Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αυτοί έχουν τρελαθεί τελείως και πάνε να τρελάνουν και εμάς.


KABONTOROS

Ερώτηση

Τη διενέργεια της ειδικής απογραφής και τη δημιουργία ηλεκτρονικής βάσης με όλα τα δεδομένα που θα αξιοποιηθούν στη «μάχη» κατά της καλπάζουσας εισφοροδιαφυγής και στους ελέγχους για την αδήλωτη εργασία (απασχόληση ανασφάλιστων, δήλωση λιγότερων ημερών ασφάλισης από τις πραγματικές ή χαμηλότερων μισθών για την καταβολή μικρότερων ασφαλίστρων) προαναγγέλλει στην «Η» ο υπουργός Εργασίας Γιάννης Βρούτσης: «Στις 15 Νοεμβρίου το υπουργείο Εργασίας θα αποκτήσει ένα ολοκληρωμένο μητρώο απασχολουμένων που θα αποτελέσει το βασικό εργαλείο για τους στοχευμένους ελέγχους και την αντιμετώπιση της αδήλωτης εργασίας και της εισφοροδιαφυγής», δηλώνει ο υπουργός, υπογραμμίζοντας ότι η ειδική απογραφή θα ξεκινήσει στις 15 Σεπτεμβρίου και θα πραγματοποιηθεί μέσω των λογιστηρίων των επιχειρήσεων, καθώς και μέσω των μεμονωμένων εργοδοτών, οι οποίοι απασχολούν εργαζόμενους. Ολα τα δεδομένα της απογραφής θα «κουμπώσουν» με τα στοιχεία που ηλεκτρονικά ήδη υποχρεούνται και θα συνεχίσουν να υποβάλουν στο Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας, στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΔ οι επιχειρήσεις (αναγγελία πρόσληψης, απόλυσης, οικειοθελούς αποχώρησης, μετατροπές συμβάσεων), τις καταστάσεις προσωπικού (περιλαμβάνουν τις ατομικές συμβάσεις) κ.ά. Η βάση των δεδομένων αυτών θα υποστηρίξει πιο αποτελεσματικά τους ελέγχους για την αντιμετώπιση της αδήλωτης εργασίας που θα γίνονται από το αναβαθμισμένο επιχειρησιακά - στα πρότυπα του ΣΔΟΕ - Σώμα Επιθεωρητών Εργασίας που θα έχει τη συνδρομή και της οικονομικής αστυνομίας. Η εντατικοποίηση των ελέγχων και η αναζήτηση εσόδων από τη «μαύρη» εργασία θεωρείται, πλέον, μονόδρομος και για τη βιωσιμότητα του Ασφαλιστικού, καθώς:

 

Κάποιος να τους σταματήσει ,πρίν μας τρελάνουν τελείως. Τι να πρωτοκάνουν οι άμοιροι οι λογιστές?

Θα μιλήσει επιτέλους κάποιος που έχει την διεύθυνση του κλάδου μας ?η θα βγούμε όλοι έξω με τίποτα 

βουσντάκες και όποιος αντέξει ,απο τους μεν και απο τους δέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Απλώς δικαιολογούν από τώρα την κατάργηση κάθε ασφαλιστικού φορέα....εμείς ως γνωστό παραμένουμε απλοί παρατηρητές στα πράγματα.....κάνουμε τη ρουφιανοδουλειά μας..και όλα καλά!!! Και γελάω γιατί κάποιοι λεν πως θα γίνει επανάσταση..ναι ..αυτή της σαγιονάρας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τη διενέργεια της ειδικής απογραφής και τη δημιουργία ηλεκτρονικής βάσης με όλα τα δεδομένα που θα αξιοποιηθούν στη «μάχη» κατά της καλπάζουσας εισφοροδιαφυγής και στους ελέγχους για την αδήλωτη εργασία (απασχόληση ανασφάλιστων, δήλωση λιγότερων ημερών ασφάλισης από τις πραγματικές ή χαμηλότερων μισθών για την καταβολή μικρότερων ασφαλίστρων) προαναγγέλλει στην «Η» ο υπουργός Εργασίας Γιάννης Βρούτσης: «Στις 15 Νοεμβρίου το υπουργείο Εργασίας θα αποκτήσει ένα ολοκληρωμένο μητρώο απασχολουμένων που θα αποτελέσει το βασικό εργαλείο για τους στοχευμένους ελέγχους και την αντιμετώπιση της αδήλωτης εργασίας και της εισφοροδιαφυγής», δηλώνει ο υπουργός, υπογραμμίζοντας ότι η ειδική απογραφή θα ξεκινήσει στις 15 Σεπτεμβρίου και θα πραγματοποιηθεί μέσω των λογιστηρίων των επιχειρήσεων, καθώς και μέσω των μεμονωμένων εργοδοτών, οι οποίοι απασχολούν εργαζόμενους. Ολα τα δεδομένα της απογραφής θα «κουμπώσουν» με τα στοιχεία που ηλεκτρονικά ήδη υποχρεούνται και θα συνεχίσουν να υποβάλουν στο Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας, στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΔ οι επιχειρήσεις (αναγγελία πρόσληψης, απόλυσης, οικειοθελούς αποχώρησης, μετατροπές συμβάσεων), τις καταστάσεις προσωπικού (περιλαμβάνουν τις ατομικές συμβάσεις) κ.ά. Η βάση των δεδομένων αυτών θα υποστηρίξει πιο αποτελεσματικά τους ελέγχους για την αντιμετώπιση της αδήλωτης εργασίας που θα γίνονται από το αναβαθμισμένο επιχειρησιακά - στα πρότυπα του ΣΔΟΕ - Σώμα Επιθεωρητών Εργασίας που θα έχει τη συνδρομή και της οικονομικής αστυνομίας. Η εντατικοποίηση των ελέγχων και η αναζήτηση εσόδων από τη «μαύρη» εργασία θεωρείται, πλέον, μονόδρομος και για τη βιωσιμότητα του Ασφαλιστικού, καθώς:

 

Κάποιος να τους σταματήσει ,πρίν μας τρελάνουν τελείως. Τι να πρωτοκάνουν οι άμοιροι οι λογιστές?

Θα μιλήσει επιτέλους κάποιος που έχει την διεύθυνση του κλάδου μας ?η θα βγούμε όλοι έξω με τίποτα 

βουσντάκες και όποιος αντέξει ,απο τους μεν και απο τους δέ?

Γιάννη έχεις απόλυτο δίκαιο. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Δεν είναι δυνατόν να γίνεται κάτι τέτοιο συνέχεια σε βάρος μας. Δεν θα κρατήσω για πολύ την καρέκλα μου και ξέρεις τι εννοώ. Χαφιές και ρουφιάνος δεν θα γίνω στα γεράματα. Αρκετά την πλήρωσα επειδή μιλάω ...Ας μιλήσουν οι μεγάλοι της ΠΟΦΕΕ, που σφυρίζουν αδιάφορα ή κοιτάνε αλλού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τζαμπα λογια.....

 

15 Σεπτεμβριου να μη πω και νωριτερα , θα γινει χαμος εδω μεσα απο τις ερωτησεις, για το πως θα σκυψουμε και θα κανουμε οσα μας προσταξουν, με αγχος και με αγωνια μη και δε προκανουμε σαν καλα δουλικα, να ευχαριστησουμε τους αφεντες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τη διενέργεια της ειδικής απογραφής και τη δημιουργία ηλεκτρονικής βάσης με όλα τα δεδομένα που θα αξιοποιηθούν στη «μάχη» κατά της καλπάζουσας εισφοροδιαφυγής και στους ελέγχους για την αδήλωτη εργασία (απασχόληση ανασφάλιστων, δήλωση λιγότερων ημερών ασφάλισης από τις πραγματικές ή χαμηλότερων μισθών για την καταβολή μικρότερων ασφαλίστρων) προαναγγέλλει στην «Η» ο υπουργός Εργασίας Γιάννης Βρούτσης: «Στις 15 Νοεμβρίου το υπουργείο Εργασίας θα αποκτήσει ένα ολοκληρωμένο μητρώο απασχολουμένων που θα αποτελέσει το βασικό εργαλείο για τους στοχευμένους ελέγχους και την αντιμετώπιση της αδήλωτης εργασίας και της εισφοροδιαφυγής», δηλώνει ο υπουργός, υπογραμμίζοντας ότι η ειδική απογραφή θα ξεκινήσει στις 15 Σεπτεμβρίου και θα πραγματοποιηθεί μέσω των λογιστηρίων των επιχειρήσεων, καθώς και μέσω των μεμονωμένων εργοδοτών, οι οποίοι απασχολούν εργαζόμενους. Ολα τα δεδομένα της απογραφής θα «κουμπώσουν» με τα στοιχεία που ηλεκτρονικά ήδη υποχρεούνται και θα συνεχίσουν να υποβάλουν στο Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας, στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΔ οι επιχειρήσεις (αναγγελία πρόσληψης, απόλυσης, οικειοθελούς αποχώρησης, μετατροπές συμβάσεων), τις καταστάσεις προσωπικού (περιλαμβάνουν τις ατομικές συμβάσεις) κ.ά. Η βάση των δεδομένων αυτών θα υποστηρίξει πιο αποτελεσματικά τους ελέγχους για την αντιμετώπιση της αδήλωτης εργασίας που θα γίνονται από το αναβαθμισμένο επιχειρησιακά - στα πρότυπα του ΣΔΟΕ - Σώμα Επιθεωρητών Εργασίας που θα έχει τη συνδρομή και της οικονομικής αστυνομίας. Η εντατικοποίηση των ελέγχων και η αναζήτηση εσόδων από τη «μαύρη» εργασία θεωρείται, πλέον, μονόδρομος και για τη βιωσιμότητα του Ασφαλιστικού, καθώς:

 

Κάποιος να τους σταματήσει ,πρίν μας τρελάνουν τελείως. Τι να πρωτοκάνουν οι άμοιροι οι λογιστές?

Θα μιλήσει επιτέλους κάποιος που έχει την διεύθυνση του κλάδου μας ?η θα βγούμε όλοι έξω με τίποτα 

βουσντάκες και όποιος αντέξει ,απο τους μεν και απο τους δέ?

 

Αγαπητέ κ.Ιωάννη

 

Αν και το θέμα το είχε ήδη ανοίξει άλλος συνάδελφος:

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=92574#entry573942

 

και όπως έγραψε αλλού ο συνονόματατός σας:

 

πριν εκφράσεις την δική σου όψιμη έκπληξη , την έχουν εκφράσει και άλλοι συνάδελφοι 

απλά εσύ για να κάνεις το φόρουμ περισσότερο δύσχρηστο άνοιξες νέο θέμα 

 

ψαξε να βρεις τα θέματα που έχουν ανοίξει άλλοι συνάδελφοι που το πήραν χαμπάρι πολύ νωρίτερα , διάβασε και τις ανακοινώσεις στην πρώτη σελίδα του site και τα ...... ξαναλέμε

 

 

...και την κατακλείδα στο "θέμα" την έχει εκφράσει (ορθώς κατά την ταπεινή μου άποψη) ο Doctorας, σε δεύτερο topic που δημοσιεύθηκε...

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=55880&p=573946

 

...........

...........

 

έχω μια απορία (αν και κάπου πηγαίνει το μυαλό μου...)

 

αυτό το: βουσντάκες τι είναι πάλι ??? :blink:  :huh: 

(όλο άγνωστες λέξεις χρησιμοποιείτε... και να ο διδακτικός ρόλος του forum μας...  :D  :D  :D )

 

 

Καλημέρααααααααα !!!!!!!!!!!!!  :)  :wub: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και από μένα.

Για να μην έχουμε πάλι αλληλοσπαραγμό και επειδή το θέμα καίει, δεν νομίζω ότι έχει σημασία , ποιος το ξεκίνησε πρώτος , γιατί και εγώ  μπερδεύομαι πολλές φορές για την σωστή θέση κάθε θέματος. Προτείνω να συνεχίσουμε από εδώ την συζήτηση για το νέο πρόβλημα (και να ήταν το μόνο...) που παρουσιάστηκε. Ούτε και εγώ είχα δει ότι το παρουσίασε η Μαρία(πάπου). 

 Το forum είναι για να συζητάμε τα προβλήματα, δεν δίνει λύσεις σε αυτά. Θα μου πείτε και που συζητάμε τι βγαίνει; 

  Στο συγκεκριμένο θέμα, ας ξαναδούμε τι ακριβώς ζητάει το Υπουργ. Εργασίας από εμάς και αν μπορούμε να το κάνουμε και πως. Προφανώς θα βγάλει και νεώτερες επεξηγηματικές ΠΟΛ. Και μας κάνει και την χάρη να ξεκινήσουμε μετά την 15/9, που λήγουν τα Ε9! Ετσι, για να μη καθόμαστε και σκουριάζουμε...

 Καλή συνέχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και από μένα.

Για να μην έχουμε πάλι αλληλοσπαραγμό και επειδή το θέμα καίει, δεν νομίζω ότι έχει σημασία , ποιος το ξεκίνησε πρώτος , γιατί και εγώ  μπερδεύομαι πολλές φορές για την σωστή θέση κάθε θέματος. Προτείνω να συνεχίσουμε από εδώ την συζήτηση για το νέο πρόβλημα (και να ήταν το μόνο...) που παρουσιάστηκε. Ούτε και εγώ είχα δει ότι το παρουσίασε η Μαρία(πάπου). 

 Το forum είναι για να συζητάμε τα προβλήματα, δεν δίνει λύσεις σε αυτά. Θα μου πείτε και που συζητάμε τι βγαίνει; 

  Στο συγκεκριμένο θέμα, ας ξαναδούμε τι ακριβώς ζητάει το Υπουργ. Εργασίας από εμάς και αν μπορούμε να το κάνουμε και πως. Προφανώς θα βγάλει και νεώτερες επεξηγηματικές ΠΟΛ. Και μας κάνει και την χάρη να ξεκινήσουμε μετά την 15/9, που λήγουν τα Ε9! Ετσι, για να μη καθόμαστε και σκουριάζουμε...

 Καλή συνέχεια..

 

Που τον είδατε τον αλληλοσπαραγμό κύριε Γιάννη μου ??? 

 

 

...και τέλος πάντων: 

 

αυτό το: βουσντάκες τι είναι πάλι ???  :blink:   :huh: 

 

Θα μου πει κάποιος ??????  :D   :D   :D 

 

και πάλι ΚΑΛΗΜΕΡΕΕΕΕΕΕΣ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Που τον είδατε τον αλληλοσπαραγμό κύριε Γιάννη μου ??? 

Δεν τον είδα, τον διάβασα και μάλλον πρόβλεψη έκανα, όχι διαπίστωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν τον είδα, τον διάβασα και μάλλον πρόβλεψη έκανα, όχι διαπίστωση...

 

Μην μου ανησυχείτε... 

 

Απολαύστε το όμορφο πρωινό 

(Αααααχ! Εκεί που είστε σίγουρα είναι ακόμη πιο όμορφο !!!)

 

diakopes-ellada-austria-660.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μην μου ανησυχείτε... 

 

Απολαύστε το όμορφο πρωινό 

(Αααααχ! Εκεί που είστε σίγουρα είναι ακόμη πιο όμορφο !!!)

 

diakopes-ellada-austria-660.jpg

Σε ευχαριστώ, Μαρία, μόνο που δεν προλαβαίνω να το απολαύσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν πρόκειται για νέα απογραφή, αλλά για την γνωστή κατάσταση που κάνουμε κάθε χρόνο (από 15/9 - 15/11).

Και προφανώς θα είναι και η τελευταία χρονιά που γίνεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Το έχω ξαναπεί προσέξτε τι διαβάζετε και από που .

Είναι η ίδια κατάσταση που υποβάλλουμε κάθε χρόνο .

Αγαπητέ Διαχειριστή, , γιατί δώσανε τέτοια έμφαση εφέτος, όπως παραπάνω επισημαίνει η συναδέλφισα; Μήπως θα είχες την καλοσύνη να μας το αναλύσεις λίγο; Να απλώσεις τον τραχανά, όπως έλεγε ο αξέχαστος Χαρίλαος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για τον ίδιο λόγο που έγραψαν ότι θα υποβάλλουμε όλοι νέο Ε9 , και για δεκάδες άλλες ανακρίβειες που συνήθως γράφουν οι δημοσιογράφοι.

Ακούσαμε και το αμίμητο ότι δώθηκε παράταση για δύο ημέρες στα ΑΦΜ 1,2 (μέχρι το πρωί της δευτέρας) ενώ γνωρίζεις ότι αυτό είναι γνωστό από τις διατάξεις.

Μάλιστα μερικοί δημοσιογράφοι το πλάσαραν και ως αποκλειστικότητα.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση επειδή ο βρούτσης βγήκε και είπε κάτι, οι δημοσιογράφοι το περασαν για κάτι νέο.

Η αλήθεια είναι ότι φέτος πιθανών να έχει κάποιες διαφορές η κατάσταση (ίσως να υποβληθεί και υποχρεωτικά ηλεκτρονικά) , αλλά μέχρι εκεί .

Επίσης θεωρώ ότι θα είναι και η τελευταία φορά που υποβάλλεται εφόσον πλέον δεν έχει νόημα μετά τις ηλεκτρονικές υποβολές των αποχωρήσεων και των προσλήψεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για το Ε9 θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω μαζί σας,

γιατί εμένα το 99% των πελατών μου πρέπει να

κάνουν Ε9 γιατί όλοι όλο και κάποιο χωραφάκι έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το έχω ξαναπεί προσέξτε τι διαβάζετε και από που .

Είναι η ίδια κατάσταση που υποβάλλουμε κάθε χρόνο .

 

Κωστή επειδή γράφει για "ειδική απογραφή" εγώ έχω τις επιφυλάξεις μου αλλά όντως έτσι .. εμπειρικά..  ;)  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για το Ε9 θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω μαζί σας,

γιατί εμένα το 99% των πελατών μου πρέπει να

κάνουν Ε9 γιατί όλοι όλο και κάποιο χωραφάκι έχουν.

 

Εμένα 2 στους 10. άρα 20%.

Σε κάποιον άλλον οι μισοί .

Και σίγουρα στουε λογιστές που είναι σε επαρχία οι περισσότεροι .

αυτό δεν αλλάζει την ουσία των όσων έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κωστή επειδή γράφει για "ειδική απογραφή" εγώ έχω τις επιφυλάξεις μου αλλά όντως έτσι .. εμπειρικά..  ;)  :D

 

Κωστή ακόμα και εάν είναι νέα "ειδική απογραφή" (που δεν είναι) , τι θα προσθέσει στην υποχρεώση που είχαμε κάθε χρόνο ?

Εκτός και εάν στην απογραφή αυτή μας βάλουν να συμπληρώσουμε όλα τα στοιχεία που ζητάει μια πρόσληψη. Τότε .......

Αλλά μην προτρέχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κωστή ακόμα και εάν είναι νέα "ειδική απογραφή" (που δεν είναι) , τι θα προσθέσει στην υποχρεώση που είχαμε κάθε χρόνο ?

Εκτός και εάν στην απογραφή αυτή μας βάλουν να συμπληρώσουμε όλα τα στοιχεία που ζητάει μια πρόσληψη. Τότε .......

Αλλά μην προτρέχουμε.

Eτσι ακριβώς είναι.

Γκρινιάζοντας όμως για όλα, σιγά μη μας πάρουν σοβαρά και εκεί που θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έλα βρε παιδιά, (Κώστα+Νίκο), έτσι που είναι γραμμένο το κείμενο,  δεν είναι δα και περίεργο να πούμε και μια κουβέντα επιφύλαξης...

 

Πάντως οκ... 

Ας μην προτρέχουμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οκ ας φανουμε καλοπροαιρετοι και ας μην γκρινιαξουμε για οσα θα φορτωθουμε παλι, τουλαχιστον πριν τα δουμε....

 

βγαινει απο πουθενα οτι με καποιο τροπο θα πιασουν την μαυρη εργασια, ή για μια ακομα φορα θα την πατησουν οσοι προσπαθουν εστω και ελλειματικα να ειναι ενταξει απενταντι στους εργαζομενους και στο νομο ? Γιατι ετσι που εχουν τα πραγματα και ετσι που κανουν τις διαδικασιες ,οι γνωστοι και μη εξαιρετεοι απογραμμενοι στο ικα αυτοι πληρωνουν και τον γαμπρο και τη νυφη και ολοκληρη την προικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έλα βρε παιδιά, (Κώστα+Νίκο), έτσι που είναι γραμμένο το κείμενο,  δεν είναι δα και περίεργο να πούμε και μια κουβέντα επιφύλαξης...

 

Πάντως οκ... 

Ας μην προτρέχουμε..

Κωστή έτσι που είναι γραμμένο το κείμενο αντιλαμβάνομαι ότι μιλάμε για τους γνωστούς ετήσιους πίνακες προσωπικού που υποβάλλουμε από 15/9 - 15/11 κάθε χρόνο. Κάποτε ήταν και δύο φορες το χρόνο. Βέβαια θα έχουν κάποια στοιχεία παραπάνω απο τους χειρόγραφους, όπως αυτά είναι σε αυτούς που υποβάλλουμε από 1η Μαρτίου 2013 ηλεκτρονικά.

Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

mk83, on 10 Aug 2013 - 09:31 AM, said:

Μην μου ανησυχείτε... 

 

Απολαύστε το όμορφο πρωινό 

(Αααααχ! Εκεί που είστε σίγουρα είναι ακόμη πιο όμορφο !!!)

 

paros600_02_59450_130362.jpg

 

mk83, on 10 Aug 2013 - 09:31 AM, said:

Μην μου ανησυχείτε... 

 

Απολαύστε το όμορφο πρωινό 

(Αααααχ! Εκεί που είστε σίγουρα είναι ακόμη πιο όμορφο !!!)

 

diakopes-ellada-austria-660.jpg

 

??? :huh:

 

Και μη με ρωτήσεις πως το έκανα ... :rolleyes::):wub:

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΓΩ ...

Ακόμη κι αν δεν έγραψες κάτι διαφορετικό...

Ζήτησες επιβεβαίωση...

Νομίζω ότι την πήρες...

Καλημέρα

 

Magic λέμεεεεεεεεεεεε! :rolleyes:;) 

 

Μαρίαααααααααα :):wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...