Προς το περιεχόμενο

Πληρωμή σε Τράπεζα που δεν εμφανίζεται στο ΤΑΧΙΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

Σήμερα μπήκα στη προσωποιημένη πληροφόρηση να τσεκάρω τις πληρωμές που έχω κάνει. Η πληρωμή της δόσης έγινε μέσω web banking στις 28/8/2013 και την εμφαν'ιζει σήμερα 3/9/2013 ως λληξιπρόθεσμη. Εχει συμβεί και σε άλλους? Προσπαθώ να μιλήσω με την ΓΓΠΣ αλλά τίποτα από το πρωί Συνεχώς χαμένες ώρες δουλειάς ατελείωτες χαμένες ώρες.

Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω πληρωσει δυο δυο δοσεις στην ωρα μου και ακομα ειμαι ληξιπροθεσμοι βεβαια περναω και την ταυτοτητα οφειλης γιατι αμα παιρειμενω την παγια εντολη χαθηκες

 

εχω μιλησει με το υπουργιο δεν εχουν  συστημα για να εισπραξουν τα λεφτα  εσυ θα τα βαζεισ τα χρηματα σ την ταυτοτητα που σου λεει για να εισαι οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω πληρωσει δυο δυο δοσεις στην ωρα μου και ακομα ειμαι ληξιπροθεσμοι βεβαια περναω και την ταυτοτητα οφειλης γιατι αμα παιρειμενω την παγια εντολη χαθηκες

 

εχω μιλησει με το υπουργιο δεν εχουν  συστημα για να εισπραξουν τα λεφτα  εσυ θα τα βαζεισ τα χρηματα σ την ταυτοτητα που σου λεει για να εισαι οκ 

Συνάδελφοι

Το πρόβλημα έξακουλουθεί να υπάρχει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πληρωμή μέσω web banking Δεν εμφανιζονται ακόμη σαν πληρωμένες Ληξιπροόθεσμες ακόμη Για όνομα του Θεού Τι άλλο θα δούμε. Πως μπορούμε να δουλέψουμε και να είμαστε σωστοί .Ολα από εμάς του λογιστές τα ζητάνε. Ευθύνες και μόνο ευθύνες εκείνοι ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Σήμερα μπήκα στη προσωποιημένη πληροφόρηση να τσεκάρω τις πληρωμές που έχω κάνει. Η πληρωμή της δόσης έγινε μέσω web banking στις 28/8/2013 και την εμφαν'ιζει σήμερα 3/9/2013 ως λληξιπρόθεσμη. Εχει συμβεί και σε άλλους? Προσπαθώ να μιλήσω με την ΓΓΠΣ αλλά τίποτα από το πρωί Συνεχώς χαμένες ώρες δουλειάς ατελείωτες χαμένες ώρες.

Καλή συνέχεια

Καλημέρα,

 

Σου μεταφέρω αυτό που έγραψα και γω (σε ανοιγμένο άλλο θέμα):

 

"Αλλη φάση: Το αλαλούμ στο σύστημα συνεχίζεται κανονικά και στην "προσ. πληροφόρηση"! Ο άνθρωπος πλήρωσε την πρώτη από τις τρεις δόσεις, την Πα 30/08/2013 σε τράπεζα με ταυτότητα πληρωμής (245 €). Σήμερα, Πα 06/09/2013 εξακολουθεί η εμφάνισή της ως ληξιπρόθεσμη και προσαυξημένη με το 1% (!!!!!). Είναι βέβαιο ότι χάθηκε η μπάλλα μέσα από ένα αγωνιστικό χώρο ανευθυνοϋπεύθυνων του Taxis και των τραπεζών!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι παθουσα και εγω.Λετε στο τελος να τα ζητησουν ξανα?Εχω ετοιμο το δρεπανι μου για να παρω κεφαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ κύριε

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σύστημα κάνει να ενημερωθεί (10-15) ημέρες από την τράπεζα.Αγνοείστε το μήνυμα που σας εμφανίζει και μετά θα φαίνετε η πληρωμή που έχετε κάνει.

Πάντα στη διάθεση σας

Υπηρεσία TAXISnet

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγαπητέ κύριε

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σύστημα κάνει να ενημερωθεί (10-15) ημέρες από την τράπεζα.Αγνοείστε το μήνυμα που σας εμφανίζει και μετά θα φαίνετε η πληρωμή που έχετε κάνει.

Πάντα στη διάθεση σας

Υπηρεσία TAXISnet

 

 

ΜΟΝΟ 10-15 μέρες συνάδελφοι είμαστε υπερβολικοί να ανησυχούμε. Ηθελα να ήξερα φορολογικές μπορούμε να βγάλουμε? Μάλλον μόνο στην ΔΟΥ με το παραστατικό της πληρωμής. ΠΑΛΙ στις ΔΟΥ. ΠΑΛΙ ΟΥΡΕΣ τα ίδια και τα ίδια ή μάλλον χειρότερα. ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγαπητέ κύριε

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σύστημα κάνει να ενημερωθεί (10-15) ημέρες από την τράπεζα.Αγνοείστε το μήνυμα που σας εμφανίζει και μετά θα φαίνετε η πληρωμή που έχετε κάνει.

Πάντα στη διάθεση σας

Υπηρεσία TAXISnet

 

 

Το κατάφεραν και αυτό: Να χάσει την έννοιά της η "πληροφορική"!! Και βέβαια, ουδείς από αυτούς αναλογίστηκε τις παράπλευρες απώλειες για ενημερότητες κ.λ.π. Ας μην απορούμε όμως! Αυτά που συνέβησαν και συμβαίνουν ειδικά φέτος, εύκολα δικαιολογούν και αυτό! Οι ίδιοι εγκέφαλοι διαχειρίζονται και αυτά τα θέματα! Θα περίμενε κανείς κάτι καλύτερο ή κάποια ευαισθησία; Τι τυράνεια, να βλέπεις ίσιο το γυαλό και αυτούς να αρμενίζουν στραβά! Πόσο θέλουμε ακόμη για να μην στραβωθούμε εμείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΝΟ 10-15 μέρες συνάδελφοι είμαστε υπερβολικοί να ανησυχούμε. Ηθελα να ήξερα φορολογικές μπορούμε να βγάλουμε? Μάλλον μόνο στην ΔΟΥ με το παραστατικό της πληρωμής. ΠΑΛΙ στις ΔΟΥ. ΠΑΛΙ ΟΥΡΕΣ τα ίδια και τα ίδια ή μάλλον χειρότερα. ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Φορολογική ενημερότητα μόνο στη ΔΟΥ με το παραστατικό πληρωμής και δίνουν μόνο για ένα μήνα, παρ'όλο που δεν είχε άλλες οφειλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο προβλημα είχα και εγω με πελάτη που πληρωσε ΦΑΠ 29/08 και εως σημερα φαίνεται ληξιπροθεσμο. Φορολογική ενημερότητα πηρε απο την ΔΟΥ με το παραστατικό πληρωμης. Ταλαιπωρία και αγχος χωρις λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμμ....

 

Μπορεί κανείς να υπολογίσει πόσοι είναι οι τόκοι για 10-15 ημέρες, σε κλειστή κατάθεση, για ποσό πάνω-κάτω 1-2 δισ ευρώ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΝΟ 10-15 μέρες συνάδελφοι είμαστε υπερβολικοί να ανησυχούμε. Ηθελα να ήξερα φορολογικές μπορούμε να βγάλουμε? Μάλλον μόνο στην ΔΟΥ με το παραστατικό της πληρωμής. ΠΑΛΙ στις ΔΟΥ. ΠΑΛΙ ΟΥΡΕΣ τα ίδια και τα ίδια ή μάλλον χειρότερα. ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Πληρωμή απο 28/08 και δεν εμφανίζεται μέχρι σήμερα 10/9/2013. Εξακολουθεί κάποιος να έχει το ίδιο πρόβλημα? Μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωμή απο 28/08 και δεν εμφανίζεται μέχρι σήμερα 10/9/2013. Εξακολουθεί κάποιος να έχει το ίδιο πρόβλημα? Μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ?

Καλημέρα, πληρωμή ομοίως στις 30/08/2013 σε τράπεζα (α΄δόση) και στο σύστημα: ληξιπρόθεσμη με προσαύξηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ισχύει και σε μένα συνάδελφοι, δεν έχουν περαστεί οι πληρωμές ακόμα και τα βγάζει και ληξιπρόθεσμα. ΄ΕΛΕΟΣ!!!

Επίσης σε κάποιον που του βγάζει στο taxis και ταυτότητα οφειλής για "αχρεωστήτως καταβληθέντα ποσά" με αυτά τι γίνεται;Σας ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!

ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΕΓΙΝΑΝ 30/08 ΜΕΣΩ E-BANKING  ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣ/ΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ  ΕΣΒΗΣΑΝ ΧΘΕΣ 11/09...

ΣΤΗ ΔΙΚΗ MOY ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ - ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ - ΠΟΥ 1η ΔΟΣΗ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ 28/08 ΠΑΛΙ ΜΕΣΩ E-BANKING ΕΣΒΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ 12/09...

ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ...( ΠΟΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗ???????)   <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια αντιστοιχη περιπτωση που ειχα εγω,πηγα στην δου κ ο υπαλληλος μου ειπε να περιμενω μεχρι τελος του μηνα κ θα εμφανιστει η πληρωμη καποια στιγμη στο taxisnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επικοινωνία που είχα χθές με το taxis, για παρόμοιο θέμα - πληρωμή ΦΠΑ μέσω τραπέζης 29-8-2013 -  μου απάντησαν ότι μέχρι και χθές -ώρα 15:30- είχαν ενημερωθεί οι πληρωμές έως 26-8-2013!!! :blink:

 

Κατά τα άλλα μας ζητάνε να προωθήσουμε την τεχνολογία στους πελάτες μας... :huh:

 

Το άλλο σας το είπα; Στην ρύθμιση ζητάει να δοθεί πάγια εντολή από την Τράπεζα να πληρώνεται η δόση κάθε μήνα.

Αμ δε, δεν υπάρχει πλατφόρμα έτοιμη για τις Τράπεζες για πάγια εντολή στο Δημόσιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο σας το είπα; Στην ρύθμιση ζητάει να δοθεί πάγια εντολή από την Τράπεζα να πληρώνεται η δόση κάθε μήνα.

Αμ δε, δεν υπάρχει πλατφόρμα έτοιμη για τις Τράπεζες για πάγια εντολή στο Δημόσιο!!!

 

 

Η εν λόγω ρύθμιση παρότι είναι σωστή σαν ιδέα έχει φτιαχτεί στο πόδι...

 

Το θέμα είναι ότι σε πολύ λίγο διάστημα όλα θα ακολουθούν τον ίδιο τρόπο (ΟΓΑ ήδη, ΙΚΑ, ΟΑΕΕ κτλπ) και ελπίζω οι τράπεζες να μπορούν να υποστηρίξουν την πάγια εντολή.

 

Υποψιάζομαι πάντως ότι στο συγκεκριμένο θέμα της πάγιας εντολής δεν είναι ευθύνη της τράπεζας αλλά του υπουργείου (γιατί πως η τράπεζα θα δώσει πάγια εντολή χωρίς να βλέπει τα στοιχεία της ρυθμισμένης οφειλής ώστε να σταματήσει να τραβάει χρήματα από το λογαριασμό με το τέλος της ρύθμισης).

 

Για το επικυρωμένη/ανεπικύρωτη της ίδιας ρύθμισης που κουμπώνει μετά από αιώνες που το βάζουμε.

 

+ ότι λόγω της καθυστέρησης  στο να φανεί η πληρωμή στην προσωποποιημένη, μερικοί πελάτες έπαθαν ένα ψιλοεγκεφαλικό όταν τους είπα ότι χρωστάνε - ενώ είχαν πληρώσει - βέβαια μετά τους ρώταγα πότε το πλήρωσαν και φαινόταν ότι ήταν λόγω της ψιλοστάνταρ δεκαήμερης καθυστέρησης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!

ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΕΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΙΣ 30/09 ΣΤΟ TAXIS ???

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτή τη φορά .. επειδή πλήρωνε όλη η Ελλάδα .. λόγω ΕΝΦΙΑ & ΦΕ .. θα περιμένετε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτή τη φορά .. επειδή πλήρωνε όλη η Ελλάδα .. λόγω ΕΝΦΙΑ & ΦΕ .. θα περιμένετε λίγο.

Μ' αρέσειςςςς.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσειςςςς.... :P

 

 

Που να με δεις στην μηχανή και να φυσάει βοριάς...

 

karaflos.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...