Jump to content
Sign in to follow this  
adam19

"Καμπάνα" €150.000 στην ΓΓΠΣ!

Recommended Posts

Κάτι γίνεται απόψε... Στην προσωποποιημένη πληροφόρηση πήγα να μπω για πελάτη μου από Αίγιο και με έβγαλε Ρόδο σ' ένα φουκαρά με κάτι χρέη, μα κάτι χρέη... Από αυτά κατάλαβα ότι ήμουν σε άλλο φορολογούμενο!

"Taxisnet" υπηρεσίες άνευ συνόρων...

Δεξιός... Δεξιός...  :D

Από 1/9/2010  έχω μείνει μόνος  :(  αφού ο λαμπαδάριός μου (στην εκκλησιαστική διάλεκτο είναι ο αριστερός ιεροψάλτης) απελύθη λόγω οικονομικής στενότητος. Και δεξιός και αριστερός λοιπόν ;) . Αλλωστε δυό πόρτες έχει και η ζωή και το Ιερόν :D .

Λοιπόν μάγκα μου, χθες πήγα στο χωριό μου, το Φωτακάδο, (ναι αυτό με τους 30κατοίκους), και στον καφενέ, έπαιζε μπιλότα, ένας πανωμερίτης, που είχε λέει, είχε 50 χρόνια (ή 30; <_<  ),  καφενείο στις Τζιτζιφιές... (Μαραγκάκης στο επώνυμο).

Να δεις που εσύ νομίζεις ότι ο εχθρός είναι η Αθήνα, αλλά βλέπω να σας υποσκάπτει το Φωτακάδο τελικά. Εξάλλου από 30 άτομα να γίνουμε 31% είναι 3,33% αύξηση της .. μητρόπολης του Φωτακάδο σε μια μέρα, έστω και αν μετά τον 15αύγουστο τα ποσοστά μας θα πέσουν πάλι, μοιραία ...  :huh:  ^_^  :D

Λίγοι και καλοί. Από τα μετρημένα τρώει ο λύκος . Δε μου λές κάτι φυτείες κατά Μυλοπόταμο μεριά που βρήκανε ήταν επιδοτούμενες απο τη Μέρκελ  :D  ; Να έλθω να ενταχθούμε και στο ΕΣΠΑ και άσε Κωνσταντίνε τα λογιστικά ! Αμα τα βλέπουμε όλα άσπρα , ήντα να τα κάμω τα βιβλία και τσι νόμοι :lol: ;

Συγγνωμη κ.συναδελφοι, ειμαι εκτος θεματος, αλλα θα ηθελα να ρωτησω το εξης: στον 087 μπαινουν φωτοβολταικα ΜΟΝΟ του προγραμματος ΕΣΠΑ ή γενικοτερα ολες οι επενδυσεις φωτοβολταικων, ιδιωτων και μη ;                                                                                                                                                                                                         

Το θέμα δεν είναι το πρόστιμο, το θέμα είναι τι γίνανε τα στοιχεία και τι παριστάνουμε εμείς που βγάζουμε τα μάτια μας να τα στείλουμε. Και σκέφτηκες αν έλθει ο πελάτης σου και σου πει ότι πήρε κάποιο μήνυμα από εταιρεία ή Τράπεζα ή δεν ξέρω από ποιόν πολιτευτή, για κάτι που μόνο εσύ, σαν λογιστής του, μπορείς να γνωρίζεις;  Τι θα του πεις; Ρώτα τον Θεοχάρη;;

Δεν απευθύνομαι μόνο σε σένα , συνάδελφε, γενικά μιλάω...

Ευτυχώς που βγήκε τόσο επίσημα στην φόρα και πραγματικά θα μπορύμε να πούμε 《ρώτα τον Θεοχάρη》.

Μη φωνάζετε για τις διαροές γιατι θα πέσουν και άλλες καμπάνες, και δεν ξέρω και ποιός τις πληρώνει.Θα βεβαιωθούν στην ΔΟΥ, και θα προστεθούν στα βεβαιωθέντα; Μπορεί να γίνουν και ληξιπρόθεσμα και να ενταχθούν στην πάγια ρύθμιση; Και οφειλέτης ποιός θα είναι; Το ελληνικό δημόσιο δηλ. εμείς;

Θα κουνηθεί αλήθεια κανένας από την θέση του, έστω και μετά την ΕΔΕ . Ή θα βρεθούν όλα καλά.

Δε μου λές κάτι φυτείες κατά Μυλοπόταμο μεριά που βρήκανε ήταν επιδοτούμενες απο τη Μέρκελ  :D  ; Να έλθω να ενταχθούμε και στο ΕΣΠΑ και άσε Κωνσταντίνε τα λογιστικά ! Αμα τα βλέπουμε όλα άσπρα , ήντα να τα κάμω τα βιβλία και τσι νόμοι :lol: ;

Κωστή, 

πήγα να το ελέγξω μια μέρα αλλά με έπιασαν κάτι ζαλάδες και το παράτησα...  :D 

..... Εμείς που πήγαμε να κάνουμε αποσύνδεση και βλέπω 48 νέα μηνύματα ..... Πάω και βλέπω εξουσιοδοτήσεις , μπαίνω και βλέπω οτι απλα δεν γνωρίζω κανέναν ...... Η βλακεία είναι ότι αποσυνδέθηκα αμέσως και δεν έκανα print skrn για να το ανεβάσω .......

Κωστή, 

πήγα να το ελέγξω μια μέρα αλλά με έπιασαν κάτι ζαλάδες και το παράτησα...  :D 

Κωστή, με μπέρδεψες...Που κοντά πέφτει το Φωτακάδο; Κατά Μυλοπόταμο μεριά ή κατά Ζωνιανά ; Τελικά η ζωή στην Κρήτη έγινε vivere pericolosamente. Tην μια τα Ζωνιανά, την  άλλη οι Αρχάνες (θυμάσαι ότι τις λέγανε  "Μικρή Μόσχα";) άρχισα να το καλοσκέφτομαι να κατέβω στο νησί τον Σεπτέμβρη... :)  :D  :lol:  :ph34r:

Κωστή, με μπέρδεψες...Που κοντά πέφτει το Φωτακάδο; Κατά Μυλοπόταμο μεριά ή κατά Ζωνιανά ; Τελικά η ζωή στην Κρήτη έγινε vivere pericolosamente. Tην μια τα Ζωνιανά, την  άλλη οι Αρχάνες (θυμάσαι ότι τις λέγανε  "Μικρή Μόσχα";) άρχισα να το καλοσκέφτομαι να κατέβω στο νησί τον Σεπτέμβρη... :)     :lol:  :ph34r:

Μια απόφαση είναι. Το Φωτακάδο είναι στην Κίσσαμο των Χανίων, άρα υπάρχουν οι απαραίτητες αποστάσεις ασφαλείας...  :D