  ΚΑΙ  ΟΛΑ  ΘΑ  ΛΥΘΟΥΝ.....

 

ΚΑΛΗ  ΔΥΝΑΜΗ,  ΜΕ  ΑΓΑΠΗ   ΣΕ  ΟΛΟΥΣ  ΣΑΣ,    ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ   ΛΙΓΟ  ΚΑΙ  ΚΟΙΤΑΞΤΕ  ΤΟΝ  ΕΑΥΤΟ  ΣΑΣ  ΚΑΙ  ΤΙΣ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ   ΣΑΣ......

 

 

τι να γραψει κανεις οταν διαβαζει τετοιες ανακοινωσεις.... Καλο Παραδεισο να χει ο ανθρωπος, να αναπαυθει η ψυχουλα του. Ολα αυτα για τους αχρηστους απο τον πρωτο μεχρι και τον τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα.Συλληπητηρια και απο μενα.Να προσεχετε ολοι  την υγεια σας.Προσωπικα ενω δεν ειχα απεκτησα συμπτωματα πανικου !! Απορω πως δεν εχω παθει κατι αλλο ακομα.

Τα θερμα μου συλληπητηρια στην οικογενεια του συναδελφου μας. και παλι.

Γιαννης.

Κυκλαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...