Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΕΚΤΙΜΗΤΗ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΗΞΙΠΡΟΘΕΣΜΩΝ


kvstas3

Ερώτηση

ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΗΞΙΠΡΟΘΕΣΜΩΝ ΓΙΑ ΧΡΕΗ > 75.000,00 ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΕΚΤΙΜΗΤΗ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΩΣΗΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΙΑΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ  ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ,ΑΛΛΑ Η ΠΟΛ 1111/13 ΟΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΕΚΤΙΜΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ . ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως έχει κάποιος υπόδειγμα βεβαίωσης ανεξάρτητου εκτιμητή ?

Σε αντίστοιχη περίπτωση ,κατόπιν υπόδειξης της ΔΟΥ ,είχα φτιάξει ένα business plan που έδειχνε τη δυνατότητα της επιχείρησης να πληρώνει τις δόσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν μπορείτε να το αναρτήσετε σαν υπόδειγμα ?

Δεν νομίζω ότι πρέπει γιατί περιέχει τα οικονομικά στοιχεία της επιχείρησης. Θα δω τι μπορώ να σβήσω και αν βγάζει νόημα μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

ΕΠΕ με διακοπή εργασιών κάνει ρύθμιση 12 δόσεων και δεν προχωράει αν δεν κλικαριστεί το πεδίο άνω των 50000,00.

Αν το κλικάρει, πληρώσει την πρώτη δόση και δεν προσκομίσει την βεβαίωση εκτιμητή θα πέσει η ρύθμιση σε ένα μήνα?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

ΕΠΕ με διακοπή εργασιών κάνει ρύθμιση 12 δόσεων και δεν προχωράει αν δεν κλικαριστεί το πεδίο άνω των 50000,00.

Αν το κλικάρει, πληρώσει την πρώτη δόση και δεν προσκομίσει την βεβαίωση εκτιμητή θα πέσει η ρύθμιση σε ένα μήνα?

Ευχαριστώ πολύ.

ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΔΕΙ ΆΛΛΑ ΝΟΜΊΖΩ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ  ΓΊΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΤΑΧΙΣ ΑΛΛΑ   ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ . ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
26 λεπτά πριν, 125883623 είπε

ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΔΕΙ ΆΛΛΑ ΝΟΜΊΖΩ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ  ΓΊΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΤΑΧΙΣ ΑΛΛΑ   ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ . ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ. 

Θα τον στείλω στη ΔΟΥ. Ευχαριστώ πολύ. Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Θα τον στείλω στη ΔΟΥ. Ευχαριστώ πολύ. Καλή συνέχεια!

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 

εδώ πάντως ειναι η νομολογία και τι προβλέπεται  ΒΡΕΣ   ΑΥΤΟ ΤΟ PDF ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ 

ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΙ_ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ_ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑΣ_ΒΕΒΑΙΩΣΗ_ΟΦΕΙΛΗΣ_ΠΕΙΟΡΡΙΣΜΟΣ_ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗΣ.pdf

 

ΓΕΝΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
37 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Θα τον στείλω στη ΔΟΥ. Ευχαριστώ πολύ. Καλή συνέχεια!

τελικά γινεται ηλεκτρονικα το δοκίμασα τωρα σε εναν δικο μου  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 λεπτά πριν, 125883623 είπε

τελικά γινεται ηλεκτρονικα το δοκίμασα τωρα σε εναν δικο μου  .

Γίνεται αλλά θέλει βεβαίωση εκτιμητή εντός μηνός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Γίνεται αλλά θέλει βεβαίωση εκτιμητή εντός μηνός.

Έχω κάνει πολλές τέτοιες. Μπορείς να την πας και αργότερα. Και πολύ αργότερα. Πάρα πολύ αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
30 λεπτά πριν, ponzi είπε

Έχω κάνει πολλές τέτοιες. Μπορείς να την πας και αργότερα. Και πολύ αργότερα. Πάρα πολύ αργότερα...

Οκ. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 5/12/2018 στις 6:46 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Οκ. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στις 5/12/2018 στις 6:03 ΜΜ, ponzi είπε

Έχω κάνει πολλές τέτοιες. Μπορείς να την πας και αργότερα. Και πολύ αργότερα. Πάρα πολύ αργότερα...

καλησπερα

ο ανεξαρτητος εκτιμητης πρεπει να ειναι πιστοποιημενος ? υπαρχει καποιο μητρωο εκτιμητων για αναζητηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, klery είπε

 

καλησπερα

ο ανεξαρτητος εκτιμητης πρεπει να ειναι πιστοποιημενος ? υπαρχει καποιο μητρωο εκτιμητων για αναζητηση?

Καλησπέρα. Δεν το γνωρίζω, απλά στη δική μου περίπτωση προχώρησε κανονικά η ρύθμιση και ποτέ κανείς δεν ζήτησε βεβαίωση εκτιμητή.

Και την παρουσίασε και σε δικαστήριο τη ρύθμιση κιόλας.

Και έχουν περάσει και 10 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 1/11/2019 στις 9:15 ΜΜ, klery είπε

 

καλησπερα

ο ανεξαρτητος εκτιμητης πρεπει να ειναι πιστοποιημενος ? υπαρχει καποιο μητρωο εκτιμητων για αναζητηση?

Καλησπέρα, 

ΠΟΛ 1172/2013

V. Ανεξάρτητοι Εκτιμητές

1. Ως ανεξάρτητοι εκτιμητές ορίζονται οι ορκωτοί ελεγκτές – λογιστές, οι λογιστές φοροτεχνικοί και οι κατέχοντες άδεια ασκήσεως δικηγορικού λειτουργήματος. Η σχετική βεβαίωση  από τους ως άνω εκτιμητές αποδεικνύει την οικονομική αδυναμία εξόφλησης της οφειλής, επαληθεύει την βιωσιμότητα του διακανονισμού, πιστοποιεί όλες τις υποχρεώσεις του οφειλέτη προς το κράτος και προς τρίτους, την περιουσιακή κατάσταση του οφειλέτη για την χορήγηση ρύθμισης τμηματικής καταβολής, καθώς και τα αποτελέσματα επί της αναμενόμενης ρευστότητας από την ενδεχόμενη υπαγωγή του οφειλέτη σε άλλους διακανονισμούς με το Δημόσιο ή με τρίτους φορείς.
 

Κατά τα άλλα, όπως τα λέει ο HURRICANE33

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...