Προς το περιεχόμενο

Για να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση της δήλωσης που υποβάλατε ηλεκτρονικά πρέπει να προσκομίσετε ή να αποστείλετε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, εκτύπωση της δήλωσης με τα απαιτούμενα πρωτότυπα δικαιολογητικά στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. φορολογίας εισοδήματο


επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισόδημα  πάνε οι δηλώσεις αλλά εγώ το ταχυδρομείο δεν θα στο συνιστούσα ...

 

Φιλικά.

Eφόσον έχουμε αυτή τη δυνατότητα γιατί να μη τα στέλνουμε ΟΛΑ ταχυδρομικώς?

 

Έχετε εσείς την πολυτέλεια να στήνεστε στις ουρές?

 

Λυπάμαι αλλά δε θα κάνω σε κανέναν αυτή τη χάρη. Ταχυδρμείο και όποιος θέλει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Τι θα γίνει με αυτό το τρελοκομείο φέτος ????  Πάω να τυπώσω Ε1, για κάποιο άσχετο λόγο, και βλέπω να έχουν προσθέσει, στην πρώτη σελίδα (εννοείται ότι δεν υπήρχε κατά την εκτύπωση της υποβολής) την ειδοποίηση για προσκόμιση δικαιολογητικών, χωρίς να έχουν στείλει ούτε email ούτε τίποτα.  Στο τέλος εμείς πάλι θα βρούμε το μπελά μας…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σημερινή επικοινωνία με ΔΟΥ Θεσ/νικης σχετικά με το παραπάνω μνμ που εμφανίζεται σε εκκκαθαριστικό μέσω Taxis, ενημέρωσαν οτι δεν έχει δηλωθεί γάμος στο μητρώο και έτσι η εικόνα δεν είναι η σωστή. Πρέπει πρώτα να ενημερωθεί η εικόνα του φορολογούμενου και μετά να πιστωθεί το ποσό της επιστροφής.

Πέρσι βέβαια που το εκκαθαριστικό ήταν χρεωστικό, δεν ζήτησαν ενημέρωση του μητρώου!

Το ίδιο συμβαίνει και με μένα. Δεν έχω δηλώσει τον  γάμο στο μητρώο και μου ζητάει να απευθυνθώ στην ΔΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο συμβαίνει και με μένα. Δεν έχω δηλώσει τον  γάμο στο μητρώο και μου ζητάει να απευθυνθώ στην ΔΟΥ.

 

Ενημερωτικά, ο γάμος ξαναδηλώθηκε στο μητρώο Τρίτη και Παρασκευή πιστώθηκε ο λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...